Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Uzeo sam 2 riga sa 1080ti oko 350 evra karta sa još godinu domaće garancije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To je super deal. Ali to su kompletni rigovi (pretpostavljam po 6 komada).

Šta raditi kao obični korisnik, postavlja se pitanje, tj. neko ko kupuje 1. grafičku npr? Mislim da bi u tom slučaju realna cena za 1080Ti bila oko 400e sa bar godinu dana domaće garancije.
Što se tiče madjarske garancije meni to dodje kao da je nema. Ko će ujuriti garanciju preko serijskog broja od nekog trećeg lica. Zna li neko za slučaj gde je ovo uspešno realizovano?
 
A inace vi znate da li su kopale ili ne? :D Ako ima garanciju, nema nikakvih problema. Ako nema, testiras malo i ako sve radi to je to.

Znamo se na forumu ;)

@Alex

fanta 1070. Nisam siguran koja. Sutra mu šaljem i 3 RGB ventilatora.
 
Poslednja izmena:
Fanta realizovao uspešno reklamacije za 2 x 1060 i mbo AsRock AB350M.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
koliko si čekao ?
 
To vam puno zavisi od dobavljaca, ja sam recimo cekao skoro 2 meseca
 
A ko je jedva skockao neku gaming masinu verovatno nema para da kupuje sad neku dobru graficku sa kojom ce da premosti taj period resavanja garancije.
Madjari su sa ljude sa malo dubljim dzepom :)
 
A ko je jedva skockao neku gaming masinu verovatno nema para da kupuje sad neku dobru graficku sa kojom ce da premosti taj period resavanja garancije.
Madjari su sa ljude sa malo dubljim dzepom :)
Koliko znam i kod nas u domaćim prodavnicama se ne dobija zamenska komponenta dok se ne reguliše i ustanovi način rešavanja reklamacije za neispravan deo. Ili grešim ?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da, kad malo bolje razmislim, ni domace prodavnice nisu nesto agilne i brze po pitanju resavanja reklamacija...
 
BJ1ZrCr.png
 
do skoro su imale rx580 za 100e pulse,asus 95e,nitro plus 110,tako da je ta cena suluda za 570

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Vise sam okacio zbog slabo koriscena - 4 meseca majnovala i kao novo nekorisceno
 
RX 470 4g 70e max kao i RX 580 4g 80e max i ni dinar vise i to samo pod uslovom da su u domacoj garanciji.
Ove price sa Madjarskom ili preko serijskog broja, pa ti posle juri ako se nesto desi, jos manja cena.
Sve preko je precenjeno.
 
Poslednja izmena:
Vredi li rizikovati i uzeti jednu evga 1080 na kp za 260e?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Dzabe pitas ljude ovde, mi ne znamo kakva je ta kartica pa da ti odgovorimo sa ''da,uzimaj'' ili ''bezi od toga'' :) Veliki novci su u pitanju (bar za mene) tako da probaj da dobijes makar nedelju-dve radnu garanciju da je posteno istestiras. Dobra je cena ali povlaci sumnju odmah...
 
Ljudi imam jedno pitanje, da li domaći prodavci uvažavaju garanciju na grafe koje su kopale? Tjs mogu li nekako da znaju da su bile u 'biznisu' ?
 
Mogu ako je recimo modovan BIOS .
 
Ja sam prosle nedelje uspeo da dobijem novu grafiku...reklamirao je sa modovanim biosom i u roku od 10 dana dobio novu.
Kao opis kvara nasli su da ne radi hdmi hahah (u prevodu nemaju pojma ili je nisu ni testirali vec odmah zamenili).
 
A može li se vratiti fabrički bios nakon kopanja, da li ostaju tragovi tog 'minerskog biosa'

Malo sam ispao iz štosa

Naravno, kad rikne nema vraćanja biosa..
 
Apsolutno. Vratis mu originalni i to je to.
 
Ako uzmemo hipotetički, promenili smo bios, izakali je rudarenjem, ona crkne, nema šanse da vratimo fabrički bios da bi je odneli u servis.Znači ostaje samo nada da prodavac neće kontrolisati bios.
Ne pada mi na pamet kako ovo rešiti..postoji li neka metoda, možda, nisam dugo u ovoj oblasti, ispao sam iz štosa?

Možda ima neka fora koja mi je promakla?

Edit: pada mi samo na pamet da u tom slučaju prodavac neće ni moći da proveri koji je bios u pitanju :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ja prodajem Tri-X R9 280X koje su bile nekad u rudniku. Drugar uzeo u Ceskoj karte i ja mu posle otkupio sve. Prodajem ih ovih dana po 50e po oglasima i idu kao alva.
A i imam najbolje cene za nju, vidim da degenerici ih cene i po 70e
 
To su i dan danas dobre kartice. Samo im treba neko normlano napajanje. Ja sam do skoro imao r9 270x. Inače, ne razumem ljude koji godinama prodaju jednu istu stvar :) Ja sam imao jednu garnituru. Prva cena je bila 200, posle nedelju dana 190, pa 180 posle mesec dana je 150€. Otišla cenkanjem na 100€. Nije mi u interesu da se razvlačim u nedogled prodajom, a i dosta je glomazna. Cene sve elektronike samo vremenom mogu da idu na dole.
 
Nisu svi takvi,mnogima ne trebaju pare,a imaju prostora gde da drze,pa zalepe cenu i ako ode ode,ako ne nek stoji.
Ja kad provalim takve stavim ih na ignore listu.
 
Nazad
Vrh Dno