Šta je novo?

Honor 8X

Bice nadam se kod operatera pa da bude realnija cena po oglasima
 
Au sta je modela srednjeg ranga izaslo ... mate 20 lite , honor Play , Poco , Honor 8x (ovo su samo neki koji su meni zapali za oko ) , lep izbor i svi su odlicni telefoni i vrlo slicni , al kontam da ce ovaj Honor 8x biti dosta jeftiniji od svih navedenih , pogotovo kad mu cena malo padne , iskreno ovaj mi je do sad od ovih gore navedenih nekako najlepsi , jos da vidimo ako dodje kod operatera da se moze uzeti preko oglasa sa validnom garancijom bilo bi lepo , i da vidimo kad ga neko ovde uzme kakvi su utisci ..
 
Bice u Telenoru

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ova opcija (Night mode) u kameri koji su stavili u Honor 8x je sjajna ... koliko znaci nocu neverovatno , kao kod P20 pro modela ..
 
Ali baterija je krsh za toliki ekran :(
 
Sto pricas napamet :) to sto ima 3750 mAh nikakve veze nema kad je dobro optimizovana ? Bas naprotiv baterija mu je medju boljima po izdrzljivosti ... pogledaj gore benchmark test covek je postavio snimak , pa poslusaj sta kaze za bateriju
 
Poslednja izmena:
Zavisi sta ti smatras dobrim. Imao sam xiaomi 4x sa 4100mah na 5 inca i mi max sa skoro 5000mah na 6.44 inca, tako da mi 3750 nije nista spec kakva god bila optimizacija na mobu od 6.5 inca.
 
Gurace 6-7 sati SOT-a minimum mesovitog koriscenja.
Nekom je to super nekom ispod proseka zavisi na sta jr naviko. Baterija je svakako dobra i dovoljna za jedan dan zahtevnijeg koriscenja
 
Jel ima FM Radio?
Koji mu je chipset?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne opterecujem se koliko koji tel ima mAh ... ima i telefona od 5000 mAh koji imaju losiju bateriju u praksi od npr necijih 3000 mAh, kako god okrenem kod mene telefon ide uvece na punjac koliko god da ima baterije ... a za korisnika kao sto sam ja i verujem za 90 posto ljudi honor 8x ima odlicnu bateriju koja ce biti sasvim dovoljna , kao sto Peca sa Benchmark kanala kaze izdrzace puna 2 dana bez problema , e sad za nekog ko igra igrice na telefonu ni 10000 mAh nisu dovoljni tako da ... ja npr trenutno imam J7 2016 koji ima fenomenalnu bateriju , ja bi bio zadovoljan da bude bar ista kao na njemu , a verujem da moze biti samo jos bolja .. @ Sale ima FM radio ... isti kao kod mate 20 lite (Kirin 710) ....
 
Poslednja izmena:
Bruka fon, jedini konkurent realno Xiaomi Mi 8 Lite kad stigne. Ja bih licno uzeo Xiaomi zbog MIUI-a koji je miljama ispred EMIUI u svakom pogledu, apsolutno svakom, najvise u optimizaciji/iskoriscenju baterije, iako volim velike ekrane u kompaktnom dizajnu ili bolje reci "kompaktnom", dakle da ne budu dimenzije fona kao Mi Max 3 ili Honor 8X Max. Ali realno telefoni su neck to neck, osim softverske strane (licni stav). Mi 8 Lite gledam po nekim prvim review-ovima ljudi su odusevljeni baterijom i pored 3350mah, kazu uz heavy usage 8h SoT, e sad SoT jer relativna kategorija.... Ja neki treci u ovoj kategoriji stvarno ne vidim, da moze da ima parira. Videcemo Peca rece da se vraca Meizu na nase trziste, znaci bice ih po KP sigurno vise (koga to zanima, a vecinu verujem da). Njihov X8 je tu negde sa cenom kao ova dva.

Jedini mozda, mozda problem za sve fonove mogu biti Honor Play ili Poco F1 ko uzima za kes na KP. Mada tu zavisi dal ce cena ovih fonova biti oko 250e ili nize.
 
Ako stvarno bude 6gb ram memorije kao što piše na GSM areni onda je super, cpu je kirin 710 kao dosta bolji od 659 :)

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Kod nas će biti verzija sa 4GB RAM i 64GB ROM.
 
Poslednja izmena:
Osnovni model je 4GB/64GB. Da kirin 710 je dosta, dosta bolji od 659. CPU prakticno identican SD 660, mali GPU ipak iza adreno iz SD 660. Ali svejedno i dalje odlican cip.
 
Honor Play , Mate 20 lite , poco f1 , i sad Honor 8x ( za svakog po nesto , pa ko sta voli nek izvoli ) nekako mi je najlepsi 8x za sad , favorit mi je bio Honor Play , dok ovaj nije izasao , ovaj telefon ima od gore navedenih koliko mi se cini po recenzijama i najsvetliji ekran ... svi imaju slicnu bateriju , tu su negde , svidja mi se kod ovog sto je dodat i nocni rezim kamere koji je sjajan , a i to sto ima FM radio (sto Honor play nema ) , a i kazu da ce mu cena biti dosta manja od svih gore navedenih , i da ce ga biti kod nasih operatera , a ima dosta nas kojima to igra veliku ulogu ... plus mi je dizajn ubedljivo najlepsi od ovih gore , kazu 91 % screen to body ratio ... skoro da nema bazele , a i sa zadnje strane je bas lep .. za sad moj favorit
 
Pa da, stim sto je baterija (bez obzira na sd 845), odnosno autonomija iste, ipak za nijansu ispred na Poco F1 u odnosu na ostale. Screen to body radtio je 84.4%, to 91% je marketinski trik :) Nemoguce takav ratio zbog notcha :d Za tako nesto se ipak ceka Mi Mix 3.
U svakom slucaju, kao sto si rekao, ima da se izabere itekako, bas dosta vrhunskih fonova od 200 do 350e, realno ne secam se da je izbor ikada bio ovakav u android svetu u ovoj klasi, mada realno dve kompanije su otisle dosta ispred ostalih.

Kazem cekam Mi 8 Lite, to mi je pick u ovoj klasi :)
 
Realno svako od nas (normalnih :D) gleda da za sto manji novac dobije najvise , ovo je taj telefon , dobijes najvise za ono sto si platio ...ja ovca sisanje nisam , realno ovo sto rade ajfon i gugl pixel nije normalno i krajnje je bezobrazno , kao da se takmice da za nenormalnu cenu daju sto manje , i onda pokusavam sve vreme da udjem u glavu od tih ljudi sto ih kupuju i stvarno mi to nece nikad biti jasno ... prave od ljudi ovce realno , bez da se iko ljuti to je moje misljenje , a verujem i jos dosta ljudi
 
Malo preterase sa rastom ekrana,dimenzije su sve nezgodnije za rukovanje.Honor Play je ipak bolji uredjaj,ipak ima flagship chipset.
Dal ce biti ovog modela u Vipu?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sale dimenzije su skoro iste Honor Play (157.9 x 74.3 x 7.5 mm )
Honor 8X (160.4 x 76.6 x 7.8 mm ) a veci je ekran , honor ima brzi cipset to stoji , meni je Honor bio favorit dok ovaj nije izasao , Honor Play nema fm radio ( a meni je to bitno) , a ovaj ima , plus 8X ima dodat nocni rezim u kameri koji je odlican , gledao sam i neke testove na yt i vrlo su slicni u radu i svemu, koliko mi se cini nekako mi je svetliji ekran na 8X , i najvaznije od svega 8X ce biti znatno jeftiniji od Playa , a i od ostalih u klasi , sad ukusi su razliciti al svakako da su i jedan i drugi odlicni uredjaji ... i da daju mnogo za ulozeno
 
To je jedna od stvari koja me nervira sto nisu stavili ... druga je blic na prednjoj kameri , jeste da selfi uopste maltene ne slikam , al iritirajuce su takve stvari , kao da namerno to rade , a opravdanje ce verovatno uvek biti kod takvih stvari (negde se moralo ustedeti ) a stavili nocni rezim u kameru kao na p20 pro ... al realno koliko god da me to iritira , ja mogu ziveti bez blica na prednjoj kameri i bez stabilizacije slike :) , al kad pogledas da ce ovaj telefon brzo na 200 tinak evra onda je.bi.ga ...... meni su i dalje on i Honor Play favoriti , al i Mate 20 lite je tu negde , al je skuplji , al i on ce dole vrlo brzo kao i honor i 8X ... pa cemo da vidimo :) , kad se sve stvari vide i sta je najbolje uzeti za dati novac ..
 
Poslednja izmena:
Blic kao blic fizicki nije potreban na prednjoj kameri, jer kamera koristi ekran kao blic, i slike su super u mraku za selfi... Probao...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Jel može bilo koji od tih navedenih da se meri sa kamerom na Xiaomi Mi A2?
 
Ne moze zbog low light uslova,tu je gcam bolji.Mada imaju ove kamere full manual mod.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Na A2 jeste dobra kamera , al mi je sve ostalo nekako njahhhh ... nista posebno , nema 3.5 mm ulaz za slusalice , slaba baterija , izgled vec zastareo ( bazeli veliki i previse mesa ) nema micro SD slot za karticu ... sasvim dovoljno , verovatno ima bolju kameru od ostalih , al meni kamera nije najbitnija na tel , svakako verujem da bi mene zadovoljila svaka od gore navedenih , meni najvazniji Izgled , baterija , velik i lep ekran , i da lepo radi pa tek onda kamera , a to svaki od navedenih ispunjava .... @ Sale Ovaj Honor 8x ima night mod (kao kod p20 pro ) koji svakako mnogo poboljsava sliku u losije osvetljenim uslovima ... i u mraku
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno