Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

@Vader
I kod mene može da se bira početak računanja.
3fe24d47e1dbf5d1a4a7483b851dbf64.jpg
 
@Vader, pogrešno sam se izrazio.
Telefon ti meri kompletan saobraćaj a operater ima obračunske jedinice po kojima ti naplaćuje.

Tako je nastala razlika.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
zavisi i od tarife, pogorovo danas kad neki imaju dodatke za viber, fb, twitter, deezer, hbo, yt...... koji ne ulaze u potrosnju "glavnog" interneta u paketu. takodje u nekim tarifama je zaokruzivanje potrosnje na 1kb, negde je na 100kb i sl pa zato ne moze da se poklopi potrosnja izmerena na telefonu sa onom od strane operatera..
ajde bas postavi screenshoot kako ti merac podataka na samom androidu pokazuje drugaciju potrosnju od nekog namenski instaliranog programa za tu namenu.

Sent from Galaxy S8
 
U pitanju je Mate 10 Pro i sad sam pronašao da EMUI uopšte nema opciju da se podesi datum drugačiji od 1. u mjesecu za obračun za mobile data protok, i drugi se žale na tu glupost :(

https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/5zky2x/how_do_i_set_the_data_usage_cycle/
https://forum.xda-developers.com/mate-10/help/changing-data-usage-cycle-dates-t3743361

Hvala na objašnjenju oko obračunskih jedinica i drugog, to znači da se ne mogu previše osloniti na ove aplikacije o protoku (osim samo okvirno) već trebam povremeno pogledati šta mi operater kaže o preostalim megabajtima.
 
Pa svi operateri danas imaju svoje aplikacije sa preglednim vidžetima na kojima se vidi preostalo stanje saobraćaja.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Meni u odnosu na tebe nedostaje baš ta opcija Start day :(
Verzija koju imam je BLA-A09 8.0.0.127(C567), sestra mi ga kupila u USA na Amazonu.

Evo slika Settingsa kod mene
 

Prilozi

  • Screenshot_20181213-130306.jpg
    Screenshot_20181213-130306.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 164
Ja sam ranije isprobao dosta programa koji mere potrošnju interneta, poruka i minuta i uvek je bilo grešaka, ni jedan program ne radi tačno ili nas operateri kradu po malo...

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Jel postoji negde opcija za gboard da se ubaci padding sa donje strane kao što ima iphone? Trenutno koristim n9 bez navbara pa mi je previše nisko sada tastatura za kucanje. Stock samsung tastatura ima tu opciju automatski kada se ukloni navbar.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Koju aplikaciju preporučujete za blokiranje reklama, mob nije rutovan?
 
Blokada

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Jel postoji negde opcija za gboard da se ubaci padding sa donje strane kao što ima iphone? Trenutno koristim n9 bez navbara pa mi je previše nisko sada tastatura za kucanje. Stock samsung tastatura ima tu opciju automatski kada se ukloni navbar.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ja nisam našao, visina tastature na maksimum i već se lakše kuca

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
A da li je AdAway najbolja za rootovane telefone?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je pala na prvom testu ,na tv tap [emoji16]

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Kako se ova Blokada podešava?
Blokira reklame, ali mi blokira i sve, često ne mogu otvoriti stranice u browseru, ne radi Facebook. Malo radi pa malo ništa ne radi, sve blokira.
Koliko vidim u onoj listi DNS-ova može biti uključen samo jedan od njih, ali i sa onim prvim koji je Default nekad ne mogu da otvaram web stranice u browseru.
 
Ne diraj te dns liste. Ostavi ugaseno i podesavaj samo ono u blacklist.
Kako se ova Blokada podešava?
Blokira reklame, ali mi blokira i sve, često ne mogu otvoriti stranice u browseru, ne radi Facebook. Malo radi pa malo ništa ne radi, sve blokira.
Koliko vidim u onoj listi DNS-ova može biti uključen samo jedan od njih, ali i sa onim prvim koji je Default nekad ne mogu da otvaram web stranice u browseru.
 
Imao sam Blokada DNS sa Play Store ali vidim da nije ista kao na blokada.org sajtu gdje se nalaze dve verzije (Blokada Origin). Nisu iste opcije u njima, ali i ova sa njihovog sajta na slikama ima nešto što ja nemam.

Kada instaliram i samo uključim, bez čačkanja i podešavanja, pojavi se slika ključa gore u status baru, kao Blokada je aktivna, ali se sama palila i gasila, sa Keep Alive je valjda nešto bolje, ali opet čudno radi, B92 se ili ne otvori ili se otvara sporo, neka aplikacija koja ima reklame po pokretanju izbaci da radi offline, a onda to nestane ali se pojave i reklame u njoj.
 
Skini sa njihovog sajta,ona sa Play je siromasna. Ne koristim je trenutno pa ti ne mogu tacno reci sta ali ako treba,instalira u pa ti poslati screenshots
Imao sam Blokada DNS sa Play Store ali vidim da nije ista kao na blokada.org sajtu gdje se nalaze dve verzije (Blokada Origin). Nisu iste opcije u njima, ali i ova sa njihovog sajta na slikama ima nešto što ja nemam.

Kada instaliram i samo uključim, bez čačkanja i podešavanja, pojavi se slika ključa gore u status baru, kao Blokada je aktivna, ali se sama palila i gasila, sa Keep Alive je valjda nešto bolje, ali opet čudno radi, B92 se ili ne otvori ili se otvara sporo, neka aplikacija koja ima reklame po pokretanju izbaci da radi offline, a onda to nestane ali se pojave i reklame u njoj.
 
Tu sa blokada sajta sam takođe probao, za nju sam i pisao da mi se pali/gasi, a nije mi baš jasno oko podešavanja blackliste, ima opcija za blacklist i whitelist ali u njima nema ništa, valjda ja treba da dodajem preko fajla ili URL adresa te neke liste.
Ako stigneš možeš probati kako tebi radi ta verzija koju trenutno imaju na sajtu, pa ako je uspiješ podesiti da ti radi dobro onda kad stigneš možeš postaviti screenshotove. Ali opušteno, nije ništa hitno :)
 
Meni ta verzija sa sajta zasad puno bolje radi

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Koju aplikaciju preporučujete za blokiranje reklama, mob nije rutovan?
Блокада, blockthis.
Само ти неће радити отварање атачмента из маила, као ни азурирање програма...
Мораће на кратко да се искључи.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Nisam do sada koristio app za gledanje filmova.
Instalirao sam Terrarium što je neko ovde skoro postavio.
Kada izaberem da pustim film sa prevodom, izadje mi par prevoda na srpskom, ali kada film krene nema prevoda.

Gesendet von meinem POCOPHONE F1 mit Tapatalk
 
Да ли ради Бусплус апликација на пити?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
https://productforums.google.com/forum/?noredirect=true#!topic/docs/SU8GMuyYsQ0

Kalvi se meni bagovi dešavaju u poslednje vreme to je haos :) fazon bagovi koji se dese kod 20ljudi na celoj planeti :)

Ali ajde da pitam i ovde , da li se nekada nekome desilo da mu Google Keep pokazuje konstantno na vrhu programa beleške koje su stare po par godina i tek onda one " svežije " ? Kakav rebus

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno