Šta je novo?

Banka Intesa

Technicki gledano je kako kibicer kaze. Ali ako ti je plata preko ~500-600e, mozes dobiti dve kartice (obicne, ne Gold) sa maksimalnim limitom od 2500e za svaku.


AKo ode Amex iz EU, verovatno ce otici i odavde, iako je Intesa Srbija nosilac licence za Srbiju, a ne Intesa Sao Paolo. Nikada nisam shvatao tu karticu iskreno. Sve je licilo na gomilu hype-a i nista konkretno.
 
Resetovao telefon i sada mi Intesa mobi ne radi na telefonu. Uvek mi izbacuje da je aplikacija aktivna na drugom uredjaju. Da li to mogu nekako sam da sredim ili moram da idem u poslovnicu?
 
Ocisti app i ponovo je instaliraj.

Na eBank https://online.bancaintesa.rs vidi na Katalog proizvoda > Upravljanje uslugama > Intesa Mobi... reizdavanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Technicki gledano je kako kibicer kaze. Ali ako ti je plata preko ~500-600e, mozes dobiti dve kartice (obicne, ne Gold) sa maksimalnim limitom od 2500e za svaku.
Da, to razumem. Nego sam mislio jedan zajednički limit zbog lakše kontrole. Pogubio bih se sa dva. Pretpostavio sam da nije moguće...
 
Otvorio danas jos jedan devizni.
Koliko treba vremena da se pojavi na ebankingu?
Mocicu da prebacim bez problema (besplatno) sa jednog deviznog na drugi?
Otvorio jer se skupila lepa cifra na deviznom za koji je vezana Visa Electron, pa iz sigurnosnih razloga otvorio jos jedan bez kartica.
 
Info od pre neki godinu, odlepio sam sa njima oko toga šta jeste, šta nije. Ako si ga prijavio za e-banking, pojaviće se bilo kad u narednih dan-dva. Ako ti ga prilikom otvaranja nisu uključili u e -banking, neće se pojaviti.
 
^this. Cimni call centar, trebalo bi da mogu da ga prijave?
Da, to razumem. Nego sam mislio jedan zajednički limit zbog lakše kontrole. Pogubio bih se sa dva. Pretpostavio sam da nije moguće...
Pokusavam da nadjem razlog za tu potrebu, osim one koju bi osnovna+dodatna pokrile?
Odvojene transakcije i izvodi, a uvid u ukupnu potrosnju? Zvuci zanimljivo :)
 
Video sam da Intesa uz tekući račun daje besplatno MC kreditnu karticu, što je jako dobro. A onda sam video da uz Amex gold ide putno osiguranje za ceo svet i malo je niža kamata nego za MC. Plaća se 275 din, ali i osiguranje za druge kontinente je skupo, pa se na kraju i nekako isplati. Minus je eto što se na mnogo manje mesta može koristiti. A o jednom limit sam razmišljao jer bih se tako lakše snašao.
U međuvremenu sam čitao na netu da Amex možda ide iz EU, tako da mi je ideja u startu postala bajata... :)
 
Poslednja izmena:
Info od pre neki godinu, odlepio sam sa njima oko toga šta jeste, šta nije. Ako si ga prijavio za e-banking, pojaviće se bilo kad u narednih dan-dva. Ako ti ga prilikom otvaranja nisu uključili u e -banking, neće se pojaviti.
Hm zasto imam osecaj da je bas to? Sacekacu dan dva, pa cu da ih cimam. Nigde ne zurim.
Hvala
 
Uzmes Amex Green uz depozit, 500e, ne koristis je, cao :) Ako ti treba veci limit na MC. Ali mozes na MCu dobiti veci limit, a manji na Amexu, cisto da bi imao Amex za osiguranje.
Imas i Amex Gold za Magnifica klijente, 3300 je godisnje, ima mnogo boljih pokrica, vrlo verovatno ti se do AUS desilo nekada da let preko 3h kasni ili ti se izgubi prtljag.
To sto Amex ide iz Evrope ne znaci da ce gasiti postojece kartice i osiguranja.

PRoveri sta konkretno pokrivaju ta osiguranja za Australiju, posto pretpostavljam da ti to najvise treba. Za SAD i Japan je koju godinu bilo mnogo manje pokrice (za SAD beskorisno za ista dalje od emergency basics), a Australiju neka nisu pokrivala svugde (Outback nije bio pokriven).
Pricam uopsteno, posto sam ja prosao 5-6 tih osiguranja preko kartica, jedino za Japan se secam da su svi smanili zbog Fukusime.
 
Pojavice se u narednih 24h... mislim da ne moraju da dodaju pristup, nego ces da vidis sve racune otvorene uz tvoj maticni. Prenos je bez naknade. Konverzija nije los kurs


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@desp I meni je Amex Gold na nišanu, baš zbog osiguranja.
Ove varijante sa isplaćivanjem naknade vezano za letove - proveri dobro, ali mislim da se osiguranim slučajem smatraju samo letovi koji su plaćeni tom istom karticom.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Hvala alfa na retrospektivi.
Brateeeee, nije mi jasno ko smišlja ovakve gluposti?
Radio sam nekad dizajn softvera, osnovno pravilo: pitaj korisnika šta mu treba i pravi sw tako da njemu bude logično i jednostavno za upotrebu...

Bilo je ranije da se dobije token na cd-u, logujes se ubacis token i plaćaj. Posle sam i ja gunđao kada su ukinuli ali su bili neumoljivi - kako programer zamisli tako je, bilo je valjda da mozes da izznajmis ono nesto u sta ubacis karticu za autorizaciju ali to se placa..., s druge strane dosta dobro radi nihov banking, naviknes se i vozi dalje, ja cekam da skupim sve zajedno i placaj sat vremena i onda sam miran mesec dana...
 
Poslednja izmena:
@desp I meni je Amex Gold na nišanu, baš zbog osiguranja.
Ove varijante sa isplaćivanjem naknade vezano za letove - proveri dobro, ali mislim da se osiguranim slučajem smatraju samo letovi koji su plaćeni tom istom karticom.
+1, ali proverite da li to vazi i za samo putovanje. Jedno vreme ni osnovno putno osiguranje nije vazilo ako se put ne plati karticom.

Bilo je ranije da se dobije token na cd-u, logujes se ubacis token i plaćaj. Posle sam i ja gunđao kada su ukinuli ali su bili neumoljivi - kako programer zamisli tako je, bilo je valjda da mozes da izznajmis ono nesto u sta ubacis karticu za autorizaciju ali to se placa..., s druge strane dosta dobro radi nihov banking, naviknes se i vozi dalje, ja cekam da skupim sve zajedno i placaj sat vremena i onda sam miran mesec dana...
Token i SMS su nacini da se autorizuje eBanking placanje.
Ubacivanje kartice u CAP citac je bilo (i sada je) za placanje na netu.

Otvorite trajne naloge... ko ima vise od 2-4 racuna, veliko olaksanje.
 
Pojavice se u narednih 24h... mislim da ne moraju da dodaju pristup, nego ces da vidis sve racune otvorene uz tvoj maticni. Prenos je bez naknade. Konverzija nije los kurs


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala puno, evo ga jutros se pojavio i novi devizni. Isprobam kasnije i prenos sa jednog na drugi.
PS: Prebacio i novac, sve proslo bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Drugari, molim vas za pomoc. :)
Treba mi informacija vezano za paypal.Imam Banca Intesa Internet Visa card za kupovinu preko neta.Preko nje sam godinama kupovao i placao razne stvari u evrima na sajtovima.(avio karte, smestaj, odeca...) Elem, ja sa nje uvek mogu da podignem novac, ali na nju direktno ne moze niko da mi uplati tj posalje evre iz inostranstva,
Zanima me da li nju da vezem za paypal nalog?Drugar koji radi u jednoj drugoj banci mi je danas rekao, ali nije skroz siguran, da bi trebalo da nju vezem, jer ce svakako kad meni neko uplacuje novac iz inostranstva uplatiti na paypal, a ja cu onda vrlo lako imati te pare na svom racunu za koji je vezan paypal, u ovom slucaju Intezinu internet VISA karticu.

Da li neko ima iskustva sa paypalom, a da je u Intesa banci?
Da li da vezem paypal za tu internet Visa karticu?

Hvala unapred na odgovorima.Svako dobro.

Ako pitanje nije u sklopu ove teme prebacite gde treba.
 
Ima li jos neko problema sa Intesa Mobi aplikacijom od jutros (Android)? Pokusam da se ulogujem, unesem pin, dobijem poruku: "Korisnik ne postoji u bazi iBank". Obrisao sam cache, podatke i aplikaciju, ponovo je aktivirao i radila je relativno kratko, sada se ponavlja.
 
Sad je proradilo...
 
Da pitam za savet i pomoc ostale clanove..

Preko VE kartice hocu da kupim avionsku kartu i izvrsim placanje karticom, ali mi kasni kod za verifikaciju koji dobijam
putem SMS-a. Validnost verifikacionog koda je 120 sekundi a ja SMS poruku čekam mnooogo duže.
Nalazim se u Grčkoj.
Sta da radim, molim sa savet?

Hvala
 
Probaj drugu mrezu. 2G ili 3G, sta god ima najbolji signal.
 
Kada pokušam da prebacim evre sa deviznog računa na devizni vezan za Visa internet dobijem grešku. U čemu može biti problem?
 

Prilozi

  • Screen Shot 2019-07-05 at 9.27.41 PM.png
    Screen Shot 2019-07-05 at 9.27.41 PM.png
    12.4 KB · Pregleda: 111
Kada pokušam da prebacim evre sa deviznog računa na devizni vezan za Visa internet dobijem grešku. U čemu može biti problem?

Sa deviznog mozes prebaciti na tekuci-eur i sa njega na devizni visa internet
 
Ako nisi do sada to radio, onda pozovi Call Centar i reci sta je problem. Verovatno nisu dodeljene potrebne dozvole za eBanking za rad sa konkretnim racunima.
 
Plaćanje preko mbankinga račun za super novu, ranije je mogao model 97 da se unese, a sada po novim računima neće, promenjen je poziv na broj i ne prihvata model 97? Koje je rešenje?

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Do racuna je, pogledaj temu o SN, mislim da su nesto pogresili i da samo ne treba model da se unosi na ovom racunu.
 
Hvala tako sam i platio bez modela...

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ovo nisam primetio posto nemam cesto priliv na ovaj racun iz inostranstva ali od 17.04. uzimaju harac za priliv deviza iz inostranstva. Mozda je vec bilo ali ako neko nije znao. Ovo vazi za fizicka lica.

2.jpg
 
Не знам тачно на шта мислиш,али тако је било одавно.Није био трошак до 100 евра,а остали трошкови за пријем су били,можда у другом проценту,величини итд.Све зависи од пошиљаоца и шта он плаћа.
 
Nazad
Vrh Dno