Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Imam jedan vent od 92mm ispod napajanja, sad razmisljam da ga zamenim za 120mm pa me zanima koliko bih time poboljsao hladjenje kucista? Evo temperatura
https://imgur.com/a/34zVlJ1
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Sad sam tek pogledao cene, stigoh kući sa posla.
Ne vidim da kod nas ima da se kupe P12, ima samo F12 i F12 Pro

Kod nas nema P12. Može da se naruči direktno od Arctica, komad je 8.5€ ili pakovanje od 5 komada za 33€. Iz zezanja sam šatro naručio taj 5-pack i sve ukupno mi izlazi 36€/4500 din., sa sve dostavom (DHL). To je 7€ po komadu, bagatela za tako dobre fanove. A višak možeš i da prodaš ako hoćeš...
 
Ima na ipon PWM za 27 evra, a 3-pin za 20 evra pakovanja od 5 komada. +~250din postarina da ti posalju sa KP
 
To za F12 ili P12?

EDIT: Nevermind, za P12, sad sam pogledao. Fino, još bolje. Odlična kupovina.
 
Poslednja izmena:
Ima na ipon PWM za 27 evra, a 3-pin za 20 evra pakovanja od 5 komada. +~250din postarina da ti posalju sa KP

Kakav to ventilator kosta 27 eura kada Noctua NF-A12x25 PWM trenutno najbolji ventilator kosta 3400 din preko kupujem prodajem.
Doduse na ipon.hu kosta 12.000 forinti ali ima kod nas neki lik koji prodaje Noctua stvari. Za 3400 din to je VEOMA dobra kupovina jer se radi o neverovatno teskom, dobro uradjenom ventilatoru koji vise lici na industriski kvalitet nego na obican ventilator.
Noctua daje garanciju dosta dugu, 6 godina.

Mozda se nekome ne svidja boja, ali kada skinete one gume na coskovima na delu na kome nisu potrebne drugacije izgleda sasvim.
Svako ko ih je uzeo koristi njih, odlozio je druge ventilatore. Ako hocete RGB nakacite onaj Phanteks Halos frame i dobijate RGB, ima tu kako izgleda na razlicitim ventilatorima i Noctua.

IMG-0974.jpg



https://www.youtube.com/watch?v=p6-nvL3nrNE
 
Poslednja izmena:
27/20e za 5 komada, lepo pise.
 
Nije pažljiv na času :) Inače ja imam 2 komada Noctua (hvala Rayko), ali nisam gadljiv ni na Arctic. Šta više odlični su za zamenu ventilatora u napajanjima, a cena im je stvarno odlična. Šteta što ih kod nas nema kao nekad.

IMG_20190106_114514.jpg

Inače imao sam i jedan Arctic Cooling Freezer koji sam morao da zamenim jer nisam imao nastavke za novu konfiguraciju.
 
Kod nas nema P12. Može da se naruči direktno od Arctica, komad je 8.5€ ili pakovanje od 5 komada za 33€. Iz zezanja sam šatro naručio taj 5-pack i sve ukupno mi izlazi 36€/4500 din., sa sve dostavom (DHL). To je 7€ po komadu, bagatela za tako dobre fanove. A višak možeš i da prodaš ako hoćeš...

Ja sam razmišljao da kupim ventilatore kao rezervne delove. Baš je jeftinije, samo što mora malo da se budži :)
 
Nije pažljiv na času :) Inače ja imam 2 komada Noctua (hvala Rayko), ali nisam gadljiv ni na Arctic. Šta više odlični su za zamenu ventilatora u napajanjima, a cena im je stvarno odlična. Šteta što ih kod nas nema kao nekad.

Pogledajte prilog 263842

Inače imao sam i jedan Arctic Cooling Freezer koji sam morao da zamenim jer nisam imao nastavke za novu konfiguraciju.
Imas 2 venta najkvalitetnije i najskuplje marke koje koristis za izbacivanje vazduha iz kucista a za hladjenje procesora koristis box kuler. Malo nelogicno?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Imas 2 venta najkvalitetnije i najskuplje marke koje koristis za izbacivanje vazduha iz kucista a za hladjenje procesora koristis box kuler. Malo nelogicno?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Nije kada ti je član @Rayko prijatelj :D Tada nelogične stvari postaju logične i obrnuto :) I za procesor bi uskoro trebala da padne jedna Noctua.
 
Da li o ovom value packu pričate pošto ih ima više? Jel kupio neko, kakva su iskustva? Dolazi li kontroler uz njih pošto nemam dovoljno portova na matičnoj?
f7a1a574f4dae8ab79e871a71578a5b7.jpg
 
Ja i kolega sa foruma Maric smo prosle godine uzeli Value pack F14 i F12, pa podelili medjusobno kako odgovara.

Naravno da ne dolazi nikakav kontroler, ne ocekujes valjda za 27e 5 solidna venta i pride kontroler?

To je pakovanje od 5 komada P12 sa 4-pin konektorom, sa 3-pin je verovatno jos jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Nisam želeo da zvučim alavo [emoji14]

Pogrešno sam se izjasnio, mislio sam na hubove, jer mi se učinilo da iz F9 idu i oni. Jel može bilo koji hub da se kupi?

Verovatno ću ove da uzmem. Sad ne vidim temu o termalnim pastama, interesuje me ova MX4 (4g) 2019, kakva je i hoće li 4g biti dosta za nekoliko godina (kućnu upotrebu, čišćenje jednom godišnje)?
 
Odlična je MX pasta, koristio sam MX-2 dugo vremena.

Biće ti dosta za par godina održavanja kućnog kompa garantovano.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nisam želeo da zvučim alavo [emoji14]

Pogrešno sam se izjasnio, mislio sam na hubove, jer mi se učinilo da iz F9 idu i oni. Jel može bilo koji hub da se kupi?

Verovatno ću ove da uzmem. Sad ne vidim temu o termalnim pastama, interesuje me ova MX4 (4g) 2019, kakva je i hoće li 4g biti dosta za nekoliko godina (kućnu upotrebu, čišćenje jednom godišnje)?

Promenio sam do sada (godinama) oko 10 različith pasti. Najbolje koje sam imao su bile CM i Noctua. AC MX 4 mi se do sada najbolje pokazala. 4 grama je baš mnogo.

@Drakensanger zašto bi menjao pastu na CPU procesoru ili grafičkoj jednom godišnje ? Ja sam to radio kada ugrađujem novi procesor ili nabavljam neku polovnu grafiku.
 
A što mene to pitaš? :)

Ja sam napisao da ako hoće, može.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa nisam mislio jedan racunar svake godine, nego imam i laptop, PS4, 4 racunara u kuci... :d Zatrebace. Mada 8e za 4g mi se ne cini velikom cenom jer ovde za to naplacuju neku no name pastu. Uzecu ovaj MX-4 i F12 PWM.

Inace, ima li neke razlike sa 2019 edition pastom?
 
Imas na Aliju 6-7$ 8g MX-2.
 
Aj kad ste već pomenuli pastu, stiže mi uskoro r5 2600 i hladiće ga CM 212 EVO, a imam https://www.konigelectronic.com/computer/cooling/cooling-paste-white-1015906 Koristio sam je na prošlom i3 2100 i i5 2500K (oc na 4.2max), bile su mi ok temperature, i kad sam je menjao nije se stvrdnula ili tako nešto. Da li da nastavim da je koristim za pomenuti proc ili da kupim nešto bolje, vidim da pominjete ovu MX-2, 400 din na KP?
 
Uzmi novu, npr. COOLER MASTER IC Essential E1 (~500din) ili Noctua Termalna pasta za CPU hladnjake - NT-H1(800 din) ima u našim radnjama.
 
GD900 za 230 rsd na KP.

Послато са Nexus 5X
 
Kakvi su kuleri Raidmax NV-R120FB? Kod nas u radnjama kostaju 3.000 dinara za 3x pack a na Amazonu kostaju 18$ po komadu. A vidim i da su dobro hvaljeni. Jel su mnogo bucni sa obzirom da nisu PWM?
 
Kakvi su kuleri Raidmax NV-R120FB? Kod nas u radnjama kostaju 3.000 dinara za 3x pack a na Amazonu kostaju 18$ po komadu. A vidim i da su dobro hvaljeni. Jel su mnogo bucni sa obzirom da nisu PWM?
Imam taj komplet. Prilično su bučni. Doduše nisam ih kačio na fan header na ploči nego na molex.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Isplati se za 400-500 din, mozda je i to mnogo.

Za 1.400din imas LC-CC-95 koji ce daleko bolje hladiti od stock kulera sa tim Noctua ventom.
 
Poslednja izmena:
Postoji li neki rgb vent 92mm da zamenim ovaj na hyper tx3 kuleru ali da moze da se poveze na aura sync asusov? Moze i sa alija nesto, ja nisam nasao
 
Neka preporuka za tihi 140mm sa sto nizim pragom pobude? Zvizdi mi ovaj u napajanju pa probah sa Akasom 14cm medjutim moram bukvalno da ga poguram da bi se pokrenuo pod punim opterecenjem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno