Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

NastyB u ovakvim svetlosnim uslovima i stock kamera je vrlo dobra i tesko je ovako porediti fotke.

Šališ se?? Jedna fotka je sa Gcam snimana uz HDR+ i manju rezoluciju, a druga sa većom rezolucijom bez HDR i stock kamerom. Dovoljno je videti boje i da se zna šta je šta. Ja zaista ne znam šta ljudi očekuju od kamere sa telefona kad jedan običan snimak bluetooth zvučnika izgleda OVAKO dobro, čak i kada se silno uveliča. Zar treba bolje?? Pa, onda uzmite P30Pro ili neki DSLR fotoaparat.
Kamera je više nego solidna i tek uz pomoć softvera možeš da shvatiš da je proizvođači ponekad namerno "kvare". Kada sam imao P10 Lite fotke koje sam pravio kad sam ga tek kupio su bile bar 3X bolje nego one koje sam pravio skoro dve godine kasnije. I nije postoja softver kojim bi se to ispravilo.
Ja ne znam da li se takođe šališ oko EMUI i OneUI??? Počev od optimizacije i malih milion sitnih detalja OneUI postavlja domaći zadatak za EMUI, a o XIAOMI reklamnom sistemu ne želim ni da polemišem. Jedino je Oxygen OS sa One Plus bolji od OneUI.
A što se tiče koji je procesor u fonu, MOJE LIČNO MIŠLJENJE je da je tako nešto nepotrebno. Znam šta sam kupio. Video na 100 sajtova i YouTube. Ne treba mi OneUI za to. Ukoliko me baš zanima odvojiću 2 minuta da skinem CPU-Z i vidim sve detalje.
 
Ama ja rekoh da je to moj ukus.. po meni one ui zaostaje za emui po tebi ga sije. Tu nema potrebe ni za kakvom raspravom ovo i nije tema za to . Da se salim pisao bi na nekom forumu za zabavu a ne na it forumu.
Eto jedan emui ima npr u opcijama na 1 klik da vidis sta imas u telefonu one ui nema i moras skidati dodatni program. Znam vrlo dobro koji je procesor i kakav je mozes naci svuda po netu taj podatak. Al eto osnovna stvar a nema je.
Elem sto se tice P10 lite vidis kod mene potpuno drugacije iskustvo bilo nego kod tebe tek posle nekoliko updata su ispeglali kameru i na kraju je davala vise nego dobre fotke za tu klasu.
A sto se tice poredjenja tvojih fotki ovako link pa link bez stavljanja jedne pored druge ja bar tesko da vidim razliku. Mozda da si ih spojio jednu pored druge pa i da se primeti neka VECA razlika.
 
Da se salim pisao bi na nekom forumu za zabavu a ne na it forumu.

Izvini, to "šališ se" je više kao izreka, sleng, nego kao konstatacija. Pogotovo što nisam imao ni najmanju nameru da zvuči uvredljivo. *mjau**mjau**mjau*, nama matorcima to znači drugačije. :) Naravno da ni ja ne želim da se raspravljam, svako ima svoj ukus, ima ona izreka "sto ljudi, sto ćudi". O tome što me je URNISALO na EMUI i P10 Lite a što na OneUI funkcioniše gotovo savršeno sam već pisao (zvono, senzor osvetljenja...) a to koji je procesor i ostalo se ne sećam da li sam i jednom pogledao na P10L. Bar ja lično. A što se tiče kamere na istom, fotka koju sam slikao kad sam ga kupio i ona posle skoro 2 godine su kao nebo i zemlja.
Jedan od razloga što sam sa A7 prešao na A70 bio je upravo Gcam. Fotke koje sa njim pravim su, bar meni, veoma dobre i sasvim dovoljne. Jednostavno, sad kada budem slikao sebe i ekipu na Exit-u biće mi bitno da slikam drage osobe sa sobom na tom mestu. da li ću moći da im brojim dlake na licu i kosi, da li će im se videti nabori na majici ili ne, APSOLUTNO mi je nebitno. Prepoznaćemo se u mračnim, mutnim slikama, malo pod nagibom i gledaću ih sa zadovoljstvom. I totalno mi je nevažno da li će biti sa toliko i toliko piksela, da li je noćni mod ili ne, jer najvažnije "slike" će mi biti u glavi. One sa telefona su samo podsetnik.
 
E da ti kazem i ja sam jedan matorac, za koju god cu uci u 50. :) Razumemo se druze nisam se ni najmanje naljutio tako da nema potrebe za izvinjenjima. Drago mi je da nas ima sto vise korisnika ovog telefona i samim tim sto je veca zajednica nadam se da ce i podrska biti bolja. Tu smo da razmenjujemo iskustva i pomazemo jedni drugima pa naravno da nemamo svi isto misljenje...tako da nema ljutnje. A sto se tice fotkica u pravu si najvaznije su one u glavi. Ja sam samo hteo da kazem da sam bio prezadovoljan sa P10 lite u svakom pogledu. Nisam od onih pljuvaca ovog ili onog brenda. Svi oni nas muzu za pare i prodaju nam uredjaje po neralno visokim cenama al ko nas bije po usima da kupujemo .
Skrenuh sa teme :)
Evo bas malopre naleteh na yt video gde je covek izvukao max iz fotki sa A70 : https://youtu.be/Lpnt6CR0LTw
U opisu videa su mu fotke.
Prosto se cudim dal je moj primerak sa nekim falshom haha.
 
Pošto vidim da je to moderno na raznim temama ajde i ja da ovo okačim...[emoji3]
0320112c5131a51b15b923db5db3aa57.jpg
 
Zašto burst mode fotke neće da sačuva na kartici?
Kartica je Samsung evo klasa 10 u3, dakle sigurno nije spora kartica za to....izgleda da Samsung iz nekog razloga takve fotke čuva samo u internoj memoriji, baš glup fazon...
 
Poslednja izmena:
Evo još jednog vlasnika A70 ovde. Elem, neću da pevam mnogo o telefonu, tek ga koristim 48 sati, ali ono što mi prvo zapinje (znam da bi trebao malo da guglam na ovu temu) je aktivacija ekrana dok razgovaram. Siguran sam da je glupost, ali u dva navrata mi je živce popio telefon. Sinoć sam imao razgovor od 34 minuta u u toku istog sam sagovornika stavio "on hold" jedno 7-8 puta. Danas sam imao razgovor od 7 minuta i sagovornika sam tri puta "bacio" na "hold". Takođe, u toku još jednog razgovora, u dva navrata mi je sagovornika prebacio na Gear.... Vrv moram nešto da drndam po podešavanjima...

Jel imao neko ovo iskustvo? Ne kapiram kako mi se ovo gogađa, jer vidim da se ekran ugasi kada je blizu lica (uha)!?
 
Ako ne rešiš problem, uvek možeš da zaključaš ekran po uspostavljanju veze (power dugmetom).
 
Evo još jednog vlasnika A70 ovde. Elem, neću da pevam mnogo o telefonu, tek ga koristim 48 sati, ali ono što mi prvo zapinje (znam da bi trebao malo da guglam na ovu temu) je aktivacija ekrana dok razgovaram. Siguran sam da je glupost, ali u dva navrata mi je živce popio telefon. Sinoć sam imao razgovor od 34 minuta u u toku istog sam sagovornika stavio "on hold" jedno 7-8 puta. Danas sam imao razgovor od 7 minuta i sagovornika sam tri puta "bacio" na "hold". Takođe, u toku još jednog razgovora, u dva navrata mi je sagovornika prebacio na Gear.... Vrv moram nešto da drndam po podešavanjima...

Jel imao neko ovo iskustvo? Ne kapiram kako mi se ovo gogađa, jer vidim da se ekran ugasi kada je blizu lica (uha)!?

Možda u "Smart lock" da zabraniš da se otključava ?
 
Jel ima FM radio, verzije od operatera?
 
rekao bih da svaki ima fm radio, nebitno odakle je...

inače na nekom indijskom youtube klipu videh da ima fabričko snimanje razgovora kao opciju...očito da u zemljama gde nisu tako stroga pravila oko tog snimanja stavljaju fabrički snimanje razgovora...
 
Da li telefon dolazi sa nekom zaštitnom folijom?
 
Nema nista na ekranu uzet u Telenoru ali dobio sam tad staklo za ekran i slikon. Bila neka akcija kad sam uzimao. Staklo ne lezi bas do leve i desne ivice kako treba po jedno 1 mm. I jos ga ja ukrivo zalepio :)
 
Samsung je sebičan kada je prateća oprema u pitanju. Sluške i punjač, i to je to.

za 10 dana sam promenio 2 zaštitna stakla. Prvo koje sam uzeo je bilo baš kao što čileanac reče...skraćeno, nije od ivice do ivice. Onda sam na drugom mestu naleteo na nešto ozbiljnije i zaista je eXtra. Da nema "izreza" kod prednje kamere, ne bi se izvalilo uopšte - izgleda kao da je deo telefona.

Čekam futrolu da stigne. Činjenica je da će da zadeblja i naruži telefon, ali prethodni je stradao od klizanja i padova....
 
Gde si uzeo to drugo staklo ? Ovo i tako moram da skinem posto sam ga za milimetar zalepio ukrivo . Cekam Nilkin silikon sa Alija pa da ga kompletiram. ..
 
Gde si uzeo to drugo staklo ? Ovo i tako moram da skinem posto sam ga za milimetar zalepio ukrivo . Cekam Nilkin silikon sa Alija pa da ga kompletiram. ..

Poslah ti PP....da ne radim reklamu ovde...

Suštinski, meni se najviše sviđa ponuda sa nemačkog amazona (futrolu tamo izabrao, čovek će mi donese u narednih 15tak dana). Trebao sam i staklo da uzmem tamo, cene korektnije, bude više kom. u pakovanju (kod nas je dranje...al ajde...preživeću :d)
 
ima li ikakvog smisla koristiti bixby na ovom telefonu? nisam se baš udubio u tematiku, osim što vidim da svi beže od bixbija ko đavo od krsta :) ima li ikakve koristi od njega?
 
Ako koristiš Kortanu na kompu ili si probao Siri na IOS-u, znaš dobro engleski i mrzi te da kucaš neke stvari, onda znaš šta je Bixby. Ja sam ga momentalno isključio, jer kažu da ume da koči sistem. Mada, jednom se mojoj prijateljici svidela neka tašna, ja je "slikao Bixbyjem", pa je pronašao par sličnih mesta na kojima može da se kupi, te smo uz tu pomoć to našli jeftinije na Aliju i to je, bar meni, jedina korist od toga bila.
Malo više možeš da vidiš OVDE .
 
Poslednja izmena:
Hajde preporucite kakvo staklo zastitno da je fino od ivice do ivice sa Alija ili ebaya :D

Moze i kakva fina maskica, ne bih bas futrolu nego ono gol maska ili ne znam ima li za A70 ona futrola sa providnim prednjim dijelom da se vidi AOD?
 
Hajde preporucite kakvo staklo zastitno da je fino od ivice do ivice sa Alija ili ebaya :D
Moze i kakva fina maskica, ne bih bas futrolu nego ono gol maska ili ne znam ima li za A70 ona futrola sa providnim prednjim dijelom da se vidi AOD?

Ako već nećeš futrolu, moja preporuka ti je da izabereš nešto od OVOGA . Baš nije skupo, a vidi se logo. :) A ako misliš na one sa providnom "prednjicom" kao što je OVO , moj savet ti je da o tome ne razmatraš. Nije ni približno kao na slikama, plastika je jeftina i jedva prozirna, pa kad se uključi AOD baš se jedva vidi. Probao na A7, grozno izgleda i ne funkcioniše uključivanje ekrana kada je otvoriš, kao na originalnoj Samsung wallet futroli.
 
Poslednja izmena:
Hajde preporucite kakvo staklo zastitno da je fino od ivice do ivice sa Alija ili ebaya :D

Moze i kakva fina maskica, ne bih bas futrolu nego ono gol maska ili ne znam ima li za A70 ona futrola sa providnim prednjim dijelom da se vidi AOD?

Šta želiš da postigneš sa maskom? U svakoj varijanti, telefon gubi vizuelno ukoliko se ubaci u tako nešto. No, ako želiš da sačuvaš telefon, od klizanja, padova i slično.....moja topla preporuka za:

https://www.amazon.de/Spigen-620CS26391-Schutzschicht-Schutzhülle-Integrierten-SA-Metal-Slate/dp/B07QS1R6LJ/ref=sr_1_1?keywords=spigen+a70&qid=1562780564&s=gateway&sr=8-1

ili

https://www.amazon.de/Spigen-620CS26386-Kompatibel-Schutzhülle-Handyhülle-RA-Schwarz/dp/B07QKGR1DG/ref=sr_1_2?keywords=spigen+a70&qid=1562780564&s=gateway&sr=8-2

Spigenove futrole su "mama" za likove poput mene (sklon sam ispadanju i klizanju telefona). S7 edge mi je ispadao ne znam ni sam koliko puta....nikad mu ništa bilo nije, žena fura telefon još uvek. P10 isto tako. Prethodni telefon sam čuvao u teracell-ovom silikonu i pretpostavi kako je "prošao" telefon. Zato i naručih odma ovog spigena (prvi link).
 
Poslednja izmena:
Ako koristiš Kortanu na kompu ili si probao Siri na IOS-u, znaš dobro engleski i mrzi te da kucaš neke stvari, onda znaš šta je Bixby. Ja sam ga momentalno isključio, jer kažu da ume da koči sistem. Mada, jednom se mojoj prijateljici svidela neka tašna, ja je "slikao Bixbyjem", pa je pronašao par sličnih mesta na kojima može da se kupi, te smo uz tu pomoć to našli jeftinije na Aliju i to je, bar meni, jedina korist od toga bila.
Malo više možeš da vidiš OVDE .

ja ga bogami uključio, uopšte nije loše...odlično radi, telefon mi stoji na magnetnom držaču na stolu i gomilu stvari sad radim glasom...recimo, screenshot je ovde zanimljivo rešen ali često moram iz više puta dlanom dok ubodem, bixby to radi kao zmaj...samo jedan primer...može da skroluje ekrane i kroz opcije, ali tek sam počeo da ga treniram :)

jedino što ne mogu da pronađem opciju voice unlock kako bih glasom otključavao telefon...ukjučio sam opciju wake up phone, ispod toga bi trebalo da stoji opcija voice unlock ali je ovde nema...
 
Ako može mala pomoć? Kako da ubacim fotografije kontakta u telefon? Hvala :)
 
baš te mrzi da čitaš uputstvo...u kontaktu otvoriš edit, tapneš na krug u kome je silueta i tu će ti ponuditi odakle hoćeš da povučeš sliku, pripremi pre toga fotografije u galeriji recimo...
 
kad smo već kod gcam da li je za bilo koji telefon koji ima te bajagi 25, 32 ili 48mp kamere izašla neka gcam koja pokriva full rezoluciju?
 
Nazad
Vrh Dno