Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Necemo da ti preporucujemo ssd od 120GB, preporucujemo Samsung 850evo 250GB ali ako bas neces da cujes i vidis sta ti se kaze "jer ti je dovoljno 120GB" onda mozes uzeti isti od samo 120GB ili neki drugi ako ti je skupo potrositi 500-1000rsd vise na proveren ssd...
 
Ovo je baš džabaka. Samo je pitanje koliko može da izdrži a da ne gekne s obzirom da za 4000 ne ide garancija.
 
Nije 4000. Zaboravljate da mora platiti carinu i porez. Kad se sabere na cenu treba da doda 32%. Toliko će ga koštati da nabavi taj uređaj. Bolje onda za malo više pare uzeti kod nas, ali sa garancijom.
 
Nije 4000. Zaboravljate da mora platiti carinu i porez. Kad se sabere na cenu treba da doda 32%. Toliko će ga koštati da nabavi taj uređaj. Bolje onda za malo više pare uzeti kod nas, ali sa garancijom.
Na tu cenu samo pdv, ne i carinu.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
S obzirom na gabarite paketa neće platiti ni PDV...
 
Ko to zna? Po Zakonu mora da se plati PDV na sve. Nemojte siriti lazne informacije - meni su naplatili na gabarit "10cm" paketic, jer citaju naziv sta je unutra. Nije USB kabl, nego SAS RAID kontroler - e pa to vec ide na carinski pregled.... jedino ako ce neko da salje SSD u koverti za pismo :d


Elem - stvarno mislim da se ne isplati uzimati ovakve uredjaje preko MAdjara ili gde vec - prosto 5 godina garancije nema cenu. Ne kapiram da su ljudi spremni zbog 1000 din da rizikuju. Iako iskreno 850 EVO se super pokazao sto se tice pouzdanosti - ali... nikad ne reci nikad, sve crkava.
 
Poslednja izmena:
+1. Sa Ali-a treba izbegavati skroz ovakve stvari. Cak i SD/USB sem ako je bas dobra cena.
 
Na stranu performanse, ispade da SSD crkavaju svako malo, a ja ne pamtim da sam ovde čitao da je nekome crkao SSD, osim kad je bila aktuelna serija Blast ili Blaze kanti ako sam dobro zapamtio.
 
Nisi pratio.
Bilo je i dosta proba na Xtreme Systems, generalno NAND uvek opstane, ali kontroleri crknu.
Daleko do toga da ima dovoljno da se kaze da je to 1 ili 5%, previse je random.
 
Necemo da ti preporucujemo ssd od 120GB, preporucujemo Samsung 850evo 250GB ali ako bas neces da cujes i vidis sta ti se kaze "jer ti je dovoljno 120GB" onda mozes uzeti isti od samo 120GB ili neki drugi ako ti je skupo potrositi 500-1000rsd vise na proveren ssd...


ma dobro to, nego nisam znao da li isti SSD može i u PC i laptop, ali sam guglao u međuvremenu
 
ma dobro to, nego nisam znao da li isti SSD može i u PC i laptop, ali sam guglao u međuvremenu

svi isti sigurno ne mogu,
neki mogu.
proveri koju konekciju i form factor koristi klasican hard u laptop-u, pa uzmi ssd sa istom konekcijom.
ponekad je to msata prikljucak

ako ti je laptop sa linka, dole imas kompatibilne crucial ssd-e ( mada bi svaka marka istog ff-a i konektora sa istim protokolom komunikacije odgovarao :p )

http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/HP---Compaq/hp-15-bw0xx-series#ssdResults

najjednostavnije odes u radnju i kazes " molim Vas kupio bih ssd kod Vas, da li bi ga ubacili u laptop ? "

99% da bi
 
Poslednja izmena:
Nekad i debljina ssd-a moze biti znacajna ali sada vecinu proizvode u 7mm cini mi se i oni svi mogu u laptopove.
 
Da ne otvaram novu temu. Molim misljenje SAMSUNG SSD PM871a 2.5 7mm 256GB ovim diskovima. Vidim da su OEM. Dobili smo Dell radnu stanicu (del7910 2 x xeon 32 gb ddr4) Win 7 64 bita, od poslovnog partnera i u njoj su oni u raid miror rezimu.
Unapred hvala.
 
Na stranu performanse, ispade da SSD crkavaju svako malo, a ja ne pamtim da sam ovde čitao da je nekome crkao SSD, osim kad je bila aktuelna serija Blast ili Blaze kanti ako sam dobro zapamtio.

Blast je crkavao zbog loseg firmvera, to su sredili azuriranjem naknadno.
 
Koji SSD bi ste mi preporucili od 120-256 GB. Imam Ryzen 7 i B350m Prime plocu (M2 slotovi). Treba mi za sistem, World of Tanks i World of Warcraft. Kupio bih u E**iju i gledao sam Samsung Evo 250 ili neki M2 da jurim? Ili da se ispruzim i kupim Evo pro ssd ili Evo m2 od 250?
 
Po 101 put, Samsung 850evo od 250GB.
 
Ili Transcend SSD370S 256gb ako ga nadjes negde.
 
Koji obično košta isto koliko i 850evo minus 2 god. garancije pa je "drugi najbolji".
 
Ili Transcend SSD370S 256gb ako ga nadjes negde.
Ako nadje ALI nema da se nadje u poslednje vreme...
Koji obično košta isto koliko i 850evo minus 2 god. garancije pa je "drugi najbolji".
Cak je bio (dok ga je bilo u pordaji kod nas) i nesto malo skuplji 0.5-1k rsd cini mi se.
Sa Samsungom 850 (bilo kojim) zaista nije bilo problema.
840evo je imao problem, 950 i 960 imaju problem sa toplotom ali 850 ni u jednoj verziji (evo, pro, M.2) nije imao problema.
 
Ja sam imao/imam probljema sa 850evo. 55 bad blokova, morao raditi secure erase i vratiti sistem sa imidja. Nikakvih simptoma nije bilo, ugasio komp uvece, ujutru ukljucio, kad ono cvrc.
 
Jel postoji nekih naznaka da će cene SSD-ova padati u naredno vreme ili da pazarim jer vidim da su cene pojedinih poprilično pale (konkretno UV400 sa 7.150 na 6.390) ?
 
Ja sam imao/imam probljema sa 850evo. 55 bad blokova, morao raditi secure erase i vratiti sistem sa imidja. Nikakvih simptoma nije bilo, ugasio komp uvece, ujutru ukljucio, kad ono cvrc.

Ptijatelju moj ti si "baksuz". :d
Tebi bi se pokvario i kamen za kiseljenje kupusa... :test:
A bila je igranka dok ga nisi pokrenuo opet. :crash:
:wave:
 
Ja sam imao/imam probljema sa 850evo. 55 bad blokova, morao raditi secure erase i vratiti sistem sa imidja. Nikakvih simptoma nije bilo, ugasio komp uvece, ujutru ukljucio, kad ono cvrc.
Bad blocks nisu uopste cudna stvar na SSDovima, cak je magija ako nema nijedan. To sto ne primetimo ili ne znamo ne znaci da ih nema, kontroleri to odlicno sakriju i anuliraju gresku kada je moguce. Bitno je da nisu mrtvi kada treba sa njih da se ocitaju podaci, a mrtvi za citanje i mrtvi za pisanje nije isto.
 
^ Upravo tako. Imam 850 EVO i Samsung Magician mi na njemu pokazuje jos 10% nealociranog prostora - koji uoravo služi da problematične blokove označi kao neupotrebljive i krene da koristi dodatni prostor (u tim situacijama). ;)

Za SSD je najveća boljka - prepunjenost samog diska, i trebalo bi da bude apsolutno manje od 90% (skraćuje vek, dolazi do primetnog usporenja), poželjno jos manje.
 
Znači kupiš SSD od 250 GB i koristiš samo 125 GB na njemu :d
 
Nazad
Vrh Dno