Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

A zasto f12 kad se u bios ulazi na del?

@K1z4
Pokusao sam da ignorisem tvoje postove ali ne mogu.
Ne razumem po cemu su tvoja pitanja bitnija od njegovih, postavljao si isto milion pitanja, iznosio milion konstatacija. Ljudi se slomili da ti odgovaraju i pomognu i ti sad trolujes kad nekom drugom treba pomoc. Ako ti se ne svidja kako napreduje tema nemoj da ucestvujes a mislim i da bi neki od admina trebalo da te opomene jer si dosta dugo na ovom forumu i ne postoji tema u kojoj nisi trolovao nekog.
Iskljucujem se iz rasprave jos pre nego sto je pocela.

A ti si šerif kaubojac pa se iskljucujes i ukljucujes u rasprave kad ti se prohte?
Čuj on se "iskljucuje iz rasprave i pre nego sto je pocela", pa sto raspravu zapocinjes ako se vec iskljucujes, ovo kao skupstinu da gledam, kao oni klinci udare te sa ledja i onda pobegnu
Ako Vojkan ili Weasel misle da treba da izbrisu post, opomene, kazne ili sta god, neka urade, neces ti nekom govoriti sta ce raditi
Na svakom Ex-Yu forumu mora da se nadje neka pametnica Frenky koji je uvek tu da bude desna ruka moderatorima i da im potpomaze i sugerise sta ce oni da rade, tipican primer kako u danasnjem modernom drustvu avanzovati "visu" funkciju
Ponekad provucem po koju sprdnju nekad bude simpa, nekad glupa, ali nikad nista maliciozno kao sto neki postovi od drugih znaju da budi a izmedju ostalog i ovaj tvoj koji si mogao da mi posaljes i na PM te "izbegao ulazenje u raspravu pre nego sto iz iste pobegnes"

Captain 3 strane pokusava da napravi butabilan sistem, prvi sam mu dao odgovor na njegovo pitanje kako sam ja to napravio, ali je sad ovo pocelo da prerasta u ispiranje mozga jer je stvar skroz banalna, a ima na YT bezbroj videa o tome, ja sam pitao ono sto nisam pronasao u vezi samog sastavljanja riga i kasnije optimizacije istog, a posle nekoliko pitanja krenuo na PM da se ne mraci mnogo ovde, Vojkan mi je prvi priskocio u pomoc, kao sto cu i ja nekome ako se zadesi u slicnom problemu
 
Jel neko ima iskustva sa PowerColor Red Devil RX 570 4GB
ima ih kod na KP po 250 eur naravno sa Madjarskom garancijom
 
Ljudi iimam h110 d3a maricnu.Imam 6x 1070 a rudari i vidi ih samo 5 miner,windows...
Mnogi imaju taj problem i sad mi je neko na netu rekao da moram da imam 4 G enable...Sad je problem sto sam posle f23 zadnjeg flesa biosa izgubio ono na pocetku za ulazak u bios.Imam samo crn ekran i odmah me baci na desktop a ako stiskam f12,9,2...kao da zakuca ne upali se ni tastatura pa moram ctrl,alt,del da drzim i onda se samo restartuje.
Kako da udjem u prokleti bios???
A to sve pitam jer mi rece lik na netu da je imao problem isti i da moram imati won 10 u UEFI mode instaliran,ako sam dobro proverio meni pise Legacy.Ako je to to.Kaze kad bude u UEFI da ce videti svih 6 kartica.Zna li neko neato o tome jer ne bi da rusio sistem dzabe?

Ne moraš da rušiš sistem. Uđeš u Win, podigneš comand prompt kao admin i kucaš mbr2gpt /convert /disk: 0 /allowfullos
Tako spremiš disk za UEFI. Ako budeš imao problema sa ulaskom u bios, moraš da otkačiš grafike, izvadiš bateriju, kratko spojiš džamper pored baterije, vratiš je i onda DEL, DEL, DEL :D
Kad uđeš u bios, prebaciš se sa Legacy na UEFI, uključiš mining mod (on automatski pali 4G), primarni video adapter prebaciš na integrušu i staviš je sa Auto na Enable.
Posle toga monitor kačiš na integrušu, a Win će da vidi sve grafike.
 
Poslednja izmena:
Pokusavam cim dodjem sa posla..
veliko hvala za trud :) nadam se da cu imati pozitivne vesti....
 
Poslednja izmena:
Ne moraš da rušiš sistem. Uđeš u Win, podigneš comand prompt kao admin i kucaš mbr2gpt /convert /disk: 0 /allowfullos
Tako spremiš disk za UEFI. Ako budeš imao problema sa ulaskom u bios, moraš da otkačiš grafike, izvadiš bateriju, kratko spojiš džamper pored baterije, vratiš je i onda DEL, DEL, DEL :D
Kad uđeš u bios, prebaciš se sa Legacy na UEFI, uključiš mining mod (on automatski pali 4G), primarni video adapter prebaciš na integrušu i staviš je sa Auto na Enable.
Posle toga monitor kačiš na integrušu, a Win će da vidi sve grafike.

Kod mene to ne moze recimo:

Pogledajte prilog 240545

Inace disk0 se pise zajedno za tu komandu sto si naveo.
 
Fali ti dvotačka između disk i 0
 
@CaptainCrash

flesuj pretposlednji bios, onaj F22, sa njim mozes uci sigurno u bios i sigurno mozes da vidis 6 kartica sa Legacy winom, ja nisam uspeo UEFI da instaliram jer nemam kao boot opciju "UEFI: :imeUSBstika:" vec samo ":imeUSBstika:"
 
Pokusacu...moram nekako uspeti ja se secam kao kroz maglu da sam u biosu imao neato vezano za UEFI a sta konkretno ne mogu se setiti...a mining mod kad sam aktivirao nije mi dizalo sistem,kao da ne poatoji hdd...o tome ima na sajtu te ploce i pominje se neki M.2 ulaz...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje TB250-BTC+ Ver. 6.x na sajtu nema da podrzava g3930 proc dok starija btc ploca ima njega na listi. Ima li neko iskustva moze li TB250-BTC+ Ver. 6.x + g3930 :) hvala ? (ili g3900)
 
Ne moraš da rušiš sistem. Uđeš u Win, podigneš comand prompt kao admin i kucaš mbr2gpt /convert /disk: 0 /allowfullos
Tako spremiš disk za UEFI. Ako budeš imao problema sa ulaskom u bios, moraš da otkačiš grafike, izvadiš bateriju, kratko spojiš džamper pored baterije, vratiš je i onda DEL, DEL, DEL :D
Kad uđeš u bios, prebaciš se sa Legacy na UEFI, uključiš mining mod (on automatski pali 4G), primarni video adapter prebaciš na integrušu i staviš je sa Auto na Enable.
Posle toga monitor kačiš na integrušu, a Win će da vidi sve grafike.

Povadio extendere iz graficki i povezao monitor na plocu....udje u BIOS sve da zvoni :)
Sad peglam dalje.....ahhhh
Hvala Dr1pac mnogo...ovog se nikad ne bi setio i ne bi mi palo na pamet!Hvala svima ostalima koji su se pktrudili pomoci na ovaj....ili onaj nacin!Idemo da probam da promenim sad u UEFI.

U BIOSU imam sad 2 opcije,nisam isao sa onim admin jos uvek....
storage boot option control tu mi stoji Legacy a imam opciju i UEFI
Other Pcie devices e tu mi stoji UEFI

Da li tu mesto da menjam ili da se vratim u win10 pa da idem na ono com.pro kao admin pa dalje da pratim uputstva?
 
Poslednja izmena:
Sve uradio kako je trebalo...dobio UEFI,komacno ulazim u BIOS normalno i enable mining mod,4 g...i jos par stvari sto treba sto sam pratio uputstva i opet pcie 4 port...kartica koja je u njemu tj extender ne vidi je.5 radi i stane kad se digne OS a ova 6 se vrti do besvesti.Ne znam...bas sam razocaran... :(
 
Ajde zameni im mesta, extender od neke druge karte ubodi na taj slot a tu na neki drugi pa vidi, moze da se desi da ne valja extender.
 
Sve je u redu... :( vidim ih svih 6.Cista glupost i na kraju nepaznja...Problem je bio u instalaciji i prepoznavanju kartica.Lepo je pisalo na sajtu 1 by 1.Ja kad sam ih stavio sve od jednom tu je verovarno doslo do zbrke i posle i sto sam vadio ave i stavljao 1 po jednu nije bilo leka.E sad pitanje je da nisam prebacio u UEFI da li bi se resilo nesto time.U svakom slucaju hvala puno svima na pomoci :) stvarno ste pravi...nemam reci...:wave:
Cujemo se ujutru mozda sa novim nekim problemom(nadam se ne...)!
 
Pozdrav ljudi, potrebna mi je pomoc da sastavim rig, ima 6 zotac gtx 1070 kartica (svaka ima 2x8pincha za napajanje), koje napajanje i risere treba uzeti da podrzi ovo?
 
Pozdrav ljudi, potrebna mi je pomoc da sastavim rig, ima 6 zotac gtx 1070 kartica (svaka ima 2x8pincha za napajanje), koje napajanje i risere treba uzeti da podrzi ovo?

Napajanje imas u firmi na slovo E...

ilickao ja LC POWER 1650w mining edition(bucno je) tako kazu mada druga nisam probao da bi pravio poredjenje.
Kolnik ili Kolinik tako neka marka 1200w cini mi se modular atinium iato tamo.Dvoumio sam se izmedju ta 2 i uzeo LC...jbga...
A imas i lod Madjara EVGE 1200-1300w po istoj ceni.
Extenderi isto u tpj firmi jako povoljno oko 980-990 din i to 007 verzija dok na KP ima po toj ceni ali 006 verzija a ta 007 je na KP oko 1400 din.
Nadam se da sam pomogao...iste graficke sam uzeo i sklepao rig pre par dana.
 
Ljudi da li se nekom desavalo da mu posle normalnom mininga na masini, znaci sve ok, iskljuci jednu grafiku? pise Gpu off...
i u Log file-u sam nasao ovo GPU #4: mining disabled pokusavam da nadjem neko objasnjenje na google ali bezuspesno... masina je:

6x sapphire rx480 nitro+
ploca biostar tb250
napajanje corsair 1000w
 
Proveri extendere, posebno napajanje istih, stanje molexa, za tu grafiku. Meni se to desavalo a uzrok je bio topljenje dzeka u samom napajanju, gde je povremeno doslo do gubljenja kontakta. Izrotiraj malo , stavi taj extender na neku drugu grafiku pa vidi sta se desava. Cisto sumnjam da je nesto softverski.
 
Probaj da stisnes broj 4 na tastaturi, mozda pomogne
 
Ako moze mala pomoc
Asus 570 4gb strix
Trenutno
Cora voltage -93
Power limit 0
Core clock 1244
Memory clock 1750
25mhs kopaju trenutno,sta da menjam? Modovan je bios
 
Za ETH core clock stavi izmedju 1070-1124, a memory clock kreni od 1900 pa na gore, dizi ih po 25, dok ne pukne driver, pa ih fino steluj, tj nadji im optimalnu brzinu, a da radi bez problema duze od 48sati.
 
Taj Strix ce tesko raditi sa 1900 memorijom bez custom biosa ;)
Sa prostim kopranjem strapova mislim da mu je 27-27.5 neki max za stabilan rad.

@bojan
Smanji malo clockove na toj karti sto ispada, mislim da pukne driver na njoj pa je miner sam iskljuci.
 
Nazad
Vrh Dno