Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to nije do 500e, a ima i slabiji model Fujitsua za 500e.
Tu je i Midea Mission, sa daleko vise opcija, ali ne znam koja bilje radi.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Hm... LMCE nema opciju da se "stišaju" zvuci koje klima ispušta kada primi signal od daljinca. Možda će da rade šrafciger i čekić da se isključe trajno. Videćemo.
 
Klešta sečice :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
A ja mislio da sam zjbn jer mi smeta svaki neki qrc , ima gorih i od mene :D

Pa koji ti smeta taj zvuk , kao da drndas daljinac svako malo ..
 
Ja daljinac sakrijem. Mir u kući nema cenu, hahaha.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Imam ideju da automatizujem neke stvari dok spavam (ne samo sleep funkciju)... ili dok druge osobe u toj prostoriji spavaju a ja daljinski upravljam...
 
Pogledao sam predloge. Kod Fujitsu LMCE sam naišao na neočekivan problem da je unutrašnja jedinica čitavih 87cm širine što kod mene ne može da stane, max 80 možda 81 uz muku, ali preko ne. Fujitsu LLC me maši za 1cm (širina 82cm). Sličan problem sa General gde je 84cm.

Kakve su Daikin (made in Czech), Mitsubishi? Valjaju li ove kineske Gree vidim da su u ekspanziji?
 
Daikin ftxb35c je valjda 79cm?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Dobri su Daikin i Mitsa , zavisi za sta ti treba , svakako su ti bolji od Gree ili bilo koje kineske klime ..
 
@leksa
Mozes da je malo iskosis tako sto ces unutrasnju da montiras na dva profila a i njih srafis u plafon. Tako smo mi LU model montirali u lokal jer nismo hteli da busimo izlog tojest aluminijum.
 
Pozdrav svima, imam dve fujitsu 12 lmca. Kada su temperature bile napolju oko 12 stepeni, i ja podesim na 23, duva povremeno dosta mlako, pa ako se zadesi covek ispod klime, zna da bude malo neprijatno. Temperatura u sobi se povecava, to stoji, i dodje na zadatu, ali me interesuje ima li neka savet kako da se podesi..da li na visu temperaturu, jaci izduv ili nesto trece?
 
Ne na jaci izduv , to nikako , jer ako pojacas izduv imaces jos veci osecaj hladnoce . Ili da smanjis jacinu izduva pa ako ta jacina nije dovoljna da lepo pokriva ceo prostor onda podigni za stepen vise a ostai izduv kako je sada pa vidi kako ce ti odgovarati .
 
Ne na jaci izduv , to nikako , jer ako pojacas izduv imaces jos veci osecaj hladnoce . Ili da smanjis jacinu izduva pa ako ta jacina nije dovoljna da lepo pokriva ceo prostor onda podigni za stepen vise a ostai izduv kako je sada pa vidi kako ce ti odgovarati .

Pokusacu onda na vecu temperaturu i na low, jer ako stavim na drugu crtu odozdo vec se stvara taj osecaj hladnoce, a pokusacu kao sto rece djalf , i da podignem krilca, inace recite mi jel to u sustini tako mora da duva, jel i kod vas taj slucaj, hoce li se to malo promeniti kada pocnu hladnoce?
 
Ova slika je sa aplikacije preko mobilnog slikana jutros kada sam dosao sa posla
dde558aebd82958202c04266eeaa7dbb.jpg

Realno,u prostoriji je bilo oko 22 stepena a pogledajte koja temperatura unutar prostorije je prikazana!!! Mozda u tom zecu lezi grm??spoljna je bila tacna a unutrasnja nije bila veca od 23 sigurno....

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pokusacu onda na vecu temperaturu i na low, jer ako stavim na drugu crtu odozdo vec se stvara taj osecaj hladnoce, a pokusacu kao sto rece djalf , i da podignem krilca, inace recite mi jel to u sustini tako mora da duva, jel i kod vas taj slucaj, hoce li se to malo promeniti kada pocnu hladnoce?
Navići ćeš se nakon prve sezone grejanja. Tako mora. Meni je lično bolje da duva na dole nego pravo, nekome u glavu. Sem ako lokacija na kojoj je instalirana unutrašnja nije baš loše odabrana.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ova slika je sa aplikacije preko mobilnog slikana jutros kada sam dosao sa posla
dde558aebd82958202c04266eeaa7dbb.jpg

Realno,u prostoriji je bilo oko 22 stepena a pogledajte koja temperatura unutar prostorije je prikazana!!! Mozda u tom zecu lezi grm??spoljna je bila tacna a unutrasnja nije bila veca od 23 sigurno....

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Koja ti je ovo aplikacija?
 
Midea Mission + wifi modul = Android aplikacija

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Midea air

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Definitivno su ovde elektronika i senzori u banani..da stvarno ima 32 stepena ja bi kožu sa sebe skinuo
ca723601fe6f17ee27f3e4f727da86f2.jpg


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ko zna koji senzor to čita. Možda je i aplikacija u banani

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Nije jozza...imam i u spavacoj na 12-ci i tamo ocitava realne vrednosti..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pa mozda je to problem sa 18-icom. Ko zna sta brljavi na njoj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Midea Mission + wifi modul = Android aplikacija

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Znam za taj kombi, nego zbunio me prikaz spoljne temperature.

Vezano za aplikaciju i modul, kako ide pristup sa spoljne mreže? Preko IP adrese ili njihovih servera?
 
Dovoljno je da to kuci umrezis na wi fi a van kuce automatski radi preko mobilne mreze

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno