Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Да ли си чуо за лојалност? Свугде у свету се у свим областима живота награђује.
Zasto je internet u hotelima cesto spor i los?
Zato sto hoteli potpisuju ugovore sa provajderima na duzi period, cesto 5 godina ili vise.
Za pet godina, prodju barem tri dobre promocije, cesto poprilicno bolji uslovi, bolja brzina, dele bolje rutere, itd. Brzina neta pre 4 godine i danas je barem utrostrucena.
Nesto slicno je i ovde, ko ima vremena da se cima i ima interesovanja da prati redovno stanje, promocije, itd, taj najbolje prodje. Te price stari korisnik ne piju vodu. Pa sta ako je neko stari korisnik, jel to sad znaci da su novi korisnici onda ubuduce uvek u gubitku? Sad je neko 5 godina u vipu, i onaj ko je juce dosao u vip treba uvek da bude losije rangiran jer je kasnije dosao. Smesno. Bolje menjati mrezu svake dve godine i uvek biti "nov" nego ocekivati nesto bez cimanja.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Da ne bi sad opet ispalo da ja nesto zakuvavam, ljudi ja napisah da imam "lufta" kao stari korisnik da uzmem taj hbni NEO sa 6 meseci free, cak dva broja i da gasim.. :D Samo me iziritiralo kako je to postavljeno.

Nije meni jako bitan ni stari broj, nije mi to poslovni telefon, a nisam ni "uvezan" brojem u tvitere, instagrame, fejsbuke, mejlove ili sta vec omladincima moze da bude "smor da raspetljavaju".

Znaci mogu ja to da "izvucem", moze svako ko ima bar jedan postpejd u Vipu, nije to losa akcija, bas za stare korisnike.
Samo je realno smisljena da se poveca broj pretplatnickih brojeva, ko god ima samo jedan vec kod Vipa, njemu je ovo super.
I povoljnije je realno, ovo ne mogu da dobiju novi korisnci cini mi se, gde odoste vi? :D
Znaci to jeste taj neki popust za lojalnost.. Samo je malo MJAU postavljen ;)

Bar za mene, koji imam vec dva postpejd broja kod njih. Ovo moje je bas specificno.

Tako da ja odoh sutra (danas predvece) u poslovnicu naoruzan strpljenjem, pa lepo prvo pitam dal moze nekako STARI postpejd broj da se prebaci na taj NEO, ako ne ugasim jedan ili oba, videcu sta moze da se izboksuje..
Treba meni i KNET, ali kod mene moze samo najmanji paket od VIPa, pisao sam vec i pitao na tom tredu sta me tu brine i buni.. Nisam jos pametan.

Ako ne moze nista meni prihvatljivo, ja i dalje mogu da ugasim oba broja, pa posaljem kevu da uzme ona taj dodatni NEO na njeno ime, ne verujem da od te konkretne akcije ima kod drugih povoljnije za fon trenutno.. sad cu bas da pogledam.

Ako mi je kod Telenora povoljnije da uzmem onaj veci KNET (i ako moze, nisam to stigao ni da proverim) i neki paket za telefon, odoh ja kod njih, pa nisam pupcanom vrpcom vezan za VIP.. ;)
Ili MTS, svejedno, samo da skockam dobar paket za telefon, a NET da nadjem koji mi odgovara za gajbu.
 
Dobro da, ova promocija je ujedno lojalnost starima ali i motivacija novima, da nadju nekog "svog" ko vec ima broj i onda oni kao novi mogu time sto su na njegovo ime prebacili broj, da iskoriste promociju. Ja sam vec dva clana porodice prebacio na dodatni neo svakako.
 
Ja sam dobio samo popust na telefone ako uzimam.

Neo 4 5000
Neo 6 7000
Neo 10 10000

Ako ne uzimam telefon, ne dobijam ništa. Videću ako hoće nešto da ponude, ako ne via Telenor.
 
Да ли си чуо за лојалност? Свугде у свету се у свим областима живота награђује.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
Ne, to je iluzija za naivne :)
Ne nagradjuje se lojalnost, vec se kaznjava onaj ko razmislja i trazi bolhe stvari
Nagradjuju se inertni.
 
lojalnost je glup izgovor. ne postoji lojalnost vec samo biznis. u interesu firme je da zaradi sto vise, a u interesu kupac da prodje sto jeftinije. Stim sto firma treba da vodi racuna da zadrzi klijente, ali ne pod izgovorom lojalnosti. Jer kupac sigrno nece biti lojalan ukoliko moze da prodje jeftinije kod drugog, u ovom slucaju operatera
Pa ako kod drugog operatera postoji bolji i jeftiniji paket, lepo predjete kod njega. Ili svom operateru lepo kazete "slusaj taj i taj operater mi nudi to i to za te pare. da li vi nudite bolje?" Ako nema popusta onda stavite na papir sta vam je isplativije i da li za malu razliku u ceni gubite stabilan signal, vecu pokrivenost itd..
 
lojalnost je glup izgovor. ne postoji lojalnost vec samo biznis. u interesu firme je da zaradi sto vise, a u interesu kupac da prodje sto jeftinije. Stim sto firma treba da vodi racuna da zadrzi klijente, ali ne pod izgovorom lojalnosti. Jer kupac sigrno nece biti lojalan ukoliko moze da prodje jeftinije kod drugog, u ovom slucaju operatera
Pa ako kod drugog operatera postoji bolji i jeftiniji paket, lepo predjete kod njega. Ili svom operateru lepo kazete "slusaj taj i taj operater mi nudi to i to za te pare. da li vi nudite bolje?" Ako nema popusta onda stavite na papir sta vam je isplativije i da li za malu razliku u ceni gubite stabilan signal, vecu pokrivenost itd..

Sve na mestu.
Ja za pocetak presao na pripejd. ;)
Ljudi se, meni se bar cini, obavezu na paket 2 god, ako je telefon "za dinar" pristojan i potreban, pa tek onda gledaju sve ostalo.
Hbmli ga, evo sad nesto otprilike racunam ovaj Zabalesku, pa vise NETa dobijem i minuta i SMSa dovoljno, nego da sam se obavezao na NEO2..
Oooovaj jes ja nisam jos razbudio pa lupetam, ili je sad PRIPEJD povoljniji od ajmo reci "srednjih" paketa.. Josh nema UO??
Pa bolji je i od IN tarife.. Moram kafu da popijem,moguce da lupetam :D
 
Poslednja izmena:
Sve na mestu.
Ja za pocetak presao na pripejd. ;)
Ljudi se, meni se bar cini, obavezu na paket 2 god, ako je telefon "za dinar" pristojan i potreban, pa tek onda gledaju sve ostalo.
Hbmli ga, evo sad nesto otprilike racunam ovaj Zabalesku, pa vise NETa dobijem i minuta i SMSa dovoljno, nego da sam se obavezao na NEO2..
Oooovaj jes ja nisam jos razbudio pa lupetam, ili je sad PRIPEJD povoljniji od ajmo reci "srednjih" paketa.. Josh nema UO??
Pa bolji je i od IN tarife.. Moram kafu da popijem,moguce da lupetam :D
I meni se tako čini + uvek možeš da dokupiš neta. A ako imaš dual sim kombinuješ 2 operatera. I nema obaveze.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
FYI: https://www.ratel.rs/uploads/documents/empire_plugin/Pregled trzista 2017 web.pdf
Udeo VIPa u mobile data usage je skocio ~10% 2016->2017. Imajuci u vidu da je ukupan data saobracaj skocio preko 100% (45->93 miliona TB), to je 3x veci protok za VIP naspram 2016.

Nije ni cudo da nm brzine se smanjuju :) Strana 72 i 74. Ostalo je manje/vise nepromenjeno, cak i govorni saobracaj nije primetno izmenjen (niti udeo).
 
Za mesec dana ovde toliko sam pokupio informacija, da sam prosto "zabagovao" ;)

Taman mislio da uzmem Knet (od oba operatera) i pogasim fiksne i kablovske, sad opet nisam siguran.. :crash:
 
promocija ;_)

Ukoliko Mastercard® ili Maestro® karticom dopuniš kredit online u iznosu od 500 dinara ili više, dobijaš 300 dinara bonus kredita.

Plati svoj račun u iznosu od 2500 dinara ili više Mastercard® ili Maestro® karticom i dobijaš na poklon internet tarifni dodatak od 3GB, koji važi u nacionalnom saobraćaju, 30 dana od dana aktivacije.
Tarifni dodatak aktiviraš putem MojVip online servisa. U sekciji Aktivacija vaučer koda unesi promo kod koji si dobio na email adresu nakon plaćanja računa.

Za bilo koju kupovinu u iznosu od 3000 dinara ili više, koju ostvariš putem Vip Online prodavnice i platiš Mastercard ® ili Maestro ® karticom, dobijaš JBL GO 2 zvučnik za 1 dinar, koji će ti biti isporučen zajedno sa paketom.

Promocija traje od 01.10. do 31.12.2018. ili do utroška broja pogodnosti predviđenih ovom promocijom.

placao racun .. pa dobih tih 3 GB ;-)
 
Oni se aktivirali kao da ce na doboš uskoro :)
 
Nije mi jasno zasto Vip ne promovise svoju novu tarifu... Cak ni na pocetnoj na sajtu je nema....
 
Ovo je Mastercard promocija. Eno je i na Telenor. Bila je i na BusPlus. Očekuju navalu Dina kartica, pa da nas naviknu da sa MasterCard uvek ima nešto dobro...
 
MC vec 5 godina ima ovakve, prave promocije. Pocev od onih solja u Maxi-u za koriscenje PayPass-a, vaucera u Lilly-u sa kraja 2013., cestih BOGO karata za bioskop neki, Laguna knjige..
Visa sa druge strane ima s*** kampanje, ali za njih bolje :( Moras da se prijavljujes za svaku transakciju, pa MOZDA tebe bas izvuku, kao loto, a sada ti promovisi Visu na Instagramu/Fb :)
 
Koliko dugo treba da čekam sa aktivacijom dodatka? Sinoć oko 22h sam pomoću mobilne aplikacije poslao zahtev za aktivaciju višekratnog dodatka za 100sms-ova i jos uvek sam u nekom procesu aktivacije. Traljavo i sporo, šta da je neki roming dodatak koji mi treba hitno. Imam ovu novu INtarifu pa rekoh da uzmem i te poruke da imam
6a64fb6eff21f22c5fb7d6d37aa79551.jpg


Edit: na sajtu piše "Kada dodatak bude bio aktiviran dobićete obaveštenje - potem SMS potvrde sa broja 1300." a to nisam dobio, sad sam poslao probe radi jedan sms da vidim hoce li mi uvećati račun (za sad sam i dalje na 0 dinara izgleda da nije)
 
Poslednja izmena:
Ipak mi je naplaćen sms od malopre, čekam da mi odgovore na FB

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Imam problem zadnjih godinu dana od kada sam u vipu da mi pojedine aplikacije ne rade tj net, npr pretraga u chromu, polovni automobili.. Dok npr u operi radi, ili mobile.de
To se samo dešava na VIP kartici, probao druge, bez problema rade. Upravo mi dali novu sim karticu i nema poboljšanja. Zna li neko kako da rešim ovaj problem?
Prosle godine sam uzeo oneplus 5 i imao sam identicne probleme. Lupao glavu danima, trazio po netu resenje, nista...
Na kraju provalo da zeza vipov proxy, kad sam ga iskljucio sve radi odlicno.
Sim settings, pa na apn i obrise se proxy server. Ovo je "popravilo" situaciju i kod drugara sa op5t, tako da kapiram da radi kod svih.
 
Prijavio sam modovima da dodaju to u prvi post, kao FAQ. Kapa dole sto si se setio ;)
 
Poludeo bio :) 4g+ pise a nece da otvori stranicu, nece sa storea da skine, treba mu jednom da "probije" pa onda radi neko vreme. Stavljao 3g only, nista, pretrazio ceo internet, resenja nema. Na lg g3 radilo normalno, na ovom nece. Na kraju cackao i apn podesavanja i dosao do resenja. Verovatno ne bih izdrzao da je ostalo tako nego bih zamenio telefon/provajdera. Ne znam da li ovaj fix radi i na drugim mrezama, nisam probao drugu karticu u telefonu...
 
Prosle godine sam uzeo oneplus 5 i imao sam identicne probleme. Lupao glavu danima, trazio po netu resenje, nista...
Na kraju provalo da zeza vipov proxy, kad sam ga iskljucio sve radi odlicno.
Sim settings, pa na apn i obrise se proxy server. Ovo je "popravilo" situaciju i kod drugara sa op5t, tako da kapiram da radi kod svih.

Hvala druže, ovaj savet mi zlata vredan. Očistio i sada posle skoro godinu dana na vip mreži sve radi u potpunosti.
Najjače što u ekspozituri jedino znaju da kažu evo vam nova kartica, ne znaju koji je to telefon Nexus 6p, pa to nije za naše tržište bla bla bla...
Što kažeš, pun lte a on vrti u prazno
 
Sad sam video. Zanci za 600 din dobijes tih 600din na kartici, stim da je 3din/min poziv ka svim mrezama i 3gb ?
I to moze tako svaki mesec da se aktivira ?
Ovo mi deluje mnogo bolje nego one omorike i morave kod mts-a.

Sta bi ja konkretno trebao da radim ako sam postpejd na mts-u? Kad istekne ugovor, da se prebacim na pripejd, pa onda da prebacim u vip ?
 
Poslednja izmena:
Kad kupiš karticu za 300 dinara možeš da aktiviraš jednom besplatno Žabalesku 7 dana (300 din kredita za cenu 3din/min ili sms, 3GB net).

Nakon toga imaš opciju da dopuniš prepaid broj sa 600 dinara i dobiješ automatski besplatne pozive ka Vip mreži samim tim što si dopunio narednih 30 dana.
Onda aktiviraš Žabalesku 30 dana i dobijaš 600 dinara za pozive i sms po ceni od 3din po minutu, kao i 3GB neta (sve traje 30 dana) naravno besplatni pozivi ka Vip mreži ostaju svakako aktivni i kad god zoveš u okviru mreže, ne skida kredit.
 
Poglavice, nisam te bas najbolje shvatio :)
Kad kazes "kupiš karticu za 300 dinara", da li mislis na sim karticu ili neku varijantu kartica/dopuna. Da li svaki mesec kupujem tu 300din karticu, pa posle aktiviram zabalesku sa 600din ? To mu dodje 900din. sto je mnogo. Nadam se da nisam dobro shvatio :d

PS. Ja vec imam svoj stari broj (sim), pa ne znam da li moze da se napravi neka kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Poglavice, nisam te bas najbolje shvatio :)
Kad kazes "kupiš karticu za 300 dinara", da li mislis na sim karticu ili neku varijantu kartica/dopuna. Da li svaki mesec kupujem tu 300din karticu, pa posle aktiviram zabalesku sa 600din ? To mu dodje 900din. sto je mnogo. Nadam se da nisam dobro shvatio :d

PS. Ja vec imam svoj stari broj (sim), pa ne znam da li moze da se napravi neka kombinacija.

Mislio sam da nemaš sim. To "kupiš karticu za 300 dinara" je ustvari nova SIM kartica. Ako već imaš SIM karticu, samo dopuniš jednom mesečno 600 dinara i aktiviraš Žabalesku 30 dana bilo kroz meni *123# ili kroz aplikaciju "moj Vip".

Dakle ukupno košta 600 dinara mesečno, a ne 900.

Dodatno, ako ti je potreban 4G, a tvoja postojeća SIM kartica nije 4G kompatibilna, možeš besplatno da je zameniš u bilo kojoj Vip poslovnici.
 
Nazad
Vrh Dno