Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Pozdrav drustvo,
treba mi savet.

Hteo bih da jednu zgradicu od 10 stanova koji imaju minimum 10 tv uredjaja (a realno oko 15) da umesto kablovske povezem na satelitsku tv koju bih ja napravio.

Od kanala hteo bih da taj sistem parira nekom obicnom paketu nasih kablovskih
-znaci rts, pink, prva, hrt, obn ... i nesto od stranih tipa neki filmski, sportskih, muzickih i mozda ako moze nesto od discovery i national geographics
-ali najvaznije su mi da ima vecinu domacih besplatnih kanala
-sve ukupno 100 kanala je dovoljno

1.Da li to moze da se uradi bez ikakvih mesecnih pretplata za kanale?

2.Da li moze da se uradi sa jednim tanjirom ?

3.Da li se svi ovi kanali mogu uhvatiti na jednom satelitu sa jednim lnb-om?

4.Da li moze da se izbegne kupovina risivera za svaki tv,
nego da li ima neki uredjaj koji pakuje sve te kanale u analogni signal na coax kablu
koji cu onda da razvedem na xx tv uredjaja i da taj kabl ulazi u antenski ulaz tv-a,
pa da menjam kanale preko tv-a (kao analogna kablovskaa), a ne preko risivera?

5.Naravno ako moze okvirna racunica koliko bi to izaslo i moze na pm kontakt nekog iz NS ili BG koji to prodaje/ugradjuje.

Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo,
treba mi savet.

Hteo bih da jednu zgradicu od 10 stanova koji imaju minimum 10 tv uredjaja (a realno oko 15) da umesto kablovske povezem na satelitsku tv koju bih ja napravio.

Od kanala hteo bih da taj sistem parira nekom obicnom paketu nasih kablovskih
-znaci rts, pink, prva, hrt, obn ... i nesto od stranih tipa neki filmski, sportskih, muzickih i mozda ako moze nesto od discovery i national geographics
-ali najvaznije su mi da ima vecinu domacih besplatnih kanala
-sve ukupno 100 kanala je dovoljno

1.Da li to moze da se uradi bez ikakvih mesecnih pretplata za kanale?

2.Da li moze da se uradi sa jednim tanjirom ?

3.Da li se svi ovi kanali mogu uhvatiti na jednom satelitu sa jednim lnb-om?

4.Da li moze da se izbegne kupovina risivera za svaki tv,
nego da li ima neki uredjaj koji pakuje sve te kanale u analogni signal na coax kablu
koji cu onda da razvedem na xx tv uredjaja i da taj kabl ulazi u antenski ulaz tv-a,
pa da menjam kanale preko tv-a (kao analogna kablovskaa), a ne preko risivera?

5.Naravno ako moze okvirna racunica koliko bi to izaslo i moze na pm kontakt nekog iz NS ili BG koji to prodaje/ugradjuje.

Unapred hvala.

6.Da li je potrebno pojacalo za toliko tv uredjaja (max razmak od antene 30m) ?

7.Da li kod antena vazi pravilo sto vece to bolje ili je i tehnologija/materijal bitan ?
 
Bez plaćanja nema ništa od kanala,posebno što juriš ExYu...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jel pomaze cs za exyu kanale?
Mislio sam ako nema drugog resenja da uzmem kombo risiver koji prima zemaljsku dvb-t2/C i plus satelit.
 
Poslednja izmena:
Može nešto od domaćih da se nakupi,ali planiraj motor za tanjir,ili multi Fred opciju,jer je dosta toga razbacano po Satelitima

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Odustani od toga za samo 10 stanova nema smisla, ukratko :)
 
Jel pomaze cs za exyu kanale?
Mislio sam ako nema drugog resenja da uzmem kombo risiver koji prima zemaljsku dvb-t2/C i plus satelit.
Ako si spreman da te svaki čas zivkaju komšije onda kreni u takav poduhvat..... kvalitet cs-a je relativna i promenljiva stvar..... za čas naiđu neki gremlini.....
Ako uzimaš uzmi samo za sebe....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa recimo imaš komšiju kome net radi ali povremeno puca konekcija a on se i ne razume mnogo u cs i kako radi i ajd objasni mu zašto mu se prekida cs u sred gledanja?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Jel pomaze cs za exyu kanale?
Mislio sam ako nema drugog resenja da uzmem kombo risiver koji prima zemaljsku dvb-t2/C i plus satelit.

Taj sa dvbt-2 ne uzimaj samo zbog naše dvb-t2 po meni nema potrebe, samo ćeš jedan kabel imati više do tog uređaja.
Zbog liste kanala i ostalog, najbolje uzmi neki Enigma 2 uređaj, moja preporuka vu zero ili vu zero 4k ako imaš i 4k tv?
Opcija bez motora je neisplativa, može sa Toroidal antenom da se odradi isto sve fino ali to ti diže cenu montaže i opreme
na preko 400€ za to što hoćeš. Sad imaš ovde i "pretplatu" nju isto kako god moraš računati, imaš ovde od kineskih za
"šerpu ribe" cena do nekih "freez-free" za 10-15€ mesečno pa sad vidi da li ti se sve ovo isplati?
Naravno pričamo sve o individualnom sistemu tj. samo za tebe, što se tiče toga za više stanova delim mišljenje @Lappy.
 
1.Da li to moze da se uradi bez ikakvih mesecnih pretplata za kanale?

dakle, plan je da kod tebe na zgradi postavis satelitsku, hvatas FTA (?) kanale i prodajes ih ostalim stanarima?

2.Da li moze da se uradi sa jednim tanjirom ?

ima na netu spisak sta od kanala ide sa kog satelta, davno su proslil dani kada sam korisio TotalTV pa sam i zaboravio, ali valjda sa jednim nepomicnim tanjirom mozes uhvatiti samo jedan satelit ili eventualno 2-3 koja su blizu.

3.Da li se svi ovi kanali mogu uhvatiti na jednom satelitu sa jednim lnb-om?

jedan LNB valjda moze da hvata jedan transponder istovremeno, dakle ne mozes pratiti dva ili vise kanala sa vise razlicitih transpondera sa jednim LNBom


4.Da li moze da se izbegne kupovina risivera za svaki tv,
nego da li ima neki uredjaj koji pakuje sve te kanale u analogni signal na coax kablu
koji cu onda da razvedem na xx tv uredjaja i da taj kabl ulazi u antenski ulaz tv-a,
pa da menjam kanale preko tv-a (kao analogna kablovskaa), a ne preko risivera?


nisam upucen bas u materiju, ali onako laicki... za realizaciju ovako nekog projekta za vise tv-a, dekodiranje svih kanala (sa satelita DVB-S2 i eventualno zemaljskih DVB-T2) u jedan DVB-C mux, za nesmetano pracenje na 15tak tv-a bi zahtevalo resiver za svaki kanal koji hoces da dekodiras. jer ne znam kako drugacije moze jedan S2 resiver da dekodira vise od jednog kanala. Motor na anteni ne pomaze, moras imati prijem sa svih transpondera istovremeno da bi se mogli svi kanali dekodirati i gurati u DVB-C mux

mozda sam nesto i lupio, ali koliko se secam to tako nekako funkcionise, ispravice me neko ako gresim..
u svakom slucaju potpuno neisplativa investicija.. matorci kojima to nije toliko bitno, mogu da gledaju 20tak besplatnih kanala preko DVB-T2, a oni koji hoce da pogledaju i neki strani kanal, Discovery i sl., verovatno mogu proci jeftinije i jednostavnije ako uzmu bilo sta od aktuelne ponude postojecih kablovskih operatera ili npr Antena+, Polaris, Total, IPTV.....
 
Još jedan kanal pored RTS Svet HD ide nekodirano u paketu Telekom Srbija na Astri 23,5°E reč je o sd kanalu Motorvision Tv.

Astra 3B (23,5°E), freq. 12,402 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

1_0_1_0_CA4_3_EB0000_0_0_0_20181220102610.jpg
 
Dobio sam dreambox DM800 HD PVR. Moj drugar ga ima, dosta brzo radi i ima bas dosta kanala koji se inace placaju. Hteo bih ovom mom da zamenim softver, posto sam totalni laik, zna li neko neki dobar forum ili neki tutorijal gde mogu da vidim kako se to radi?
Evo slikao sam sta od softvera ima moj drugar na resiveru
31a9ac4027eff24a6280a58d4cd77fd6.jpg
 
Poslednja izmena:
Slikao sam drugarov, nije ovo moj resiver.
Moj ima neki skroz stari softver, otvara samo FTA, hteo bih da mu instaliram ovaj softver kao sa slike.

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Slikao sam drugarov, nije ovo moj resiver.
Moj ima neki skroz stari softver, otvara samo FTA, hteo bih da mu instaliram ovaj softver kao sa slike.

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Moras da znas koji je sim unutra da ne bi ubacio pogresan imidz.

Kada budes saznao koji je sim lako ces naci imidz za taj box ali i kad budes ubacio novi imidz (flesovao box) to ti nece pomoci da otvara kanale, ne ide to tako bas ...
 
Poslednja izmena:
Moras da znas koji je sim unutra da ne bi ubacio pogresan imidz.

Kada budes saznao koji je sim lako ces naci imidz za taj box ali i kad budes ubacio novi imidz (flesovao box) to ti nece pomoci da otvara kanale, ne ide to tako bas ...

Znam, treba posle adonove ubaciti. Kako da proverim koji je sim unutra?
Za pocetak bih da ubacim ovu verziju softvera jer brzo radi.
Ima jedna razlika uzmedju mog i drugovog resivera, njegov je DM 800 HD SE, a moj DM800 HD PVR. Ima li tu neke razlike?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Znam, treba posle adonove ubaciti. Kako da proverim koji je sim unutra?
Za pocetak bih da ubacim ovu verziju softvera jer brzo radi.
Ima jedna razlika uzmedju mog i drugovog resivera, njegov je DM 800 HD SE, a moj DM800 HD PVR. Ima li tu neke razlike?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Tesko da ce da ti radi kao njegov jer je njegov duplo brzi a cak i njegov box je vreme pregazilo.

DM800SE 400mhz, DM800 200mhz, lupam iz glave ovako napamet ali je tako nekako.

Sim proveris tako sto otvoris box i vidis koji je sim unutra ;) i ubacujes imidz koji je za taj sim ali svakako procitaj po netu da ne bi nesto pogresno ubacio.

Star je to box, msm da sam ga imao mozda 2010 godine, nemoj puno ocekivati od njega, nit verujem da ima nesto "friskijih" imidza za njega ali stvarno ne znam, ne pratim odavno.
 
Ok, hvala, registrovacu se na neki forum specijalizovan za to, pa cu pitati.

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Proveriš koji je sim pa skineš image koji želiš, openpli je nekako najbolji za te boksove
Odeš u podešavanja mreže pa vidiš IP adresu boxa, startuješ bilo koji browser, ukucaš tu IP adresu u adres bar, pojavi se stranica, i preko nje odabereš image koji si skinuo, uploduje se na box i to je to
Nema nikakve komplikacije
 
Može nešto od domaćih da se nakupi,ali planiraj motor za tanjir,ili multi Fred opciju,jer je dosta toga razbacano po Satelitima

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
A da li ima šta od sporta preko cs na kombinaciji 19, 16, 13 stepeni?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
I nemački Sky na 19
 
Da li neko zna kakav je risiver redline d140 hd?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li neko zna kakav je risiver redline d140 hd?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Оно што ја знам је: "Dolazi sa besplatnom jednogodišnjom pretplatom za 3 kanala sa sadržajem za odrasle - Redlight HD, Hustler HD i Private TV." :Д
Шалу на страну, по неким рецензијама на нету делује океј за ове паре.
Узми, пробај и ако у року од 14 дана ти се не свиди ти га врати. :)
 
Glupo pitanje, ali se nadam da će mi neko pomoći. Da li neko zna ime momka ili kontakt telefon koji se bavi servisiranjem i nameštanjem satelitskih antena, a živi na Novom Beogradu, u soliteru, u bloku 23? Nameštao mi je pre 5-6 godina satelitsku antenu i super sam bio zadovoljan. Sada hoću da promenim Lnb, a izgubio sam njegov kontakt telefon :(
 
Ako možeš da dohvatiš LNB,a tanjir stoji kako je bio...možeš i sam da zameniš

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
možda glupavo pitanje, - imam totalov ofset tanjir od 1.2m na kom je bio dual inverto lnb,
da li bi mogao na pomenutu antenu da stavim triple lnb, koji ide u paketu sa ovom novom malom totalovom antenom, i da li bi bilo ozbiljnijih gubitaka signala ?
 
Triple je za antene od 80cm. Mada, Astra i HB su dovoljno jaki da ne bi trebao da imaš bilo kakve probleme
 
Ne mogu da dohvatim LNB. To je problem. Da bi se zamenio LNB u mom slučaju, potrebno je da se antena skine sa nosača i ponovo postavi.
 
Nazad
Vrh Dno