Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Treba mi neka app za merenje brzine kretanja, konkretno da proverim brzinu camca u voznji. Sta bi mogli da zavrsi posao?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
DigitalHUD speedometer npr. Ili ukucas u story gps speedometer i pribas par aplikacija...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ja probao malo Simple Gallery i posle sat vremena platio Pro verziju i definitivno obrisao QuickPic koju sam godinama koristio. Odlična zamena, po meni čak i bolja. Jedino što mi fali je rotiranje slike sa dva prsta, sve ostalo je tu osim gluposti kojima su natrpali QuickPic.
 
Ja probao malo Simple Gallery i posle sat vremena platio Pro verziju i definitivno obrisao QuickPic koju sam godinama koristio. Odlična zamena, po meni čak i bolja. Jedino što mi fali je rotiranje slike sa dva prsta, sve ostalo je tu osim gluposti kojima su natrpali QuickPic.
Hvala na predlogu. Takodje kupljena pro verzija. Odlicna je!

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam malo pre skinuo odmah pro verziju te galerije, čačkao malo o obrisao je. Ne vidim ničeg specijalnog u toj galeriji.
Onda sam isprobao nekoliko verzija QuckPic i ostavio 4.5.2 jer ubedljivo najmanje zauzima ram memoriju.
Tu sam i do sada koristio nego imao sam vremena da isprobam i druge, naročito nove lite, mod... I ne vredi, ta stara je najbolja

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Koristi puno rama... Kao da imaš neki telefon sa 256 megabajta rama i sad ti je svaki megabajt bitan, a na telefonu samo nek zvrji prazan ram da se kaže koliko ima.
 
Ja se vala ne sećam kada sam poslednji put pogledao koliko neka app koristi memorije.
A nisam ni rekao da je Simple Gallery nešto specijalno, nije. Samo radi sve ono što i QuickPic ali bez bloata kojim je ovaj zadnji natrpan. I da, nema pink font.
 
Probajte Memoria, Vertumus naš pravio.
Meni stoji kad zatreba nekad, ali uglavnom koristim samo Google Photos.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja probao malo Simple Gallery i posle sat vremena platio Pro verziju i definitivno obrisao QuickPic koju sam godinama koristio. Odlična zamena, po meni čak i bolja. Jedino što mi fali je rotiranje slike sa dva prsta, sve ostalo je tu osim gluposti kojima su natrpali QuickPic.
Meni fali zašto nema prost editor da zaokružio neki deo fotke ili tako nešto.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima prost editor na nivou QuickPic-a. Crop, rotate, resize i sl. U tom smislu sam ga i predložio, kao odličnu zamenu za QuickPic za one koji ga kao ja dugo koriste a smeta im bloat i pink font.
 
Šta smatraš pod bloatom kod QP-a?

Skinuo sam Quick Gallery, nije loša, mogla bi poslužiti kao zamena.
 
Background proces koji šalje podatke Cheetah Mobile-u, CM Cloud, feedback u meniju... Može se to rešiti instaliranjem modovane verzije sa xda, ali time ostajemo bez apdejta i zakovani sa pink tekstom.
Meni dovoljno da potražim alternativu.
 
Koristi puno rama... Kao da imaš neki telefon sa 256 megabajta rama i sad ti je svaki megabajt bitan, a na telefonu samo nek zvrji prazan ram da se kaže koliko ima.
Koristi puno rama = troši više baterije bez potrebe.
Nadam se da vam je razumno zašto mi je svaki megabajt bitan.
Stari QuckPic troši kada je pokrenut 30MB memorije, a novi 34MB plus 64 MB još jedan proces, a ništa novo nema poboljšano već same gluposti kloud itd. Zašto onda?
Kada bi tako razmišljao kao većina, onda bi sigurno popunio svu ram memoriju i baterija bi mi trajala pola dana.


Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima popunjenost RAM memorije sa trajanjem baterije? [emoji2]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Šteta što nemam mesta za potpis...
 
Nemojte ljudi da ste takvi. Objasnite čoveku da to ne utiče na bateriju i vozite dalje. Niste se ni vi naučeni rodili.
 
Utiče sve na bateriju, a vi verujte u šta hoćete

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
746cfc2172d37531b727a9f2ddaf2fe3.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja probao malo Simple Gallery i posle sat vremena platio Pro verziju i definitivno obrisao QuickPic koju sam godinama koristio. Odlična zamena, po meni čak i bolja. Jedino što mi fali je rotiranje slike sa dva prsta, sve ostalo je tu osim gluposti kojima su natrpali QuickPic.
Ja kalendar i odličan je. Sunhronizuje i sa Google i sa Outlook, miui kalendarom. Vidžet takođe odličan. Jedino što kad mi sačuva u miui kalendar, moram duplo da isključujem podsetnik iako sam ga isključila u startu. Tako je i bez ove aplikacije u stock kalendaru.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@drafer: da imas SoT od 3h pa i da razumem, ovako stvarno ne kapiram sta ti znaci tih 1-2% vise...

Sto se mene tice, weird flex but ok...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
@Lanikor
U svemu imate po par procenta, dakle osvetljenje ekrana neko drži na 100%, neko ne gasi Bluetooth jer to je samo par procenata, neko drži na 4G mrežu jer ni to ne troši mnogo, ram memorija takođe troši samo par procenata, vibracija takođe samo dva ili tri... I još mnogo toga.

I na kraju kada se sve sabere dobiješ 5 sati sot-a manje ili više.
A ovo sa ram memorijom mi posebno smeta jer ako imam dva programa pa jedan troši manje a drugi tri puta više, a pri tom ne daje ništa više od onog prvog onda ću prvi izabrati jer neću da mi troši bez potrebe ni ram ni bateriju.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Upravo.
Delimično je u pravu, ako se tako može reći.
Svaka aplikacija ima neke radne procese, aktivne i/ili pasivne. Aktivni troše resurse sve vreme, pasivni samo dok se koriste, i jedni i drugi popunjavaju radnu memoriju u stand-by modu, samo aktivni troše bateriju iz prostog razloga što njima upravlja procesor dok su aktivni, i procesor je taj koji troši bateriju, ne memorija.

Poenta pisanja sažeto, resursi su tu da bi se trošili a ne štedeli, baterija se štedi na druge načine
Nemojte ljudi da ste takvi. Objasnite čoveku da to ne utiče na bateriju i vozite dalje. Niste se ni vi naučeni rodili.

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Nijedan kalendar koji sam probao ne radi sync google remindersa, koje koristim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Imaš na Google plusu da se uclanis u betu, znam da je bila, možda je još nije objavio.
 
Nazad
Vrh Dno