Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Da nemaš neki kejs koji pravi neku refleksiju...?
 
Sto vise citam o mi 5s sve vise se odaljavam od pomisli da uzmem ovaj telefon. Ispade da je sve lutrija , mozes da bude sve extra a sa druge stane mozes da poludis .
 
Lici na problem koji ima blic u kombinaciji sa silikonom.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Lici na problem koji ima blic u kombinaciji sa silikonom.

Sent from my Redmi Note 4X
Није само што личи на проблем са силиконом, него и јесте то у питању. Сад сам сликао једну слику без маске са блицем и слика је одлична, нема рефлексије.
Ено сад да ли постоји нека маска која не ствара рефлексију?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Gledaj da bude tamna, da ne "propusta" blic u velikoj meri kao ta providna.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Хвала.
Због тако баналне ствари ми је стварало проблем, избегавао сам да користим блиц, мислио сам да је до телефона.
Видећу на Алију нешто да пронађем, ако може неки предлог.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Black sand(mate black)

High Qulity AIXUAN Xiaomi mi5 Full Coverage Quicksand Case High Quality Frosted Shield Matte Cover For Xiaomi mi5 m5 Xiaomi5
http://s.aliexpress.com/eMzqiUJn
(from AliExpress Android)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Поред ове плаве флеке која се пре два дана појавила на дисплеју имам и замерку на блиц, слика буде бледа са леве стране. Да ли још неко има сличне проблеме, мислим да је понекад и слаб одзив тачскрина.
acea5de87a6d2c250e4ff5c48a9943e8.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Reklamiraj ako imas garanciju...
 
Reklamiraj ako imas garanciju...
Tek sas videh druge odgovore. Dobro je da je samo do maske.

Za plavu fleku na ekranu reklamiraj, nema druge, ako imas garanciju. Bas shkrtare sa tim ekranima krastavac, i uzimaju od proizvodjaca cije ture su razlicito kalibrirane na boje, neke budu zuckastez neke svetlo plave, bas sam.citao juce o tome.

Zato je mozda najbolje licno da se telefon kupuje, ali nije uvek prakticno, pa lepo sve pogledas i ako odgovara uzmes.

Slab odziv touchscreen-a sam i ja imao i poslah ga na servis...
 
Ubacio sam Viper4arise i zvuk se preporodio,kako na sluskama tako i na zvucniku,ako nekog intresuje kako se ubacuje,okacicu vcrs detaljno upustvo..
 
Sto vise citam o mi 5s sve vise se odaljavam od pomisli da uzmem ovaj telefon. Ispade da je sve lutrija , mozes da bude sve extra a sa druge stane mozes da poludis .
Pa ako u ovom topiku citas o 5s onda i treba da bezis od istog [emoji14]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da bi viper4arise radio mora se podesiti selinux permissive mod. Ja sam to odradio preko magiska i istovremeno istim odradio root.

Rutovanje i podešavanje selinux permissive moda:

1) Ako ste prethodno rutovali sistem nekom drugom metodom (a ne magiskom), derutujte pa nastavite dalje. Instalirajte magisk zip iz twrp-ahttps://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

2) Kad butujete sistem otvorite magisk aplikaciju i iz menija izaberite Module i dodajte ovu skriptu za permissive modhttps://drive.google.com/open?id=0B0...VJ1cmVfUUtfZlE i restartujte sistem.

Instaliranje A.R.I.S.E i viper4arise:
1) Instalirajte ovaj aroma zip iz twrp-ahttps://drive.google.com/open?id=0B0...kU1eXRXMXBRWUU . Ako vas pita na početku da li ste iskusan korisnik ili noob/početnik izaberite da ste početnik.

2) Izaberite Core System and Modules i Viper4Arise i Viper4Arise Profiles. Ostale modove preskočite (Arkamys Audio, Dolby Atoms, Dolby Digital Plus itd).
3) Remove deep_buffer from audio policy - Yes
4) Set SELinux to Permissive Mode - tu odgovorite No, pošto smo to već odradili magisk-om.
5) Repair Sd card Permissions - Yes

Ostala pitanja preskočite ili odgovarajte sa Ne, ako ih ima.

Posle instalacije butujte sistem i otvorite viper4arise aplikaciju. Uđite u meni i izaberite driver status. Ako piše enabled: yes i status: normal, znači da je viper4arise radi 

Pustite muziku iz plejera i iz viper4arise menija izaberite profil ili podesite sami profil kako vama odgovara.

Testirano na miui 9 i na officialnom LOSu.
 
Da bi viper4arise radio mora se podesiti selinux permissive mod. Ja sam to odradio preko magiska i istovremeno istim odradio root.

Rutovanje i podešavanje selinux permissive moda:

1) Ako ste prethodno rutovali sistem nekom drugom metodom (a ne magiskom), derutujte pa nastavite dalje. Instalirajte magisk zip iz twrp-ahttps://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

2) Kad butujete sistem otvorite magisk aplikaciju i iz menija izaberite Module i dodajte ovu skriptu za permissive modhttps://drive.google.com/open?id=0B0...VJ1cmVfUUtfZlE i restartujte sistem.

Instaliranje A.R.I.S.E i viper4arise:
1) Instalirajte ovaj aroma zip iz twrp-ahttps://drive.google.com/open?id=0B0...kU1eXRXMXBRWUU . Ako vas pita na početku da li ste iskusan korisnik ili noob/početnik izaberite da ste početnik.

2) Izaberite Core System and Modules i Viper4Arise i Viper4Arise Profiles. Ostale modove preskočite (Arkamys Audio, Dolby Atoms, Dolby Digital Plus itd).
3) Remove deep_buffer from audio policy - Yes
4) Set SELinux to Permissive Mode - tu odgovorite No, pošto smo to već odradili magisk-om.
5) Repair Sd card Permissions - Yes

Ostala pitanja preskočite ili odgovarajte sa Ne, ako ih ima.

Posle instalacije butujte sistem i otvorite viper4arise aplikaciju. Uđite u meni i izaberite driver status. Ako piše enabled: yes i status: normal, znači da je viper4arise radi 

Pustite muziku iz plejera i iz viper4arise menija izaberite profil ili podesite sami profil kako vama odgovara.

Testirano na miui 9 i na officialnom LOSu.


Vidim da ne rade linkovi,ima upustvo na mi 4c strani sa bencha na 159toj strani,post od šnele
 
Hardverski problem, losi ekrani, trazite ponovo zamenu.

Imaju vise dobavljaca ekrana pa sta ti se zalomi..

Drugar ima mi5 kupljen u Kini, radi perfektno vec duze vreme.

Ja bih trazio zamenu, ili povracaj novca pa kupi na drugom mestu
Mobiteli su kupljeni preko interneta (olx.ba) tako da ne mozemo traziti povrat novca, prodavac je ispao posten i time sto nam je poslao nove uredjaje...

Ja se nadam da bi mogla biti i softverska greska, jer mi je cudno da se ista greska javlja na 4 uredjaja i nije stalno prisutna. Mozda rijese problem sa miui 9

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Та флека изгледа овако. Да ли се то може решити калибрацијом екрана?
У сваком случају ћу га носити на сервис, имам гаранцију. Да ли је потребно да обришем Intesa mobi и Wave2pay апликације.?
d8e63dfed0dcac1a442704ff53ec5220.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Mobiteli su kupljeni preko interneta (olx.ba) tako da ne mozemo traziti povrat novca, prodavac je ispao posten i time sto nam je poslao nove uredjaje...

Ja se nadam da bi mogla biti i softverska greska, jer mi je cudno da se ista greska javlja na 4 uredjaja i nije stalno prisutna. Mozda rijese problem sa miui 9

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Probaj da premestis ikonice na vise ekrana , zna cesto da ako jedna boja dominira ima taj efekat...
Kao blago podrhtavanje osvetljenja...
Uglavnom se javlja u nekoj kombinaciji wallpaper-a i ikonica...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ladno čovek copy-paste-ovao moj post iz mi4c teme sa linkovima ka mom goodle drive-u [emoji41] Želim zaštitu svojih autorskih prava [emoji34]

p.s. šalim se malo [emoji6]

Sad ozbiljno, viper4arise stvarno preporodi zvuk u sluškama. Bar je tako na mi4c.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Ladno čovek copy-paste-ovao moj post iz mi4c teme sa linkovima ka mom goodle drive-u [emoji41] Želim zaštitu svojih autorskih prava [emoji34]

p.s. šalim se malo [emoji6]

Sad ozbiljno, viper4arise stvarno preporodi zvuk u sluškama. Bar je tako na mi4c.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk

Pise da dnu ko je autor :D Ubacih danas i bratu na RN4X kida :D
 
Која су добра заштитна стакла са Алија? Да буду јефтинија.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Која су добра заштитна стакла са Алија? Да буду јефтинија.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Nillkin se meni pokazao extra. Momo su isto dobra, tako bese marka valjda.

Ostala su sigurno ok, i neka jeftinija. Ne isplati ti se to sa Alija, osim ako bas nema kod nas da se nadju
 
Што се не исплати узимати
преко Алија, тамо су од 150 дин па навише, код нас 600. Не кажем да су истог квалитета.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Sta mislis, odakle ovi nasi porucuju? :)
 
Pa mislio sam na ta kvalitetnija, za prosli mob sam gledao i kod je Nillkin staklo bilo 800-1000 dinara a na Aliju 7-8$. Tako da mi je bilo isto gde cu ga uzeti.

Da, postoje i ta jeftnija, ona te izadju oko 300 ako otvaraju paket, mada u velikom broju slucajeva pustaju bez otvaranja, meni su jednom samo carinili tako neku sitnicu, kraljevi
 
Pa mislio sam na ta kvalitetnija, za prosli mob sam gledao i kod je Nillkin staklo bilo 800-1000 dinara a na Aliju 7-8$. Tako da mi je bilo isto gde cu ga uzeti.

Da, postoje i ta jeftnija, ona te izadju oko 300 ako otvaraju paket, mada u velikom broju slucajeva pustaju bez otvaranja, meni su jednom samo carinili tako neku sitnicu, kraljevi

Ja vec godinama unazad uzimam stakla koja me izadju 100 din i super sluze,iskreno nebulozno je davati 1000 din za staklo,ali za case je druga prica :D
 
Ja vec godinama unazad uzimam stakla koja me izadju 100 din i super sluze,iskreno nebulozno je davati 1000 din za staklo,ali za case je druga prica :D
Slazem se, ja uzimam Nillkin futrole i uz njih dobijem njihovu foliju. To mi je dovoljno jer mi telefoni nikada ne ispadaju, kapiram ako padme dovoljno jako/nezgodno ne spasava ga ni staklo :). Nillkin stakla imaju prednost jer su ultraprecizno odradjena, po meri. Za S7 npr je bolje uzeti Nillkin nego obicno neko jer je ukrojeno do ivice koja je oborena.

Meni su Teracell stakla extra. Kontam da su kao kineska ta od 150, kod nas se nalaze za 250-300...
 
Slazem se, ja uzimam Nillkin futrole i uz njih dobijem njihovu foliju. To mi je dovoljno jer mi telefoni nikada ne ispadaju, kapiram ako padme dovoljno jako/nezgodno ne spasava ga ni staklo :). Nillkin stakla imaju prednost jer su ultraprecizno odradjena, po meri. Za S7 npr je bolje uzeti Nillkin nego obicno neko jer je ukrojeno do ivice koja je oborena.

Meni su Teracell stakla extra. Kontam da su kao kineska ta od 150, kod nas se nalaze za 250-300...

Dobre su nillkin,i ja sam ih uzimao dok mi tel nije ispao i pao bas na onaj deo tel-a koji ne obuhvata case i puce
 
Dobre su nillkin,i ja sam ih uzimao dok mi tel nije ispao i pao bas na onaj deo tel-a koji ne obuhvata case i puce
Da, imaju taj deo gore i dole koji ne pokrivaju, jeste mana velika, eto sta se tebi desilo... Meni bas retko ispadaju telefoni ali nikad se ne zna. Nillkin mi je nekako najelegantnija futrola.

Neko je postavio ovde link za futrolu, kosta oko 7-8 dolara, bas je dobra, mozda uzmem i tu, kad uzmem mi5 sa servisa...
 
Uzeo preko alija,xiaomi futrola za mi5 original,nepunih 10eu. Ima još u crnoj i roze boji.Otvorena dole.
a0615f7ced6b4959cc9e05a3240d1d63.jpg
8170dde7995f5311b7afa290ee46670b.jpg
bbf0f124670c5a89e101852f3e04edb6.jpg
7f231cebf72206034e00022c3b451220.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Meni nisu jasni ti case-ovi koji ne pokrivaju celu gornju i/ili donju ivicu. Uvek gledam da bude telefon zastićen sa svih strana ako vec koristim case
 
Nazad
Vrh Dno