Šta je novo?

Banka Intesa

Aha, shvatam :) Meni je to sve ocigledno, pa nisam ni razmisljao da malo vise objasnim :)

Koga zanimaju BAS ozbiljna osiguranja - Visa Infinite u Intesi. Pa cak i Platinum. Kao jeftinija varijanta MC Platinum u UCB. Dobija se i pristup lounge-evima na podosta aerodroma.
 
Amex Green/Gold kartice su charge credit cards i sve sto potrosis moras da platis istog meseca, sa visokim godisnjim fee za odrzavanje racuna.

One su manje popularne od revolving.

Medjutim, marketing i reklama, kao i statusni simboli cine svoje uz dodatne opcije za privlacenje klijenta poput: auto osiguranje, sigurnosti pri kupovini, putnicko osiguranje i slicno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja mislim da je Intesi Amex samo nacin da izvlaci novac iz zemlje.... jedine reklame za Amex, koje sam video (a dobijam sve moguce reklame od Intese) su bile 2x one "za nove korisnike 1000din bonus ako kupi preko 10.000"...
 
Nisam uzimao Amex Gold, ali se jesam raspitivao zbog putnog osiguranja. Jesam Magnifica korisnik, i mogao sam da je dobijem uz devizni depozit, a plata koju primam u Intesi je jedva polovina sume koju @alfaunits pominje.
Nisam se odlučio da je uzmem, jer sam razmatrao da potpuno napustim Intesu. Na žalost, ni jedna druga nije ni blizu mojim potrebama, izgleda.
 
Gle stvarno, sada su sve 4 revolving... koliko dugo nisam gledao sajt izgleda.

@Kibicer, mogao si Amex Gold sa depozitom dobiti? Kad sam pitao zadnji put, samo Green su davali :(
A sada je Green sa depozitom 3600 osnovna, 2400 dodatna, i nije vise besplatna u prvoj godini.
Za Gold vazi Magnifica popust i za dodatnu karticu.
 
Promenio sam telefon i sad opet trebam da skeniram onaj kod koji se dobija u banci da bih aktivirao Intesa Mobi.

Da li mogu to da izvedem preko telefona, tj da ih pozovem i da mi oni posalju kod koji trebam da ukucam, tj skeniram?
 
Možeš sa računara, loguj se u online banking i pod usluge radiš redistribuciju

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Blizu isteka kartice caletova viza internet povezana na pejpal. Da li oni sami salju novu ili mora cale do banke? Takodje da li menjam podatke na pejpalu posle ili ne?

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
Kartica stiže u naznačenu ekspozituru, dobija sms obaveštenje po pristizanju. Što se PP tiče, moraćeš da ažuriraš karticu, CVC se menja

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Hvala[emoji106]

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
Jel radi inteza chargeback, ako bude problema sa nekom transakcijom, a prodavac nece da refundira pare?
 
Gle stvarno, sada su sve 4 revolving... koliko dugo nisam gledao sajt izgleda.

@Kibicer, mogao si Amex Gold sa depozitom dobiti? Kad sam pitao zadnji put, samo Green su davali :(
A sada je Green sa depozitom 3600 osnovna, 2400 dodatna, i nije vise besplatna u prvoj godini.
Za Gold vazi Magnifica popust i za dodatnu karticu.
Da, mogao sam. Ali sam korisnik Magnifica, ne znam da li to ima uticaja.
 
Kad je to bilo?
 
Hvala, provericu bas, nije mi to losa opcija.

Hypno, radili su, ne znam dai se nesto menjalo. Owim je "otkrio" da TB vise ne radi.
 
Jedno pitanje, posto slabo eksploatisem kreditne kartice, ako neko moze da mi razjasni kako tj u kojoj valuti treba da izmirim ovu cifru?

Konkretno, online placanje je bilo 100$, pored se spominje protivvrednost kao "iznos transakcije" od 87.89eur.. pretpostavljam da sa deviznog racuna treba da prebacim ove evre?
 

Prilozi

  • mcrd.jpg
    mcrd.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 118
Da, ali tek kada se proknjizi. Do tada nije sigurno da ce biti isti kurs.
 
Aha, jasno. Sada na MC vidim raspolozivo stanje -87.6e, pretpostavljam da je to to, samo prebacim sa deviznog taj iznos?
 
Aha, jasno. Sada na MC vidim raspolozivo stanje -87.6e, pretpostavljam da je to to, samo prebacim sa deviznog taj iznos?
Ne, tek kada predje u Stanje, onda ga pokrij, tada se proknjizila ttransakcija. Do tada moze ispasti manje/vise. Od skora nema bitne razlike, jer Intesa prilicno precizno po MC kursu rezervise, ali opet moze i to da bude koji cent, taman da zaboravis i da bude zez.

Za sta sluzi kreditna koja ima limit u iznosu depozita koji sam polozio u banku tj pozajmica novca koji vec posedujem :)
Pa rekoh? Da ne nosis kes. I da mozes da rezervises auto, jer bez toga ne mozes na puno mesta.
Ali to radis za kreditne, uz ciji depozit dobijas kamatu, ili je depozit toiko sitan da kamata, koju bi dobio, potre benefite (osiguranje uz Amex Green sa depozitom ranije, vise ne).
Ja recimo imam u KBu Visa Platinum, koja ima bolje osiguranje i od Amex Green, a pokrive i vise (zemalja) nego MC/Visa u skoro svim bankama, i nema realno ogranicenje po pitanju trajanja. A depozit ima kamatu koju bi inace dobio i drugde, mozda 0.5% manje, sto znaci ispod 25e godisnje.

Mada da sam znao sve detalje, ja bi u RF ipak uzeo Visa Platinum :( Jeste debitna (meni nebitno), ali se dobija i osiguranje i Priority Pass.


Ti mozes uzeti i karticu sa depozitom od 200e u Intesi, dodati evre na samu karticu (uplatis 5000e npr.), odes vani, imas limit od 5200e. Ne nosis kes.
Imaj na umu i da sa kreditnom ne placas odmah sve, ne ide po tekucem. Meni to znaci 300din. ustede sto ne placam tekuci :)
A opet imas kreditnu, potrosis vani koliko ti treba, ostalo povuces sa kartice kada se vratis (nazalost, za ovo moras u expozituru kod Intese)
 
Poslednja izmena:
Pa jedino rent-a-car, a da se ne nosi kesh moze i sa debitnom karticom.
 
Nije isto bas, debitne imaju nizi nivo zastite. Evo, iskusili smo da je TB odlucila da ne priznaje nista sem "fraudulent use" za debitnu, mada je pitanje da li bi i to prihvatila :)
 
Pa to samo moze kod TB, od revolucije do poluraspale virtuelne banke :smoke:
 
Osim 100 din vise u ondosu na Hit, da li ima nekih prednosti Magnifica?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Kreditna je potrebna i za hotele, ako ti blokiraju sredstva za rezervaciju. Na kreditnoj mogu da blokiraju, a ne naplate, a sa debitne mogu samo da naplate.
 
Meni su na TB debitnoj rezervisali sredstva, hotel je u pitanju
 
I sa debitne mogu da rezervisu, ali i oslobode.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Znaci sve moze pa i debitna da ode u rezervaciju i minus.
 
Ne bi trebalo da debitna ode u minus. Ako imaš 1000€ na računu, pa hotel pri dolasku rezerviše 800€, pa na odlasku ne povuče tih 800€ rezervisanih, nego pokuša da račun naplati kao novu transakciju od npr. 600€ - ona bi trebalo da bude odbijena.
 
Nazad
Vrh Dno