Šta je novo?

Aplikacije za Windows 10 Mobile , nove,univerzalne

Od skora mi ni myAppFree vise ne radi, tj radi, ali klikom na dugme Download ne redirektuje na Store, vec izabaci neku poruku. I kao sto neko rece, Tapa/mtalk-ovi ne rade, mondo/b92 stare aplikacije baguju sve vise (pre svega mondo) - raspad sistema. Nisam neki zahtevan korisnik, ali ovo sve vise pocinje da mi smeta i ozbiljno razmisljam o konacnom napustanju platofrme (koja i jeste zapravo mrtva, iako se aplikacije redovno azuriraju), a na njoj sam od 2013. Jedino mi zao kamere na L950, myTube aplikacije i live-tile-ova :D
 
Poslednja izmena:
Ja ne napustam dokle god radi Viber i Shazam. Drugo me ne zanima, ali ako nesto od ta dva prestane sa radom (prvenstveno Viber) Lumia definitivno odlazi u zasluzenu penziju. Dotle, samo Windows.
 
Hrabro!
 
Zar Shazam radi? Zar nisu isti uknuli za Windows mobile?

A jedna od stvari koja me sve cesce izludjuje, zbog cega sam i poceo da imam ovakve "gresne" misli :D jeste aplikacija za kameru. Uvek me izneveri kad ne treba. Taman se "zahuhtam" da slikam nesto u odredjenom momentu i posle par slika se kamera zapuca, resetuje se telefon ili sacuvava sliku pola sata, a prilika za slikanje prodje. Ili nece da otvori aplikaciju. Pa mi se desilo par puta, kad sam na brzinu hteo da pogledam neku sliku, da prosto nece da je otvori, samo zatamni ekran il tako nekako. A pouzdanost slikanja mi je u zadnje vreme veoma bitna.
Isto me i nervira kada zavrsim neki razgovor, Lumija nece da "spusti" slusalicu nikako. I onda tako cekam 10ak sekundi da se on smisli, da budem siguran da je razgovor prekinut. Pa onda kada razgovaram telefonom i hocu da pogledam na brzinu nesto na njemu, ekran nece da se ukljuci. Zatim nekad prilikom ukljucivanja ekrana, isti ne reaguje, pa moram da ga prvo opet iskljucim pa ukljucim, da bih mogao da ga koristim. Sve ovo se ne desava svaki put, ali dovoljno cesto da pocinje strasno da me nervira i da mi smeta njegova neopuzdanost.
 
Ne odustaj tako lako, probaj hard reset tri cetiri puta..
 
Pa evo, ne odustajem vec godinu dana, cirka :D A sto se tice hard reseta, sumnjam da bi nesto drasticno popravio stvari, videcu jos.
 
Radi Shazam, dokle, ne znam :)
Samo mi je tupavo to sto nisu kompatibilni po pitanju nadjenih pesama (Win/android). Iako se i na jednom i na drugom ulogujem preko FB naloga, ne moze da "povuce" :d pesme koje sam nasao na jednom od telefona.
 
Zar Shazam radi? Zar nisu isti uknuli za Windows mobile?
Meni je bio preinstaliran na 950 XL u vreme kada je već uklonjen iz MS Store, tako da radi.
Mada i Cortana može da pomogne, ali je Shazam brži i šire "obrazovan".
 
da i meni se dešava sve to, ima aplikacija reboot se zove, samo treba interop otključan telefon, jednom-dva puta nedeljno reset traje 1-2min i resen problem posle reseta.

A jeste aplikacija za kameru. Uvek me izneveri kad ne treba.
Isto me i nervira kada zavrsim neki razgovor, Lumija nece da "spusti" slusalicu nikako. I onda tako cekam 10ak sekundi da se on smisli, da budem siguran da je razgovor prekinut. Pa onda kada razgovaram telefonom i hocu da pogledam na brzinu nesto na njemu, ekran nece da se ukljuci. Zatim nekad prilikom ukljucivanja ekrana, isti ne reaguje, pa moram da ga prvo opet iskljucim pa ukljucim, da bih mogao da ga koristim. Sve ovo se ne desava svaki put, ali dovoljno cesto da pocinje strasno da me nervira i da mi smeta njegova neopuzdanost.
 
Poslednja izmena:
Meni je bio preinstaliran na 950 XL u vreme kada je već uklonjen iz MS Store, tako da radi.
Mada i Cortana može da pomogne, ali je Shazam brži i šire "obrazovan".

Koliko ja znam i vidim, Cortana vise nema tu mogucnost da prepoznaje pesme, to su ukinuli odavno.

da i meni se dešava sve to, ima aplikacija reboot se zove, samo treba interop otključan telefon, jednom-dva puta nedeljno reset traje 1-2min i resen problem posle reseta.
Nisam te bas najbolje razumeo. Postoji aplikacija koja ti resetuje telefon ili?
 
Cortana vise nema tu mogucnost da prepoznaje pesme, to su ukinuli odavno.
Pazi stvarno, kažu radila preko Groove Music servisa koji je ugašen početkom godine. :trust:
Ali i dalje ima notice na ekranu gore desno, kada se kliknu ispiše da ne radi Internet.
wp_ss_20180706_0001.png
 
Nisam te bas najbolje razumeo. Postoji aplikacija koja ti resetuje telefon ili?
Imam povremeno-retko sve te simptome, camera se ne ugasi pa posle odredjenog vremena se zaglupi, hocu da slikam pritisnem dugme ćorak, pritisnem dugme ćorak, pritisnem na ekran pomeri mi se ruka :) ili prekidam razgovor telefonom pa se ekran gasi pali bez veze, odnosno nece da prekine. Resenje i u jednom i drugom slucaju je reset, a posto lumia nema skraćenicu za reset (ili barem ja ne znam da postoji) već pali-gasi sto smara, instalirao sam program za reset:
https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/appx-reboot-app-t3365582
I nema problema vise.
 
Pazi stvarno, kažu radila preko Groove Music servisa koji je ugašen početkom godine. :trust:
Ali i dalje ima notice na ekranu gore desno, kada se kliknu ispiše da ne radi Internet.
Pogledajte prilog 253722

Pa da, ima, ali ne radi nista :D

Imam povremeno-retko sve te simptome, camera se ne ugasi pa posle odredjenog vremena se zaglupi, hocu da slikam pritisnem dugme ćorak, pritisnem dugme ćorak, pritisnem na ekran pomeri mi se ruka :) ili prekidam razgovor telefonom pa se ekran gasi pali bez veze, odnosno nece da prekine. Resenje i u jednom i drugom slucaju je reset, a posto lumia nema skraćenicu za reset (ili barem ja ne znam da postoji) već pali-gasi sto smara, instalirao sam program za reset:
https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/appx-reboot-app-t3365582
I nema problema vise.

Aha, sad mi je jasnije :). Taj reboot krace traje od paljenja gasenja ili je ono samo automatizovano? Dok ga resetujem, prodje me volja i sansa za slikanjem, jer u medjuvremenu posao odrade drugi telefoni :) I stalno samo mislim, oce li se zapucati posle prve slike ili pete :D Fino bi bilo da nema tih problema. Recimo na L830ici mi se to nikad nije desilo. Resetovanje pomogne, ali ne garantuje da ce opet sve raditi kako treba neki "duzi" period. A i od surfovanja po netu se fino zagreje telefon :D Isto tako, ako neka app pukne prilikom rada, sledecih X sekundi ne mogu da pokrenem nijednu aplikaciju dok se sistem be opasulji. Svidja mi se jako dizajni Windowsa, ali nestabilnost iritira sve vise, a pomoci mu nema :D
 
Poslednja izmena:
Da, tapatalk umro, mtak ne radi sa benchom, bench ne radi dobro sa rss feedovima, svetla buducnost.

Meni vise ne radi search foruma sa mtalkom?
Samo ono sto je instalirano od foruma radi, a ne mogu da dodam novi. Jos neko? :/
 
Radi li neka navigacija dobro(Maps)?

Verovatno mislis na Mape.Meni je tek jedva ponesto pronalazilo od adresa,uglavnom bilo je neupotrebljivo.
Posto je posle skoro 2 godine koriscenja,telefon je sve "neispravnije" radio,skoro sam resetovao telefon,pa sve iz pocetka.
Posle vracanja na fabricki reset,sve je proradilo kako treba.Mape sada rade,sta god od adresa/mesta upisem,odmah pronadje.
Znaci Mape ili navigacija sada radi bez greske,i bez wifi i bez mobilnih podataka,odnosno bez interneta.Naravno skinuo sam Drzave koje mi trebaju i nalaze se na memoriskoj kartici.Zanimljivo da mi je pre izlazila poruka da se preporucuje da mape budu na sistemskom delu tj u memoriji telefona dok sada mi ne prijavljuje takvu poruku.Kartica je ista,neka Samsung UHS-1 od 32Gb.Telefon je Lumia640XL DS Windows 10 Mobile Verzija 1703
Verzija operativnog sistema 10.0.15063.1266
 
Zar Shazam radi? Zar nisu isti uknuli za Windows mobile?

A jedna od stvari koja me sve cesce izludjuje, zbog cega sam i poceo da imam ovakve "gresne" misli :D jeste aplikacija za kameru. Uvek me izneveri kad ne treba. Taman se "zahuhtam" da slikam nesto u odredjenom momentu i posle par slika se kamera zapuca, resetuje se telefon ili sacuvava sliku pola sata, a prilika za slikanje prodje. Ili nece da otvori aplikaciju. Pa mi se desilo par puta, kad sam na brzinu hteo da pogledam neku sliku, da prosto nece da je otvori, samo zatamni ekran il tako nekako. A pouzdanost slikanja mi je u zadnje vreme veoma bitna.
Isto me i nervira kada zavrsim neki razgovor, Lumija nece da "spusti" slusalicu nikako. I onda tako cekam 10ak sekundi da se on smisli, da budem siguran da je razgovor prekinut. Pa onda kada razgovaram telefonom i hocu da pogledam na brzinu nesto na njemu, ekran nece da se ukljuci. Zatim nekad prilikom ukljucivanja ekrana, isti ne reaguje, pa moram da ga prvo opet iskljucim pa ukljucim, da bih mogao da ga koristim. Sve ovo se ne desava svaki put, ali dovoljno cesto da pocinje strasno da me nervira i da mi smeta njegova neopuzdanost.

Ja sam imao isti problem sa kamerom,uslikam nesto i treba mu 15-20 sekundi za zavrsnu obradu.Ili taman da nesto uslikas kamera prestane sa radom.Drugi problem su Mape,nista nije radilo,ni jednu adresu da pronadje.Skoro uradio hard reset,pa sve iz pocetka.Sada sve radi kako treba.Fotografiju cim uslikam otvori je u roku od 2 sekunde,Mape ili navigacija sada radi,pronadje bilo koju adresu sa brojem bez interneta,skinuo mape Drzava koje mi trebaju i to sad odlicno radi.Lumia640XL,druge nekakve probleme nisam imao.
 
Da li postoji lak nacin za promenu ringtona i ostalih notifikacija ? Na primer, kada sam napolju da mi je nagareno sve na max, kada sam unutra da je smanjeno na razumnu meru, jos kad bi mogao i rington da promenim (jedan za spolja, drugi za unutra).
Ne mora automatski, moze i poluautomatski. Da ja napravim sve te profile i rucno ili preko ikonice da ih aktiviram po potrebi.
 
Da li postoji lak nacin za promenu ringtona i ostalih notifikacija ? Na primer, kada sam napolju da mi je nagareno sve na max, kada sam unutra da je smanjeno na razumnu meru, jos kad bi mogao i rington da promenim (jedan za spolja, drugi za unutra).
Ne mora automatski, moze i poluautomatski. Da ja napravim sve te profile i rucno ili preko ikonice da ih aktiviram po potrebi.[/Q

Dal ima neznam ja to ovako brzinski
wp_ss_20181102_0004.png
 
Kad hocu fotografiju sa lumie 950da posaljem na one drive, stalno neki problemi:
"Nije moguce otpremiti datoteku pokusajte ponovo", i prodje iz 10tog puta, kad sam vise izgubio zelju za zivotom.
Ne znam u cemu je problem, svi ostali formati fajlova bez problema idu??? I jako me nervira (iskljuceno mi je automatsko otpremanje preko kamere ali to ne bi smelo da pravi problem)
jel ima neko resenje?
 
Ja sam kod mene stavio na auto i sve radi kako treba. Jedino mi pravio problem u nekom hotelu, gde je preko hotelskog wi-fia bilo zezancija. Nije nikako hteo da odradi upload slika. Javljao se neki metering problem.
 
Verovatno bi radilo na auto, ali ne treba mi auto, samo povremeno poneku fotografiju da prebacim na pc, a najlakse je preko onedrive.
Ostalo pdf/word/xls sve radi bez ikakvih problema, samo jpg zeza.
 
Jel ima neki besplatni muzicki player bez reklama, da moze da pusti muziku iz foldera? :)
Groove ne moze, vec napravi papazaniju, iz jednog foldera je uspeo napraviti preko 100 albuma :/ Musbox player moze, ali kosta 650 dinara verzija bez reklama. Malo puno za osnovu stvar.
Necu da se smaram sa playlistama, niti sa ispravkama tagova, open folder i sviraj sta ima u njemu, easy?

Edit: Loco player nije los.
Hm, jos da mogu da menja equilizere?
 
Poslednja izmena:
izgleda da niko vise nije ostao na win10 mobile, pa niko i ne zna da ti odgovori... ako se dobro secam, cini mi se da je postojao neki player, ali skroz zaboravih kako se zvao. jesi probao u pretragu da uneses folder play ili tako nesto?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neki besplatni muzicki player bez reklama, da moze da pusti muziku iz foldera? :)
Groove ne moze, vec napravi papazaniju, iz jednog foldera je uspeo napraviti preko 100 albuma :/ Musbox player moze, ali kosta 650 dinara verzija bez reklama. Malo puno za osnovu stvar.
Necu da se smaram sa playlistama, niti sa ispravkama tagova, open folder i sviraj sta ima u njemu, easy?

Edit: Loco player nije los.
Hm, jos da mogu da menja equilizere?

Uredi (edituj) tagove u muzickim fajlovima...
ime albuma staviti kao ime umetnika i onda svira kako treba...
Mene je to stalno nerviralo ali sam shvatio da je to bitno u svakom muzickom player-u zarad naprednih pretrazivanja...
Iskreno govoreci oduvek me je nerviralo kad muzicki fajlovi nemju uredjene tagove, ime pesme, izvodjac, album, genere, etc...
Prosto volim kad je to pod konac...
 
Nazad
Vrh Dno