Šta je novo?

Telekom ADSL / optika parametri za pristup - mts ruter sifra

Ovo nisam baš najbolje razumeo. Ja bih da iščitam moju šifru iz mog hg630 modema, da bih koristio sopstveni modem/ruter, zašto bih kupovao neki modem sa Limunda?
 
Šta reći ...

I razumem te i ne, iskreno...

mučenik kod mene nikad nijedan prekid, bilo još potvrde... takodje i 630, je odličan modem...

Davali su podatke ranije svima, videli da mogu i tu parice da uzmu, pa sad naplaćuju.

E sad možda neko izvuče i za 630, kao i za zte, do tad, ako ti stvano treba, bolji modem, verovatno ćeš platiti

Ok je hg630, ali nema sve opcije koje meni trebaju, zato sam hteo da stavim drugi modem/ruter.
 
Ovo nisam baš najbolje razumeo. Ja bih da iščitam moju šifru iz mog hg630 modema, da bih koristio sopstveni modem/ruter, zašto bih kupovao neki modem sa Limunda?

NE postoji TVOJA sifra,podaci sa bilo kog mts rutera radice na SVAKOJ adsl liniji

Radi i ako placas net kod drugog provajdera

Sto kupiti-pa zato da iscitas pppoe parametre i unes ih u svoj ruter

Ako ti lakse naravno pisi Ratelu,Vucicu i cekaj
 
NE postoji TVOJA sifra,podaci sa bilo kog mts rutera radice na SVAKOJ adsl liniji

Radi i ako placas net kod drugog provajdera

Sto kupiti-pa zato da iscitas pppoe parametre i unes ih u svoj ruter

Ako ti lakse naravno pisi Ratelu,Vucicu i cekaj

To nisam znao, mislio sam da je PPPOE login način da razlikuju prijavljene korisnike. Onda verovatno to rade na drugi način, a PPPOE login služi samo da se prijavi na mrežu koja omogućava internet. Ko zna?
Hvala na savetu, sada samo još da proverim iz kog modema, osim ZTE ZXHE H168N može da se iščita lozinka.
Mada, ja sam već probao sa parametrima za moj stari ADSL modem, za koji sam imao šifru, ali nije hteo da se prijavi, izgleda da ipak nekad i poništavaju aktuelne šifre, možda kada im se vrati modem.
 
Treba i meni pomoc
Imam HG530
Gde mogu da nadjem Password i User da bi mogao pronesiti podatke na drugi Ruter.
Hocu da promenim Ruter / Modem da bi mogao koristim TP-Link
 
To nisam znao, mislio sam da je PPPOE login način da razlikuju prijavljene korisnike. Onda verovatno to rade na drugi način, a PPPOE login služi samo da se prijavi na mrežu koja omogućava internet. Ko zna?
Hvala na savetu, sada samo još da proverim iz kog modema, osim ZTE ZXHE H168N može da se iščita lozinka.
Mada, ja sam već probao sa parametrima za moj stari ADSL modem, za koji sam imao šifru, ali nije hteo da se prijavi, izgleda da ipak nekad i poništavaju aktuelne šifre, možda kada im se vrati modem.

Ne ponistavaju nikad

Ako imas pppoe od starog mts modema mora da radi

Bitno je samo da za VDSL imas vdsl ruter i upises VLAN ID 300 ili nece raditi

Nisu iste ploce u centrali,za vdsl mora ruter koji podrzava vdsl i da se upise VLAN ID 300
 
Samo da potvrdim, stvarno radi PPPOE korisnik i šifra sa drugog VDSL modema, čak radi istovremeno na dve različite lokacije :)
 
Pozdrav, imam ruter ZTE ZXHN H168N i uspeo sam da izvucem username i password za ppp0, imam problem za dalje sta mi jos treba da bi podesio ruter (TP Link TD-W8901G) za rad.
Tp link sam uzeo polovan preko interneta, primetio sam da kada ukljucim sve ne sija lampica za ADSL. Nisam imao iskustva sa ruterima ovo mi je prvi put da unosim parametre u tp link pa ne znam kako treba ruter da se ponasa, da li slucajno nisam dobo pokvaren ili unosom odgovarajucih parametara zasija lampica adsl.
 
Ako imas 20 ili 50Mbps onda pristupna tehnologija nije ADSL vec VDSL, tako da taj ruter svakako nece raditi. Jedino za 10Mbps mozes ocekivati da ti drugi ADSL ruteri rade. Potrebno je da nabavis ruter sa standardom VDSL2 za brzine od 20 i 50Mbps.
 
Ako imas 20 ili 50Mbps onda pristupna tehnologija nije ADSL vec VDSL, tako da taj ruter svakako nece raditi. Jedino za 10Mbps mozes ocekivati da ti drugi ADSL ruteri rade. Potrebno je da nabavis ruter sa standardom VDSL2 za brzine od 20 i 50Mbps.

Imam 20 Mbps. Mozes li mi ti preporuciti koji ruter bi bio odgovarajuci ?
Znaci ne moze nikako sa ovim ruterom sto sam kupio ?
 
Probaj da nađeš u podešavanjima WiFi unutar Windowsa poznate mreže, tzv. Known Networks pa obriši mrežu odatle. Moguće da mu je ostala uneta stara šifra i drugačiji parametri...
 
Probaj da nađeš u podešavanjima WiFi unutar Windowsa poznate mreže, tzv. Known Networks pa obriši mrežu odatle. Moguće da mu je ostala uneta stara šifra i drugačiji parametri...

Pokusao sam i to, ali opet dobijam istu poruku. Pokusao i sa mobilnog, ali ne uspevam da se konektujem.
 
Probaj sa promenom kanala za wifi,vidim da si odabrao kanal 6,probaj sa nekim drugim brojem....
 
Imam ZXHN H168N V3. 1 koji sam dobio pre nekoliko dana. Zvao sam podršku da mi pomognu da podesim moj ruter koji sam uvek koristio. To je Linksys wag 160n ultra. Kažu da daju podršku samo za svoje Kineze.
Kako da izvučem Password iz ZTE i podesim Linksys.
 
ZTE je VDSL, Linksys ADSL ruter. Jedino ako su ti iz mts-a dali ZTE za ADSL liniju, ali ne znam sto bi to radili kad imaju hrpu Huawei rutera koji su majka za ovaj raspali ZTE.
 
Poslednja izmena:
Evo na poluvremenu tražim neko uputstvo kako da vidim password. Probao sam sa Asteriskom ali ne ide. Moram videti na YouTube. Niko mi nije spomenuo VDSL liniju (ovi iz Telekoma). Moj ruter je ADSL2. Koristim 20/4 net. Ako neko ima savet ili link kako da vidim PPPOE Password, pa da vidim kako ce moj Linksys da radi.
 
ZTE je istovremeno i ADSL i VDSL modem. A dele ih verovatno jer ih imaju na lageru plus da kad neku manju centralu prebace sa ADSL na VDSL ne moraju da zovu korisnike da opet (u sred ugovora) menjaju uređaj?

Kako god, tvoj komentar stoji definitivno sa aspekta toga da ako je @16mdell sad na VDSL-u neće moći da koristi samo taj Linksys uređaj (da totalni izbaci ZTE iz upotrebe)... moraće ZTE za ulogu modema a Linksys može za rutiranje (i ako ima kao bolji WiFi).

@16mdell: Pa dobio si od mene link do Telekom VDSL teme u prvom post-u imaš uputstvo kako se "vade" PPPoE podaci koristeći Telnet. Znači, ne može ništa od tih "fora" da u browser-u vidiš "šta je iza zvezdica" nego moraš da koristiš Telnet protokol i kuckaš te terminal komande.
Dakle, skini Putty ako koristiš Windows, konektuj se na 192.168.1.1 i prati dalje uputstvo.

Ali kao što ti je već napisano: sad si na VDSL signalu i taj Linksys ne može da se koristi samostalno. ZTE mora da bude modem, a na njega možeš eventualno da kačiš taj Linksys ako smatraš da ima povoda.

VDSL radi na različitoj frekvenciji u odnosu na ADSL2 takoda taj Linksys prosto ne može da se konektuje i "ne govore istim jezikom".
 
Poslednja izmena:
Svi VDSL ruteri podrzavaju i ADSL tehnologiju. Ja iskreno nisam dosad video da korisniku koji je na ADSL-u daju VDSL ruter ali ko zna sve je moguce.
 
Moj stric koji koristi Box paket je relativno skoro prebačen na VDSL port, ruter nije menjao (ima Huawei 630 beše? mala igračka kao i ovaj ZTE). Da li je istekao prethodni ugovor između moja 2 dolaska da "intervenišem" pa da su im onda uvalili 20 Mbps net (ranije je bio 10 Mbps + 2 STB... sad nisam ni uradio speed test, videh samo da se sinhronizovao ruter na 30 Mbps a onda i da je VDSL režim) uz novu UO to već ne znam. Nisam pitao.. Videh da su parametre onako "granično loši" i da im je Telekom uvalio CG-NAT :d

Ja u istoj ulici već skoro 3 godine sam na VDSL-u.
 
Ako si na mtel mreži u Republici Srpskoj.
Uradi sledeće, vrati ruter na fabrička podešavanja, nazovi mtel i oni će ti reći šta da uradiš.
Na kraju ti rekne gde da ubaciš parametre.
Tako sam ja uradio
 
Kad prebacim u bridge mod ZTE VDSL I na njega priključim Linksys Adsl2,
dali će to raditi?
 
Ne jer kako ces onda ostvariti PPPoE konekciju... Taj Linksys mozes da koristis jedino kao switch/AP.
 
Neznam ni da ga prebacim u bridge mod.
Piše Authentication Type "Auto", Connection mode "ON Demand" a još ima Always On i Manual. Šta da izaberem?
Uvališe mi VDSL. Samo okrenuli prekidač. Ovi Cisko ruteri su skupi. Koji vdsl su dobri, da je dobar odnos cene i kvaliteta. Normalno da je bolji od ovog zte h168n v3.1. Šta mu se najviše zamera. Meni se cini da radi dobro (brzina je ok, televizor i telefoni se konektuju brzo, ne greje se puno..)
Nisam neki poznavalac tih mašina, pa ako sam šta lupio...
 
Imam taj ZTE na selu. Wireless uzasno los u smislu pokrivenosti, morao sam da ubacim repeater. Druge brljotine mu nisam primetio mada ako sam ga koristio sve ukupno par dana jer retko sam tamo.

Ako ne zalis para fritzbox, cena ce ti sve reci.

Ja bih u tvom slucaju ostavio taj ZTE kako jeste, iskljucio mu wireless, povezao Linksys preko njega i koristio Linksys iskljucivo za wireless. Steta sto ne mozes vise da izvuces od njega jer je kvalitetan ruter.
 
Nazad
Vrh Dno