Šta je novo?

Menjačnice

Slabo ćemo se usrećiti sa Visom electron. Kako stoje stvari mora da se traže druge alternative za Srbiju. Nek me neko ispravi ako grešim.
 
Kako je najeftinije da posaljem coine sa krakena na bittrex? Kopam na Kraken a na bittrex trgujem. Jel fiksna provizija ako prebacam bilo koju valutu sa krakena na bittrex ili bi valjalo da kupim neku koja ima najmanje provizije i ako jeste recite mi koja je to :)
 
Ja bih kupio od nekoga ko je voljan da proda za 10e neki od 5 coina koji su mi interesantni da bih zapoceo th.aktivirao wallet. Cekam verifikacije i dojadili su mi nemam ja kad da se zezam.
Koja je procedura da ni kupac ni prodavac nemaju rizik od kupovine-prodaje. Ovo mi treba samo 1 da bih aktivirao wallet.
Hvala

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Kolege formurasi mozemo li dakle da na kraju sumiramo u jednom post-u koje/u menjacnice/u izabrati tj. koju/e koristiti da bi na kraju iskopan novcic i unovcili - prebacili na kreditnu bez neke velike peripetiji odnosno na sto bezbolniji po nas nacin?
 
Poslednja izmena:
Ja vise ne drzim nista na cex dok ne vidim da rade normalno. Blokiranje vise i zabrana registracije nisu normalni. Previse mi je to slucajnosti i opterecenja i sl. Sve to se desava pred damp... Recite slobodno da je paranoja ali sve to mi se ne svidja.

Tapatalk
 
Ni meni...

Pre 4 dana sam se vratio "novčićima" i tradeu, ali tako se ne ponaša nijedna normalna menjačnica...
Ujedno, posle 3-3,5 godina pauze, neke stvari koje sad vidim me i dalje skenjavaju - mora i može to daleeeko bolje... regulativa bi legla, čini mi se
 
Kolege formurasi mozemo li dakle da na kraju sumiramo u jednom post-u koje/u menjacnice/u izabrati tj. koju/e koristiti da bi na kraju iskopan novcic i unovcili - prebacili na kreditnu bez neke velike peripetiji odnosno na sto bezbolniji po nas nacin?

Cex prihvata kreditne/debitne kartice za uplatu/isplatu. Mozes i preko ecd.rs da uplatis/skines pare. Ne postoje savrseni uslovi, moguce je da ces patiti sa izgubljenim vremenom i naplacenom provizijom. Eventualno skokni na temu kupovina/prodaja, mozda nadjes isplativiju opciju.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite jel bezbedno da dodam kreditnu karticu na coinbase - treba mi za jednu kupovinu samo. Ili ako imate neki bolji savet, samo hocu da kupim nesto malo BTC za probu da bih kupio XVG zapravo negde
 
Pitvrdujem da CEX visa withdrawals opet rade.

d12a622cd00b2d234d43c7e878352299.jpg


2d2f78ddb675eecd0bef57272c166793.jpg

699cd87c34fb2f22c5a29e3447aa9689.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aj, pa da nazdravimo! I da sto manje pisemo o problemima sa karticama. A evo i valyte se oporavljaju od pada, pa da krenemo! [emoji41]

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk
 
Ali pre toga :

@vlavot

Da li ti je već leglo na račun? Ako nije, javi kad bude, čisto me zanima koliko vremenski treba da se legnu sredstva. Kapiram da može da se otegne malo zbog vikenda.
 
Jed o brzinsko pitanje. Na cex.io sam se registrovao pre 5 dana i nisam mogao da uplaim nista jer nisam bio verifikovan. Sada sam usao ponovo i imam mogucnost da dodam svoju kartucu. Da li je to znak da je verifikacija prosla i da mogu da trgujem?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Nisi verifikovan ako ne piše doslovce da jesi, za zelenim statusom.
 
Ali pre toga :

@vlavot

Da li ti je već leglo na račun? Ako nije, javi kad bude, čisto me zanima koliko vremenski treba da se legnu sredstva. Kapiram da može da se otegne malo zbog vikenda.

Mi iz Makedoniji imamo fast transfer na visa.
Na NLB banka.
Ali sad nema sredstva, valjda za 2-3 dana kako su pishali na cex-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ECD je u pocetku bio korektan i sam sam ga koristio. Medjutim u poslenje vreme ga ne bih preporucio. Pre svega zbog bezobrazno visokih provizija i sporosti u transakcijama. Ni jedna transakcija bez obzira na iznos se ne moze izvrsiti u istom danu. Ne mozete imati vise kupovina dok se ne realizuje predhodna. Provizije su posebna prica.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Nije baš tako. Pisao sam već na forumu da sam 1. novembra izvršio uplatu u 10:30, u 15:30 je BTC bio na walletu. Ne znam kako je sad doduše, kapiram da je veće zagušenje nego što je bilo tad.
A što se tiče provizija, slažem se, ali to je čist monopol, nema mnogo opcija za kupovinu u Srbiji i svesni su toga, zato pametno i posluju.
 
A usd moze na Visu ako je recimo ona vezana za racun u eur..... Dal to moze da prodje....mislim kod withdraw.

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Mislim da ne moze. Za istu valutu se vezuje. Znaci ako je eur racun, povezana visa kartica je eur i cex samo eur (uplata/isplata).

Nego da potvrdim, uplatih 20e i odmah se pojavila kartica za withdrawal.

@faxcool
Reklo bi se zavisi od banke... Kod mene od cex withdrawal confirmed do stizanja na racun prodje 3-5 dana... nema nikakvo obavestenje od banke (za priliv) nego proveris stanje preko sajta (intesa).
 
Poslednja izmena:
Pa okej, to je uredno. Otprilike isto toliko treba vremena da se pojave sredstva prilikom povlačenja sa Pay Pala na devizni račun u intezi. Pretpostavljam da koristiš visa electron?
 
ECD je u pocetku bio korektan i sam sam ga koristio. Medjutim u poslenje vreme ga ne bih preporucio. Pre svega zbog bezobrazno visokih provizija i sporosti u transakcijama. Ni jedna transakcija bez obzira na iznos se ne moze izvrsiti u istom danu. Ne mozete imati vise kupovina dok se ne realizuje predhodna. Provizije su posebna prica.

Nisam koristio ECD, samo htedoh da podsetim da je na btc sada ogromno zagušenje. Ja sam nedavno čekao 2 dana za potvrdu transakcije. Stavljen default fee sa kojim je ranije prolazilo za pola sata. Ima sajtova gde možeš da gledaš transakcije na čekanju prema visini provizije, čekali su i oni koji su plaćali najviše. To su stvari koje ne zavise od ECD. Za sada se ne nazire kraj tim mukama. Što se tiče provizije samog ECD možda je zbog problema sa klijentima, ali i njihovih problema odnosno zastoja u slanju/povlačenju para i mogućih gubitaka u tome kada tržište divlja. Niko nije mogao da pretpostavi šta će se desiti poslednja tri meseca, a vidi se da i najveće berze imaju ogromnih problema i dovijaju se kako znaju.
 
A usd moze na Visu ako je recimo ona vezana za racun u eur..... Dal to moze da prodje....mislim kod withdraw.

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk
Može naravno, Visa će uraditi konverziju u evre bilo koju valutu da uplatis na karticu. Visa ima baš dobar kurs, bolji je nego u menjačnicama ili bankama.
 
Mozda glupo pitanje ali zasto je na CEX.IO-u kurs BTC-a 2K$ jaci nego na nazovi prosecnoj berzi?
 
Nazad
Vrh Dno