Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Planiram da uskoro kupim konzolu i zanimaju me par stvari... Dvoumim se izmedju ps slim i ps pro varijante. Da budem jasniji ,igre koje cu uglavnom igrati su sportske ,znaci PES,Fifa itd. Takodje bi strimovao,posto to vec radim ali na PC... Ono sto mene zanima je koja je razlika konkretno i posebno u ovim i ovakvim igrama jer nemam 4k tv ( Jel se vrte u 60fps?) a cena je opet daleko povoljnija za slim varijantu nego za pro? I kad pravim nalog da li je bolji UK ili US i zasto? (Procitah na prvoj stanici da je za PES bitno da bude na UK nalogu da bi igrao sa ljudima iz Evrope?) Hvala unapred ;)
 
Poslednja izmena:
Ima bukvalno temu dole ( SLIM VS PRO), na par skrolova i klikova udaljeno i 99% sam siguran da je adresirana ista dilema barem 10x... I svaki put ispadne padobranac sa istim pitanjem barem 1-2x mesecno...

Mislim stvarno, da li ljude zaista mrzi ili nece da procitaju malo po forumu pa je ovako sve na kasiku lakse, bap sa pitanjem u bilo kojoj temi?
 
Planiram da uskoro kupim konzolu i zanimaju me par stvari... Dvoumim se izmedju ps slim i ps pro varijante. Da budem jasniji ,igre koje cu uglavnom igrati su sportske ,znaci PES,Fifa itd. Takodje bi strimovao,posto to vec radim ali na PC... Ono sto mene zanima je koja je razlika konkretno i posebno u ovim i ovakvim igrama jer nemam 4k tv ( Jel se vrte u 60fps?) a cena je opet daleko povoljnija za slim varijantu nego za pro? I kad pravim nalog da li je bolji UK ili US i zasto? (Procitah na prvoj stanici da je za PES bitno da bude na UK nalogu da bi igrao sa ljudima iz Evrope?) Hvala unapred ;)

Ako nemas 4k tv i ako ga neces ubrzo uzimati pro verzija ps4 ti je nepotrebna

Naloga mozes imati vise i svaki moze biti druga regija, za pes jedino kod Online to je nekako povezano, ostale igre svejedno ti je

Za ps plus najbolji mozda Us, najjeftiniji azija
Ostalo zavisi od cijene igre i regiona, ja imma i Us i uk i njemacka i sl. Sve zavisi gdje ti izleti igra da je uzmes ili ako kupis nalog sa kojeg je regiona, ali u konacnici nije to toliko vazno mozes kako hoces
 
Hvala svima,,, Citao sam sve al eto ponovo da pitam,vidim da neki automatski pljuju na pitanja al ok,svako misli i radi sta zeli,nisam mislio nista lose samo da potvrdim neke stvari... Na kraju sam ipak uzeo pro,sta znam ,bolji je svakako a skuplji mi je na kraju od slima za 90e ispao... Znaci ako sam shvatio kad se uzme PS Plus nebitno je za koji region radice na svim nalozima po regionima a samo za PES kad kupujem da bude za UK da bi radio za Evropu? Izvinite jos jednom na ponovljenim pitanjima i zivi bili svi ;)
 
Da, "pljujem", jer se ponavljaju ista pitanja u temama i preko glave su ljudima da se jedni ti isti odgovori serviraju...
Da si hteo da otvoris video bi da je skoro lik bio u istoj situaciji (sportske igre, nema 4k) i dobio odgovor u adekvatnoj temi, nedelju-dve dana ako ima...

Ali naravno da je lakse da se bapne u prvu temu u koju se stigne i da se iznova i iznova pita, nego da se malo proceslja forum. A eto vidis i opis za region, dopune i podesavanja istog imas bukvalno u prvom postu adekvatne teme... Ali ne, pitaj opet slobodno... :S:
 
Poslednja izmena:
Bitno je da si tu da pljujes i to je isto ok stvar i da,procitao sam ja to sve ali nije bas ista situacija al ok... Hvala jos jednom svima i tebi druze i samo pljuj to je ok posao ;)
 
Samo ne znam zasto i dalje insistiras na "pljuvanju" samo zato sto ti se ne svidja nacin na koji ti je odgovoren.
Mogao si pitanje da postavis u adekvatnoj temi - nisi, sto dovodi do zakljucka (kao sto je ovde cest slucaj) da nisi procesljao malo nize.
Ta ista pitanja se postavljaju precesto a odgovora ima (i u tvoj slucaju si imao 1:1 pitanje i odgovor). Zatrpavaju se druge teme, ljude mrzi da citaju unazad i onda se jedno te isto iznova ponavlja.
Pre par meseci je ovaj deo podforuma "prepakovan" bas zbog toga, sa adekvatnim temama i "step-by-step tutorialima" u prvom postu, da se ne bi desavao "dan mrmota"... But alas...
 
Hvala svima,,, Citao sam sve al eto ponovo da pitam,vidim da neki automatski pljuju na pitanja al ok,svako misli i radi sta zeli,nisam mislio nista lose samo da potvrdim neke stvari... Na kraju sam ipak uzeo pro,sta znam ,bolji je svakako a skuplji mi je na kraju od slima za 90e ispao... Znaci ako sam shvatio kad se uzme PS Plus nebitno je za koji region radice na svim nalozima po regionima a samo za PES kad kupujem da bude za UK da bi radio za Evropu? Izvinite jos jednom na ponovljenim pitanjima i zivi bili svi ;)
Tako je za ps plus I pes kako si napisao

Ali vidi ako si planirao uzeti pes i ps plus koliko te ispadne, jer od 2.7. Je besplatan za ps plus korisnike pa tako uporedi sebi mozda ti na isto dodje ako uzmes neku eu pretplatu
 
Tako je za ps plus I pes kako si napisao

Ali vidi ako si planirao uzeti pes i ps plus koliko te ispadne, jer od 2.7. Je besplatan za ps plus korisnike pa tako uporedi sebi mozda ti na isto dodje ako uzmes neku eu pretplatu

Kako mislis besplatan za Eu naloge,koji pes?
 
ps+ za jul
1bffedb5820734dfae9df35aac823af9.jpg


Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
A,ha ,,da razumem samo ja zelim da preorder PES2020... Al hvala na info... Ako sam dobro razumeo da bi mi recimo radila 19-ca morao bi da kupim PS+ za EU ili samo je bitno da imam nalog za EU a ps+ nije bitno da je EU?
 
A,ha ,,da razumem samo ja zelim da preorder PES2020... Al hvala na info... Ako sam dobro razumeo da bi mi recimo radila 19-ca morao bi da kupim PS+ za EU ili samo je bitno da imam nalog za EU a ps+ nije bitno da je EU?
Da, uk, eu, Us neki od tih ps plus pretplata, samo eto da bi nesto to Online igrao normalno znaci treba ti uk ili eu

Ali opet po meni bolja opcija Azija ps plus i kupis nalog pesa koji mozes naci sigurno za 1000 dinara ako vec hoces 19ku
Mislim novcano bolja opcija :D
 
Shvatio sam,nadam se :) PES19 imam na PC sada mi je bitno da skontam oko 2020 PES i da ne pogresim posto sam nov u svemu ovome oko konzola. Kupicu US ps plus i aktivirati ga na US nalogu posto vidim da je jevtiniji od drugih a na UK nalogu samo preorder PES2020 i to je to ,,valjda ;) I,koliko vidim sve dopune i kupovina mogu da se rade i sa PC kad se uloguje na PSN?
 
Poslednja izmena:
Shvatio sam,nadam se :) PES19 imam na PC sada mi je bitno da skontam oko 2020 PES i da ne pogresim posto sam nov u svemu ovome oko konzola. Kupicu US ps plus i aktivirati ga na US nalogu posto vidim da je jevtiniji od drugih a na UK nalogu samo preorder PES2020 i to je to ,,valjda ;) I,koliko vidim sve dopune i kupovina mogu da se rade i sa PC kad se uloguje na PSN?
Sve mozes sa pca, pogledaj na offgamersu azijski ps plus koji je maximalno 3000 dinara, a ako si tek uzeo i nemas igara igrari Online nemoj ga ni uzimati za sada, djabe pare dajes :D

A i ne moras ni sa pesom zuriti sa preorderom nece jos on imas bas vremena :D
 
Samo ne znam zasto i dalje insistiras na "pljuvanju" samo zato sto ti se ne svidja nacin na koji ti je odgovoren.
Mogao si pitanje da postavis u adekvatnoj temi - nisi, sto dovodi do zakljucka (kao sto je ovde cest slucaj) da nisi procesljao malo nize.
Ta ista pitanja se postavljaju precesto a odgovora ima (i u tvoj slucaju si imao 1:1 pitanje i odgovor). Zatrpavaju se druge teme, ljude mrzi da citaju unazad i onda se jedno te isto iznova ponavlja.
Pre par meseci je ovaj deo podforuma "prepakovan" bas zbog toga, sa adekvatnim temama i "step-by-step tutorialima" u prvom postu, da se ne bi desavao "dan mrmota"... But alas...

dzaba pricas, ovo ce da se ponavlja i u ovoj i u narednoj generaciji konzola :D ne vrede ni poredjenja po web sajtovima ili youtube, samo jos jednom da se pita, skrolati na dole smara :d
 
Pozdav, posto nameravam uskoro da pazarim ps4 interesuje me koja je dugotrajnost igara na diskovima ako se maksimalno pazi da se fizicki ne osteti, i da li igrice sa diska zauzimaju prostor na hd-u ili se igraju sa diska, jer mi je bitno sad da li da uzimam 1tb ili 500gb. Inace bi se igrale uglavnom igre u dvoje fifa, pes, nba, nfc, mortal kombat i sl, razmisljao sam i o ps3 al bi ipak novo da kupim...
 
U principu su izdržljivi diskovi. Inače da, cela igra sa diska se instalira. On je tu samo radi verifikacije licence koju učita s vremena na vreme.
 
Ukratko moras ubacivati cdove da bi verifikovalu igru, Online je uzmes i nemas ti problema :D

Jedino ako ti se skupljaju cdovi
 
Nije bas da mi se skupljaju cd-ovi nego ne volim te jurnjave sa karticama, uplatama, kodovima, a i cene polovnih/ novih kod madjara su mi ok...
 
Nije bas da mi se skupljaju cd-ovi nego ne volim te jurnjave sa karticama, uplatama, kodovima, a i cene polovnih/ novih kod madjara su mi ok...
Ma iskreno nema jurnjave za 5 minuta kupis igru, brze nego da odes kupiti cd, a bude cesto popusta pa su jeftinije od cdova sigurno
Kupis kod karticom, ukucas ga i kliknes na igru da je uzmes :D

Malo veca pegla ti je da ganjas Share, ali *mjau**mjau**mjau* tu za ustedu od 50% se i vrijedi iskreno malo ispeglat jer evo vidim vec rdr 2 i ostale ove novije idu prema 2000 dinara, nova fifa je 3-4k dinara i sl.

Meni iskreno dosta bolji nacin nego ubaci ovaj cd, pa ovaj, itd.. Ovdje samo kliknes na igru :D
 
Da li je moguće da PS store nema 2Fa preko android apps u 2019? Nego glupavo sms code.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Da li je moguće da PS store nema 2Fa preko android apps u 2019? Nego glupavo sms code.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Ništa tu nije glupavo, već je slanje kodova za logovanje putem SMS poruke najzastupljeniji vid 2FA zaštite, pa s tim ne čudi da i Sony koristi taj princip.
 
Ljudi pomoć , kupio sam gift card ubaciona wallet 10 dolara i kad hoću da kupim nešto što je 9,99 dolara on mi posle cheka izbacuje da ubacim peymen metod i kad ubacim gift card on mi kaže da je in use ?
 
Pa in use je jer si je dodao na wallet svoj. Izaberi paymant da ti bude tvoj wallet

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Ali imam paypal , card i kao da ubacim kod i kad to uradim on mi izbaci da je in use a na walletu stoji 10 dolara
 
Ali imam paypal , card i kao da ubacim kod i kad to uradim on mi izbaci da je in use a na walletu stoji 10 dolara

Kod koristis samo jednom, da sa njim dopunis svoj PSN wallet. Posle kupovinu vrsis sa tim sredstvima koje imas na walletu. Paypal, kartice i ostalo ne funkcionise na PSN-u osim ako ne ishakujes i paypal da ti bude iz iste drzave...
 
Izbacuje mi da ukucam kod i kad ukucam kod on mi kaže in use i šifru wc - 40372-6
 
Nazad
Vrh Dno