Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Definitivno ne, nemoj ni da pokusavas
Iz call centra, mi rekoše da je moguće, ako raskinem ugovor, pa posle oko 30 dana zaključim nov ugovor sa Snovom.Nisu mi baš delovali potpuno sigurno, u to što su mi govorili.



Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk
 
Ja imam srecu da imam u ulazu i Beogrid (SBB), i RV (SN), i da mi trenutno postavljaju mts optiku. Ne zurim nigde, bilo mi je bitno samo da jedan dan ne dodjem kuci, a da mi je RV "ukinut" pa da cekam x dana dok se ne uvede bilo sta od operatera...

Btw, da li je iko iz RV pisao ovima iz SN mail tipa "ja sam verni dugogodisnji RV korisnik, ako vama nije bitno da me zadrzite, odoh ja kod xxxx." Ja sam tako, fino i kulturno, pri produzenju RV ugovora dobio isto sto i novi korisnici (mislim da je bilo 3m po 1din i HBO gratis). Doduse, mozda ima veze i sa tim sto zaista imam Beogrid u ulazu, i mozda su svesni da imam alternativu...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Ja u ulazu SN, MTS optiku, Orion optiku i Beogrid (SBB). Jedino ovo poslednje dolazi u obzir za moje potrebe i interesovanja, ali i dalje daju samo net 50/50 koji mi kao takav ne treba. Takav UL je za nezahtevnog korisnika rasipanje, ali bi DL oko 100 bio idealan i sve potrebniji. Dakle, da ih SBB konačno ugasi i "usisa" u ponudu, bog da me vidi...
 
Poslednja izmena:
Dragi ljudi, šta može da bude uzrok toga da ako spojim modem od RV sa 100 Mbps mrežnom karticom brzina bude oko 25 Mbps, dok na gigabitnoj mrežnoj bude 115 Mbps? Očekivao bih oko 80 Mbps na Fast Ethernet kartici. Problem se manifestuje čak i kada u gigabitnu karticu uključim kabl do 100 Mb switch-a a u switch kabl do modema. Da li će bridge mode pomoći? Podneo sam zahtev da prebace u Bridge mod iz Router moda. Cilj mi je da koristim sopstveni ruter, a on je 100 Mbps (treba da mi stigne gigabitni za koji dan)...
 
Poslednja izmena:
Pazario sam gigabitni ruter, problem je "rešen" u smislu da ga nema na gigabitnoj mreži. Ali ne shvatam zašto na 100 Mbps dobijam samo 25 Mbps. Svejedno Bridge mod nije pomogao, mada dobro je imati. Barem su mi uključili za 5 minuta od kako sam podneo zahtev, nisam morao da čekam 5 dana.

Edit: Inače, sredili su mi upload brzinu.

4ee6a98d-d7d6-4ffa-b3e4-df859d1a878f.png


Nisam ni tražio, ali lepo od njih :)
 
Poslednja izmena:
Da, tako je. Ja imam 75net+srednji tv+freeHBO za 3085 rsd, a sad mi nude Super par plus za 3299 rsd, u kojem su svi kanali i net 120. Meni ta razlika u ceni uopšte nije problem, dao bih i više, ali neću UO kod njih. Pisali smo o tome, gubljenje sbb kanala i tako to...

Bez ugovorne obaveze je 3699 dinara mesecno...
 
Ja od utorka jos uvek na 10/1, nesposobni tri klika da ucine i puste paket od 120/15.
Covek dosao i zamenio mi rutar sa modemom. Slikao nalepnicu sa podatcima, poslao nekome, poslao i podatke moje... kaze: "Bice ovo brzo, valjda"... njih treba poslati po smrt onome kome se ne umire...
 
Oni su samo jedna velika lose organizovana firma.
dok su to bile manje firmice sve se brze resavalo.
 
Bez ugovorne obaveze je 3699 dinara mesecno...

Jeste, ali mislim da ima ona neka priključna taksa od par hiljada, to je izmišljeno da izigrava strašilo i da nas odbija. Neće dobiti nekoliko hiljada... Ako već plaćam par hiljada platiću ugovoreni HBO pa ću ih pozdraviti trajno.
 
Oni su samo jedna velika lose organizovana firma.
dok su to bile manje firmice sve se brze resavalo.

Jeste, baš tako. Ovo što Zeha i drugi pišu mi ne uliva poverenje, upravo stvaraju sliku razvaljene bande koja se češka i naizmenično javlja na telefon, a terenci kao da bacaju tikete po kladionicama u radno vreme. Za 17 godina bukvalno nikad nisam imao ta njihova zavlačenja, obećanja i odlaganja. Vektorova podrška mi je uvek sve završavala nakon jednog poziva, bez ikakvih preusmeravanja i "proslediću vaš problem kolegama iz podrške". Ej! Pa šta si ti? Moralna, psihološka podrška, voliš da mi čuješ glas? Bila je neka Ivana ako se sećam, ona razdvaja žito od kukolja, razni ljudi zovu, razumem i te ljude što sede tamo, ali čim se stigne do podrške sve rešeno. Trenutno molim boga da mi sve radi kako treba...:laugh:
 
Zovnuse me iz S sa RV broja jutros, mole za dodatne informacije, treba im serijski broj modema.
Dobije sluzbenica broj, proverava i MAC, uze i one ostale dve (prvu i drugu gledajuci odozgo) a sve je imala zapisano na reversu koji mozda jeste a mozda i nije jos uvek dobila.
Kaze zovnuce me kad ovo sve zavrsi, da proveri da li je proradilo...
Mislim da ova gospodjica nema nikakvog IT znanja, mislim da je ovo neki administrativac, sekretarica, neka sluzbenica koja nosa papire...
Nije ni cudo sto nisu u stanju 4. dan pustiti paket...
Jos se uvek vucem na 10/1 a do kada cu ne zna se.
 
Danas je neko nesto cackao i sad nema uopste neta...
Verovatno je neko "Pokusao" pustiti paket ali nema dovoljno ovlastenja ili ne zna sta i kako treba i cak, nestade i ovih 10/1 , mašala...
 
Danas je neko nesto cackao i sad nema uopste neta...
Verovatno je neko "Pokusao" pustiti paket ali nema dovoljno ovlastenja ili ne zna sta i kako treba i cak, nestade i ovih 10/1 , mašala...

Ja cirka dva meseca mucio muku sa crkavanjem rutera menjali 4 komada sve kablove i one razdelnike ,brzina se vratila u normalu 90/120 DL 13/15 UL medjutim packet loss konstantno 100% i net nestaje tipa oko sat vremena kad je ruter u idle tj kad su racunari ugaseni tako da moram da ga palim kasim barem 5-6 puta dnevno.

Na kraju sam pop*zdeo i uzeo ovaj kucni net xl preko vipa i resio problem plus brzina maletene duplo veca, jedino sto je bzv je to sto *mjau**mjau**mjau* ovi slepci iz supernove\radijusvektora vise nemaju samo TV pakete koji mi svakako trebaju zbog matoraca tako da sam osudjen da placam i njihov net koji ne radi
 
Sto bi placao nesto sto ne radi. Zali se, pisi i trazi da ti umanje racun, da ne placas ni jedan dan ni jednim delom dok ne srede...
Vidim ja da nam se ne pise dobro...
Oooooo ooooo Vektore, vrati se!
 
Kako ste setovali epc3925 u bridge mode ? wifi konstantno puca .. do momenta kad vise ne moze da se poveze
 
Kakve su vam brzine na 2.4Ghz WiFi sa cisco epc3925 ruterom? Meni jedva dodje do 50mbps i to bas bas retko uglavnom je oko 35-40mbps. Brzine su identicne (20/40Hz) na telefonu\tabletu i PC_u na kome koristim asusov WiFi adapter N13 300mbps ,ove brzine dobijam bez obzira dali sam u sobi sa ruterom ili drugde u stanu a inace osim moje mreze ima samo jos dve koje su na odvojenim kanalima tako da sto se tice zagusenosti kanala to ne bi trebalo da je problem. Druga stvar koju primecujem od kada su mi zamenili tehnikolor za ovaj cisco je to da mi je na svakom ali svakom speed test_u packet loss 90-100%
 
Ja sam dobijao oko 20 Mbps, nekad manje, kada sam pored Cisco rutera, treba da ga zamene, u međuvremenu koristim TP-Link Archer C6 gde sve radi OK. Doduše, kod mene ima više mreža nego što može da stane na listu, katastrofa situacija, čak je i 5GHz band zagušen dosta.
 
Neverovatno je da ovaj mali Huawei MiFi daje bolje performanse od radijusovog rutera uzas bas
 
Čipset je lošiji, i to je to. Meni najbolji WiFi imaju Telekomovi Huawei ADSL ruteri, npr. HG532e, taj dobaci sa nekom razumnom brzinom do komšije, a razdaljina je par desetina metara.
 
Extra ovaj ruter cak se ni log file ne vidi :D Wifi puca na svakih 5-10 min
 
@lelekom na ovog raspalog ciska mislis? Meni se ubaguje WiFi na njemu cim povezem 6 uredjaj bilo da je idle bilo da su svih 6 aktivni bas bas tesko smece, ne znas sto su uopste menjali one tehnikolore bili su pristojni i nisu bagovali ich
 
@lelekom na ovog raspalog ciska mislis? Meni se ubaguje WiFi na njemu cim povezem 6 uredjaj bilo da je idle bilo da su svih 6 aktivni bas bas tesko smece, ne znas sto su uopste menjali one tehnikolore bili su pristojni i nisu bagovali ich

Jedan jedini sam povezao i identicno se ponasa bilo da je 2.4 ili 5Ghz
 
Ne bi rekao da si se na njega povezao preko 5GHz... :d
 
Ne bi rekao da si se na njega povezao preko 5GHz... :d
Dzaba,wifi je totalno neupotrebljiv.Ni sa jednim pre nisam imao ovako nesto osim ukoliko uredjaj nije u dometu ,a ovaj je trenutno na 2m od njega..
 
Koliko ja znam cisco epc3925 nema 5GHz.
 
Koliko ja znam cisco epc3925 nema 5GHz.

Imas dve verzije istog rutera neki ima neki ne, ovaj sto su mi prominuli pre nedelju dana ima i 2.4 i 5Ghz al oba su smece....na tehnikolor sam na 2.4 imao 65mbps a na 5Ghz full 120mbps dok na ovome nista ne ide preko 40 bilo da sam na metar od rutera bilo da sam u drugoj sobi.
479558ce2040de17783f61032dd83079.png
 
Poslednja izmena:
Ima

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Imas dve verzije istog rutera neki ima neki ne, ovaj sto su mi prominuli pre nedelju dana ima i 2.4 i 5Ghz al oba su smece...

Onda sam ja imao onaj budjaviji bez 5MHz od tog samo budjavog sto ima obe mreze... :d
Sutra kuci kad dodjem pa vidim da jos nisu posle 7-8 a vala i 11-12 dana, net pustili ili cu se ipak iznenaditi, pozitivno... to bi bilo iznenadjenje biti pozitivno iznenadjen... :)
 
Nazad
Vrh Dno