Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Druže za mnogo šta u ovoj državi ne postoji valjani razlog...;)
 
Sad sam proverio mog operatera, Telenor i kada mi istekne ugovor ostaje cena pod kojom sam uzeo paket (cena bez telefona). Znaci, MTS jajari.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Au brate... [emoji15] [emoji15] [emoji15]
 
Не постоји цена без телефона, постоји пуна цена и постоји цена са попустом на некој акцији. Када истекне УО тј анекс са тим попустом, важи цена без њега. Ја имам једну Теленор картицу са 50% попуста, УО истиче ускоро и сасвим је нормално да ће да врате пуну цену а онда ћу да преговарам за даље.
 
Da li je ovde neko od vas koji se isčuđavate ikada pročitao ugovor koji potpisuje, ali i uslove?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Dal je realno da lik postavlja ovakvo pitanje u 2019-oj i dal je realno da vi uopste odgovarate na isto. Sto rece alfa, mislio sam da se lik sprda.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A sta se desava kada istekne UO za paket koji vise ne postoji?
Ovo što je Savudin napisao. Možeš neograničeno da nastaviš sa korišćenjem te tarife za koju imaš potpisan ugovor, (ali po punoj ceni). Međutim, pošto je tarifa u međuvremenu ukinuta, ne možeš za nju potpisati aneks ugovora i dobiti popust na uređaj ILI cenu tarife (jer datumom eventualnog potpisivanja aneksa, tj. UO, ta tarifa ne postoji). Ako želiš povlašćenu cenu, moraš preći na postojeću tarifu i za nju potpisati UO (aneks) na određeno vreme.
 
Dal je realno da lik postavlja ovakvo pitanje u 2019-oj i dal je realno da vi uopste odgovarate na isto. Sto rece alfa, mislio sam da se lik sprda.
Da pita neki novajlija, ko zna, ali nije Exca od sinoc tu... koje nebulize se zadnjih meseci pisu na forumu, uzas :(
 
Није проблем у томе, неко не прати баш све теме и не занима га много тога али кад нешто није у реду, не почиње се прича на онај начин. Прво се пита, провере искуства, правила и остало па тек онда помињу преваранти и мајмуни. :) Али то је мтс, о њему прво све најгоре па ако не буде тако, онда ништа.
 
Али то је мтс, о њему прво све најгоре па ако не буде тако, онда ништа.
Ovo je extra precizan opis ophodjenja na forumu! Menjam potpis uskoro ;)

@Exca, nisi u pravu... ali ovo je toliko ocigledna stvar, da ono.. vidis i sam koliko ljudi imaju zivaca da ti objasne :)
 
Ако мислиш да ставиш моју поруку у потпис, може али тек после кафе. ;)
 
Pa da, licensing agreement, cena: kafa :)
 
Hvala na inf. Nego, nzm sta da radim? Poslednji put sam pricao sa operaterkom pre mesec i nešto dana u vezi supruge i pogodnosti za nju...Tada nisu imali spremnu ponudu za mene. Posle su me zvali, ja se nisam javio, a onda sam dobio sms da ih kontaktiram...
Nisam ih kontaktirao, UO mi ističe 25 marta. Da l da ih zovem ili podnesem zahtev za prenos, kao dodatni pritisak...
PS. Nema odavno nikog na temi sa nekom ponudom koju je dobio...
 
Ne, ne sprdam se nego ne citate dobro.
Kod Telekoma je postojala cena sa telefonom i bez telefona. Tako je i kod Telenora.
Telenor, posle isteka UO, ostavlja cenu koja je bez telefona. Kod Telekoma to ne rade, nego stavljaju na cenu za koju je vezan telefon.
A da li vi generalno mislite da ta cena sa "telefonom", kada uzimate, uzimate telefon za dinar ili neku malo vecu cenu? Ne. Nego na tu cenu otplacujete telefon. Ne postoji telefon za dinar ili za 4000 dinara.
To su stare fore da izgleda kao da j primamljivo.
E bre, radio sam sa kojekakvim prevarantima koji prodaju robu napolju, ovde sve dobro, posalje se napolje, izmesa se sa losijom, tamo prime, pa onda peglaj sto je losija tamo, a ne ovde.

Tako da MTS debelo muva i ako ne postoji pismeno obavestenje na ugovoru ili bilo koji pismeni nacin, za neku promenu, onda to je ne vazece. To na majke mi sto verujete, odmah bi vam propali poslovi da imate firmu.

Edit: lakse mi je ovako za kompom, nego da kucam za mobom.

Ako znate sta je ugovor na neodredjeno i odredjeno, onda ce vam biti jasnije.

Kada ugovorna obaveza istekne, u ovom slucaju, ugovor postaje na neodredjeno do promene paketa, tj. potpisivanja novog ugovora.
Neodredjeno znaci da isti paket traje sa istom cenom.

Usput evo vam ugovor pa procitajte: https://mts.rs/Binary/599/Ugovor-o-koriscenju-usluge-mobilne-telefonije.pdf


Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uvek je na MTS bila neka vrsta popusta na ugovor od godinu,dve ili tri. Logično je da istekom ugovora placas punu cenu paketa. Uvek je tako bilo. Nikakve cene nisu bile vezane za telefon kod MTS a. Brkas to sa Telenorom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, ne sprdam se nego ne citate dobro.
Kod Telekoma je postojala cena sa telefonom i bez telefona. Tako je i kod Telenora.
Telenor, posle isteka UO, ostavlja cenu koja je bez telefona. Kod Telekoma to ne rade, nego stavljaju na cenu za koju je vezan telefon.
Нећеш да читаш или нећеш да прихватиш. Не постоји цена са и без телефона. Постоји цена пакета која је пуна и постоје понуде у којима за одређени рок добијеш одређени попуст. По истеку тог периода престаје да важи анекс по коме си добио попуст и настављаш са пуном ценом. Онда можеш да склопиш неки нови анекс са важећим акцијама. Тако је одувек било.
У случају да хоћеш телефон или у случају да не желиш да се везујеш на одређени период важи пуна цена. То што у понудама пише да је нека цена без телефона или уз телефон важи само за одређену УО.

Већ сам писао, имам пакет код Теленора са 50% попуста који више не постоји. Мислиш да ће тако да остане кад за који месец истекне важење пакета? Не, онда ћу да плаћам или пуну цену или ћу да изаберем нешто из тренутне понуде. До сада би прихватили да тако остане јер обично поднесем захтев за прелазак на припејд уз опцију да останем уз исте услове и прихватали су. Ако сада не прихвате, ето мени још једног припејд броја.

Мислиш да они који су потписали анекс са 100GB интернета не би волели да тако остане трајно?
 
Danas sam vodio pijačne pregovore za dodatne uslove. Malo nudi ona pa ja kontra zahtev i tako nekako dođosmo do zajedničkog paketa.
Na moravu 2 sam dobio plus giga neta. Da sam prihvatio na 24 meseca, dali bi mi i 2 meseca za 1din.
Za moravu 1 na 24 meseca su nudili 5 meseci po 1din plus internet.
 
Ne, ne sprdam se nego ne citate dobro.
Kod Telekoma je postojala cena sa telefonom i bez telefona. Tako je i kod Telenora.
Telenor, posle isteka UO, ostavlja cenu koja je bez telefona.
Ne. Placas onu najvecu cenu za tvoj paket, nakon sto ti istekne ugovorna obaveza.

Kod Telekoma to ne rade, nego stavljaju na cenu za koju je vezan telefon.
Neko te je slagao za Telenor.

Tako da MTS debelo muva i ako ne postoji pismeno obavestenje na ugovoru ili bilo koji pismeni nacin, za neku promenu, onda to je ne vazece. To na majke mi sto verujete, odmah bi vam propali poslovi da imate firmu.
Ti sada zafrkavas?:) Nigde ne pise da ti dobijas nizu cenu dozivotno, vec TOKOM 12/24 meseca ugovorne obaveze. Isto pise i kod Telenora u aneksu. Isto i kod VIPa. Posto ne pise da je dobijas i posle tih 12/24m, znaci da ne dobijas popust kada istekne UO.

Neodredjeno znaci da isti paket traje sa istom cenom.
Ne.


Ne mogu da verujem da nekome na Benchu objasnjavamo ovo :D
 
Poslednja izmena:
Ovo što je Savudin napisao. Možeš neograničeno da nastaviš sa korišćenjem te tarife za koju imaš potpisan ugovor, (ali po punoj ceni). Međutim, pošto je tarifa u međuvremenu ukinuta, ne možeš za nju potpisati aneks ugovora i dobiti popust na uređaj ILI cenu tarife (jer datumom eventualnog potpisivanja aneksa, tj. UO, ta tarifa ne postoji). Ako želiš povlašćenu cenu, moraš preći na postojeću tarifu i za nju potpisati UO (aneks) na određeno vreme.
Ne, ne sprdam se nego ne citate dobro.
Kod Telekoma je postojala cena sa telefonom i bez telefona. Tako je i kod Telenora.
Telenor, posle isteka UO, ostavlja cenu koja je bez telefona. Kod Telekoma to ne rade, nego stavljaju na cenu za koju je vezan telefon.
A da li vi generalno mislite da ta cena sa "telefonom", kada uzimate, uzimate telefon za dinar ili neku malo vecu cenu? Ne. Nego na tu cenu otplacujete telefon. Ne postoji telefon za dinar ili za 4000 dinara.
To su stare fore da izgleda kao da j primamljivo.
E bre, radio sam sa kojekakvim prevarantima koji prodaju robu napolju, ovde sve dobro, posalje se napolje, izmesa se sa losijom, tamo prime, pa onda peglaj sto je losija tamo, a ne ovde.

Tako da MTS debelo muva i ako ne postoji pismeno obavestenje na ugovoru ili bilo koji pismeni nacin, za neku promenu, onda to je ne vazece. To na majke mi sto verujete, odmah bi vam propali poslovi da imate firmu.

Edit: lakse mi je ovako za kompom, nego da kucam za mobom.

Ako znate sta je ugovor na neodredjeno i odredjeno, onda ce vam biti jasnije.

Kada ugovorna obaveza istekne, u ovom slucaju, ugovor postaje na neodredjeno do promene paketa, tj. potpisivanja novog ugovora.
Neodredjeno znaci da isti paket traje sa istom cenom.

Usput evo vam ugovor pa procitajte: https://mts.rs/Binary/599/Ugovor-o-koriscenju-usluge-mobilne-telefonije.pdf


Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
Au. Hajde sada pažljivo pročitaj moj prethodni post (citiran je iznad tvog).
I zaista, ovo već počinje da liči na Njuz net, dosta je. Zaista ne mogu da verujem da ovo pišem (i još moram da ga ubeđujem) dugogodišnjm članu ovog foruma [emoji47]
 
Poslednja izmena:
Bar da je Njuz net.

Proverih jos jednom sa Telenorom i oni vracaju cenu.

Ovo sam pitao, jer me opasno iznerviralo nenormalno dizanje cena i ukidanje nekih paketa za istu stvar. Nije to dizanje cene za 50 ili cak 100 dinara, nego skoro skoro 300-600 dinara.
Zena, paket koji ima placa oko 900 dinara. Pandan tome bi placala oko 1500.
Na Telenoru, za mene, bi placao oko 400 dinara vise i to za istu stvar.
A istina je da nista ne pise pod ugovorom i paketi su tada tretirani uzmes ili ne uzmes telefon.

Al' nema veze, precicemo u Vip, pa nek gledaju posle sto gube korisnike sa takvim cenama.
Umesto da smanje, ostane na istom ili mrva poskupljenja.....ma ko ih 'ebe.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od sutra i VIP koriguje pakete i cene.Ako neko zeli da predje u VIP po sadasnjim uslovima neka pohita do kraja radnog dana..Na primer Vipova IN tarifa je sasvim korektna za 1000 din 10gb,300 min i neogranicene social mreze..

Sent is...
 
Sad htedoh da napišem i za BIP, ali eto Pavell napisao

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Evo komkretan primer. Moja supruga je prosle godine 15.1. potpisala ugovor za Mix L tarifu na godinu dana po ceni od 1090d. Puna cena paketa je bila 1790 mislim. Nije uzimala nikakav telefon,dobila je 100gb mesecno na 6 meseci. Tad su davali po 100gb na 6 ili 12 meseci u zavisnosti da li je ugovor bio 12 ili 24 meseca. Posto je igovor istekao 15.1.2019. dobila je racun od 1380d a za februar 1790. Naravno da niko noje zvao da nudi nesto. Ja sam ih licno kontakrirao i posle par poziva od ponude za 5 meseci po dinar dosli zmo do 7 meseci po dinar,6Gb neta i ostatak po 1499d za Omorika 1 tarifu. Naravoucenije,zovite ih pred istek ugovora jer ce vam biti naplacena puna cena paketa koja je u trenutku potpisivanja ugovora vazila. Svi operateri imaju dve cene,one precrtane i ove kao povoljne. Kad istekne ugovor naplacuju gornju precrtanu cenu iz ponude.
 
Pa normalno, kad istekne anex (popust) nastavlja da vazi puna cena tarife.
Tako je uvek bilo i nema veze da li si uzimao telefon ili ne.
A da treba da se cenka sa njima, treba. Kad su oni bezobrazni moze i korisnik.
 
Interesuje me kako će mi sada naplatiti kada sam uzeo novu tarifu posle 15. u mesecu po novoj ili starj tarifi?
 
Naplatiće ti ono što si koristio, proporcionalno broju dana. Znači do potpisa staru, od potpisa novu (mesečna cena podeljena na broj dana).
 
Istice mi ugovor za par dana, ponudili mi Omorika 1, za 999din/24 meseca.

Jel ovo OK?
 
Naravno

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno