Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Realno, bez 20 nista. Moze da ostane nepromenjen.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Samo da postojeća infrastruktura izdrži povećanje brzina. Na mojoj lokaciji samo sam par puta imao punih 300 Mbps (dani praznika), obično je max 250 Mbps. Čeka se povećanje broja downstream i upstream kanala.
 
Imao ja, mislim da sam pisao nedavno.
Promenili mi korisničko ime na kraju tj. napravio sma novi nalog sa drugim email adresom i to je rešilo problem

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Hvala, promenio sam nalog i počela je da funkcioniše aplikacija

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li se zna da li moramo sami i da deaktiviramo HBO pre 15.08. ili ce to ici automatski?
 
Ja sam jos sinoc na mojsbb aktivirao promo HBO, piše da je aktivan, ne radi, reko gužva je probaću ujutru, kad ono isto. Zovem ih sad kažu proradice u toku dana, guzve su. Kako vama koji ste uspeli da aktivirate, posle koliko je proradilo?
Čudno je sto je baner i dalje tu, vidim ga, i kad god kliknem isto pokaze da je aktiviran hbo. Koliko se sećam, za promo koji daju za novu godinu, kad sam aktivirao, baner se više nije video.
 
Sbb prpa od konkurencije pa sad pustili sve free meni automatski pustili hbo
 
@kimimax
Bas tako konkurencija je cudo, na dosta kanala mts se svakodnevno reklamira u poslednje vreme i ovi su odmah osetili opasnost gubitaka korisnika. Jos samo kad bih se pojavio bar jos jedan operater slicnih kapaciteta to bi svima bilo bolje...
 
Ja inace imam HBO, al bez od, go i cibemax. Kako go sad da aktiviram?

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 
Protestujem,
Subota, Ponedeljak, nocas Sreda na Cetvrtak netsaje internet, TV i IP Telefonija u N.Beogradu. Ovo je preslo svaku meru tolerancije. Ovo lici na drzi vodu dok majstori ne odu. Svi smo na nekim paketima u kojima smo se odrekli svojih telefonskih brojeva kod Telekoma i predali ih SBB. Imao sam dva broja, dobio jedan, uz tantalovoe muke dobio i drugi koji nema svrhu jer ne moze da nazove prvi broj i obratno. Svi pljuju Telekom valjda je takva direktiva da se sve privatizuje. Meni treba telefon i internet koji ce raditi u svakom trenutku a kad su se promovisali paketi niko od promotera i na flajerima nije napisao da su IP telefoni nepouzdani, unifon aplikacija to vise ne radi nego sto radi ali tu barem pise da je nepouzdano za zvanje hitnih sluzbi. Prevareni smo i namamljeni da se odreknemo svojih telefonskih brojeva u korist provajdera. Meni telefon treba iz zdravstvenih razloga, ovih dana i nocas da sam mora da zovem hitnu kako da zovem, da idem od vrata do vrata i gledam ko nema kanalice do ulaznih vrata i lupam i molim da pozovu hitnu pomoc. Mobilni telefon treba da sam na pertplati da bi moga da trosim i cekam proceduru primanja zahteva za hitnu pomoc. Imam problema sa zdravljem i neophodan mi je telefon, ovom kampanjom uslovljavanja sa paketima svi provajderi ugrozavaju gradjanima zdravlje i zivot. Sad paket koji imam vise i ne postoji , sad je izmisljen novi sa Pink kanalima, sta ce to meni, veca brzina koja nije veca 300MB/s a ja ima 300Mb/s, nepostojeci unifi u svim blokovima koji imaju opticke kablove i te novije modem-rutere. Da li je moja familija duzna da zna kad nema interneta i kad se oporavi da modem-ruter mora da se resetuje?
 
Poslednja izmena od urednika:
Protestujem
Subota, Ponedeljak, nocas Sreda na Cetvrtak netsaje internet, TV i IP Telefonija u N.Beogradu. Ovo je preslo svaku meru tolerancije. Ovo lici na drzi vodu dok majstori ne odu. Svi smo na nekim paketima u kojima smo se odrekli svojih telefonskih brojeva kod Telekoma i predali ih SBB. Imao sam dva broja, dobio jedan, uz tantalovoe muke dobio i drugi koji nema svrhu jer ne moze da nazove prvi broj i obratno. Svi pljuju Telekom valjda je takva direktiva da se sve privatizuje. Meni treba telefon i internet koji ce raditi u svakom trenutku a kad su se promovisali paketi niko od promotera i na flajerima nije napisao da su IP telefoni nepouzdani, unifon aplikacija to vise ne radi negosto radi. Prevareni smo i namamljeni da se odreknemo svojih telefonskih brojeva u korist provajdera. Meni telefon treba iz zdravstvenih razloga, ovih dana i nocas da sam mora da zovem hitnu kako da zovem, da idem od vrata do vrata i gledam ko nema kanalice do ulaznih vrata i lupam i molim da pozovu hitnu pomoc. Mobilni telefon treba da sam na prtplati da bi moga da trosim i cekam proceduru primanja zahteva za hitnu pomoc.Ima problema sa zdravljem i neophodan mi je telefon, ovom kampanjom uslovljavanja sa paketima svi provajderi ugrozavaju gradjanima zdrvlje i zivot. Sad paket koji imam vis ei ne postoji , sad je izmisljen novi sa Pink kanalima, sta ce to meni, veca brzina koja nije veca 300 ima i nude 300, nepostojeci unifi u svim blokovima koji imaju opticke kablove i te novije modem-rutere. Da li je moja familija duzna da zna kad nema internetai kad se oporavi da modem-ruter mora da se resetuje?

Zato sam krajem 2016. presao na VDSL i preporodio sam se! Nijedan jedini problem. Trenutno koristim VDSL 100/10 koji radi savrseno 24/7. Kod SBB-a sam imao ceste prekide signala i gubitke paketa u popodnevnim i vecernjima satima.
 
Ne radi svima adsl/vdsl isto.


Zovi reklamairaj, budi dosadan, salji mailove njima, u cc stavi Ratel..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Zato sam krajem 2016. presao na VDSL i preporodio sam se! Nijedan jedini problem. Trenutno koristim VDSL 100/10 koji radi savrseno 24/7. Kod SBB-a sam imao ceste prekide signala i gubitke paketa u popodnevnim i vecernjima satima.

Kad imas izbora ali ja nema izbora, imao sam Targo i oni su pukli, zgrada se raspala kao i bivsa Yu kako su uvedeni upravnici, svaki ulaz je sada vaska obaska. Kolonadom su provuceni SBB, Orion, MTS, vektor ali stanari na ulazu nedaju nikome da udje u ulaz, jedva sam uspeo da obezbedim da nekao SBB udje u ulaz i da ima internet jer telefonski kablovi su uzas i mogu da sluze samo za telefon i nista vise. Mozda je to sad kod tebe sve ok i kod mene je posle natezanja oko 2 broja telefona, ostalo sto nevalja necu vise ni da spominjem, Internet je radio ok, nije blo padova brzine ali kako je pocela ekspanzija i konkurencija stanje se pogorsava. Ispada da sad pored 2 broja telefona moram da uzmem i 2 kartice u mobilnom i dve pretplate kod razlicitih mobilnih operatera da bi bio siguran da cu u svakom trenutku moci pozvati hitnu pomoc ili neku hitnusluzbu jer sve postaje nepouzdanije i nepouzdanije.
 
Ne radi svima adsl/vdsl isto.


Zovi reklamairaj, budi dosadan, salji mailove njima, u cc stavi Ratel..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

Nemam vise snage, to sam radio da bi dobio svoj drugi broj i sad ima skoro 2 godine lazna obecnja da ce moci jedan broj da zove drugi. Tv u startu nije spojen za vracanje programa, jednom su kao hteli da mi spoje, nedelja rucak ali nemaju nikakv pistolj za lepljenje nego lan kabl na patos i da svaki puta gazim po njemu ili nocu da se spoticem i otkinem sve. Sta god sam sam reklamirao nikad nista, trazio sam podjednaku brzinu uploada na istok i zapad, ne moze do Japana a u Japanu je wi-fi besplatan. Navodno ne moze da menjau rute i broj hopova... Sve te zalbe to je kao ono da p*sas uz vetar, moz se zalis al nema od toga nista, tako sam podneo prijavu gradjevinskoj i komunalnoj inspekciji jer covek kupio stan i 9 meseci lupa i rusi sve, rezultat sve je ostalo isto a da bi dalje nesto uradio treba da idem po salterima po gradu. Svi ti call centi su jedna sarena laza.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam probao SBB telefon pre par godina i vratio sam im kompletnu skalameriju nakon nekoliko dana, nije mi odgovaralo ništa, od smešne sprave koja je kao neka plastična igračka, do činjenice da je telefon zavistan od modema i da bez njega ne radi.
Ostao sam na klasičnom mts fiksnom, a od SBB-a koristim TV+internet.

Da li može neko taksativno da navede šta se sve dobija otključano od 15. maja i da li stepen "otključanosti" zavisi od paketa koji koristim?
 
Na modem možeš da priključiš bilo koji telefon; ne mora da se koristi taj koji daju. Zahvaljujući Unifon app, SBB fiksni i ima upotrebnu vrednost.
 
@lega99
Moram da ti kažem da kod mene SBB, sve njihove usluge, besprekorno rade, uključujući i telefon, i Unifon. Od njihove opreme koristim samo 3208 modem, to sam tražio, jer su me tako ljudi ovde savetovali.
Za TV koristim CAM kartice.
Dakle, SBB može dobro i pouzdano da radi. Ili je infrastruktura do tebe loša, ili je kod tebe instalirana loša oprema. Insistiraj da ti to reše, ali ti savetujem da odrediš prioritete (za dobar deo njihove đubre opreme, pouzdan telefon, i TV vraćanje 7 dana su oprečni zahtevi).
 
@lega99
Moram da ti kažem da kod mene SBB, sve njihove usluge, besprekorno rade, uključujući i telefon, i Unifon. Od njihove opreme koristim samo 3208 modem, to sam tražio, jer su me tako ljudi ovde savetovali.
Za TV koristim CAM kartice.
Dakle, SBB može dobro i pouzdano da radi. Ili je infrastruktura do tebe loša, ili je kod tebe instalirana loša oprema. Insistiraj da ti to reše, ali ti savetujem da odrediš prioritete (za dobar deo njihove đubre opreme, pouzdan telefon, i TV vraćanje 7 dana su oprečni zahtevi).

I kod mene potpuno ista situacija, nikad nikakvih problema sa njihovim uslugama. Isto koristim samo njihov router i cam x3.

Kljucna rec je infrastruktara, gde je dobra nema ni problema, gde nije dobra dolazi do problema.

Jedini eventualni razlog za razlaz bi bila cena.
 
Poslednja izmena:
Trio gold nova brzina je izgleda 120/8 bar je tako sad kod mene i to sve sa aktivnim supersetom.Pritom nema tih punih 120 ni prema jednom serveru prema njihovom je čak samo 50-60 preko 100 jedino prelazi kad izaberem mts, telenor i exenet na ostalim je između 40-90 pritom je ping na svim trostruko veći nego što je bio.
 
Hm... juče sam na EON Full u HBO Go sekciji imao lepo kod za aktivaciju... danas ga nema... Što li ga i ja zamlata ne iskoristih juče.
 
Koja brzina je predvidjena za EON Premium jel zna neko?
Inace i ja nemam nekih vecih problema sa SBB-om osim njihovog traljavog EON-a koji zna da ubaguje s vremena na vreme :D
 
^300/15

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Pa da. Mi izgleda ne dobijamo ništa. Mada na Telemah Slovenija dižu na 500

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Evo najnovije informacije, sad sam zvao 19900:

Nove brzine u starim paketima su:

duo net silver 50/4
duo net gold 100/8
duo net gold extra 150/10
duo net premium 200/12

trio silver 75/5
trio gold 150/10
trio gold extra 200/12
trio premium 300/15

E sad jos jedna novina - a to je da mi je agent cc rekao da su i nove brzine promotivne i da traju do 15. avgusta.
Za sada tu informaciju imaju, ne znaju da li ce nove brzine i posle avgusta ostati korisnicima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno