Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Da se nadovezem na pitanje, nadam se da mozemo pisati o tome u ovoj temi. :)
Koji je najbolji izbor do nekih 50€?
Mogu i zvanicne radnje kod nas a moze i KP. Mogu biti bluetooth a i ne moraju.
Negde u tom cenovnom rangu videh da imaju Superlux 681, AKG K52, verovatno neke Sennheiser takodje mogu da se nadju za taj novac? Kakve su JBL u tom cenovnom rangu?

Superlux 681 evo, Takstar HI-2050 (sada ISK HF2010), Presonus HD7 i ISK mislim da ima neki model njima slican, to bi bilo od prilike sve a da je provereno dobro i do 5k.
 
Poslednja izmena:
Akg k72 ima na kp za 47 eur.
 
ja i dalje preporučujem 668b. ako voliš brze tranzijente i pomalo smajli fejs eq (ne previše). za te pare prilično lepo balansiran zvuk. niko mi se do sad nije žalio na njih u studiju, naprotiv. ako si ipak za neku "mekaniju i topliju" tzv. hifi (tako je bar ja nazivam) varijantu zvuka onda ih zaobiđi ili pogledaj nešto drugo. top brendovi (sennheiser, akg itd) za tu cifru po meni imaju samo krševe.

Slazem se, tu spadaju i Samson SR850 (4365 din) i redizajnirana verzija HD7 (5740 din), zvucno su slicne 668b i mozda imaju za nijansu topliji zvuk. Izolacija, udobnost, zilavost i kvalitet plastike.. sve je to veoma slicno.

A inace se iSK HF 2010 za 5100 din (u jednoj domacoj prodavnici, sa garancijom) namecu kao mozda i najbolje resenje, tu su jos i SL 681 Evo za one kojima treba mogucnost izmene kablova i koji hoce drugaciji zvuk od svih pomenutih (sa naglaskom na niske tonove) mada Evo mogu i da se moduju na nekoliko nacina.
 
Hvala puno svima na predlozima. :)
A kakve su AKG K72 u odnosu na gore pomenute modele? Kakve su npr u poredjenju sa Superlux 681 Evo?
 
Dobra je i ta nova AKG serija samo sto ne verujem da su generalno bolje od SL/iSK itd, verovatno samo zvuce drugacije uz mozda malo kvalitetnije materijale.
Male su sanse da je neko odavde imao priliku da ih uporedi, jedino da trazis po netu, ovako nesto: https://www.head-fi.org/threads/new-akg-k92-k72-and-k52-closed-back-headphones.798493/#post-12503188

I have both the HD330 and the 681 evo and i think the K92 is more neutral and flat sounding. The HD330 and 681 evo are a joy to listen to, but no way flat in their signature. I have not listened to the K72 yet but since it´s a some what AKG studio monitor my guess is that its going to have a rather flat signature ala K240/242 etc. Will probably get my hands on it late april.

Listened to the k92 and the k72 and they sound the same, really. I would not notice if they swapped them out out of my sight and put them on my head. I did not really like the sound though. Sounded kind of hollow and the treble is not as refined as on the open back versions like k240 mk2 which is a really good headphone for the money.

Comfort is absolutely superb though! The pads are great and the fit is really really comfortable.

My impressions are based on 3 tracks out of my phone during lunch break so have that in mind. They might get better with burn-in. Out of the box i think the ATH M40X is a better buy.


Ja bih pre uzeo Evo jer imaju izmenjive kablove i postoji lak mod za promenu signature zvuka iz bassy u neutralniju (jednostavno vadjenje sloja sundjera) a postoje i neki kompleksniji modovi, postavio sam vec linkove ovde.
 
Poslednja izmena:
Nešto me svrbi da pazarim još jedan par chi-fi sluški...samo ne znam koji. Navikao sam na otvorene...
 
I ja razmisljam o jos jednim sluskama ali bi mi vise znacile zatvorene npr. SL HD662/b, HMD/HD660 ili iSK HP2011, MDH9000, HD9999.. ali nasao sam i nesto egzoticnije (90-100$, chi-fi), nemam sad vremena pa cu kasnije postaviti linkove.
 
Poslednja izmena:
ovo prvo je audio interfejs i verujem da je po ovoj ceni kvalitet DA čipa/konvertora bio jedan od poslednjih na listi prioriteta, što ne znači da je loš. Ako nekom ipak treba interfejs i planira nekad i da snima nešto itd. od mene preporuka za Audient id4. Skuplji je ali je kompletan paket, AD/DA/Git DI/2 izlaza za sluške. Takođe, audio interfejsi su često bagoviti i sa loše pisanim drajverima i podrškom pa treba i to malo istražiti pre kupovine. Za solo DAC-ove ne znam nit se razumem :)
 
Od zatvorenih, mene su oduševile Takstar HD6000. Burazer ih je uzeo za sebe i stvarno su dobre, moćan, pun i vrlo detaljan zvuk, znatno bolje od Takstar Pro80, koje su takođe jako dobre. Sad im je čak i pala cena, pa mislim da ih ima i ispod 50$.
Pre poručivanja sam mislio da su plastične u poređenju sa Pro80, ali sam se prevario, izrada je odlična.
 
HD6000 dosta hvale u svakom smislu, steta samo sto dizajn nije malo ozbiljniji pa malo podsecaju na neke decje basshead sluske :)
Ima tu jos nekoliko zanimljivih modela do 100$ (bosshifi, isk).

Polako pocinje prodaja novog X7: https://www.head-fi.org/threads/fx-audio-dac-x7-first-look.873857/

J5Wik77.jpg

8rrX2Qg.jpg

Kazu da je zvucno primetno bolji od X6 ali je prakticno i 3X skuplji.
 
Nisam cuo kako zvuce ali uglavnom kazu da su klasicne v-shaped i da po tome dosta podsecaju na M50X ali nisam video da ih navode kao klasicne basshead.
Ovaj lik je ocenjivao vise modela slusalica u raznim zanrovima, HD6000 su se odlicno pokazale: https://www.head-fi.org/threads/big-comparison-of-chinese-headphones.692998/

Valjda je to krajnje subjektivno pa npr. neko ko je navikao na flat zvuk i za 668b/HD7 moze da kaze da naginju ka basshead slusalicama dok ce iste (nekome ko je navikao na beats/sony XB) biti bass light a Evo/HD6000 ce smatrati klasicnim basshead.
 
Poslednja izmena:
Superlux hd-681 evo BK ili Superlux hd-668b -

nemam headamp, mozda u nekom trenutku dodje neka externa kartica ili X6, treba mi iskljucivo za komp (muzika i igre), bitnije mi je da je muzika kvalitetnija od igra naravno, preferiram elektronsku muziku :)

Nisam siguran sta mi je bolje osim sto mi HD-681 EVO BK deluju robusnije i lepse + mi se jako svidja to sto moze da se menja kabl u slucaju da zelim da ih ponesem negde :)

Naravno moze i nesto drugo ako je bolje od ova dva a da je lokalno nabavljivo i slicne cene
 
Poslednja izmena:
Sam si sebi odgovrio. ;)
Uzmi onda 681 evo ako su ti lepse i funkcionalnije. :D
Lokalno samo polovno i ISK sto ima da se nadje, eventualno Presonus kad se pojavi...
Sto se tice zanra, javice se vec neko.
 
Basa kod k701/k702 ima bas toliko koliko treba ljudima koji vole tiho da slusaju muziku satima. Ko voli glasnije da slusa bolje da zaobidje, jer nisu za to (ima usi da probije sa 2-10kHz, a basa sve malo)
 
Poslednja izmena:
Meni u kucnim uslovima najvise odgovara slusanje na nekim prosecnim-umerenim jacinama zvuka (nije bitno koje slusalice koristim) ali ponekad (ne bas tako retko) volim i da ''odvrnem'' zvuk.
I tesko da bih mogao da slusam razne zanrove bez umereno jakog, tight basa HD7 slusalica, srednji su pretezno neutralni a visoki (mid-treble) naostreni vise od basa sto ponekad ume da smeta mada zavisi sta se slusa, od produkcije itd.

6050709.png

U svakom slucaju mojim usima prija ta U-shaped ili ''smile'' kriva :) A ako visoki zasmetaju jednostavno sluske ubodem u E10k (nema potrebe za koriscenjem EQ) ili uz X6 koristim EQ preset sa umereno (+2.1dB) pojacanim basovima i blago utisanim visokim (-0.6dB, - 1.2db, zavisi od preseta).
 
Poslednja izmena:
Obožavam bas na HD7...ima ga sasvim dovoljno, nema da fali, a ne guši ostatak. Pritom je utegnut i živahan...A i taj deo od 200Hz-2KHz je bombona.
Po tom grafiku, Takstar ima "ravniji" bas, ali nekako je drugačiji utisak kad slušam...kao da je dosta puniji od HD7 ali u lošem smislu, mutniji od HD7. Srednji tonovi ili fale u odnosu na HD7 ili ih pokriva bas, ne mogu precizno da kažem, nisam toliko stručan...Plus, separacija zvukova, pozicioniranje, su fantastični na HD7, pre neki dan kad sam ih opet utaknuo umesto Takstara i čuo pucnje u nekom Twitch streamu, zapanjio sam se. Da Takstar nije udobniji i da HD7 nema tako oštre visoke tonove, HI2050 ne bih nikad ni koristio...

Kod kuće slušam na nekih 25-30% na SMSL 793-II, baš kad hoću da odvrnem stavim na 50%. U kombinaciji sa max volume na YouTube ili u AIMP-u, nije mi potrebno više od toga...
 
Poslednja izmena:
Da li imas ''staru'' verziju HD7 ili ovu redizajniranu?

Za tu ''novu'' verziju neki kazu da zvuce malo toplije, da je bas za nijansu jaci a visoki su malo povuceni.
Moje HD7 su prva verzija, stare su 4-5 godina i jastucici su se malo ''slegli'' pa razmisljam da narucim nove ali bih voleo da ne promene zvuk, bar ne u negativnom smislu (za moje usi). Mozda bi neki kvalitetniji cak i malo unapredili zvuk ali treba ih naci.

Ako i dalje koristis 793 II moguce je da relativno visoka izlazna dodatno smeta toj ''naostrenosti'' visokih kod HD7 slusalica, tako je i u slucaju X6 (8-10Ω, isto vaz i za 793 II) i DG Xonara (mozda i vise od 10Ω) dok FiiO E10k (1.04Ω) svim slusalicama koje imam ''isporucuje'' dosta smirenije visoke koji su cak i malo detaljniji, uopste nije to neki taman zvuk. Tako da mislim da ta karakteristika lose utice na vecinu SL slusalica i klonova koje imaju tako naostren zvuk.

E10k mi je i dalje favorit, bar kada je ''fun'' faktor u pitanju (sa ukljucenim bass boost-om) dok je po defaultu neutralnijeg zvuka. Steta sto je FiiO resio da hi-fi soundstage/imaging ostavi samo za svoje premium uredjaje, to je jedina mana E10k mada taj ''intimate'' zvuk ume da prija, posebno blago zasladjeni srednji tonovi. Vidjao sam da neki prave combo E10k + E11k(A3) i na taj nacin imaju dve podjednako zabavne zvucne signature, samo sa E10k kao DAC/AMP ili E10k kao DAC + E11k(A3) kao pojacalo, kazu da je soundstage u tom slucaju za klasu bolji a i bas je malo vise tight: https://soundnews.ro/2014/08/15/fiio-e10k-and-e11k-premium-sound-for-a-tiny-price/
Out of curiosity I connected it to the line-out of E10K and obtained a sound that I liked more than with E10K alone.

At least for headphone users E11K looks like a potent headphone amp.
Larger soundstage of E11K jumped at me imediately, the sound is projected further away, everything is even more airy , stereo image is more precise and slowly becoming 3D.
It sounds deeper and larger, spatiality is enhanced.
The intimate sound of E10K disapears on E11K, sound is more distant now, as I would be in the 10th row of the concert hall compared to 3rd row with E10K.

Besides this I hear a slightly less sweet sound, more natural and more neutral.
Mid freqs, especialy voices are not coming in your face and I don’t hear that slight grain. Voices are not on forefront anymore and are not as syrupy.
E11K offers a sound that is more closely to the original recording than with E10K, I personaly like E11K presentation a little bit more. All in all those are all major differences that I can detect.

Bass switch is it also very subtle as with E10K, it changes slightly the sub bass region and doesn’t mess with the rest of the spectrum, I leave it on “Off” position.
The headphone listening experience was more pleasant on E11K, supreme control, spatiality, a more 3D imaging and superior power output really stood out.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni znao da ima dve verzije...i ja imam tu staru, sa plavim obodom.

Sad nešto listam testove Superluxa 681, pošto su isti a ima daleko više testova za Superlux...navodno i 681 ima "pojačan" bas (daleko manje od 681 EVO, doduše). Šta god da je slučaj, sviđa mi takav kakav je.

Znam da SMSL ima visoki otpor na izlazu (jedan odgovor na Amazonu navodi čak 20 Oma!) ali to mi je, krastavac, nemam sad kintu za nešto bolje i skuplje. Takođe, ne nameravam da uzimam išta što je na baterije i preferiram da ima zasebno napajanje i optički ulaz, ne želim da razmišljam o bateriji niti da zavisim od USB-a za snagu, napajanje, signal, etc.
Setih se da imam jedan par matorih AKG K280 Parabolic sluški koje sam davno pokupio na KP. Ne znam koliko su teške da se "teraju" ali možda bi SMSL bio ok za njih...pasuju im i isti jastučići, ne moram da jurim druge.

Kad smo kod jastučića, najbolje bi ti bilo da uzmeš oriđiđi AKG K240 velurne, ali to je skuplja varijanta. Kineski su jeftini i radi posao, mada će definitivno malkice promeniti zvuk. Koliko, ne znam. Pominju još i velure za Shure SRH840 ili 940, navodno su i oni dobri.
 
Poslednja izmena:
Uzeh Superlux HD-681 EVO BK :)

Ovako sto sam preslusao preko mobilnog poprilicno se lepo cuje, verovatno ce to biti jos bolje kad se malo usviraju.

Takodje mi se jako svidja kako lepo stoje posto planiram da ih koristim svako vece dok devojka spava.
 
Takodje mi se jako svidja kako lepo stoje posto planiram da ih koristim svako vece dok devojka spava.

Nece se bas naspavati uz iole pojacan zvuk na semi-open sluskama :D

Testiraj ''curenje'' zvuka, ubodi slusalice u telefon/plejer, pojacaj zvuk, odlozi ih negde sa strane i u tihoj sobi imaces utisak kao da sviraju manji PC zvucnici :)

Sad jos da kupis neki DAC/AMP i to je to. Mada mozes da udaris i ''kontru'' Evo modelu - pazaris 668b na nekom snizenju (neretko budu po 28$ na GB/AE) i onda ces imati dva para dosta dobrih slusalica ali razlicito obojenog zvuka :)
 
Poslednja izmena:
Nece se bas naspavati uz iole pojacan zvuk na semi-open sluskama :D

Testiraj ''curenje'' zvuka, ubodi slusalice u telefon/plejer, pojacaj zvuk, odlozi ih negde sa strane i u tihoj sobi imaces utisak kao da sviraju manji PC zvucnici :)

Sad jos da kupis neki DAC/AMP i to je to. Mada mozes da udaris i ''kontru'' Evo modelu - pazaris 668b na nekom snizenju (neretko budu po 28$ na GB/AE) i onda ces imati dva para dosta dobrih slusalica ali razlicito obojenog zvuka :)

Nije njoj problem to toliko, cim joj ne smeta mehanicka tastatura onda je sve lagano ali moze da se desi da me ponese nekad nesto da odvrnem muziku pa cisto da budem spreman.

Sledece je svakako neki onaj DAC/PreAMP X5/X7 - videcemo.
 
Ja sam naručio iSK HF2010, Xonar U7 mk II i Microlab FC330 (zvučnici su već stigli) čitajući ovaj forum, nadam se da za početak nije loše.
 
Uzeh Superlux HD-681 EVO BK :)

Ovako sto sam preslusao preko mobilnog poprilicno se lepo cuje, verovatno ce to biti jos bolje kad se malo usviraju.

Takodje mi se jako svidja kako lepo stoje posto planiram da ih koristim svako vece dok devojka spava.

Za "Takstar PRO 82" ti mogu potvrditi da se nece cuti (skoro nista) cak i u istom krevetu. Udobne su da ne mozes poverovati koliko, sto moze biti prednost za krevetsku upotrebu, "male" i lagane.
Pokusaj da probas i ISK HF2011 i one su zatvorene pa ne bi curio zvuk verovatno ni iz njih.
 
Malo glupo pitanje, ali mozda neko zna. Posto su mi ove moje Samson slusalice velike (imam malu glavu), a i prosto ih imam dugo, pa se polako unistavaju, mada nista to nije za sada, da li ima neko predlog za neku praznu skoljku za slusalice, da prebacim ove drajvere? Ili neke jeftine slusalice, kojima zvuk nije neki, pa da izvadim drajvere iz njih i stavim ove iz Samsona. Odlican mi je zvuk ovih sluski, pa bih da se igram malo, a da ne bacam pare na nove.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno