Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Je l' će ovaj BCH da potone skroz? [emoji14]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Simke1984 , pa ne mogu oni da prodaju , oni i nemaju u posedu kriptovalute niti bilo kakve veze sa kriptovalutama ,
Zasto su oni uopste ovde ;) Ja nisam dovoljno dugo na forumu ali iz nekog razloga ovde postoje ljudi koji se raduju padu kriptovaluta i prizeljkuju propast a ne poseduju nista vezano za kripto :)

Inace mogu oni i profit da ostvare , postoje fjucersi

Upravo to [emoji3] ne kapiram ljude uopste koji kukaju ove 100 godina kako idemo nazad na trocifreno bukvalno svaki put cim btc klizne na dole [emoji3] da su otvorili short na 15-10-8.5-7-6.5k sad bi pevali...
Ako ste sigurni da idemo na trocifreno, ni sad nije kasno za short, samo treba skupiti onu stvar pa otvoriti short poziciju...
Ako su dugo u kriptu, trebaju da shvate da je u zadnjih godinu dana drugaciji market, drugacije se trguje i da se pomire sa tim.
Cekanje dna je cista *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina i dubljenje vremena i zivaca jer to niko ne zna i ne moze da predvidi.
Sutra moze da se nekom digne i da okrene market samo tako, za 360 stepeni. Otvori long, kupi gomilu btc-a na menjacnici, potplati medije i eto ga bull market [emoji3] za 10 dana smo na 20k.

edit: A zasto smo sad kliznuli sa 6500 na 5500? jednostavno... Ko god je iole pratio broj otvorenih shortova, mogao je da vidi na smo bili skoro na all time low, i da su ljudi krenuli da otvaraju long pozicije masovno... i eto, idealna situacija da se iskoristi za obaranje marketa 1000+ na dole. Kao sto smo u aprilu odskocili za 1000$ na gore, kad su bili likvidirani shortovi, tako smo isto sad sklizuli na dole :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l' će ovaj BCH da potone skroz? [emoji14]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Od jednog shita, napravili dva nova :d sta drugo ocekivati :) zao mi je samo svih ljudi koji su imali nesto u bch-u i nadali se da ce posle forka i mati duplo ;) pa ce ostati izgleda bez icega na kraju. A ovih sto su uskocili sad pred fork, njih mi uopste nije zao... trebali su jos vise da puknu
 
Simke1984 , pa ne mogu oni da prodaju , oni i nemaju u posedu kriptovalute niti bilo kakve veze sa kriptovalutama ,
Zasto su oni uopste ovde ;) Ja nisam dovoljno dugo na forumu ali iz nekog razloga ovde postoje ljudi koji se raduju padu kriptovaluta i prizeljkuju propast a ne poseduju nista vezano za kripto :)

Inace mogu oni i profit da ostvare , postoje fjucersi

Pricas bzvz. Imam i kesa i novcice. Mnogo vise kesa nego novcica. I kako vreme prolazi za taj kes mogu da kupim jos vise novcica.
Jel ja sad treba da koristim analogiju protiv tebe i da kazem da sam dovoljno dugo na forumu i da iz nekog razloga ljudi imaju potrebu da na svaki nacin opravdaju svoje poteze kada nisu upravu?

Da ti objasnim sada sta si upravo rekao... Pokusao si da zakacis 3 clana foruma koji dolaze a nemaju kripto i nikakve veze s kriptom. Pritom oni sada i ne dolaze jer takvi dolaze samo kad cena raste. Kad je ovakva dubioza 90% ljudi ne dolazi vise jer ne mogu da objasne pojedinima koliko nemaju pojma sta pisu.
Pritom sto se lozite da ce na 3 cifre? Dovoljno je da ode na 4K pa da se cesete po glavi. Sad je palo kao nista za 800$, zasto mislite da ne moze jos cim se malo popune buy orderi? ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Neće izgubiti pare jer sad tek sledi pravo takmičenje dva novčića za primat. Samo naravno treba prodati jedan, pa drugi u pravo vreme. I onda kupiti opet onaj koji je pao (jer je drugi skočio), jer će klackalice u velikim procentima ta dva biti jos danima i takve oscilacije treba loviti.. Ko zna.
Evo, SV je padao dan i po, sad se oporavlja, raste i broj nodova, a ABCu pada i cena i nodovi, ali naravno da ce i on da se eitne jer veliki igrači su iza njega.. i to su prilike za dobru zaradu jer na drugim novcicima nema takvih oscilacija, niti takve kompetenije, niti neko toliko jak stoji iza njih.
Naravno, sve ovo osim ako stvarno ne zarate i krenu da uništavaju jedni druge hashom, praznim blokovima, napadima.., e onda će padati oba.
 
Vidim da neki u "analizama" pominju 20K...
Budite ozboljni. 20K možda, ali za 20 godina. Ovaj crypto balon je medijski jako ispraćen i sada će trebati baš mnogo vremena da stasaju nove ovčice za šišanje.
3 cifre? Pa daleko je još kraj godine...
 
aauuu, pa ti kao da nisi nista naucio tih 20K ce biti smesna cifra, ali neka ima vremena, jedan tako jos uvek ceka 100$ :)
 
Vidim da neki u "analizama" pominju 20K...
Budite ozboljni. 20K možda, ali za 20 godina. Ovaj crypto balon je medijski jako ispraćen i sada će trebati baš mnogo vremena da stasaju nove ovčice za šišanje.
3 cifre? Pa daleko je još kraj godine...

cenis do kraja godine? [emoji3] to je sad krajnji rok za 3 cifre [emoji23] To ti je vidovita Zorka javila ili si bacio pasulj?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema razloga za nervozu. Imali ste i previše vremena za izlazak.
To da li će 3 cifre doći za Novu godinu ili koji mjesec kasnije ne mjenja mnogo situaciju.
20K će biti, ali nakon što tulipani prvo dostignu tu cifru. Na kraju, tulipani bar nečemu služe
 
Nema razloga za nervozu. Imali ste i previše vremena za izlazak.
To da li će 3 cifre doći za Novu godinu ili koji mjesec kasnije ne mjenja mnogo situaciju.
20K će biti, ali nakon što tulipani prvo dostignu tu cifru. Na kraju, tulipani bar nečemu služe

Jesi li ti ozbiljan ili se salis kada pises ovo? Serious question.
 
Menja situaciju jer si 3 puta tvrdio "do kraja nedelje", pa si 3 puta tvrdio 3k do kraja nedelje, nemas pojma o cemu pricas. Imali smo dosta vremena za izlazak, vecina je izasla sa vecinom, a ti si imao mnogo duze vremena za ulazak od kad si ga prodao na trocifrenom pa nista :p.
 
forum1nick

Nema razloga za nervozu naravno :) samo mi nije jasno kako vise imas snage da dozivas tri cifre vec godinama :wave: i javis se uvek kad se desi pad i bacis trol samo bez ijednog jedinog argumenta:d
Ili si onda propustio sve vozove do sada, ili si jedan od okih sto kupuju u zelenom pa prodaju u crvenom... ne vidim trece opcije

Ako si stvarno toliko ubedjen, zasto ne otvoris short ( ako znas uopste sta je to :d )??? i skratis i nama i sebi muke :wave: Ako mislis da je btc balon, zasto se uopste i javljas i pratis temu? Sta, volis da trolujes ljude koji su mozda u minusu ili sta... Krivo ti je sto neko ima onu stvar za razliku od tebe i shortuje market pa mu i odgovara kad cena pada?? To ne kapiram jedino :)
 
Aj nemojte vise sa glupim postovima. Tema odavno nije ono sto je bila, ali ne mora da se pretvori u facebook/ana.rs konverzaciju.
 
Jeste ali da je stabilno svi rudari/trejderi bi izašli iz BCH u BTC što bi samo povećalo cenu BTC.

Po meni ovo je samo veštački izazvano da se nešto dešava jer kada se HOLDuje nema zarade.

70% ljudi je pričalo long hold i čeka se BTC halving date.

Nemaju veliki vremena da čekaju..
Što se mene tice.. 2020/21 do tada.. Ili pukovnik ili pokojnik [emoji28]

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Ne kažem da je to neka osnova za bilo šta... Ali kada je ovako lose.. Nada poslednja umire [emoji28]
8b6c9cdc6adc16b0a2258db5d6abddd5.jpg


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Vreme za kupovinu i short term hold (nedelju-dve max).
 
Izmedju $6000 i $3000 levela postoji zona koju sada testiramo. Dno u ovom krugu ce biti negde izmedju 5000 i 4600. Najpametnije je rasporediti to u 2-3 ordera, recimo $5070-$4870-$4650. Bounce tipujem negde izmedju $5800 i $6300 (Postoji mogucnost jos gore ali ide pakleniDdecembar pa je rizik cekati nesto vise).

Od Altova sam uzeo i ono sto mi se cini jeftinim:
ETH - $152
DASH - $115
LTC - $37
ZEC - $98

NEO - $10,7
ETC - $6,4

Jer obicno altovi koji su dosta potisnuti kroz alt/btc odnos imaju bolji % oporavka, pa tako BTC kad dobije 20% na bounce-u, ovi imaju 35-40%.

Sto se mininga i grafika tice, sve ide po planu. Sada smo na 70-80% povratka na normali. Tipujem da najgore tek ide i da cemo do Marta biti totalno stabilizovani. Ja planiram opet na prolece da sklapam rudnik.

nVidia (NVDA) je kaznjena, ja sam pozatvarao short pozicije. Hvala im - paletu RTX krseva su mi doneli kroz par meseci. $150-155 mi se cini nivo za stabilizaciju. Tako to ide kad je neko bezobrazan i pohlep. Ko planira kupovina RTX, neka priceka mesec-dva.
 
Poslednja izmena:
Dal ce pasti na 4k? Zelim cuti misljenja iskusnijih :) znam da niko ne zna tacno al neke pretpostavke :D

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Dal ce pasti na 4k? Zelim cuti misljenja iskusnijih :) znam da niko ne zna tacno al neke pretpostavke :D

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ne ocekujem ove godine 4k, ali tipujem da ce downtrend trajati narednu 2019g i da ce obicno q1 biti tezak tako da je tad moguce tih 4k, sada naredni 10-15 dana ako odemo na tu cifru generalno bilo bi prebrzo i ne bas ugodno, vjerovatno bi bio i oporavak brz sve u svemu ne vjerujem niti mislim da ce u ovome krugu otici na 4k (mada svi znamo da je ovde sve moguce pa i ta opcija).

Ako bi se gadjali procentima 75% da nece do 4k neki 25% ostavljam mogucnost, bilo kako bilo manje vise sve ocekivano ide, slusajte sta kaze @Prestige ovaj put ocekivano je potpuno razvoj situacije koji je opisao sve mimo toga bilo bi neocekivano (mada uvijek moguce tako je to u ovoj igrici nikad ne iskljucit nijednu mogucnost).
 
https://twitter.com/godlmember

Promoter cripto valuta je odlucio da nakon velikog gubitka izadje iz igre :) i svima je pozeleo losu buducnost .
O cemu se radi . Jednostavno neki novi igraci sada uzimaju novac a ne standardni uigrani brokeri . Tako gledano cripto je ispunio svoju misiju . E sad to sto se mozda mali kinez vlasnik proizvodnje masina za kopanje malo previse zaigrao pa zeli sve za sebe . lako se moze desiti da i ove najnovije minere prodaje za 39$ a da nema kupaca .

jeftini kineski mineri :)

https://shop.bitmain.com/
 
Poslednja izmena:
https://twitter.com/godlmember

Promoter cripto valuta je odlucio da nakon velikog gubitka izadje iz igre :) i svima je pozeleo losu buducnost .
O cemu se radi . Jednostavno neki novi igraci sada uzimaju novac a ne standardni uigrani brokeri . Tako gledano cripto je ispunio svoju misiju . E sad to sto se mozda mali kinez vlasnik proizvodnje masina za kopanje malo previse zaigrao pa zeli sve za sebe . lako se moze desiti da i ove najnovije minere prodaje za 39$ a da nema kupaca .

jeftini kineski mineri :)

https://shop.bitmain.com/

Taj promoter mi lici na naseg forumnick-a :)
 
[emoji1787][emoji1787][emoji1787]
f73ff832b020ada05d6b1b7ee0b5a136.jpg
 
ne nikako . on je sve do pre nekoliko dana zagovarao kupovinu kad je povoljno i stvaranje profita od brzog rasta kripta posle toga . Znaci on nije pricao da ce sve to propasti vec je verovao da ce doci do eksplozije cena . E kad je na kraju izgubio sav kapital onda je poceo da kune .

Da je forumnick bio na njegovom mestu forumnick bi stalno shortovao i ostvaren bi bio enormni profit .
Njih dvojica su kao pozitiv i negativ sa tom razlikom da je ovaj ulagao novac a forumnick samo tvrdio u kom smeru ide a nije ulagao . forumnick je pravilno procenio kretanej trzista ali kako nije ucestvovao nista nije ni zaradio . Forumnick ja kao onaj pirocanac sto se svakog dana moli bogu da dobije na lotu a bog se iznervira pa mu besan kaze " pa idi uplati " . Dakle da ej forumnick ucestvovao on bi se obogatio . Ovako je predvideo krah a nista nije profitirao .
 
ne nikako . on je sve do pre nekoliko dana zagovarao kupovinu kad je povoljno i stvaranje profita od brzog rasta kripta posle toga . Znaci on nije pricao da ce sve to propasti vec je verovao da ce doci do eksplozije cena . E kad je na kraju izgubio sav kapital onda je poceo da kune .

Da je forumnick bio na njegovom mestu forumnick bi stalno shortovao i ostvaren bi bio enormni profit .
Njih dvojica su kao pozitiv i negativ sa tom razlikom da je ovaj ulagao novac a forumnick samo tvrdio u kom smeru ide a nije ulagao . forumnick je pravilno procenio kretanej trzista ali kako nije ucestvovao nista nije ni zaradio . Forumnick ja kao onaj pirocanac sto se svakog dana moli bogu da dobije na lotu a bog se iznervira pa mu besan kaze " pa idi uplati " . Dakle da ej forumnick ucestvovao on bi se obogatio . Ovako je predvideo krah a nista nije profitirao .

Pa koga je zagrevao? celih 192 pratioca? :d
 
ne nikako . on je sve do pre nekoliko dana zagovarao kupovinu kad je povoljno i stvaranje profita od brzog rasta kripta posle toga . Znaci on nije pricao da ce sve to propasti vec je verovao da ce doci do eksplozije cena . E kad je na kraju izgubio sav kapital onda je poceo da kune .

Da je forumnick bio na njegovom mestu forumnick bi stalno shortovao i ostvaren bi bio enormni profit .
Njih dvojica su kao pozitiv i negativ sa tom razlikom da je ovaj ulagao novac a forumnick samo tvrdio u kom smeru ide a nije ulagao . forumnick je pravilno procenio kretanej trzista ali kako nije ucestvovao nista nije ni zaradio . Forumnick ja kao onaj pirocanac sto se svakog dana moli bogu da dobije na lotu a bog se iznervira pa mu besan kaze " pa idi uplati " . Dakle da ej forumnick ucestvovao on bi se obogatio . Ovako je predvideo krah a nista nije profitirao .
Drago mi je da je neko pratio na času [emoji1]

Elem, i dalje tvrdim da ovo ide u bunar.
Meni se iskreno ne da igrati short igrica. Ja sam u ovo ušao kao rudar i... bio sam presrećan kada sam ETH valjao po 200$. Nešto toga je preteklo i za 1000$.
Najviše je bila klasika ETH->BTC->$.
Iskreno, a to znaju svi stariji rudari, 100MHs je dugoooo davalo po 1-2 ETH dnevno.
Da sam kojim slučajem sačuvao sav ETH završio bih kao onaj iz Tesne kože što je dobio 13 na sportskoj prognozi [emoji1]

Ja sam svoje zadnje BTC ispraznio na na 18K.
Još imam neku količinu LTC koje sam na nečiji savjet (mislim SKurajbera, hvala mu) uzeo na 7$... Lopatom je mogao da se uzme na 3$...

Jasno je da se i u silaznoj putanji može zaraditi, ali za to treba najviše vremena, a ja toga nema nikao (škole, obdaništa, sekcije, p.materine...).

Moj "problem 1" je što sam dio novca koji sam planirao vratiti u kripto morao potrošiti na svakodnevne gluposti, ali opet uz to sve današnjim ulaskom bih imao X2 BTC u odnosu na prodatu količinu.

I ne neću ući jer berzu pratim 1 u 7 dana i u toj opciji nikakav short nije moguć.

Pokušaću da nađem neko "dno" a mislim da je to još daleko ispod ove cijene koju sada imamo. Da, i dalje mislim da to jeste na 3 cifre.

Problem 2 je što je sve teže $ držati online da bi bili dostupni za eventualnu kupovinu i zbog toga, sebično, se nadam da će to dno doći što prije. [emoji1]

Ja opet, 6 put ponavljam da sa ovim praćenjem grafika i analiza veze nemam, ali nemam problem da prepoznam trend, a to je trenutno silazna putanja.

Sa svim šortovima vjerovatno bih imao BTC X6, ali eto zadovoljan sam i sa X3. A isto bi bilo i da uzimam BMW.

Dopuna..., da u onom ludilu sam rastočio 2-3 ETH i pokupovali svakakvih *ovana , pa to ako za 300 godina neko izvuče iz rupe...
 
Poslednja izmena:
Eto konacno smo saznali zasto forum1nick pise to sto pise , i dobili smo njegovu emotivnu pricu .

Dakle on ne zeli da sve ode dodjavola i da mi svi budemo prokleti kako je ovaj https://twitter.com/godlmember prokleo ceo kripto svet :(

Dakle forum1nick samo prati situaciju i zeli da u momentu kada se market okrene kupi izvesnu kolicinu i onda ostvari profit . Za to vreme nam daje dugorocne prognoze , za sada ispravne :)
 
e moj ti... moram ti priznati da si skoro sve uradio pogresno. Dobro je sto si podelio to i sa ostalima da ljudi nauce nesto na tvojim greskama.
A taj ltc sto si kupovao lopatom po 3 i 7$ sad cuvas pa ces da prodas kad padne ispod dolara ili sta? Ti umesto da iz shitova bezis u btc ili eth, ti radis obrnuto?
Iskreno, bolje da si tih 20 minuta ii vise koliko si kucao ovoliki post, iskoristio malo da se edukujes kako se koristi bitmex, sta znaci short a sta long i sta je stop loss i kako se koriste...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno