Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Jel ste svi ubacili global miui 10? Kako vam se čini u poređenju sa miui 9?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam ubacio na mix2s i bas mi se sviđa. Možda je za nijansu sporiji...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Pitanje u vezi kamere. Kod mene na Mix2s kad slikam panoramu, na slici su boje jako saturizovane, mnogo vise nego na obicnim fotografijama. Da li je tako i kod vas?
 

Prilozi

  • PANO_20180911_130207.jpg
    PANO_20180911_130207.jpg
    331.2 KB · Pregleda: 166
  • IMG_20180911_133213.jpg
    IMG_20180911_133213.jpg
    625.6 KB · Pregleda: 164
Koja je poenta ovih novih Mi8 modela? :)
Kapiram da je Pro neki vid Mi8 EE za globalno trziste ali Lite je nesto drugaciji od SE, manji notch, drugi hardver...

Edit: Kakva je situacija sa tim novim tehnologijama senzora otiska prsta ispod ekrana, pretpostavljam da u tom slucaju nema nista od zastite ekrana u smislu da ne radi preko folije/stakla?
 
Poslednja izmena:
Pa xiaomi .. ovaj youth ima duplo manji notch od ostalih mi8 ali umesto amoleda fura ips. Ovaj "pro" je isto što i EE , ostalo im viška materijala pa ga samo ofarbali u fensi boje.
Xiaomi ne zna gde udara trenutno :)


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stvarno su ga preterali, ne bi me cudilo i neki Mi8 Plus ili 8S da izbace do Nove godine kako su krenuli. :D
Treba i pozicionirati ovoliko razlicitih modela na trzistu i izbalansirati cene.
Sve u svemu obican Mi8 trenutno kod nas i dalje ostaje najbolji izbor. :)
 
Mi8 običan do kraja :) kada legne cena na oko 360e biće hit na forumu :)


Inače , ovaj meizu 16x je mnogo bolji telefon od ova dva xiaomija predstavljena danas :) šteta što nemaju snage da svoje modele proguraju van granica Kine


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Slazem se u potpunosti, velika steta za Meizu, jako dobre modele imaju.
A sto se cene Mi8 tice, pa nije daleko od toga ali ne verujem da ce vise ici na dole velikom brzinom posto Mi6 dosta dobro drzi cenu i ako se ne varam i dalje je dobrano preko 300 na KP, mora ipak neka razlika da postoji. :)
 
Ne bih trgovao nikad 400mah-a za senzor otiska prsta ispod ekrana. Plus nema ni prepoznavanje lica preko mapinga kao EE.
Meni su jasni, napravili su za svakoga po nesto pa ko sta voli neka kupi. Za mene licno najbolji Mi 8 obican.
 
Da, na ovom Pro modelu su izbacili i skener lica.
Dobro je sto ima dosta modela jer postoji izbor za svakoga, mada mislim da je u pitanju vise moranje da se potrose kolicine 845 i 660 koje su narucene od Qualcomm-a. :)
 
Samo da mi8 ima notch kao mi8 Lite :)

Ali već vidim mi9 u februaru sa takvim malim notchem ili bez , nešto nalik meizu 16

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Sto ti toliko para oci notch? :D
Ja idem iz krajnosti u krajnost, ako vec postoji onda neka bude kao na iP i Mi8, ako ga nema onda jos bolje a ove razne varijacije na tu temu ne mogu bas da svarim. Smanjenjem notch-a dokazujes da ga jednog dana mozes izbaciti u potpunosti. Ili uradi to odmah ili ga furaj kao iP ali u njega stavi sve moguce senzore bas kao sto su to oni uradili. :)
 
Ma ružan je baš . Čak je i zaobljen kao na ipX.
Npr u stvarnosti notch na g7 je milion puta lepši nego ovaj na mi8. Zato i pišem , i mala promena puno znači ,samo da nije ružan kao na IpX


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Da SE ima b20 verovatno bi on bio kupljen, svideo mi se telefon i veličina i specifikacija plus si ga nahvalio da je brz. :)
Meni ne smeta izrez od prvog dana. Nekako tu je pa je tu, takav sam telefon kupio svojom voljom :)
Posle par dana korišćenja ne vidim neku korist isečenog ekrana pogotovo dok se funkcionalnost ne vrati na prethodni nivo što se tiče obaveštenja.

Nego imam Beats slušalice (došle uz HTC One X ili tako nešto) i izlaz je baš glasan, primetno jači nego na starom Z3.
Kakvo je mišljenje ostalih o kvalitetu i jačini zvuka preko adaptera?
 
Postoji li mogucnost da, nakon izlaska Pixela 3, izadje Gcam kao aplikacija, u smislu da ne mora da se otkljucava bootloader vec samo da se instalira apk? :)
 
Postoji li mogucnost da, nakon izlaska Pixela 3, izadje Gcam kao aplikacija, u smislu da ne mora da se otkljucava bootloader vec samo da se instalira apk? :)
Pa ti i sad možeš da skineš apk Google kamere sa apk mirror-a ali problem je što neće raditi. Zato se koristi modovana.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji ova swipe opcija na global romu ?

d4ff10db199aa39cc4a2f3c48c2b5c07.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Da.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Super izgleda kada nacrta ikonicu prethodne apk :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Na xiaomi.eu MIUI10 je malo drugačija, kad se povuče preko pola ekrana onda promeni strelicu na ikonicu prethodne aplikacije.
 
Pa o tome i kuckam. Super izgleda. Još da malo promene izgled recents menija i super. Mada i dalje je sve brže sa nav barom :)

7f257e945738a1502a9ca2fb4b8a8d5c.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kolege, znam da ovo pitanje nije baš za ovu temu - ali pošto je delimično vezano za Mi8 - ajde da Vas pitam

Na Mi8 i ako je gps isključen - i dalje u Google mapama mogu da pratim svoje kretanje ... ali na ćerkinom J6, kad god joj je isključen location - ništa se ne beleži na Google mapama

Pošto je još osnovna škola - voleo bih da to funkcioniše i da mogu da znam gde je

Zna li neko razlog ?

Pozdrav

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pogledaj podešavanja tvog i njenog telefona pod location. Kad se isključi na toggle šta se dešava pod lokacijama.
 
Poprilično se razlikuje - na J6 nema GPS kao posebna stavka ... ima da uključiš Location I to je to ... na Mi8 posebno imaš Location - posebno ovaj dualGPS

Ništa mi nije jasno
Pogledaj podešavanja tvog i njenog telefona pod location. Kad se isključi na toggle šta se dešava pod lokacijama.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno