Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Takodje sad postoje 2 AICP roma, od 2 autora. Neki AICP X2 i AICP 13.1...sta je tu razlika, koji je bolji aj pohvataj junace :d
 
Gde se na AICPu gasi da se ne vide recently opened apps? Takodje da li je moguce ugasiti log od apps_a. Mislim da je bilo negde da se ugasi ali ne mogu da nadjem sad

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Odjednom se pojavilo puno novih Oreo romova!

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Na 4pda najviše glasova dobio


omni-8.1.0-20180221-x2-10-HOMEMADE
? Šta je ovo i odakle da se skine?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
To je nastavak cuvenog Omni roma nakon prekida podrske od strane andr68rus (nema vise nas tel).
Sve vijesti o njemu, kao i download roma i propratnih fajlova imas ovdje na telegramu:

https://t.me/lemaxnews

Zadnjih dana sam iscitao mnogo stranica i tema na xda i moj je zakljucak da najvecu ocjenu od korisnika (i najmanje problema) trenutno ima taj omni rom pa aosip, aicp, rr, pixel (navodno najbolji SoT)

Takodje, na osnovu procitanog, mogu istaci neke zajednicke probleme manje-vise svih oreo romova:

- quick charge ( ne radi u potpunosti kao pravi qc i vecina nema opciju on/off - imace je novi aosip za koji dan)
- tourch (ne radi)
- problem kod on/off screen (problem uklj ekrana nakon dugog off-standby, nekad blokira tel pa nece bez restarta)
- slow motion na kameri (ne radi)
- los kvalitet zvuka na zvucnicima (smetnje, ceste prituzbe)
- usb povezivanja ne radi kako treba (sta god pod tim podrazumijevali, cesto prijavljivan bug)
- problemi sa slusalicama, mikrofonom
- focus problem kamere (vecina ima fix)
- na vise romova prijavljuju se problemi sporog wifi i problema sa 2 sim
- dolby fakticki ne radi, probali su pojedinci pa tel ode u bootloop
- los audio record na par romova
- malo ih se moze pohvaliti nekim extra battery life-om

Suma sumaru ima tu stvari koje poduze cekaju fix, iritiraju neke...recimo ja jesam na MM i imam zelju preci na novi Oreo ali naprosto ne mogu da se pomirim da na mom starom MM je sve ovo sredjeno, tj nema problema - sve fercera, a ja trebam da predjem na, uslovno receno, bolji i noviji sistem i da sve ovo trpim i cekam. E zato mi se neda jos raditi oko toga.
 
Hvala,. Pronaći ću taj Omni, jer rus je Rus...
Od navedenih problema imao sam taj sa USB povezivanjem, mobitel nije prepoznat na aicp i aoisp Romu, a kod RR radi, a mislio sam da je do drajvera.

Nisam imao problem da neće mobitel da se upali, ako ne na otisak, onda uvek na dugme.
Za ostalo ne znam, jer nisam probao, ali sam čitao.
Takođe, dobio sam faličan charger, pa svakako nemam 3.0 brzinu, a ne BiH je ni koristio.

Ps

Jel to ovaj Rom, da ne zeznem nešto?
Sent from my LEX820 using Tapatalk
f3407d6344acda2c3203a23b58817228.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala,. Pronaći ću taj Omni, jer rus je Rus...
Od navedenih problema imao sam taj sa USB povezivanjem, mobitel nije prepoznat na aicp i aoisp Romu, a kod RR radi, a mislio sam da je do drajvera.

Nisam imao problem da neće mobitel da se upali, ako ne na otisak, onda uvek na dugme.
Za ostalo ne znam, jer nisam probao, ali sam čitao.
Takođe, dobio sam faličan charger, pa svakako nemam 3.0 brzinu, a ne BiH je ni koristio.

Ps

Jel to ovaj Rom, da ne zeznem nešto?
Sent from my LEX820 using Tapatalk
f3407d6344acda2c3203a23b58817228.jpg
Probaj na USB 3.0 portu na kompu, meni ma 2.0 portovima ne radi, na 3.0 je ok....pomislio sam prvo da mi nisu portovi riknuli

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kud nam je Darko, nema ga da se glasne sto "vozi", sto zapaza, problemi, nedostatci, dobre strane :)
Nekako je pusta tema bez njega ;)
 
Bila bi fora da se Darko sad oglasi i kaže "Pozdrav ljudi, ne mogu ja više ovo, uzimam S9" [emoji16]

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Bogu hvala ako je toliko fin ojacao :p

@ ironmanbg

Jesi ga flesovao, kako ti se cini ?
 
@nikdus

Neka, sad ste "porasli" pa vi čitate XDA, ne treba da vam prepričavam šta piše tamo.

@aca Mislim da bih pre uzeo onaj Wiko :D Nemam neki drugi uređaj na vidiku... Tj lažem Mi Mix 2 mi je fenomenalan a i Andrej ga je uzeo i bio sam se zagrejao za njega. Ali kada sam video da uskoro izlazi Mi Mix 2s, onda sam se ohladio. Eventualno on kad zaživi pa malo padne cena ali sasvim sigurno još neko duže vreme sam na ovome. Baš ne vidim šta bih mogao da uzmem a da ima bar približan nivo uloženo/dobijeno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Darko, iako smo "porasli" kako kazes :p , ipak volimo da si tu, u zizi :)
Sto sad vozis od roma, jesi probao sto, imas li sto posavjetovati u tom pravcu, zapazanja, preporuke i sl ?

A sto se tice novog tel, tacno tako, nemamo jos nista novo uzeti a da je bolje od naseg sadasnjeg tel i da nije " u krv" skupo !
 
Bogu hvala ako je toliko fin ojacao [emoji14]

@ ironmanbg

Jesi ga flesovao, kako ti se cini ?
Prvi rom da sam morao da restartujem držanjem power dugmeta.
To je prvi utisak, ali je rano za više, ipak mislim da ću se vratiti na RR , ili čak RR nugat da probam, navodno sve radi.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja sad koristim rr rr oreo, prešao sam sa aocip. Generalni utisci, sve je to slično, sa tim što mi je baterija ovde malo bolja. Poslednji aocip je imao bug da se udje u bootloop kad se ugasi ekran, otključavanje izbacuje. :)
Za sad je jedina velika mana ovog telefona to što nema razloga da se promeni. :D skoro godinu i po koristim, i zaista ne vidim razlog da ga menjam. Ništa neću da dobijem, a izgubicu mnogo para. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja sam se malopre posle dva i po meseca vratio na RR N. Iznervirao sam se malopre kada sam snimao nešto i kada sam kasnije preslušao klip zvuk je katastrofa, pola reči nisam razumeo. Btw bio sam na aocip.

Sačekaću još malo dok sve ne ispeglaju, neću sebi da dozvolim da nešto bitno ne mogu da snimim ili da mi neka banalna stvar zafali zbog znateželje da budem na Omni [emoji5]

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Samo infragov aicp je sigurna priča. Mali Vlad se igra sa svojim aicp, jedna verzija super, sledeća katastrofa. Indijce ne računam, to na moj telefon ne ide. Videćemo šta će Sergej da uradi sa Omni. Definitivno ima znanja, možda i najviše od svih al sporo to ide... Za sad nije to to.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
@acapn91
Upravo sam i ja to isto primijetio...Na starim mm i n romovima 99% stvari fercera bez greske a 100% vaznih f-ja.
I sad trebas sa takvog sistema da predjes na novi oreo samo da bi bio na najnovijem i da istrpis ne malo toga.
Ne znam...ja cu probati, ali bojim se come back-u na staro.

Darko, a kakav je ovaj sto je nastavio pricu sa RR na oreu ?
I ovaj spanac na aosip ne izgleda ozbiljan iako ne mali broj koristi taj rom i ti si ga prije mjesec pominjao kao oreo rom koji je tada najbolje radio.
Sta je sa autorom pixel roma, kakva je tu prica ?
 
Najveci je problem sto pljuste build-ovi svako malo, a nema kontinuiteta u napretku iz verzije u verziju... E sad, kad bi covjek bio toliko dokon, pa da moze da proba, barem 2-3 selektirana rom-a ali... Bas tesko, a i mislim da ostavlja traga na "zdravlje" telefona (mozda i grijesim)...
 
Ja sam se vratio na Oreo RR I pokušavam sa kernel adiutor da smanjim potrošnju baterije

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pa sto nisi probao onu soluciju koju dosta ljudi koristi i koja daje rezultate, postavio sam link za tu skriptu u postu #3460 na prethodnoj stranici. U temi kazu da postizu SoT od 6h, neki i vise, sa tom sktiptom.
 
Pa sto nisi probao onu soluciju koju dosta ljudi koristi i koja daje rezultate, postavio sam link za tu skriptu u postu #3460 na prethodnoj stranici. U temi kazu da postizu SoT od 6h, neki i vise, sa tom sktiptom.
Instaliraću sada na RR N da vidim da li ima efekata, mislim da bi trebalo da može i na N romovima?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Najveci je problem sto pljuste build-ovi svako malo, a nema kontinuiteta u napretku iz verzije u verziju... E sad, kad bi covjek bio toliko dokon, pa da moze da proba, barem 2-3 selektirana rom-a ali... Bas tesko, a i mislim da ostavlja traga na "zdravlje" telefona (mozda i grijesim)...

Upravo to...
Lijepo i prilicno brzo je krenuo razvoj oreo baziranih romova prije par mjeseci, ali onda u zadnje 2 prilicno stagniranje, nema rjesenja za neke probleme koji su zajednicki gotovo za sve oreo bazirane romove, nema kontinuiranog pravog update-a, vec sve gore dolje, nesto poprave a besto pokvare, pa treba covjek svako malo da se bavi ubacivanjem romova i vjecitom potragom za kvalitetnim i bez znacajnih bagova :(
Nekako je licilo prije 2-3mjeseca da imamo skoro pa savrsene oreo bazirane romove koji nemaju znacajnih bagova, medjutim kad ae zagrebalo dublje, ispostavilo se da ima tu dosta stvarcica koje ne rade i na kojima ima problema u kvalitetu rada a ppbrojao sam nanprethodnoj stranici sve ono cega sam se mogao sjetiti, iz procitanog na xda od kvalitetnih korisnika.
I ni makca odatle, nijedan autor ne uspijeva jos da fixira sve to...
Ja recimo nakon brda tema koje sam iscitao od pocetka i potrosio ogromno vrijeme nisam mogao doci do zakljucka koji je to NAJBOLJI oreo baziran rom (po nekih opstim normama-stabilnost, da nema ili ima min bagova, najbolja baterija, mnostvo mogucnosti personalizacije i td.) Taman mi se cini iskristalisao sam nesto, kad izadje novi i to padne ko kula od karata ili neko nadje znacajn bug i sl.
Aj ga znaj onda sto covjek da ubaci, sto je najbolje...
 
Instaliraću sada na RR N da vidim da li ima efekata, mislim da bi trebalo da može i na N romovima?

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Cini mi se da je samo za Oreo, provjeri. Na oreo, procitaj u temi na xda (link sam postavio #3460) svi se hvale samo tako rezultatima. To je fakticki skripta koja tjunira kernel po pitanju modova za bateriju, svi preporucuju taj dynamic battery mode kao najbolji SoT a da su performanse OK. Takodje imas mogucnost za svaku app pojedinacno da odredis u kom ce modu raditi, pa tu neke bitne podesis drugacije i sl.
 
Instalirao sam uspešno, videćemo da li ima rezultata. Javljam utiske.
1097cfb9a8e6aecf80754166054dbc4f.jpg


Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Podesi na taj "dynamic battery mode" koji preporucuju.
Pogledaj i meni za app pojedinacno.
 
Ja sam ubacio x.a.n.a AKT preko terminala, za početak extreme, videćemo kako radi.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno