Šta je novo?

Preporuka za servis racunara BG

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi, drugu treba neki ozbiljniji servis racunara, da li iko zna takav da se nalazi u Beogradu.
Hvala unapred.
 
Šta treba da se servisira ?
 
Koji, taj iz potpisa ? Jel' ima neki poseban problem ? Jedna je stvar ako ne radi naki laptop uopšte a sasvim druga ako je neki problem sa pločom, GPU ili naki drugi deo. Ne rade svi servisi sve.
 
Treba drugu mom da se servisira racunar, ne zna se sta je problem, dobija blue screen stalno sa razlicitim error reportovima, kada instalira win 7 to se mnogo manje desava, cim se vrati na win 10 opet isto. Posto moze da bude mnogo toga na njegovom kompu problem, savetovao sam mu da ne lomi glavu nego odnese u neki proper servis komp, ali posto licno ne znam ni jedan servis..
 
Inače, generalna preporuka preko ovog foruma ranije je bila za Čika Peru, a u kvalitet usluge sam se i sam uverio. Ne znam radi li još uvek, nisam odavno proveravao.
 
Treba drugu mom da se servisira racunar, ne zna se sta je problem, dobija blue screen stalno sa razlicitim error reportovima, kada instalira win 7 to se mnogo manje desava, cim se vrati na win 10 opet isto. Posto moze da bude mnogo toga na njegovom kompu problem, savetovao sam mu da ne lomi glavu nego odnese u neki proper servis komp, ali posto licno ne znam ni jedan servis..

Mnogo stvari tu treba da se pregleda da li radi sasvim ispravno jer plavi ekrani mogu da budu nocna mora dok se vidi sta je tacno...jedna ili vise stvari!
Ako drugar nije resio javi mi se na PM
 
Mislim da je on sam odustao od svega, ja sam mu preneo preporuke za servise koje ste predlozili, sta ce on da radi na njemu je. Hvala svima na pomoci!
 
Imam slican problem kao pokretac teme, tj njegov drugar. Ne nosi mi se u servis da dajem pare jer je komp star vise oko 8god mozda i vise, a sluzi mi samo za download filmova. Najcesce mi zabode kad pokrenem film i onda se pojavi plavi ekran. Hard sam proverio i koliko vidim sve je ok sa njim. Sta moze jos da bude?
 
Memorija, grafika, neki drajver koji je povezan sa grafikom/audiom/onim čime film ima veze (audio/video), eventualno sam sistem.

Skini Whocrashed, pusti komp da dobije plavi ekran, ne diraj dok ne popuni memorydump, pa restartuj komp. Ali za početak, skini i pokreni whocrashed i vidi da li će da izlista odmah neki memorydump i eventualno problematičan fajl/drajver/šta već.
 
Inače, generalna preporuka preko ovog foruma ranije je bila za Čika Peru, a u kvalitet usluge sam se i sam uverio. Ne znam radi li još uvek, nisam odavno proveravao.
+1 za Cika Peru.

Ne naplacuje ako ne moze da popravi. Cesto daje 6 meseci radne garancije na svoje popravke.
 
@dzonihsv Konacno ugrabih vremena da odradim ovaj test sto si mi predlozio. Evo slike ako moze nesto da se vidi.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    277.8 KB · Pregleda: 115
Eto imaš dole i napisano.

Drajver za mrežnu usb kartu pravi problem. Instaliraj noviji ili ako si već na novijem, idi na stariju verziju.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ta mrezna usb karta, jel to mozda ovaj wireles usb sto imam uboden pozadi? Ili je nesto drugo?
 
Ne znam tačno jer nisam nikada video tvoj laptop, ali bih rekao da je za to, jer se spominje usb wifi.
 
Aj probacu da ubacim stariju verziju pa da vidim kako ce da se ponasa. Mada cisto sumnjam jer mi se plavi ekran cesto desava kad pustim neki film pa premotam nekoliko minuta ili na pola.
 
Uninstaliraj taj drajver skroz na skroz (iz device manager-a) i prestani da koristiš usb wifi karticu da bi probao da li je do njega uopšte.

Na onom prethodnom screenshot-u sa Whocrashed vidim da ima još nešto na ekranu, ali nije skrolovano dole do njega? Pokreni ponovo Whocrashed i vidi šta sada kaže...

Valjalo bi i da pretestiraš memoriju memtest programom - https://www.memtest86.com/download.htm
 
Nazad
Vrh Dno