Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Ima li ko ovaj problem,poslednji Viber
Pošaljem sliku,ili meni bude poslana,i kao da se samo taj dan vidi u Chat-u...
Sutra bude sivo,ali kad kliknem na sivo ona se otvori,a nisam je brisao iz galerije
b3e38a6577219057e328af8c3cb039fc.jpg


Umi Super
 
Zato je telegram Keva [emoji3] sve je na cloudu, snimis primljenu sliku, obrises je u galeriji a ona i dalje u oblaku...
E sad koliko je to sve safe... ali mi se telegram daleko vise dopada nego viber i wa...

@owim one igrice i stkere ja to prvi ne koristim, to bih odma uklonio da mogu iz tog bibera.
 
Poslednja izmena:
Zato je telegram Keva [emoji3] sve je na cloudu, snimis primljenu sliku, obrises je u galeriji a ona i dalje u oblaku...
E sad koliko je to sve safe... ali mi se telegram daleko vise dopada nego viber i wa...

@owim one igrice i stkere ja to prvi ne koristim, to bih odma uklonio da mogu iz tog bibera.
Isto mislim osim što mi na WA bolji pozivi jer se na tg čuje eho iako je dobar zvuk. A ne znam kakav li je duo za pozive. Svi ga hvale. Još jedna dobra stvar na tg je što se brzo i lako učitava na računaru i transver fajlova je brz i lak.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
:)
koristim i ja Telegram,ali i Viber pa zato i Pitam....slika je svakako kod mene u telefonu,samo me zanimalo da li se jos nekog desava ovo sto sam pitao...
 
@6pack, nemam problem sa slikama, sve ok na viberu.
 
desava i meni, moze biti jer mi je Vajber instaliran i na PCu, moze biti jer je veliki broj fotki, pa se sam Vajber pogubi... Mozda je vrijeme da reinstaliram Vajber na PC-u, svakako ima i drugih problema (tipa komp nece da ode u shut down normalno, jer vajber nece da se zatvori kako treba, pa mora force shut down)...
 
Viber koristim u zadnje vreme, i spor je, gomila reklama, pravi duplikate u galeriji, pozivi su užas nestabilni u odnosu na WA.
Što se tiče sigurnosti, ako šalješ s iPhone slike direknto poslate iz galerije nisu enkriptovane, i to je known limitation (koji će biti rešen, nekad)????!!!!
Mislim da nisu ubili legacy klijente bez enkripcije, tako da u jednom momentu će da bude da zbog buga ne radi enkripciju, nego šalje po tom legacy protokolu..............
Sve u svemu, kompletno đubre kao i od početka, ali ljudi koriste, pa koriste, imaju telefone bez slobodnog prostora, pa je jedino što imaju....
 
Mislim da viber najviše koči starije modele uređaja sa malo memorije. Moraju sve te reklame i stikeri da stanu negde. Meni uopšte nije jasno zbog čega je ovde viber najpopularniji i zašto to nije whatsapp kao i u ostatku sveta. Moguće da ovde ljudi slabo poznaju tehnologiju i jedva znaju da se snađu da instaliraju bilo šta pa im viber ostao navika.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Zato sto oni koji "poznaju tehnologiju" znaju da je WhatsApp postao VoIP aplikacija pre dve godine, a pre toga je bio samo Messaging aplikacija, dok Viber podrzava VoIP oduvek, kao i Skype.
 
Jes i to je bilo. Ma whatsapp je kod nas još i dobar. Skoro svako ko ima viber ima i wa. Al da se istestira neka nova apk, e to nema šanse u Srbistanu.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Viber je sad i dobar kakav je bio i kako je radio pre ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja ne znam zašto se pojedini korisnici foruma često žale na Viber?
Meni, a ni bilo kome koga poznajem i ko mi je u imeniku, Viber zasad radi i radio je bez problema.

Послато са HTC One M9
 
Poslednja izmena:
Problem je sto ne radi dobro kako treba da radi. Jednostavno Viber je kako bih rekao sklepan (ovo govorim i za iOS, kao i za Android), doduse na iOS-u sam imao kasnjenje iz nekog nepoznatog razloga, a na androidu je malo bolje. Fluidnost je na strani WA, dok Viber ima ogroman problem (problem lezi u tome sto mora da podrzava stare sisteme i onda aplikacija je jedno djubre koje smrdi u cosku i niko nece da uzme odbaci deo (API za stare verzije) i podrzava tipa samo 6,7 i 8 android)

To bi trebalo sve vise aplikacija da radi, a tada bi i aplikacije mnogo bolje radile, a ovo govorim generalno, ne samo za IM aplikacije.
 
To bi moglo da radi samo za iOS, za android ne.
Posto se telefoni sa androidom 'redovno' apdejtuju, poslednje 3 distribucije koje se nabrojao cine ispod 50% korisnika.
 
Trebalo bi to i za Android. 4 godine update i mirna Bosna. Pričam za high end, mid neka bude 3 godine podrška, a low neka bude 2 godine.

Sent from dark edge
 
Evo Nokia je posla tim smerom, doduse ima svega nekoliko modela pa je samim tim i lakse ispratiti sve.
 
Postoji li mogućnost da se u novijim ver Vibera isključi auto učitavanje anim gifova kad se ubaci samo smajli u poruci?
 
Problem je sto ne radi dobro kako treba da radi. Jednostavno Viber je kako bih rekao sklepan (ovo govorim i za iOS, kao i za Android), doduse na iOS-u sam imao kasnjenje iz nekog nepoznatog razloga, a na androidu je malo bolje. Fluidnost je na strani WA, dok Viber ima ogroman problem (problem lezi u tome sto mora da podrzava stare sisteme i onda aplikacija je jedno djubre koje smrdi u cosku i niko nece da uzme odbaci deo (API za stare verzije) i podrzava tipa samo 6,7 i 8 android)

To bi trebalo sve vise aplikacija da radi, a tada bi i aplikacije mnogo bolje radile, a ovo govorim generalno, ne samo za IM aplikacije.

U tom slucaju, valjalo bi da naprave nesto kao legacy varijantu, ili Viber lite za te starije sisteme... I problem resen :)
 
Ja ne znam zašto se pojedini korisnici foruma često žale na Viber?
Meni, a ni bilo kome koga poznajem i ko mi je u imeniku, Viber zasad radi i radio je bez problema.
Moderno je žaliti se na Viber :) Ja ga baš puno koristim i nikada nisam od nekoga čuo da ima bilo kakav problem. (Naravno, isto važi i za WhatsApp, samo što kod mene u imeniku bar 30% više ljudi ima Viber).
 
Da li neko koristi Facebook messenger Lite? Zanima me da li se samo meni desava da mi stalno pokazuje kao da imam neprocitane poruke, iako kad udjem u aplikaciju jasno je da ih nema... Vremenom se taj broj povecava, pa ih sada ima 3. Jedini nacin da se to izbrise je da instaliram punu verziju, sa kojom se ovaj problem ne javlja...

Koliko lite varijanta stedi bateriju u odnosu na obicnu verziju?

Sent via Xperia Z5
 
Lite dosta manje troši. Mada ne vidim što koristiš msg lite kad iz samog fb lite možeš da se dopisuješ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja, na primer imam samo messenger lite, za ne daj bože, fejs nemam instaliran ni light, a kako stvari stoje, ima sve komplet da leti u djubre

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Lite dosta manje troši. Mada ne vidim što koristiš msg lite kad iz samog fb lite možeš da se dopisuješ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Fb aplikacija je standardna nije lite. Samo messenger je lite

Sent via Xperia Z5
 
@mrmilos kažem da obrišeš obe i da instaliraš facebook lite ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala, ali to mi ne resava problem, treba mi full aplikacija zbog posla, azuriranja stranice itd...

Sent via Xperia Z5
 
Ako nije bilo - Signal je konacno izbacio standalone desktop app, dakle nije vise chrome app.
 
Nazad
Vrh Dno