Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2S

Ma ne, nije mi zbog prelazenja. Vec cisto onako iz radoznalosti :) i kad dosadi MIUI da ima alternativa :)
 
Za sada dobri,radi sve OK.
Dok prodje neko vreme pa da vidimo bateriju...
 
@deki na kom romu si bio, meni Jos nije stigao.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Fabricki MIUI,pre mesec dana dignut na 10.0.2.0 a sada na .3.0 ,sve OTA
Meni lepo radi,ne vidim neke velike razlike u odnosu na prethodni.
Negde sam procitao da su prekinuli azuriranje zbog problema...
 
Hvala, ja sam pre mesec dana dobio isti taj update, Ali ovaj sa androidom p nisam dobio

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Instalirao sam ovu GCam https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog248/ radi portret mod, verovatno sa obe kamere. Ova druga je kako se vidi u galeriji na telefonu, ali u folderu Camera, ima folder i nalaze se ove dve fotografije, burst 2 fotografije, valjda ) To je sad slikano predvece, selfi sa zadnjom kamerom :) nemojte se smejati mojoj jadnoj faci :) nadam se da mi nece neko ukrasti slike :)

00000PORTRAIT_00000_BURST20181021185714902 by Slavisa Slavisic, on Flickr

00100sPORTRAIT_00100_BURST20181021185714902_COVER by Slavisa Slavisic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Tako je i u mojoj verziji na mix 2. Uvek pravi dve slike, jedna je original a druga sa portretom (zamućenom pozadinom). Pretpostavljam da obradu radi nakon fotografisanja a da ne grupiše obe fotke u jednu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne znam kako radi, uglavnom nekad treba duze, nekad krace. Fotografise, onda cekam ajd par sekundi ( jer je vec bilo vece), i ako pomerim telefon i pre nego sto cujem da je zavrsio fotografisanje, fotografija ce biti u galeriji. Tako da izgleda da je to tako kako kazes.
Sad mene sta interesuje je zasto nema manual mod da se odabere iso vrednost?
 
Manual nije nikad ni imao gcam, bar koliko se ja sećam.

To i jeste fora, izvadis telefon, skljoc i gotovo.

Imaš da spustis exp (tap to focus) pa onda podesavas.
 
Da li radi portrait zadnje kamere?

Da, to je zadnja kamera portret.

Radi portret mod i prednje kamere, sad sam isprobao, samo sto necu uploadovati, u pidzami sam :)

@Djilkosh_Ns da video sam sad na netu, o kamerama za Pixel 3 i nema takvih podesavanja

da ne znas mozda sta ima u advanced opcijama za podesavanja?
 
Poslednja izmena:
Meni iz nekog razloga ne radi portrait zadnje kamere. Nadam se da ce to ispraviti u nekoj od narednih verzija. Nisam primetio da ima jos propusta, ostalo sve radi kako treba.
 
Koja ti je verzija gcam? ova sto sam postavio link?
Koji telefon imas?
 
Da, ta verzija sa linka. Malopre je skinuh da probam i ista je situacija kao sa prethodnom koju sam koristio.
A mob je Mi8, bas onaj za koji je i radjena apk, ironija. [emoji2]
9c9f6652a0d16277ec71c49f88da7c01.jpg
 
Joxy ti pošto imaš Mi8 gledaj samo od bsg da koristiš. On radi za Mi8.

5.1 verziju ili 5.3 dok se ne sredi malo 6 verzija.
 
Njegova i jeste, samo sto je prva portovana verzija sa Pixel 3, tj v1 a v0 sam do sad koristio i imala je isti problem.
U principu nije mi toliki problem jer sve ostalo radi kako treba a za portrait mod tu je stock apk dok ne isprave to nekom narednom verzijom. [emoji4]
 
Da, ta verzija sa linka. Malopre je skinuh da probam i ista je situacija kao sa prethodnom koju sam koristio.
A mob je Mi8, bas onaj za koji je i radjena apk, ironija. [emoji2]
9c9f6652a0d16277ec71c49f88da7c01.jpg

Nije ta verzija gore sto sam postavio. Meni ova verzija sto si postavio nije radila uopste/

Ovu sam ja koristio za ove slike od veceras
 

Prilozi

  • Screen Shot 2018-10-21 at 22.18.05.png
    Screen Shot 2018-10-21 at 22.18.05.png
    108.1 KB · Pregleda: 90
Pa da to je ta, nju sam malopre instalirao i ista je situacija kao sa prethodnom (pretposlednja verzija sa tvoje slike).
Ali nema veze, ispravice to sigurno, bitno je da sve ostalo radi kako treba. [emoji4]
 
Slobodno možeš da koristiš ove što sam ti rekao dok ne srede sve. Na 5.1 odnosno 5.3 sve radi :)
 
Koristicu tu stariju verziju dok ne srede ovu novu ali po svemu sudeci problem je do Android verzije jer na Pie radi bez greske.
Takodje ovi live wallpaper-i sa Pixela 3 rade bez greske samo na Pie, tako da cekamo nadogradnju pa da se to sve uklopi kako treba. [emoji4]
Slavisaj, da li si ti na Global Stable verziji na Pie (da li si dobio OTA update) ili si na Beta verziji?
 
Kako si ubacio Pie? Da li si skinuo update sa neta pa preko one updater apk u podesavanjima moba odradio sve to?
Koja ti je verzija MIUI bila pre te Bete 9.0?
 
Moj telefon je stigao sa 8.7.12 global. Posle sam dobijao updejte sve do poslednje verzije android 8 pre PIE, ta poslednja verzija je bila 8.8.4. Posle nije bilo dugo updejta za global. Pošto je moj bootloader otkljucan instalirao sam pie beta global, nije mi se sviđalo to što ima samo 4 ikonice redno u launčeru. Onda ne može screen da se rotira u svakoj aplikaciji, npr sms,.... Zbog toga sam prešao na xiaomi. eu verziju ROMa.

Evo dad gledam na miui stranici uputstvo i kaže da može updejt sa stable na beta uz pomoć updater app.
Prvo moraš skinuti global zip rom, onda u internoj memoriji napraviti folder downloaded_rom, u taj folder ubaciš skinut rom. zip
Onda u about phone klikneš na system update pa 3 tačke i odabereš chose update package. Odabereš rom fajl koji si stavio u folder downloaded_rom

http://en.miui.com/a-232.html

Piše da ne mora otključan bootloader

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Hvala na pojasnjenu ali citajuci par tema o Pie za Mi 8 ima par nejasnih stvari, negde pise da BL mora biti otkljucan a negde ne, negde pak pise da se BL automatski otkljucava kada se ubaci Global beta.
Ipak cu sacekati zvanicnu verziju, ne bih da se petljam sa tim pa da zeznem nesto. [emoji4]
 
Nema na cemu.
Ovo sto sam ti postavio link, sam prvo otisao u download sekciju, pa na mi8 i onda imas da biras stable ili developer rom. Pored svakog pise flashing guide.
Kliknes na flashing guide kod developer i izbaci ti ovo sto sam postavio.
Valjda oni zvanicni, znaju kako i sta moze. :)
 
Probao sam da odradim preko updater app i nece, izbacuje error.
Necu petljati vise, cekam zvanicnu Global stable verziju preko OTA pa kad stigne dobrodosla je. [emoji2]
Hvala ti jos jednom svakako. [emoji4]
 
ok, nema na cemu :)
kreirao si onaj folder u internoj memoriji "downloaded_rom"
 
Nazad
Vrh Dno