Šta je novo?

Menjačnice

Nije poenta dali svi znaju. Ali ako ti se kaze informacija i kaze ti se da cuti onda cutis a ne da ides okolo i pises javno ili odes u banku da se raspitas. To sve treba da ostane u krugu minera.

Tapatalk
 
Nije poenta dali svi znaju. Ali ako ti se kaze informacija i kaze ti se da cuti onda cutis a ne da ides okolo i pises javno ili odes u banku da se raspitas. To sve treba da ostane u krugu minera.

Tapatalk

Ajde još da pitaš javno majnere, ali da odeš u banku da li može uplata sa kritpo ili da im pišeš mail je suludo.
 
Nije poenta dali svi znaju. Ali ako ti se kaze informacija i kaze ti se da cuti onda cutis a ne da ides okolo i pises javno ili odes u banku da se raspitas. To sve treba da ostane u krugu minera.

Da li i ti realno veruješ da je moguće ovo što si napisao? :D
Naravno da nije.
Ljudi su takvi, lajavi, hvalisavi, vole da pokažu da baš oni barataju informacijama i da se time prave važni. Posle kad dobiju po nosu đavo im je kriv.

Što se tiče ovoga da stoji "pending", da nije možda nešto do CEX-a?

EDIT: Mogu da potvrdim da meni radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Ma drug mi pričao kako je bio u banci (u rodnoj varoši).
I klinac traži listing transakcija, ova ga pita šta će ti a on kaže "treba mi potvrda da mogu kriptovalute da kupujem". :d
 
Evo ja da potvrdim da sam jutros podizao i sve normalno na cex.

A ova prica o tome da je tajna trebalo ostati za telenor je LOL, ja sam za to cuo kad sam pravio prvi rig od druga koji ne posecuje forum a on cuo od jos jednog poznanika koji isto ne posecuje forum tako da je to vec znana informacija i da hoce zabranili bi to odavno. I ovako ko hoce lambo ne bi trebao dizati nista, eventualno za troskove struje.
 
Sad je kasno da se ta informacija o Telenoru usmerava na Pm.
Ali kad je vec to tako olako shvaceno i otislo tako daleko da se prica na sve strane o tome, a ne samo u PM, onda cemo tako lako i podneti taj dan kad ce se i u Telenoru ukiniti to, pa ce svi ti koje mrzi da pisu u PM morati polako put pod noge pa za Bec u BTC banku pa tamo da prodaju coine po njihovim kursevima i plate putne troskve ili ecd.rs . Pa da vidis kako posle nece nikog mrzeti da pise PM kad bude nova kartica neka izasla ili novi servis. Cutace se sve u 16...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi ovde pričaju kao da je kartica iz Telenora jedina koja šljaka sa CEX-om, a već je par bjih potvrdilo da bez problema radi i neka iz Rajfazen banke i još jedna rekao bih, samo se ne sećam koja banka je u pitanju. Znači nije jedina opcija.
 
Poslednja izmena:
Upravo to. Nije Telenor jedini nego su svi čuli tako pa otvorili tamo.
Sa druge strane mislim da Telenoru prija priliv novih korisnika dok god ih država ne zeza oko kripta nešto. Ne vidim neki veliki razlog da zabrane bilo šta. Realno većina nas ima starter paket gde za sve živo plaćaš neku proviziju, tako da njima to odgovara.

Znam da su tema menjačnice, izvinjavam se zbog offa.
 
Da li i ti realno veruješ da je moguće ovo što si napisao? :D
Naravno da nije.
Ljudi su takvi, lajavi, hvalisavi, vole da pokažu da baš oni barataju informacijama i da se time prave važni. Posle kad dobiju po nosu đavo im je kriv.

Što se tiče ovoga da stoji "pending", da nije možda nešto do CEX-a?

EDIT: Mogu da potvrdim da meni radi bez problema.



Sigurno je do Cexa. Prvi put mi se dešava ali vidim da ima i drugih sa sličnim situacijama...

cex.png
 
Ma nije bitno...ionako svi sve pišu.

Više kao upozorenje da se nešto dešava...što je malo sumnjivo..


To mi je za struju...mora da se plaća..;)
 
Poslednja izmena:
O tome se već priča dosta dugo i na forumu i šire, verujem da je "država" (mora pod navodnicima, mrzi me da stavljam emotkikon banane koja se raduje) svesna da je ovo i te kako aktuelno, ali nije toliko uzelo maha iako naginje se ka tome. Kad budu rešili da regulišu kapiram da neće da lupe zabranu, kao što to nisu uradile ni ostale evropske zemlje, nego će odraditi regulativu. Svakako bi im bilo u interesu da profitiraju oporezivanjem nego nikako.

u interesu im je da pare udju u zemlju, porez placas kroz kupovinu , pametne zemlje rade tako sto ne oporezuju priliv od ovoga, kao sto vec ima nekoliko njih
 
Da li i ti realno veruješ da je moguće ovo što si napisao? :D
Naravno da nije.
Ljudi su takvi, lajavi, hvalisavi, vole da pokažu da baš oni barataju informacijama i da se time prave važni. Posle kad dobiju po nosu đavo im je kriv.

Što se tiče ovoga da stoji "pending", da nije možda nešto do CEX-a?

EDIT: Mogu da potvrdim da meni radi bez problema.
Naravno da je moguce. Godinu dana je to funkcionisalo bez problema. S vremena na vremena neko napise nesto u temi, to se prijavi i obrise. 99% ljudi koji su pitali dobili su na PM detaljno sta i kako, objasnjenje zasto to ne stojo u temi i zamoljeni su da pomognu drugima ali uz diskreciju, da i njima objasne zasto ne pricamo.
Onda je krenula nezaustavljiva najezda novih clanova i onih koji bi na dupe progovorili i onda onaj ode u banku da se raspita i tako... Sta dalje da pricamo? Kome da prosipamo pamet kad ljudi dodju i hoce sve na gotovom. Onda vecina jednostavno digne ruke i eto sad sta imamo po temama, gomila spama i gluposti. Niko nece da cita, svi bi da dodju i da im se prezvace zadnjih 6 godina kripta, da oni jelte mogu da zarade. Ako im nekim slucajem kazes da citaju oni se jos naljute i ispadnes neko ko voli da se pravi pametan a nece da pomogne :d
Neka im je sa srecom. Lepse je i meni da cutim ;)

Tapatalk
 
Onda vecina jednostavno digne ruke i eto sad sta imamo po temama, gomila spama i gluposti. Niko nece da cita, svi bi da dodju i da im se prezvace zadnjih 6 godina kripta, da oni jelte mogu da zarade. Ako im nekim slucajem kazes da citaju oni se jos naljute i ispadnes neko ko voli da se pravi pametan a nece da pomogne
Apsolutno tacno! Otvorim temu o cenama kriptovaluta, a tamo covek pita zasto mu 1060 "baca" samo 19 Mh/s na Ethereumu... Onda odem u temu o menjacnicama, a taj isti tamo isto pita "jer mu niko nije odgovorio u drugoj temi, a jako mu je bitno" :D ... Drugi danas u "opsta diskusija" pita za hardware wallet, a ima temu o hardware walletima. To me podseca na one sto zguzvaju papir i bace na sred ulice, jer zaboga ko ce ici cak do kante za djubre.
Evo i ja sad ovo pisem u temi o menjacnicama, gde mu nije mesto, ali jedan spam vodi u drugi... Nakon samo par meseci na forumu, dojadi ti. Mogu misliti kako je onima koji godinu-dve ili vise trpe ovo.
 
Poslednja izmena:
U bem ti sta sam pokrenuo , usro sam za medalju iako je to javna tajna . U dobroj nameri sam napiso sta sam napisao jer sam i ja morao nekoliko njih da potegnem da bi sve saznao sta mi treba , ne zalim se , ovde su mi svi izlazili u susret i bez po reci pomogli , jedan od njih je i SAJ , sorry but krastavac .. Kako bi jedan moj kolega rekao , bolje ti je svasta jesti nego svasta pricati :p
 
Ajmo nazad na temu otvoren danas tradesatoshi za registracije.
 
Poslednja izmena:
Meni je razumljivo da neko pita u banci. To su oni koji žele da znaju da nešto funkciniše i, naročito, da će funkcionisati kada im bude potrebno. Da znaju tačno na čemu su. To "pst", "ćuti", "ej, šuš-muš" i večito razmišljanje svakih pola sata da li će da radi ili neće nekima je možda zanimljivo, ali nekima i nije. Kao što je nekima zanimljivo da prave prekšraje i ćuškaju policiji pare u džepove i plivaju u mutnim vodama. A nekima nije. (ne kažem da je kod kripta bilo šta mutno) Uz to, zar stvarno mislite da će banke i zakonodavac da reaguju zbog napisa na forumima ili pojedinčnih upita na šalterima? Reagovaće kad primete da veliki broj ljudi prima (velike) pare sa jednih te istih (poslovnih) računa u inostranstvu. Zato ja mislim da te "tajne" daleko više ugrožavaju oni koji prenose često (ili puno), pa još sa iste berze, mego oni koji ostave uputstvo na forumu.

A Telenor banku bolje da ne pominjem. Ono što kažu da se na berzi uloži koliko si spreman da izgubiš ja bih primenio i na tu "banku".
 
Ajmo nazad na temu otvoren danas tradesatoshi za registracije.
Prekjuce sam primetio da Tradesatoshi uopste nema Ethereum. Inace sam otvorio pre par meseci acc tamo samo zbog BTCZ.

I jos jedna stvar oko menjacnica - ako pozelite da otvorite acc na OKEX menjacnici, znajte da necete moci povuci pare dok ne uradite level 2 verifikaciju, a to je:
1) ime, prezime, adresa, broj pasosa
2) scan prednje strane pasosa
3) vasa fotografija na kojoj drzite neki nenormalno dug natpis (gde prihvatate uslove bla bla)
4) scan ID ili vozacke dozvole
5) scan jednog placenog racuna ne starijeg od 3 meseca, ako nemate adresu ispisanu na vozackoj ili ID, a mi u Srbiji nemamo
Otvorio sam acc zbog INT , za koji sam se posle i predomislio, jer mi deluje kao kineski scam, s obzirom da im je web page sklepan za 1 dan, gde pritom nema Eng jezika (ima opcija, ali ne radi) bla bla, nebitno... Uglavnom, sad sam se zaglavio da moram da se verifikujem na level 2 ako hocu moje depozitovane LTC nazad.

I jos jedna koja mi se za razliku od OKEX-a dopala - CryptoBridge. Decentralizovani exchange, imaju web verziju koja za divno cudo radi odlicno, imaju i desktop verziju koju jos uvek nisam skinuo, a imaju i svoj program nalik na Kucoin, gde se 50% od fee deli medju korisnicima koji stake-uju njihov Bridge Coin. Mislim svakako da su decentralizovane menjacnice buducnost i da ce ako ne u 2018, onda do 2020. potpuno zameniti trenutno nama poznate centralizovane.
 
Poslednja izmena:
Prekjuce sam primetio da Tradesatoshi uopste nema Ethereum. Inace sam otvorio pre par meseci acc tamo samo zbog BTCZ.

I jos jedna stvar oko menjacnica - ako pozelite da otvorite acc na OKEX menjacnici, znajte da necete moci povuci pare dok ne uradite level 2 verifikaciju, a to je:
1) ime, prezime, adresa, broj pasosa
2) scan prednje strane pasosa
3) vasa fotografija na kojoj drzite neki nenormalno dug natpis (gde prihvatate uslove bla bla)
4) scan ID ili vozacke dozvole
5) scan jednog placenog racuna ne starijeg od 3 meseca, ako nemate adresu ispisanu na vozackoj ili ID, a mi u Srbiji nemamo
Otvorio sam acc zbog INT , za koji sam se posle i predomislio, jer mi deluje kao kineski scam, s obzirom da im je web page sklepan za 1 dan, gde pritom nema Eng jezika (ima opcija, ali ne radi) bla bla, nebitno... Uglavnom, sad sam se zaglavio da moram da se verifikujem na level 2 ako hocu moje depozitovane LTC nazad.

I jos jedna koja mi se za razliku od OKEX-a dopala - CryptoBridge. Decentralizovani exchange, imaju web verziju koja za divno cudo radi odlicno, imaju i desktop verziju koju jos uvek nisam skinuo, a imaju i svoj program nalik na Kucoin, gde se 50% od fee deli medju korisnicima koji stake-uju njihov Bridge Coin. Mislim svakako da su decentralizovane menjacnice buducnost i da ce ako ne u 2018, onda do 2020. potpuno zameniti trenutno nama poznate centralizovane.
Da jbt maloprije sam se i ja registrovao upravo zbog INTa, srecom nista ne ubacujem dok ne vidim za verifikaciju ali ono je ludilo...2 sifre, 5 autentifikacija, 20 dokumenata i selfi sa pismenim zadatkom iz engleskog....

Pa jos nemaju cg odvojeno nego na +381 stoji

Sent from my Z5
 
Jel koristi neko www.kucoin.com, vidim da imaju neke coin-ove kojih nema na drugim mestima?
A i ovako po obrtu tu su negde.

PS: ako je neko tamo aktivan može i svoj ref. link da mi baci na PM. :)
 
Da li moze na Cex-u da se koristi tudja kartica odnosno, nalog se vodi na Peru Perica a kartica od Nikole Nikolica? Razume se da mora da se adduje ali trazi se slika vlasnika sto znaci da bi na Perinom nalogu morao da dodam Nikolu kako drzi svoju karticu?

Da li je neko to radio odnosno da li to moze uopste?
 
Naravno da ne moze. Mora isto ime. Nekada ranije je to moglo ali poslednje 3 godine sigurno ne moze.

Tapatalk
 
Ah... Moracu da testiram onda to sutra :)

Ne vidim razlog zasto ne bi ako se registruje kartica kako treba...
 
Procitajte Terms of Use i videcete da je to zabranjeno.
Posle kada bude zakljucan nalog sa svim kriptom i fiatom bice nismo znali.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Procitajte Terms of Use i videcete da je to zabranjeno.
Posle kada bude zakljucan nalog sa svim kriptom i fiatom bice nismo znali.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

3.12. All added payment instruments to your Account, may it be a bank account, credit card, debit card, or others must be named after the Account holder. Any attempt otherwise will be considered as fraud.

This answers it.

Hvala! :)

PS: A ako bi se menjalo ime kao i vlasnik accounta? Da li je to neko radio?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno