Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Zato i ciljam na ove 50-60 zelembaća. Zato pitao oko carine koja su iskustva. Znači na random... možda bude, a i ne mora da znači...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam problem vec 3-4 dana stalno vrti ovo za mesto ispod sata,probao rucno dodavanje grada ne pomaze.Vracao na fabricka podesavanja opet isto.Jel imao neko slican problem i gde je resenje.Android box Beelink GT1 ultimate 3GB 32GB interne memorije.Evo i slika da se vidi o cemu pricam.
 
Imam problem vec 3-4 dana stalno vrti ovo za mesto ispod sata,probao rucno dodavanje grada ne pomaze.Vracao na fabricka podesavanja opet isto.Jel imao neko slican problem i gde je resenje.Android box Beelink GT1 ultimate 3GB 32GB interne memorije.Evo i slika da se vidi o cemu pricam.
Некакав проблем постоји, јер се доста људи жали. И код мене је исто.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Pa ima strana pre, gismeteo je promenio api, a okcaio je neko (da ne proveravam sad ko) i ss sa yahoo gde kazu da menjaju i ostavljaju free na drugom url ...

EDIT: Ipak 2-strane pre, diskutovalo se danas i juce ...
 
Poslednja izmena:
Mislim da zbog 10 - 15 Eura ne treba ciganisati za boks. Uzima se jedan u dvije - tri godine.
Ako je loš, samo se nerviras i gubiš živce.

2.600 dinara je razlika kod istog prodavca između tog 2G/8G i 4G/32G sa istim procesorom. Sam prodavac mi je rekao da nema potrebe da uzimam taj skuplji box za multimediju. Ne mogu da kažem da mi znači svaki dinar, ali ne bih ni da plaćam nešto što mi ne treba (mada sam sklon tome). Razmisliću još pola sata, sat, pa poručujem jedan od ta dva.
 
2.600 dinara je razlika kod istog prodavca između tog 2G/8G i 4G/32G sa istim procesorom. Sam prodavac mi je rekao da nema potrebe da uzimam taj skuplji box za multimediju. Ne mogu da kažem da mi znači svaki dinar, ali ne bih ni da plaćam nešto što mi ne treba (mada sam sklon tome). Razmisliću još pola sata, sat, pa poručujem jedan od ta dva.
Mislio je na proizvodjaca, ne na ram rom.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Некакав проблем постоји, јер се доста људи жали. И код мене је исто.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Znaci ista stvar i kod tebe,znam da imas isti box,mozda ce nekim azuriranjem da poprave.Za druge da znaju vracao sam na fabricko podesavanje i nista.Ostaje da cekamo i vidimo sta ce uraditi.Pozdrav
 
Ah, nije to isto. Kupovao sam i ja meizu, leeco, zuk, ali sa boksovima je drugacije jer je mala razlika u novcu, a dobijes kompletan proizvod. Ovako softver nije toliko idpeglan, iako ja koristim dva jeftina s905x 2 gb rama boksa...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bogami, na KP traže za Mi Box S 80€. Ne čeka mi se ništa iz Kine, ovo imam sutra u sobi, a cena 200-300 dinara skuplja nego isto to sa Aliexpressa nakon što se naši ugrade majstori sa carine.
 
Pa vidji sam, u suštini ako imas volje sve se moze i na ove jeftije ispeglati neki custom romu...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
E to nisam pitao, ali nadam se da uređaj dolazi rutovan, da se ne zezam sa tim posle.
 
Na KP Mi Box S nema za 80€. Pitao lika, nutka ga za 90, na 80 kao ima rezervaciju. Fanta ga nema ni u nabavci. Išlo kao alva oko praznika raspodali svi zalihe.
 
Trebao si mu ponuditi 100€ za Mi Box S kad je tražio 90. Kriza je, treba pomoći čoveku.
 
Imam problem vec 3-4 dana stalno vrti ovo za mesto ispod sata,probao rucno dodavanje grada ne pomaze.Vracao na fabricka podesavanja opet isto.Jel imao neko slican problem i gde je resenje.Android box Beelink GT1 ultimate 3GB 32GB interne memorije.Evo i slika da se vidi o cemu pricam.
dal je realno da vas toliko koristi ovaj glupi stock launcher i da istovremeno svi zajedno kukate na njega :)
 
2.600 dinara je razlika kod istog prodavca između tog 2G/8G i 4G/32G sa istim procesorom. Sam prodavac mi je rekao da nema potrebe da uzimam taj skuplji box za multimediju. Ne mogu da kažem da mi znači svaki dinar, ali ne bih ni da plaćam nešto što mi ne treba (mada sam sklon tome). Razmisliću još pola sata, sat, pa poručujem jedan od ta dva.

Ja sam ti napisao da uzmes 4/64 ili 4/32 - 2/8 ne postoji..,ima 2/16 a razlika izmedju tih uredjaja nije samo u memoriji ram- interna ....
 
Ja sam ti napisao da uzmes 4/64 ili 4/32 - 2/8 ne postoji..,ima 2/16 a razlika izmedju tih uredjaja nije samo u memoriji ram- interna ....

Ma znam, priča se i o Mi Box S pa mi se izmešalo (on je 2/8, kao i EON SBB, zar ne?). Ono što ja hoću da kupim je 2/16 sa S905X2 procesorom.
Uglavnom, ono što je meni bitno je da to radi na prihvatljiv način. To znači da instaliram Stremio i pustim film 720p ili 1080p i da to radi bez seckanja (ako ima seedera, razume se) + da isto tako sa desktopa ili telefona preko wifi povuče film tih rezolucija i normalno reprodukuje, kao i da pušta Youtube i Twitch u full HD bez seckanja. Ništa preko toga mi nije bitno. Ako nastaviš da mi sladiš ovaj skuplji 4/64 gotov sam, jer sam lak na obaraču :)
 
Ma znam, priča se i o Mi Box S pa mi se izmešalo (on je 2/8, kao i EON SBB, zar ne?). Ono što ja hoću da kupim je 2/16 sa S905X2 procesorom.
Uglavnom, ono što je meni bitno je da to radi na prihvatljiv način. To znači da instaliram Stremio i pustim film 720p ili 1080p i da to radi bez seckanja (ako ima seedera, razume se) + da isto tako sa desktopa ili telefona preko wifi povuče film tih rezolucija i normalno reprodukuje, kao i da pušta Youtube i Twitch u full HD bez seckanja. Ništa preko toga mi nije bitno. Ako nastaviš da mi sladiš ovaj skuplji 4/64 gotov sam, jer sam lak na obaraču :)
Ako ti kazem da je razlika u kvalitetu PCB onda ti je bar jasno sta hocu da ti kazem? ne ubedjujem te uzimaj sta hoces meni je totalno sve jedno :)
 
Ajde slikaj svoj launcher ako nije problem.
Moj?
4cf1fa8410dda1ec99b0a1844f400caf.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Па не треба ми таблет од 43". Реално, као што је неко већ написао, та позадина ме интересује само док не покренем неку од жељених апликација.
А што се временске прогнозе тиче - кроз прозор видим и сам да пада снег, а остало имам на телефону.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
^Isto, prognozu ni ne gledam na boxu, stock launcher nisam ni pipnuo, iako sam menjao rom 5 puta :D Otprilike zadnja rupa na svirali.
 
Kakav tablet bre :)

Koristi se kursorskim tasterima na daljincu kao klasična TV verzija.

wallpaper je odličan ali ne radi (o tome sam pisao) pa se pozadina sama promeni u crnu.

Ima status bar i donje buttonse koje možete ukloniti.

Sve može da se pomeri, premesti i podesi direktno.

Prethodne dve strane se žaliti redom kako vam ne radi prognoza, ova radi. A i ona može da se ukloni ili promeni.

Na kraju na jedan Klik možete da vratite taj ružni stock launcher.

A bas me zanima sta su prednosti tog stock launchera na kome apsolutno ništa ne može da se namesti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Предности? Вероватно ни једна. Обавља функцију пречица до најчешће коришћених апликација.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
sad već fantazirate, lepo izgleda stock launcher, sigurno lepše od nabacanih ikona na desktopu...nije poenta da neko sad bulji u launcher po čitav dan, ali kad podignem sistem i smislim šta ću dalje da radim ili gledam nervira me kružić koji se vrti do besvesti...a neki novi launcher je još jedna aplikacija više za kojom nemam potrebe...naravno da ja, a verovatno i drugi, imamo prognozu na telefonima, ali to i nije poenta...btw, ti vremenski podaci na stock launcheru ionako uglavnom nisu baš najtačniji...
 
sad već fantazirate, lepo izgleda stock launcher, sigurno lepše od nabacanih ikona na desktopu...nije poenta da neko sad bulji u launcher po čitav dan...
Preterujes...
Ja mogu da nemam ni jednu ikonu ako hoću a mogu i da postavim sve što mi treba, jel to možeš na stock? :)

Užasan je taj stock launcher, ne možeš da deinstaliras direktno iz njega, ne možeš da dodjes i uklanjas aplikacije gde i kako hoćeš, nema status bar i ružan je brate... Ne znam šta ga branite u opšte bilo koji drugi je bolji.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Već sam objasnio, nemam potrebu za drugim i "boljim", za to što radi je dovoljan i ovaj...ne znam kako ste to pretvorili u branjenje nečega? A da li je to nekome lepo ili nije na kraju nije ni važno...
 
Meni je bezveze taj launcher.
Namestio sam da mi se automatski pali Siptv aplikacija pri paljenje boksa.
Inače nemam kablovsku, samo net plačam.
 
Meni je bezveze taj launcher.
Namestio sam da mi se automatski pali Siptv aplikacija pri paljenje boksa.
Ti zapravo ni ne koristis laucher :)

Ono sto sam naucio za sve ove godine je da ljudi koriste na raznorazne nacine boxove, tako da se ovo odnosi samo na one kojima je bitno i koji koriste vise aplikacija na svom boxu.
Znaci nacin na koji ja koristim ili neko od vas apsolutno je jako razlicitit od nekog drugog pa cak i kad koristite slicne aplikacije.

A s obzirom da se na vecini boxova jako tesko menja stock launcher koji je vrlo ogranicen, smatram da je korisno da se pise i o tim stvarima.
ja cu vrlo rado probati svaki drugi launcher koji uspem da nateram da radi.
 
Poslednja izmena:
Ti zapravo ni ne koristis laucher :)

Ono sto sam naucio za sve ove godine je da ljudi koriste na raznorazne nacine boxove, tako da se ovo odnosi samo na one kojima je bitno i koji koriste vise aplikacija na svom boxu.
Znaci nacin na koji ja koristim ili neko od vas apsolutno je jako razlicitit od nekog drugog pa cak i kad koristite slicne aplikacije.

A s obzirom da se na vecini boxova jako tesko menja stock launcher koji je vrlo ogranicen, smatram da je korisno da se pise i o tim stvarima.
ja cu vrlo rado probati svaki drugi launcher koji uspem da nateram da radi.
Kako tesko -odem u play store skinem instaliram pokrenem I to je to nikakve akrobacije dodatne.....
 
Nazad
Vrh Dno