Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Moze i ethernet da pravi probleme - ali ne tako cesto, zavisi od chipseta. Jos jedan dokaz da za ovakve uredjaje koji po pravilu stoje na nekoj fixnoj polici po prirodi stvari treba da postoji ethernet port. Fenseraj eplovski nikome ne donosi dobro (wi-fi only).

Apple-ov wifi radi bez greske, i pre deset godina je radio bez greske a ne danas, i nikako nije ni za poredjenje

Planiram da uzmem android smart tv box pa me zanima misljenje o ovom https://www.emmi.rs/digitalni-tv-tu...x-sigmax-tx96-2gb-ram.11.html?productId=79939
Vredi li uzeti?
Za tu lovu, Nikako!
 
Na papiru vredi, ali u ovom segmentu vlada potpuni haos i poplava azijata, za koje ne znas nista dok ne probas. Moze biti sjajan, a moze biti i lose do bola. Reviews su zato kljucna stvar, a cak ni to ne mora biti merodavno jer varira i kvalitet od serije do serije.. xD
 
Apple-ov wifi radi bez greske, i pre deset godina je radio bez greske a ne danas, i nikako nije ni za poredjenje

Jel, on je imun na interferenciju klasicnog WiFi 2.4G zasicenog etra u stambenim zgradama sa 19 spratova? Ajde neka bude, al' ipak ne moze on dalje od dostupnih kanala home gateway uredjaja a to je 12-ti kanal max, retko gde 13-ti.
 
Na papiru vredi...

kako moze da vredi amlogic s905w za 9000din?

Jel, on je imun na interferenciju klasicnog WiFi 2.4G zasicenog etra u stambenim zgradama sa 19 spratova? Ajde neka bude, al' ipak ne moze on dalje od dostupnih kanala home gateway uredjaja a to je 12-ti kanal max, retko gde 13-ti.
Slobodno zaboravi na dobar bandwith na 2.4ghz to nece dobro raditi ni u kucama a ne u stambenom delu.

to moze da radi samo tamo gde bandwith nije toliko bitan, a tebi na boxu je itekako bitan jer on moze dobro da povuce.
 
Može li neka preporuka? Hvala
Иди на КП па тражи бокс са s905x или s905x2 чипсетом. Ништа испод 2 GB RAM.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Evo nekih mojih prvih prvih utisaka o Mi Box S a i Android TV platformi nakon par dana korišćenja:

- brz
- Android TV - nedopravljen, dobar potsetnik i opomena da odustanem od povratka na Android na telefonu, a već sam pao u iskušenje
- Android TV app za iOS - ajme koliko je samo ovo bagovito, bruka
- Android TV OS aplikacija je malo, očekivao sam znatno više
- Netflix, YT, EON, Plex se startuju brzo.
- EON je bagovit a ima i gluposti u samoj realizaciji
- Google assistant na TVu i na Home mini maltene kao da su različiti skroz, od mogućnosti, preciznosti pa na dalje. Mega fejl od strane google-a

sve u svemu, ovo mi deluje kao neka kasna beta verzija.

Sve u svemu, ovo jeste upgrade u odnosu na Chromecast, ali ne preveliki.
 
Evo nekih mojih prvih prvih utisaka o Mi Box S a i Android TV platformi nakon par dana korišćenja:

- brz
- Android TV - nedopravljen, dobar potsetnik i opomena da odustanem od povratka na Android na telefonu, a već sam pao u iskušenje
- Android TV app za iOS - ajme koliko je samo ovo bagovito, bruka
- Android TV OS aplikacija je malo, očekivao sam znatno više
- Netflix, YT, EON, Plex se startuju brzo.
- EON je bagovit a ima i gluposti u samoj realizaciji
- Google assistant na TVu i na Home mini maltene kao da su različiti skroz, od mogućnosti, preciznosti pa na dalje. Mega fejl od strane google-a

sve u svemu, ovo mi deluje kao neka kasna beta verzija.

Sve u svemu, ovo jeste upgrade u odnosu na Chromecast, ali ne preveliki.
Iskreno znao si koje su limitiranosti same platforme tako da spominjanje aplikacija na tv store je bespotrebno.Naravno da ces preci na android to je prosto neminovno :)
 
Poslednja izmena:
kako moze da vredi amlogic s905w za 9000din?


Slobodno zaboravi na dobar bandwith na 2.4ghz to nece dobro raditi ni u kucama a ne u stambenom delu.

to moze da radi samo tamo gde bandwith nije toliko bitan, a tebi na boxu je itekako bitan jer on moze dobro da povuce.

Mislio sam na karakteristike, a cena je svakako visoka za tu klasu uredjaja (citaj chajniz).

Za BW na 2.4G, hm, meni radi skroz fino na 150Mbit/s AP-u (TP-Link najjeftiniji). Ali svakako nisam u soliteru :) Izvlacim max koji imam od provajdera - 30 Mbit/s.

Naravno da nije imun....
:)

Može li neka preporuka? Hvala

Mozda ovaj ako ti je bitno da ga odmah uzmes i garancija:
https://www.emmi.rs/digitalni-tv-tu...-box-gembird-x96-mini.11.html?productId=78145

Oko 50 evra izadje i na AE (doduse sa tastaturom), a jos ce carina da rebne svoje.

Иди на КП па тражи бокс са s905x или s905x2 чипсетом. Ништа испод 2 GB RAM.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока

Tacno tako.



@jorgovan hvala za review Mi Box S!
 
Iskreno znao si koje su limitiranosti same platforme tako da spominjanje aplikacija na tv store je bespotrebno.Naravno da ces preci na android to je prosto neminovno :)

Naravno, bio sam svestan. Prodao sam Chromecast za 45€ tako da mi je doplata bila... taman toliko koliko vredi promena :D.

Tužno mi je da npr. podešavanja nisu intuitivna, da nema opisa opcija. Npr. neke opcije za zvuk, samo da se izabere između dve stvari. Dok na LG tvu uredno imam opis šta radi jedna a šta druga opcija i sl.

Takođe integracija sa Google Home... koja treba da radi savršeno out of the box, ne radi tako! Već se moralo rasparivati i sparivati 3x dok nije proradilo. Retardirano je da Assistent na daljincu može da uradi npr. play/stop u Plexu, a da google home ne može, iako je navodno isti API u pozadini.

Fora je da mi se više isplati za mnoge aplikacije koristiti ga samo kao Cast, ako radim Cast onda mi uredno i Google Home mini komande sve uredno rade. Sve u svemu, ovo je samo jedan nastavak trenda javašluka i retardiranog kodiranja i koncipiranja stvari koji je sve prisutan kod SVIH velikih igrača zadnjih par godina.
 
Naravno, bio sam svestan. Prodao sam Chromecast za 45€ tako da mi je doplata bila... taman toliko koliko vredi promena :D.

Tužno mi je da npr. podešavanja nisu intuitivna, da nema opisa opcija. Npr. neke opcije za zvuk, samo da se izabere između dve stvari. Dok na LG tvu uredno imam opis šta radi jedna a šta druga opcija i sl.

Takođe integracija sa Google Home... koja treba da radi savršeno out of the box, ne radi tako! Već se moralo rasparivati i sparivati 3x dok nije proradilo. Retardirano je da Assistent na daljincu može da uradi npr. play/stop u Plexu, a da google home ne može, iako je navodno isti API u pozadini.

Fora je da mi se više isplati za mnoge aplikacije koristiti ga samo kao Cast, ako radim Cast onda mi uredno i Google Home mini komande sve uredno rade. Sve u svemu, ovo je samo jedan nastavak trenda javašluka i retardiranog kodiranja i koncipiranja stvari koji je sve prisutan kod SVIH velikih igrača zadnjih par godina.

Nemam pojma ......moguce je da ce se implementacija aplikacija vezanih za glasovnu komadu promeniti na bolje zato sto xiaomi I google rade zajedno na tome.

Pa settings i opcije u njemu su prilagodjene za korisnika ali bez dodatnih pojasnjenja- mozda su mislili da nema potrebe za tim ako postoje svega dve opcije...

Sve u svemu dobio si implementiran ultra Chromecast na android tv os(koji nije sjajan- os sa brojnim limitiranostima) Sa podrskom za 4k YouTube 4 k netflix I cast funkciom jako solidna masina i svakako da vredi tih para.

Mogao si da ides I na regularan android ali bi u tom slucaju izgubio sve prednosti ovog boxa .

Za multimediju generalno ima boljih solucija u istom cenovnom rangu ali ako je toliko neophodan cast onda samo par(realno ne vidim potrebu za njim osim mozda YouTube liste I castovanja u datoj aplikaciji-koja moze I na regularnom androidu)

Svako koristi ove uredjaje na drugaciji nacin ,ni jedan od njih nije potpuno savrsen a ljudi mogu da biraju u zavisnosti od svojih potreba na koji ce ici .Stvar izbora je najbitnija u citavoj prici.
 
Poslednja izmena:
Inače Android TV je prilično zatvorena platforma.

Npr. ne mogu da remapiram dugme na daljincu Live TV na recimo EON app. Ima aplikacija koja može da remapira tastere i radi... za sve tastere osim baš za taj koji želim da remapiram :).
 
Teško da box prodje bez carine, eno ja kukam tamo na temi da su mi plastični budilnik poslali na carinu a neće box.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Apple-ov wifi radi bez greske, i pre deset godina je radio bez greske a ne danas, i nikako nije ni za poredjenje


Za tu lovu, Nikako!
Da nisam korisnik MacBook Pro-a pa i da poverujem u to. Moram da ugasim WiFi, pa upalim ponovo kad pređem iz kancelarije u kancelariju.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Meni prosla dva bez carine,Tanix tx3 mini u januaru prosle godine i Mibox 3 u septembru.
 
Inače Android TV je prilično zatvorena platforma.

Npr. ne mogu da remapiram dugme na daljincu Live TV na recimo EON app. Ima aplikacija koja može da remapira tastere i radi... za sve tastere osim baš za taj koji želim da remapiram :).
To sam bas hteo da namestim. E mamu im...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Za manje iznose se ne isplati zaliti,bilo je oko 500din zalba,plus se roba vraca na ponovno carinjenje i sve se to otegne jos 2 meseca,mada ni ovako se ne isplati cimati se sa zalbama. Ja koliko vec dugo pratim tu problematiku znam samo za jedan slucaj da su coveka klepili preko 100+e carinu za neki fon,obicno uvek bude manje ili tu oko realne cene...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
danas sam dobio mx3 airmouse koji mislim da koristim sa samsung smart tv-om serije 7, ali ne kapiram kako da proradi airmouse kursor...tipke i osvetljenje rade, preko tastera mogu da šetam po aplikacijama i ostalo, ali nikako mi se ne pojavljuje kursor? jel ima neki fazon kako se to namešta ili možda neće da radi kao airmouse sa ovim tv-om?
 
Testirao sam baš taj daljinac na Samsung TV samo serija 6, da ti sve proradi opet mrka kapa ne radi ni blizu orginalnih Samsung smart daljinaca. Vidi da ga nisi ubacio u USB3 mozda ti to pravi problem.
 
mislio sam da ga koristim samo kao air mouse, ali upravo to ne kapiram kako da proradi, trebalo bi odmah da bude u air mouse mode-u....

na tv imam samo jedan usb tako da ne mogu da biram...
 
Meni je jos uvek na carini box jos ga nisu procenili. POslao sam jer je i kinez na pakovanju naveo tu vrednost pa ce ga ovi osajdariti ko da je triput skuplji
 
Gledam da uzmem neki daljinski upravljač koji ima numeričku tastaturu i nešto više dugmića od default Mi Box S daljinca. Sviđa mi se EON Box daljinac. Da li bi ja recimo njega mogao da uparim po ovom uputstvu sa mojim boxom? https://sbb.rs/a44348/podrska/servi...-EON-daljinski-upravljac-i-EON-Smart-Box.html

Može i preporuka za neki drugi daljinac. Ja recimo najviše volim samsung daljince, ergonomski su i bitni tasteri za menjanje kanala pojačavanje i stišavanje su uvek pri ruci.
 
Testirao sam baš taj daljinac na Samsung TV samo serija 6, da ti sve proradi opet mrka kapa ne radi ni blizu orginalnih Samsung smart daljinaca. Vidi da ga nisi ubacio u USB3 mozda ti to pravi problem.
Evo možda još nekome bude korisno. Danas sam mx3 daljinac probao na pc i tu radi normalno kao air mouse. Dakle, mx3 neće da radi kao air mouse na samsung seriji 7 televizorima...radi samo kao daljinac preko tastera...
 
Već sam ranije pisao, to sve i da nastimas neće biti kao Samsung orginalni smart daljinac. Inače je Samsung uz svoje neke modele 2014 davao oba daljinska, kasnije normalno izbacili, pa tako možes naletiti na samo jedan mali daljinac u serijama iz 2017 godine.
 
Nazad
Vrh Dno