Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na preporuku ovde izbindzovah Killing Eve... Previse naivno u par trenutaka i nekako sam pod utiskom da je vise namenjena zenskoj publici (previse je akcenat na drami).

6.5/10 od mene (0.5 samo zbog one "ruskinje").

Takodje preporuka za istu da se bindzuje sa slabijom polovinom (ili ko se tako oseca) u suprotnom ne vredi trositi vreme...
 
Poslednja izmena:
Skroz je bzvz Killing Eve...zena mi je bas trazila da pogleda i ona je odustala posle dve ep.
 
The 100 gledam i meni u potpunosti odgovara, ima boljih i gorih epizoda ali mislim da su po gledanosti dosta iznad zone gasenja.

Ova trenutna sezona je krš...ja je gledam na premotavanje a i ne znam zašto.
Nije ni prethonda bila bog zna šta.
Prve tri su bile ok

Ja trenutno gledam treću sezonu serije Hunans BBC serija na tematiku robota androida u bliskoj budućnosti.

Mene je druga sezona bila smorila malo.
Ovu treću sam počeo ali ne bih da sudim još pošto sam tek 2 epizode pogledao
 
La Casa De Papel hoce li biti jos jedne sezone ili ne,da li neko zna???
 
Hoće al sledeće godine, po najavama

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Luke Cage S02. Batalio posle 3.epozode. Tri epizode gledam lika kako nervozan seta sa kapuljacom na glavi, tu i tamo istaba neke likove i tako 3. epizodu ponavljaju isto,daj bre...prazna prica, malo gledamo bend kako svira malo tabanje i to je to. Borbe uzasne, seckane scene na po pola sekunde. Jedva sam i prvu sezonu odgledao ne znam ni sto sam pocinjao drugu,nadao sam se da je bolja.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Luke Cage S02. Batalio posle 3.epozode. Tri epizode gledam lika kako nervozan seta sa kapuljacom na glavi, tu i tamo istaba neke likove i tako 3. epizodu ponavljaju isto,daj bre...prazna prica, malo gledamo bend kako svira malo tabanje i to je to. Borbe uzasne, seckane scene na po pola sekunde. Jedva sam i prvu sezonu odgledao ne znam ni sto sam pocinjao drugu,nadao sam se da je bolja.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Muzu Dare Devil-a, ali ne moze se serija napraviti samo u Excelu. Zato nisam ni hteo da zapocinjem, cak mi je i Punisher bio bolje u DD nego u svojoj seriji. ON topic, nastavio da gledam Colony, S03 E11, pravo se zakuvalo.
 
Zavrsio krypton. Nije losa, moze se odgledati. S02 ce biti dobra sa obzirom sta su ostavili iz prve sezone :) Videcemo...
 
Juče sam završio Fargo. Treća sezona je lošija od prve dve.
Onaj glavni negativac u njoj (V.M. Varga), ja odvratnijeg lika nikad nisam gledao, ne mislim na samog glumca nego na lik kojeg je igrao, ako su željeli kreirati odvratnog lika onda su to potpuno uspjeli postići, ono će se teško nadmašiti. Vidim da na Regditu ima tema "Is there a more repulsive character than V M Varga?", neko je tu napisao "I've just finished the season and I don't think i've ever felt the same unease watching any other TV character than when Varga was in a scene." Upravo tako.
 
“Who is America?”

Skinite. Pogledajte.

Samo cu to reci :)
 
Tolko dobra da sam po zavrsetku 3 sezone samo nastavio 4 knjigu Sibola u plameu i samo cu reci wow [emoji50]Hvala kolegi yojinbu na tome i ostalima koji su preporucili da se cita Expanse. Mislim da necu pocinjati ni jednu novu seriju dok sve sto je izaslo ne procitam. Prosto neuporediv osecaj, a najbolje je sto pola likova zamisljam kao iz serije a nove likove kojih u 4 knjizi ima podosta sam mozak sklapa [emoji16] uzbudjujuci miks.
 
Jesi li ti čitao neku knjigu iz serijala Prvi Zakon?

Mozda sam ja spomenuo koji put u temi za knjige. Odlican serijal knjiga,nije nesto "duboko" stivo ali je vrlo lako i zabavno za citanje (sa dosta akcije) koje te brzo uvuce.
Bilo je price da ce ga ekranizovati ali se izjalovilo.
Ista prica vazi i za Kingslayer serijal (Patrika Rotfusa), koji takodje navodno ocekuje ekranizaciju.
 
Upravo završio prvu epizodu Expanse i ništa mi nije jasno, bukvalno kao da nisam ni gledao :d Može li neko da mi ispiše nešto o seriji, da mogu da krenem malo ranije da povezujem? Plan je da izdržim, ali ne bih imao ništa protiv da malo više znam već sad. Nemojte samo neke veće spojlere za priču i šta će naći, otkriti i slično.
 
@ Yojimbo

Ja očekujem i ekranizaciju serijala "Pripovesti iz malaške knjige palih" Stivena Eriksona kao i iz Demonskog ciklusa od Pitera V. Breta, Sandersonove "Red Magle" i "Arhive olujne svetlosti" i na kraju Gemelov serijal "Drenai"!
 
Upravo završio prvu epizodu Expanse i ništa mi nije jasno, bukvalno kao da nisam ni gledao :d Može li neko da mi ispiše nešto o seriji, da mogu da krenem malo ranije da povezujem? Plan je da izdržim, ali ne bih imao ništa protiv da malo više znam već sad. Nemojte samo neke veće spojlere za priču i šta će naći, otkriti i slično.

Isteraj prve tri vec u cetvrtoj bi trebalo da pocnu da ti se slazu kockice tako je bar u mom slucaju bilo.
 
@ Yojimbo

Ja očekujem i ekranizaciju serijala "Pripovesti iz malaške knjige palih" Stivena Eriksona kao i iz Demonskog ciklusa od Pitera V. Breta, Sandersonove "Red Magle" i "Arhive olujne svetlosti" i na kraju Gemelov serijal "Drenai"!

Moj covek. :)

Doduse za one sto sam spomenuo je bilo suskanja za potencijalne ekranizacije, ovih nema ni na vidiku... Na kraju cemo dobiti opet neku trivijalnu tinejdz sapunjaru poput Hronike Sanare...

Ali se zato ceka na Witcher i LOTR seriju...


@SympathyChan

Guraj do kraja, stvari se tek naziru u drugoj a onda oziljno zakuvava u trecoj sezoni... ;) Pri cemu kvalitet drasticno skace
 
Poslednja izmena:
Aberkrombi je odličan ali kakve to veze ima sa The Expanse serijalom?

Pa pošto je oduševljen ovim serijalom verujem da bi mu legao i Prvi Zakon.

Nisam a nema razloga da ne procitam [emoji6]

Kada završiš sa Prostranstvom obavezno, uzmi Prvi Zakon. Ima šest knjiga, prve tri su trilogija a druge tri su svaka za sebe.


Edit: Žao mi je sto nisu ekranizovali Prvi Zakon umesto Pesme Leda i Vatre.
 
Poslednja izmena:
Bilo je priče za snimanje filma po Bretovom "Noć demona" ali se odustalo, mada stvarno ima materijala za nekoliko sezona serije.

@ Archibalde

Verovatno bi mu se dopalo, mada opet ne mora da znači jer su sasvim različiti tipovi knjiga (EF vs SF). Lično, daleko više preferiram svet Prvog zakona...
 
Poslednja izmena:
Umeće sa kojim je Aberkrombi oslikao glavne karaktere kao i sveprožimajuće sivilo tog sveta me je oduvalo. Taj serijal mi ubedljivo ima najupečatljivije likove nešto kao Disksvet, mada opet, nakon čitanja svih četrdesetak knjiga jednostavno hteo ne hteo ih popamtiš.

edit: Ma predpostavljam da voli i sf i ef pa rek'o da čoveku skrenem pažnju. :)
 
Poslednja izmena:
Koliko znam The Wheel of time, Robert Jordan, najava je da će Amazon i SONY da odrade seriju.

Obimne knjige, 10+ komada, sjajni likovi i svet. Baš me zanima da li će odraditi seriju verodostojno.
 
Odgledah sinoc The Mist, kakva glupost od serije.. Skoro da nema dodirnih tacaka sa filmom, bolje da je nisam ni gledao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno