Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ona stranica eponuda.com je veoma korisna da se vidi gde je šta najjeftinije... Koliko sam ja video, za najviše SSD modela E. ima najpovoljniju cenu. Jedino još W. ima besplatnu isporuku za narudžbine od 2000 din i više, a G. za 3000 din i više, ali su kod njih neki SSD od 128GB i po 1000 din skuplji, iako su W. i E. ustvari ista firma. A šta vredi što su kod nekih drugih firmi neki modeli jeftiniji kad nemaju besplatnu isporuku, i pitanje je koliko su te firme jake i gde sve imaju radnje. Tako da mislim da je najpovoljnije i najsigurnije kupovati u E. Neki su u ovoj temi pominjali kupovinu SSD preko kupujem prodajem. Ne znam samo ko bi tamo kupovao SSD ili bilo šta novo što se može naći za iste ili manje pare i sa besplatnom isporukom u ozbiljnim firmama kao što je E.
 
I ja izgleda da sam prespavao. Dajte imena tih firmi gde moze da se prodje jeftinije nego u Emmi sa dostavom? Ne znam sto bi izbegavali, pa ne valjamo belo majku mi...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sto rece djalf, za Beogradjane mozda da odu na licino mesto pa da ustede za espresso.... LEmmi je sa dostavom i ja do sada povoljnije da ispadne ne nadjoh... Nisam se dodise nesto ni pretrgao od prelistavanja...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Razmišljam da li je vreme za potpuno odbacivanje HDD i prelazak na SSD od 1TB za storage, ili da čekam još cene da potonu dole, do 100e za 1TB :)

Trenutno, najpovoljnije opcije:

SSD SATA3 1TB Samsung 860 QVO 550/520MB/s, MZ-76Q1T0BW - 16.290 dinara
1TB SSD Crucial MX500 2.5', CT1000MX500SSD1 - 16.810 dinara
1TB WD Blue - WDS100T2B0A - brzina do 560MB/s - 530MB/s - 16.900 dinara

Ili 860 EVO 1TB kod Mađara za oko 17.500 dinara.

Šta vi mislite? Čekati ili ne? Nije mi žurba, samo bih u nekom trenutku želeo skroz da se otarasim HDD, a ova cena je već sada relativno prihvatljiva i pristupačna.
 
Stigao Kingdian od 256gb sa alija za 24$ (29$-5$ ali kupon). Bez poreza. Msm da je poprilično povoljno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nista specijalno jeftino, dosta su pojeftinili da bi se jurili sa Alija. Em nemas garanciju.
 
^za ove do 256GB, slazem se skroz.
Jedino ovi zgodni Kingdian externi, stvarno su super.


BTW, izgleda da cu morati jedan NVMe, ili jos vise SATA za RAID0, smorio sam se sa VMovima ove nedelje ;) Jedno 2000+ live snapshots restored (to su snapshots pokrenutih VMova, oko 1-3GB mora da se ucita svaki put)
Posto NVMe od barem 4TB nije isplativ ni blizu jos uvek - morace SATA.
 
A kako da sa njime dobijem 8TB prostora? Nemam 2 NVMe slota u laptopu, ali imam 2 SATA, a i to mogu da prosirim na 4 diska, uz malo manevracije :)
Mislim, verovatno postoji NVMe disk od 8TB, ali kosta vise nego sva 3 laptopa koja imam trenutno, zajedno sa svom IT/tehnikom koju posedujem :)
 
Jeftinije je za one iz BG-a, odu i uzmu licno. Mi iz unutrasnjosti nemamo takav izbor.

Sto rece djalf, za Beogradjane mozda da odu na licino mesto pa da ustede za espresso.... LEmmi je sa dostavom i ja do sada povoljnije da ispadne ne nadjoh... Nisam se dodise nesto ni pretrgao od prelistavanja...

Mi "beograđani" imamo još svašta nešto što vi "provinicjalci" nemate... eto mi imamo demostracije svih vrsta svako "malo" (tako malo da bi poželeo da ih nema nikad i nimalo), kad god kreneš nekud blokirane ulice, kako se kome "digne" krene da zaprečava i uz put da razbija (moj Beograd ruše!)... taj expreso jeste tih 300 dinara, parkinga nema ni za leka, svi nad***ni, niko se ne poznaje cim izađeš iz bloka ili svog dela ulice, beskućnika na sve strane, džeparoša, skitnica, posranih ulica od gospodskih kučića koje dame šetaju umesto da decu rađaju i vodaju... ima još braćo al mi nešto muka priala...
Pozdrav iz Beograda i svratite samo kad morate, što ređe to bolje i dođite autobusom ili vozom moli vas drug... :d

Razmišljam da li je vreme za potpuno odbacivanje HDD i prelazak na SSD od 1TB za storage, ili da čekam još cene da potonu dole, do 100e za 1TB :)

Trenutno, najpovoljnije opcije:

SSD SATA3 1TB Samsung 860 QVO 550/520MB/s, MZ-76Q1T0BW - 16.290 dinara
1TB SSD Crucial MX500 2.5', CT1000MX500SSD1 - 16.810 dinara
1TB WD Blue - WDS100T2B0A - brzina do 560MB/s - 530MB/s - 16.900 dinara

Ili 860 EVO 1TB kod Mađara za oko 17.500 dinara.

Šta vi mislite? Čekati ili ne? Nije mi žurba, samo bih u nekom trenutku želeo skroz da se otarasim HDD, a ova cena je već sada relativno prihvatljiva i pristupačna.
A šta čekaš?
Čekaš celi život na nešto i tako ga provedeš u čekanju... nečega, čega...
Imaš li para a treba ti ili ga želiš, idi odma i kupuj.
MX, mozda QVO ili EVO (šverceru :d).

BTW, izgleda da cu morati jedan NVMe, ili jos vise SATA za RAID0, smorio sam se sa VMovima ove nedelje ;)

ALFA JESI DOBRO?!:shock:
 
Imate i provincijalce danas kolko hocete.... Zbrali sve ko stoku u tor... [emoji24] Ne dajte se Beogradjani!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Debugging. Najbrzi nacin da se testira novi build drivera jeste restore live snapshota. Na 2000 (a stvarno ih jeste bilo toliko, sada vec i preslo 2100) restore-a se primeti razlika izmedju restore-a i boot iz non-live snapshota (ustedi se vreme).

Interesantno ali Samsungov NVMe nije brzi koliko bi se ocekivalo. Ja imam SATA3 SSD, ali u SATA 2 laptopu, primarna masina, dakle ~250MB/s max. citanje, dok NVMe disk u drugom lapotpu ima >3000MB/s. Restore nije ni duplo brzi na NVMe-u, a restore je >99% citanje VMEM fajla.
Mislim na cold restore, kada nije VMEM u cache-u. Kada je u cache-u, razlika je neprimetna bez merenja softverom (i izlazi iz razlike u brzini procesora i memorije, koji je isto u koristi NVMe masine).
 
Poslednja izmena:
jel ok cena 130 evra za sandisk sata 3 ultra II ssd od 1tb? nov u radnji napolju naravno...leba ne jede ako je ok cena...
 
Imas ga za 95e vani, samo je pitanje gde ga nadjes, da li vracas VAT ili zivis vani i mozes da ga porucis.
 
128GB SiliconPower A55 3D NAND - valja li ovaj cemu? ili neki drugi predlog za nekih sta znam, 20 eura, ne treba mi vise od 128gb :)
 
Razmišljam da li je vreme za potpuno odbacivanje HDD i prelazak na SSD od 1TB za storage, ili da čekam još cene da potonu dole, do 100e za 1TB :)

Trenutno, najpovoljnije opcije:

SSD SATA3 1TB Samsung 860 QVO 550/520MB/s, MZ-76Q1T0BW - 16.290 dinara
1TB SSD Crucial MX500 2.5', CT1000MX500SSD1 - 16.810 dinara
1TB WD Blue - WDS100T2B0A - brzina do 560MB/s - 530MB/s - 16.900 dinara

Ili 860 EVO 1TB kod Mađara za oko 17.500 dinara.

Šta vi mislite? Čekati ili ne? Nije mi žurba, samo bih u nekom trenutku želeo skroz da se otarasim HDD, a ova cena je već sada relativno prihvatljiva i pristupačna.
Za te pare 6 terabajta hdd.
 
Za te pare 6 terabajta hdd.

Tema je neka vrsta "preporuke" za kupovinu ssd-ova, covek pita koji ssd od 1TB da uzme, a ti se nadjes da mu preporucujes hdd.
To mi deluje kao da covek pita koji mali gradski auto za cetvero putnika da uzme a ti mu preporucis taxi rikšu.:shock:
 
Gluposti nikad i ne skidam. Valjda ni ostali to ne rade ako su bistri.

Postoji puno stvari koje nestanu i vise ih ne mozes naci. Ili ti trebaju odmah, i nemas vremena da skidas 60gb. Ili su ti potrebne da poneses negde gde nema neta ili je spor,da prebacis nekom, mozda nemas strpljenja,itd itd...do milion situacija moze doci.
 
Nazad
Vrh Dno