Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sam si lepo napisao "komotnije (ili bi trebalo da bude)". Nekima verovatno tako i radi, ja sam uvek za što jednostavnije, manje boli glava.
 
Komotnije mozda... ali kvalitetnije nije. Ja nikada na Android box-u nisam nasao bolje kopije filmova I serija nego kad ih
sam skinem sa torenta.

TV mi je umrezen godinama tako da to sa USB prebacivanjem ne koristim isto godinama. Na kompjuteru imam folder
gde je smesteno sve sto je za gledanje a TV ima pristup...


Pozdrav!
 
Komotnije mozda... ali kvalitetnije nije. Ja nikada na Android box-u nisam nasao bolje kopije filmova I serija nego kad ih
sam skinem sa torenta.

TV mi je umrezen godinama tako da to sa USB prebacivanjem ne koristim isto godinama. Na kompjuteru imam folder
gde je smesteno sve sto je za gledanje a TV ima pristup...


Pozdrav!

Druze. Ja ne skidam torente vec godinama, od kad znam za Kodi. Instaliras samo Elementum i cao. Sve radi perfektno a kvalitet je maximalan posto koristi te iste torente koje skidas...ali nema skidanja, prebacivanja na usb...itd...itd...
Sednes, izaberes film(pre toga pogledas trejler-posto ima i tu mogucnost) odaberes prevod...i uzivas.
3 minuta posla. Ali dobro, svako ima svoj stav i misljenje.
Mene prozivaju sto jos uvek koristim torent stream kad ima exodus i slicno...e pa ja volim. Kvalitet slike nije ni blizu kao na elementumu a jos mogu i 3D da gledam (jer imam tv takav). Bude to interesantno porodicno okupljanje kad nas cetvoro blejimo u tv sa suncanim naocarima... ;-)
 
Meni je lično dok je radio ubedljivo najlakše bilo koristiti Terrarium TV APK bez problema je mogo da pušta dosta veće FUll HD snimke ništa nije moralo da se skida na box.Ja lično na boxu imao sam samo 800 MB slobodnog prostora tako da po tom znam da mu nije trebalo interne memorije da bi pustio veći fajl od tog koko sam ja imo slobodnog prostora.A pre tog i još i sad po nekad koristim Serviio na kompu skinem nešto i onda preko WiFi odradi strem na box i tako sam gledo nisam ništa moro da prebacujem na usb.A sad iskreno odkad ima ovih 7 dana unazad i uz vod deo skoro da sam i presto više išta i da skidam i da jurim ove adone i aplikacije da bi našo nešto da gledam.Za ono koko se u mojoj kući gleda tv uvek nešto može da se nađe da se pogleda na ovih 7 dana unazad čak sad ovako i više i serija i filmova odgledam nego dok sam jurio savršene snimke i prevode da to što pre odgledam i sad imam pun hard disk skinutih filmova koje nikad da nađem vremena da ih pogledam.Jedino što mi ostalo još uvek da jurim to su ove arene za ligu šampiona da uz sK još pokriju ligu šampiona i domaće prvenstvo ni to nebi moro da se mučim.
 
Baš sam primetio da torrent stream ima mnogo bolji kvalitet nego sa nekog hostera. Još bolje je što daje mnogo više izvora, koji su u 99% slučajeva poznati i za koje uvek imaju titlovi. Samo što je velika šteta što je ovaj box vas ograničen, ne znam da li po specifikacijama samog uređaja ili su oni to u sbb čačkali namerno da bude ovako ograničeno. Mada im je i sama app eon prosečna...
Ubacio sam neki build u kodi, al nešto nisam zadovoljan. Onaj green build ne mogu da nađem source koji radi, jedan poveže prvobitno, ali ne može da se posle poveže na repo. Pa ću da vidim neki drugi, ako ne onda ću fresh pa opet da probam elementum.
 
Za green build moras da se pridruzis njihovoj grupi na Fb pa da vidis source. Sad procitah negde da je neko piao google i da su mu odgovorili da ni box ni eon nemaju potrebne sertifikate od google pa zato ne mogu da se instaliraju mnoge aplikacije izmedju njih i netflix.
 
Necu ni da se trudim onda za njih, retko koji build ima neki prijatan UI, sve nesto nakaradno i budibogsnama. Sreca pa da box reklamiraju kao Eon i iskljucivo vezano za kablovski servis, da reklamiraju kao android box ili nesto ekstra, lako bi popili tuzbu.
 
Kako se u tvoju tvrdnju (da ne reklamiraju uređaj kao "Android box") uklapa njihova reklama "svaki TV postaje SmartTV" i da su dostupne "hiljade aplikacija na Play Store"?
 
Pa i ima gomilu aplikacija, i preko hiljadu, ali totalno beskorisnih za nas. Uglavnom to sto nama treba-nema, pa mora neki sideload. Treba imati u vidu da je u pitanju android tv platforma a me obican android, pa stoga ima i manje korisnih aplikacija za nas. Ja se namucih obican browser da nadjem a da radi...da ne pricam o tome da usb ne radi...tj radi samo reprodukcija sa istog, pa ne moze da nam sluzi kao externa memorija u punom smislu te reci.
Malo memorije, malo skladista, malo-malo pa zakuca (2-3 puta na dan). Sve u svemu jeftina igracka na kojoj cak ne mozes ni da se igras kako valja.
Ja sam vec odlucio. Ide kod dece u sobu a ja meni kupujem MiBox i da uzivam...
 
Kako se u tvoju tvrdnju (da ne reklamiraju uređaj kao "Android box") uklapa njihova reklama "svaki TV postaje SmartTV" i da su dostupne "hiljade aplikacija na Play Store"?

Jer ne reklamiraju isključivo kao android box, odnosno ne "prodaju" android box, nego prodaju eon servis koji se može koristiti preko njega. Svaki TV postaje Smart TV može da znači bilo šta. A za aplikacije, ni tu ne greše. Poenta je da prodaju servis i to je primarno. Po autobusima Vidak njihove reklame i sve je bilo "TV 7 dana unazad" i još nešto vezano za eon.
 
Poslednja izmena:
I te kako ga prodaju ako traze pare za njega. Pogledaj kolika je prikljucna taksa ili sam box bez iste. Za sam box mozes dva Miboxa da kupis,a za prikljucnu taksu jedan Mibox. Posto sam korisnik d3i televizije pitah ih pre neki dan mogu li da zamenim moje 8080 Albose za 8088 koji imaju vise rama. Kazu jedino dva eon boxa po 6i kusur hiljada ,plus 2 puta po 290 dinara plus pretplata koja je veca nego sto sad placam za osnovni paket i dva d3i uredjaja. Rekoh im znaci moram da iskesiram 100e da bi uopste mogao da koristim vasu uslugu? Pa za te pare mogu da kupim jos jedan Mibox i platim godisnju pretplatu za kvalitetnu iptv listu koja podrzava tri uredjaja sa iste ip adrese,sa svim moguccim kanalima i vracanjem programa unazad( da je ne remlamiram).
 
I te kako ga prodaju ako traze pare za njega. Pogledaj kolika je prikljucna taksa ili sam box bez iste. Za sam box mozes dva Miboxa da kupis,a za prikljucnu taksu jedan Mibox. Posto sam korisnik d3i televizije pitah ih pre neki dan mogu li da zamenim moje 8080 Albose za 8088 koji imaju vise rama. Kazu jedino dva eon boxa po 6i kusur hiljada ,plus 2 puta po 290 dinara plus pretplata koja je veca nego sto sad placam za osnovni paket i dva d3i uredjaja. Rekoh im znaci moram da iskesiram 100e da bi uopste mogao da koristim vasu uslugu? Pa za te pare mogu da kupim jos jedan Mibox i platim godisnju pretplatu za kvalitetnu iptv listu koja podrzava tri uredjaja sa iste ip adrese,sa svim moguccim kanalima i vracanjem programa unazad( da je ne remlamiram).

Naravno. Nama kada su doneli, trebalo je tri uređaja da se zamene, od toga samo jedan da bude eon. Međutim dečko koji je došao je imao nalog samo za dva, odnosno da zameni jedan za eon i jedan ili da zameni ili da doda. A taj nema uopšte mogućnost vraćanja unazad. Pa je nastala opšta pometnja i nesporazum, jer smo mi prvobitno dobili informaciju da će biti zamenjeni svi uređaji. I pošto je u mojoj sobi ruter, samo kod mene mogao da se zameni eon, a ovaj drugi smo odbili. I ćale je pitao kako on može da dobije eon, i ovaj je rekao da se plaća ta priključna taksa od 6+k, plus ta mesečna dodatna pretplata. Potpuno suludo i preskupo. Samo ne znam da li se time realno kupuje uređaj ili je i dalje to samo iznajmljivanje. Ali nisam na takvu prodaju mislio, nego na marketing.
 
Naravno. Nama kada su doneli, trebalo je tri uređaja da se zamene, od toga samo jedan da bude eon. Međutim dečko koji je došao je imao nalog samo za dva, odnosno da zameni jedan za eon i jedan ili da zameni ili da doda. A taj nema uopšte mogućnost vraćanja unazad. Pa je nastala opšta pometnja i nesporazum, jer smo mi prvobitno dobili informaciju da će biti zamenjeni svi uređaji. I pošto je u mojoj sobi ruter, samo kod mene mogao da se zameni eon, a ovaj drugi smo odbili. I ćale je pitao kako on može da dobije eon, i ovaj je rekao da se plaća ta priključna taksa od 6+k, plus ta mesečna dodatna pretplata. Potpuno suludo i preskupo. Samo ne znam da li se time realno kupuje uređaj ili je i dalje to samo iznajmljivanje. Ali nisam na takvu prodaju mislio, nego na marketing.
Kupi box sa android tv platformom, instaliraj aplikaciju za android tv i nek uziva cale...bez dodatne pretplate...i ostaje tebi. Ili daj caletu eon box a sebi kupi ovo.
 
Kakvu max memoriju?
Mislis da bufferuje na RAM?

Ne znam kako mi je promaklo da ima 7 strana pa nisam citirao post. Na ovo sam mislio,

Ako koristis Elementum ne treba ti fles. Samo stavis da koristi memoriju i to stavis na max. Ako koristis Quasar onda moras da koristis ovaj folder na flesu \Android\data\org.xbmc.kodi\files\Quasar
Ako ga nemas napravi ga,i stavi download path na njega. Tako sam ja resio isti problem na Mibox-u.
Bice ovakav folder \Storage\04384xxxxx\Android\data\org.xbmc.kodi\files\Quasar
 
Ne znam kako mi je promaklo da ima 7 strana pa nisam citirao post. Na ovo sam mislio,

Pa kad odaberes memoriju kao skladiste otvara ti se ta opcija. Imas 3. Minimalno, standard i maximalno. Mada nema potrebe da ti guta toliko ram-a. Meni i 3d od 30gb rami extra na "standard" (mislim da je takav naziv)

P.S Default je
 
Poslednja izmena:
Kupi box sa android tv platformom, instaliraj aplikaciju za android tv i nek uziva cale...bez dodatne pretplate...i ostaje tebi. Ili daj caletu eon box a sebi kupi ovo.

Teško je to njemu objasniti, jedva je uspeo da se uloguje i na app na svom telefonu :d Iskreno bih pre sebi uzeo neki box, a njemu dao ovo čudo, ali zbog te pozicije rutera je moguće samo kod mene. A da provlačimo još jedan od milion kablova kroz sobe, mnogo je :d
 
Nije me ni pitao za sladiste prilikom instalacije sto me je cudilo jer je navedeno kao korak u YT uputstvu koje sam pratio.
Kao sto kazes, radi mi ok, necu ni da diram.
A sata je ovo tj kako se instalira ovaj traker (sta god to znacilo)?
Instaliraj elementum od addonova
Od trackera rutrackeru - moraš se registrovati
Rarbg, rutor, idope, magnetdl i 1337
takodje i ovo?
Imas i elementum burst. Bez toga nece. U njemu podesavas sve vezano za torente. Na koje sajtove da ide.
A na reduxu moras da izaberes kod provajdera Lamda Scrapers.
 
Poslednja izmena:
Treba nam novi youtube tutorial: Kako od nule namestiti eon box da radi sa Kodijem, elementumom... [emoji846] Biće još dosta eon box korisnika, bio on ovakav ili onakav, osuđeni smo na njega kao sbb korisnici, pre ili kasnije.
 
Elementum mi radi bez greske. Vec ima dobrih uputstava na YT, cak je i prosto za instaliranje.
Hteo sam da ga "obogatim" sa ova dva dodatka "Od trackera rutrackeru - moraš se registrovati
Rarbg, rutor, idope, magnetdl i 1337" i "A na reduxu moras da izaberes kod provajdera Lamda Scrapers".


Edit: našao sve, podešava se u setovanju Burst-a
 
Poslednja izmena:
To što vam ne radi mora biti neki ban od strane trackera čisto sumnjam da možeš naći neki toronet od 20gb a da nije na privatnom trackeru gde mora da se seduje.
 
Meni realno Elementu radi sav posao.
Pregledan, lak za rukovanje, slika perverzija extra. Live tv mi nije zanimljiv toliko tako da ga i nemam.
Kad bi ga napravili u obliku android aplikacije, da vuce torente, brisem Kodi odmah. Kao Morpheus recimo.
 
Za to je popcorn time majka. Na Apple TV mi radi savršeno, dok radi jb. Ali ovde je baš šteta da nema nove verzije, popravljene.
Inače, imam sad problem sa uređajem. "Zaglavljen" je na jednom kanalu. Ne reaguje ni na šta, ni na promenu kanala, ni na eon dugme, niti na ono za vraćanje u početni meni, niti na gašenje. Jedino što mogu da uradim jeste da pritisnem ono dugme na vrhu uređaja, da ga ugasi, ali kad ga opet upalim ono je i dalje isto, ništa ne reaguje. A slika radi normalno, ide, zvuk, sve okej. Ne znam šta da radim, čini mi se da je dečko iz servisa, kada je postavljao uređaj, rekao da ne resetujemo na ono dugme pozadi. Pa sad, da zovemo sutra podršku? Ili nešto da pokušam?
 
To što vam ne radi mora biti neki ban od strane trackera čisto sumnjam da možeš naći neki toronet od 20gb a da nije na privatnom trackeru gde mora da se seduje.

Ima druze i preko 30gb ali ne ovo novije...tipa webRip i sl.
Samo ono sto izadje na blu-ray.
 
Za to je popcorn time majka. Na Apple TV mi radi savršeno, dok radi jb. Ali ovde je baš šteta da nema nove verzije, popravljene.
Inače, imam sad problem sa uređajem. "Zaglavljen" je na jednom kanalu. Ne reaguje ni na šta, ni na promenu kanala, ni na eon dugme, niti na ono za vraćanje u početni meni, niti na gašenje. Jedino što mogu da uradim jeste da pritisnem ono dugme na vrhu uređaja, da ga ugasi, ali kad ga opet upalim ono je i dalje isto, ništa ne reaguje. A slika radi normalno, ide, zvuk, sve okej. Ne znam šta da radim, čini mi se da je dečko iz servisa, kada je postavljao uređaj, rekao da ne resetujemo na ono dugme pozadi. Pa sad, da zovemo sutra podršku? Ili nešto da pokušam?

Imas iza prekidac.
Pored napajanja.
Gasi slobodno.
Decko nema pojma.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ga gasio vec 20-ak puta. Toliko o kvalitetu.
I na fabricka podesavanja moze bez problema.
Ostaje EON aplikacija ali moras zvati sbb da ti je aktiviraju iz centrale. Pitao ja.
 
E pa to. Moguće je da je mislio samo na ta fabrička podešavanja. Verovatno nije ništa spominjao za to dugme pozadi. Sad sam ga tako resetovao i radi. Hvala vam :D
 
Ima druze i preko 30gb ali ne ovo novije...tipa webRip i sl.
Samo ono sto izadje na blu-ray.

Nisam ja reko da nema ali uzmi bilo koji javni tracker pa ćeš videti da je nešto što je u septembru postavljeno da već nema sedera a nije ništa bolje ni na privatnim tackerima.Taj koji je napravio te adone više je učinio u borbi protiv piraterije nego i FBI niko više neće da seduje toronete svi bi samo da gledaju.Ovi adoni su milina za one koji i kad su bili primorani da seduju držali seed na 1k/bs.
 
Imaš rutracker i problem rešen,
Ima 1 seed i skida maksimalnom brzinom.
Rarbg je uvijek kritičan
Idope je dobar
Uplati Vip kod Filelist i uživaj
Možda i torrentleech
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno