Šta je novo?

The file or directory is corrupted and unreadable (Nemogucnost pristupa particiji)

vERBAL

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2007
Poruke
8
Poena
301
Pozdrav ljudi, pomoc !

Nisam dugo imao problem sa virusima pa sam se opustio.. 1 klik na pogresan .exe dok je AV bio ugasen i epilog je sledeci:

Ne mogu da pristupim niti jednoj od 2 particije.. (detektovan virus Avast-om)
Vide se ali nema sanse da se otvore.

Izbacuje:
X:\is not accessible
The file or directory is corrupted and unreadable
2018-09-16_123548.png

Uz pomoc "Partition Wizarda" nekako uspem da otvorim jednu particiju opcijom "Check & fix detected errors"
Structura direktorijuma biva malo izmesana i par pesama obrisano ali je particija tu..

I dalje se borim da otvorim drugu particiju..

-Probao sam da uradim isto ali mi izbacuje:
An unspecified error occurred (766f6c756d652e63 45d).
2018-09-16_123819.png

-U DOS-u pod Admin kontrolom:

chkdsk X: /r
chkdsk /f X:

izbacuje mi takodje gresku:
An unspecified error occurred (766f6c756d652e63 470).
2018-09-16_123522.png

U disk managementu mi stoji da je RAW file system dok u wizardu i DOS-u stoji da je NTFS ?
Nema niti jedan bad sector..
2018-09-16_122601.png

Da li neko ima neki predlog ?
 
suzdrzi se od novog upisa,ne bih ni butovao taj racunar direktno,jer nisam siguran gde ti je kes/virtualna memorija.na nekom drugom racunaru skini strelec usb,butuj ga i sa pomenutim partition wizardom probaj da povratis particije.
 
Da li si probao sa Mini Tool-om da odradis recovery particija? Jedino ti ostaje recovery podataka nekim alatom tipa GetDataBack ili Active File Recovery.

Jesam, tako sam upravo i povratio jednu particiju, Mini Tool Partition wizard.
Ostavio bih recover i format opciju kao poslednju jer mi je cilj da sacuvam strukturu foldera posto sam imao brdo klasifikovanih fajlova za posao...
Jel znas koji bar delimicno vraca foldere.. koliko da mogu da stvari opet dovedem u red..
jer ako je sve na gomili.. bice "veselje" sortirati sve ponovo...


suzdrzi se od novog upisa,ne bih ni butovao taj racunar direktno,jer nisam siguran gde ti je kes/virtualna memorija.na nekom drugom racunaru skini strelec usb,butuj ga i sa pomenutim partition wizardom probaj da povratis particije.

Sad u strelecu pokusavam da povratim fajlove Paragonom.
Cisto da imam bilo sta recoverovano pa cu probati da ozivim particiju..
Kako vidim fajlovi su i dalje tu.. ali nesto je blokiralo pristup particiji..
nema bed sectora itd.. samo neka sistemska greska koju ne mogu da zaskocim..
 
R-studio ili neki drugi recovery software pa skini na neki USB disk ili drugi disk sta mozes sa te RAW particije. Posle se igraj sa alatima koji "popravljaju" particije posto neki put mogu i da ih ostete... trajno.
 
Nazad
Vrh Dno