Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Imam PRO par meseci i super šljaka. OC je jednostavan i brz...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav ekipo! Planiram neku plocu uskoro da uzmem i cekam tamo leto-jesen kad krene ludnica sa 3000 RYzenima pa mozda ćapim neki za manje novce tipa 1700x ili 1800x ( mozda i bez X-verzije videcu) :D Moje pitanje posto gledam da bude koliko toliko futureproof maticna , moze li neko da mi da predlog do 100 e neku koja bi terala ryzen 7 1700, 1800 u fulu ali da ce eto po (vasem misljenju) biti solidna i za budce 3000 ryzene? Msm realno, gledam da ne moram puno da menjam delove u narednih 5,6 god ,nego eventualno grunem upgrade na nove ryzen i to je to ,) Hvala na odgovorima i izvinte ako je vec bilo postavljeno pitanje :wave:
 
MSI B450 Tomahawk ili Mortar.

Hvala na odgovoru, svakako se izbor dosta vrteo na njih dve i na neke x370 :)
Ali malo kako sam cesljao forum, nesto b450 ima prednost u odnosu na x370 ili sam ja nesto pogresno shvatio? :D

Necu da nastavljam ovde tu diskusiju znam da je ovo uglavnom samo za b450, pitacu to na nekoj drugoj,, adekvatnoj'' temi :D
 
B450 ima prednost zbog novijeg chipseta i svim što ide sa njim (bolji su sa memorijom itd.) i sa Ryzen2. X370/470 ploče obično imaju bolji VRM.
 
A pretpostavlja se da ce b450 imati bolju podrsku za Zen2
 
Sa zen2 izlaze nove ploce, ne verujem da ce b450 biti nesto preterano ispred b350 za zen2.
 
Novi čipsetovi će kasnije, moguće tek krajem godine. Pa dok se izregulišu zezancije sa BIOSima, pa kompatibilnost sa memorijama...
 
Sa zen2 izlaze nove ploce, ne verujem da ce b450 biti nesto preterano ispred b350 za zen2.
Pa već su ispred za Ryzen 2 seriju, razlika može samo da bude veća. Neznam da li su izašli novi BIOS-i za b350/x370 ali evo za x470:

PRIME X470-PRO BIOS 4406
Update AGESA 0070 for the upcoming processors and improve some CPU compatibility.
ASUS strongly recommends that you update AMD chipset driver 18.50.16 or later before updating BIOS.
Edit; jesu za neke :
PRIME X370-PRO BIOS 4406
Update AGESA 0070 for the upcoming processors and improve some CPU

PRIME B450-PLUS BIOS 0809
Update AGESA 0070 for the upcoming processors and improve some CPU compatibility.

Ništa za b350.
 
@CountMike

Opet gledas samo Asus, MSI koji ima daleko bolju ponudu Ryzen ploca prakticno u isto vreme azurira biose za skoro sve ploce.
 
Pa kako stvari stoje gledajuci dosta revizija po interentru b450 Tomahavak je jedan od bolijh izbora genrealno od ostalih maticnih. Ispada da je overkill za ryzen2 sto ako se posluzimo nekom ,,logikom" rokace updated BIOS-a za nove i mogla bi da posluzi super i za nove ryzene :) Medjutim ne vidim nesto da se pominje Gigabyte ploce, citao sam o njima ,izlgeda da ih samo prati los glas sto laziraju VRM :type: Mozda budem u prilici da maznem x470 Aourus Ultra Gaming za slicne novce ko Tomahawk pa jel moze neko da baci komentar o tome da li i dalje da se puca na b450? :)
 
@CountMike

Opet gledas samo Asus, MSI koji ima daleko bolju ponudu Ryzen ploca prakticno u isto vreme azurira biose za skoro sve ploce.
Pa ne mogu da jurim baš sve proizvođače ali ako jedan ima te mogućnosti i već updejtuje BIOS, i ostali će kad-tad. Ako ne grešim AGESA dolazi iz AMDa tako da ostali samo treba da implemetiraju u BIOS.
 
... Ispada da je overkill za ryzen2 sto ako se posluzimo nekom ,,logikom" rokace updated BIOS-a za nove i mogla bi da posluzi super i za nove ryzene...
Mislis Ryzen+ (2xxx)? Ryzen 2 jos nije izasao...
 
Da da , pogresno sam napisao :) mislio sam vise kao Ryzen 2nd(kao second generation)
 
Kupio sam ovu plocu ASRock AM4 B450M-HDV kod nas za 64 eur dok je bila akcija, i prijatno sam iznenadjen. Ryzen 5 1600X na 4.00 ghz radi na default voltazi a ona je ispod 1.4V
 
Stavi rucno napon na 1.35 i iznenadices se jos prijatnije, a verovatno moze i ispod toga :)
 
Stigla juce ROG Strix B450-F Gaming i 2600X. Danas igrarije oko sklapanja pa cemo da vidimo kako to sve izgleda :)
 
Cini mi se da je ovaj forum debelo zasluzan za trenutnu cenu ponovo dostupne MSI B450 Tomahawk ploce kod nas (120 EUR) :exploder:
 
Ja sam moj max klokovao na 4.3GHz ali nisam se tad igrao sa naponom tj ostao je u auto modu i varirao je sa prosekom oko 1.38. 4GHZ mi je sasvim ok i nisam probao da idem ispod 1.35 ali mislim da može još niže. Kao i dete sa novom igračkom, brzo se zadovolji :) Ovo sto si link su stariji testovi, ne verujem da su validni,još i b350 ploča...
 
Koju memoriju predlazete za Ryzen 5 1600x, cpu nece bii OC , matična je ASRock AM4 B450M-HDV R4.0 i da li da se kupuje 2 x 4gb ili 1 x 8gb?
 
Neznatna je razlika u memoriji, gledaj cenu i da bude 3000+MHz. I bolji je dual channel uvek ali ako planiraš nadogradnju još 8GB uskoro, onda je bolje samo 1 štap (jer imaš samo 2 slota na matičnoj).
 
Hvala, videh da ima 2 slota ploča, mislim da će biti dovoljno 8gb jedno duže vreme, pa ukoliko se nekada pojavi potreba za 16gn menjaće se :)
 
Koju memoriju predlazete za Ryzen 5 1600x, cpu nece bii OC , matična je ASRock AM4 B450M-HDV R4.0 i da li da se kupuje 2 x 4gb ili 1 x 8gb?

da li na tu plocu pase CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL16 KIT CMK16GX4M2D? hvala
 
Moze
 
a ova G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-16GISB?
 
Koje su najbloje am4 ploče sa vga izlazom?

MSI B450-A Pro, verovatno. Ne znam ni za jednu dobru X470 ploču sa VGA a od B450 ova bi bila najbolja. Isti VRM kao Tomahawk/Gaming Plus, malo manji hladnjaci ali bar ih ima, M.2 NVME, USB3 Gen2...
Mane (manje-više): nema drugi M.2 i USB Type-C, Realtek LAN i stariji audio codec.
Generalno, sasvim solidna ploča, ako ti baš treba VGA...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno