Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Oni koji se bave sync-ovanjem izmedju Mac-a,Nas-a/ova i bilo cega ostalog preporucujem Forklift!

Disk drill zvuci veoma primamljivo?
 
mene kopka ovaj ForkLift 3 vec neko vreme ali mi sa druge strane ne ide da kupim i njega jer sam uzeo Transmit 5 cim je izasao... mada ForkLift ima nekih sitnica koje mi se vise svidjaju...

ne znam kakav je Disk Drill, pre bih uzeo DiskWarrior da mi treba nesto od toga... mada on ne vraca backup pa bi bio potreban i neki Carbon Copy Cloner... treba biti pametan :)
 
Poslednja izmena:
mene kopka ovaj ForkLift 3 vec neko vreme ali mi sa druge strane ne ide da kupim i njega jer sam uzeo Transmit 5 cim je izasao... mada ForkLift ima nekih sitnica koje mi se vise svidjaju...

ne znam kakav je Disk Drill, pre bih uzeo DiskWarrior da mi treba nesto od toga... mada on ne vraca backup pa bi bio potreban i neki Carbon Copy Cloner... treba biti pametan :)

Evo da te ne kopka: https://bundlehunt.com/
$3
 
^ hvala, znam za bundle, pomenuo sam ga dva posta iznad :)
definitivno ostajem pri transmitu jer je i on dobio dark mod uz mojave a radi i vise nego dobro.

ostao mi je jos Alfred na listi koji je must have, nadam se da ce biti neki popust za lifetime licencu za black friday/cyber monday...

evo kome treba PDF Expert za $19.99:

https://stacksocial.com/sales/pdf-expert-for-mac-2

ponuda traje jos 13h, zaboravih ranije da javim...
 
Poslednja izmena:
izasao je Movist 2.0 na App Store-u. ko je kupio prethodnu verziju besplatno instalira ovu novu...

sta znam, probao malo ali sam u medjuvremenu bas navikao na IINA plejer koji ima sve sto mi treba pa ostavljam samo nju jer mi ne trebaju dva programa za istu namenu...
Movist trosi i vise cpu snage koliko sam primetio, u nekim momentima cak duplo vise od IINA-e... nije toliko bitno ali eto...
 
dobar je programcic skroz, ima slicnih ali ovaj ima najlepsi interfejs i najvise kastomizacije. ja ga koristim od verzije 5 dok sam imao iMac posto je imao obicaj da se pregreva...
mislim da prvih godinu dana imas i vremensku prognozu koja se posle placa...
 
Treba mi Microsoft Office. Zanima me da li ima neko link za licencu sa ebay-a i koliko su sigurne te licence da ih kupujem?
 
Sta ima da je dobro od video editing apps (vise za amaterski) sem FCPX (koji je $$$ + ima brdo opcija koje ne trebaju), DaVinci Resolve, Adobe Premiere/AE, iMovie?
 
Preporucite mi neku laganu-bezplatnu aplikaciju za editovanje mp3-a (osnovne opcije)?
 
PDF Export ili PDFelement, šta koristite od ta dva programa?
 
Cyber Monday deal:

All of today’s apps can be yours for $36 with promo code GETMAC40. As noted above, these deals will only be available through Tuesday, so make sure to jump on these deals before they are gone. Additional details can be found below and on this landing page.

Top apps included in this bundle:

Parallels Desktop 15 ($79.99 value) – Run thousands of Windows apps without compromising on performance
PDF Expert ($79.99 value) – An Apple Editors’ Choice Winner, this app helps you edit text, images, and links on PDFs
Aurora HDR 2019 ($99.99 value) – Create stunning professional HDR photos in seconds
iMazing 2 ($89.99 value) – Manage and transfer all your iOS data between devices in one app
xMind 8 Pro ($129 value) – Organize your ideas with multiple mind mapping charts in one map
Banktivity 7 ($69.99 value) – See all of your accounts in one place and make smart financial decisions
NetSpot Pro ($149 value) – Optimize your wi-fi connection (visualize, manage, troubleshoot, audit, plan and deploy wireless networks)
Windscribe VPN Pro ($216 value) – Privately browse the internet and protect your online data
Live Home 3 Pro for Mac ($69.99 value) – Design advanced floor plans using intuitive, point and click drafting tools
TextExpander ($49.92 value) – Save time and keystrokes by creating shortcut auto-fill snippets
RapidWeaver 8 ($84.99 value) – Design your own website without zero code
Disk Drill PRO ($89 value) – Recover accidently deleted files from your Mac
DeltaWalker Pro ($59.95 value) – Compare, edit-in place, and merge text files side by side


https://9to5mac.com/2019/12/01/cybe...or-36-parallels-textexpender-aurora-hdr-more/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1. Šta koristite za pregled potrošnje neta (primer: https://apps.apple.com/us/app/bandwidth/id490461369?mt=12)?

2. Kojim programom zaključavate fajlove/foldere/diskove (ili to radite preko Disk Utility)?

3. Bilo da je u pitanju sistemski ili drugi diskovi valja pratiti zdravlje, kakvo je mišljenje za DriveDx (ako je dobar hajde da napravimo grupnu kupovinu: šest licenci za 40$ https://binaryfruit.com/store ako je negde jeftinije javljajte)?
 
Da malo ozivimo temu, ne mogu da erujem da je poslednji post bio pre dve godine :(
Da li se neko pretplatio na Setapp, 10$ mesecno?
Dobije se gomila kvalitetnih aplikacija. Jos uvek ne mogu da se sviknem na nacin pretplate jer nisi vlasnik aplikacije.
 
Da li se neko pretplatio na Setapp, 10$ mesecno?
Dobije se gomila kvalitetnih aplikacija. Jos uvek ne mogu da se sviknem na nacin pretplate jer nisi vlasnik aplikacije.

U čemu je fora? Jel se aplikacije koriste normalno dok traje pretplata na setapp?

Instalirao sam Alfred (free verziju) i OK je, samo ne vidim neku ogromnu prednost u odnosu na Spotlight, pa se razmišljam da li da uzmem PowerPack. Kako vi koristite Alfred, koje Worklflows, šta je to što po vama izdvaja Alfred u odnosu na Spotlight? Vidim da je veliki hype oko te aplikacije pa me zanima o čemu se tu tačno radi.
 
Bas je sustina u workflows dodacima. Zavisi od potreba, ima ih bas puno.

Evo za pocetak jedan link pa isprobavaj ima li nesto za tebe:


Za casual korisnike je i spotlight ok.
 
Preporuka za Paste app, ne znam kako sam živeo bez ovoga :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno