Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vezano za film "The best offer" - jedna nejasnoca:

Zanima me sledece - kako je Virgil uopste opljackan, kada je samo on znao sifru svog sefa (kada je Kler vodio da joj pokaze slike, drzala je stalno zatvorene oci, ako se ne varam)?

To nas je režiser naveo da mislimo. Mi ne vidimo da li Kler drži oči zatvorene kad Virgil ubacuje šifru. Očigledno da nije.
Btw Virgil Oldsman je stvarno dobro ima za starca koji je dočekao starost kao devica :D


Sent from mTalk
 
Kako sam se zaj*bo.

Vidim prvo Okja i 10/10. Odgledam trailer i kao "nije lose, taman sa devojkom da gledam nesto". Stavim da se skida naravno, vratim se da procitam tvoj review i skapiram da je film fail i sad cu da ga cancel-ujem :D
Pa gleaj ga ti ako si anemicni vegan lozis se na petu, spasavanje kitova i te fore :0 msm mozda ti se svidi ali je cudno glupavo/los film i sve je nekako uvrnuto snimljeno.
 
Inace, kome se gleda pravi mindfuck, lepo odgleda Primer (2004). E to je meni mindfuck... Film koji je logicki upotpunjen i koji razumes kad posle odgledanog filma pogledas explanation video na tjubu, a onda pogledas explanation video of explanation video i bude ti jasno sve (mozda) :d
A onda dođe autor i kaže ma kakvi, objašnjenje je nešto sasvim drugo :) Inače, Primer mi je bio tako dosadan film da sam hteo da se upucam. Užas.

Uh, kakav maestralan SF. Svaka preporuka od mene. Ocena 9/10. Film je, čini mi se, podcenjen i uvek je na onim listama nepoznati SF filmovi. Onda je valjda postao poznat, nemam pojma :D

Pogledajte prilog 236756
 
It comes at night 2017, zali boze vremena...
 
Vezano za film "The best offer" - jedna nejasnoca:

Zanima me sledece - kako je Virgil uopste opljackan, kada je samo on znao sifru svog sefa (kada je Kler vodio da joj pokaze slike, drzala je stalno zatvorene oci, ako se ne varam)?

Evo ovde se vidi...:

... kako je opljačkan. Nije imala zatvorene oči.
1.jpg
[/QUOTE]
 
A onda dođe autor i kaže ma kakvi, objašnjenje je nešto sasvim drugo :) Inače, Primer mi je bio tako dosadan film da sam hteo da se upucam. Užas.


Uh, kakav maestralan SF. Svaka preporuka od mene. Ocena 9/10. Film je, čini mi se, podcenjen i uvek je na onim listama nepoznati SF filmovi. Onda je valjda postao poznat, nemam pojma :D

Pogledajte prilog 236756

Ja sam Primer isključio posle dvadesetak minuta, koliko je dobar, dok je Coherence pravi mali masterpicece.
 
Meni bolji film od prethodna dva. Cogman mi super robot, on i Hopkins najbolje u filmu.

Nije me sramota. Nije mi pao IQ.
 
^^
Za Hopkinsa -> jer je dobio dobru kintu

Za Bay-a i njegove filmove -> jer ostaje u sklopu zacrtanog budzeta, ne probija rokove i njegovi filmovi (nekim cudom) uvek budu veoma profitabilni. Iskreno jedino zasto on vredi je da radi kao "asistent producenta" i bude zaduzen za akcione scene u filmovima (sto cini mi se i jeste kako je poceo karijeru radeci za Spilberga ako se ne varam). Vazi za "rezisera" koji ima odlican osecaj za akcione kadrove, ali mu finalni "rez" i storytelling ne vrede pisljivog boba.

Doduse poslednji "guilty pleasure" od njega mi je bio 13h Secret Soldiers of Bengazi (skroz ok akciona rokacina), a pre toga ne pamtim sta sam se usudio da ogledam (osim Transformersa 1 i 2)...

Digao sam ruke posle dvojke i nemam namere da gledam dalje. Video sam cast i rekao bih da tu jedino vredi je da se pare oci na Lauru Haddock koju znam iz uloge u seriji Da Vinci's Demons (koja je za preporuku iako su morali da je vidno prerano otkazu)


EDIT:

Upalih njegov "opus dei"

Odgledao sam i Pain & Gain... Nisam (ali secam se da je malo falilo) TMNT... Nisam znao da je radio i na seriji Black Sails iako mi je par prijatelja preporucilo...


Eto najavljeni i Transformersi 7. i 8. deo i offspin Bumblebee... Sto znaci da ce da se gura fransiza Bayu dokle god im donosi profit.
 
Poslednja izmena:
Ne treba mu zabraniti da snima,treba ga poslati u zatvor za sve sto je do sad uradio sa transformersima i tmnt.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Zar nije on imao neke veze i sa Bad Boys ili sam pomesao sa nekim? Koliko se secam filma, svakako valja.
 
Ne treba mu zabraniti da snima,treba ga poslati u zatvor za sve sto je do sad uradio sa transformersima i tmnt.


Sent from my iPad using Tapatalk
Između ostalog.
Snimio je Pain & Gain koji nije loša komedija, sem onih njegovi kadrova kamere i piss filtera. Bad Boys mi je bio odličan, tj oba kad sam bio klinac. Oba dela su imali extra muziku ko voli rad i hip hop. Sad baš ne znam koliko bi mi legli.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bay je zlatna koka, das mu neki budzet i on ti pravi pare. Lik nema ni jedan neprofitabilan film, epske gluposti snima. Ko to jos moze ?
 
Jeste radio BB i Armageddon i oni spadaju u gore navedenu "guilty pleasure"... Ali kada se sagleda sve, mozda na prstima jedne ruke moze da se navede sta je iole gledljivo.

I bas zbog toga sto od letnjih thrash blokbaster filmova mlati pare Holivudu i dalje ima angazman i ocigledno se ne buni. A i deluje da nije zahtevan po pitanju "licnih projekta" - jer obicno glumci i reziseri "moraju" nezvanicno po ugovoru da odrade stvari koje im servira gornji esalon Holivuda pa tek onda sami da izaberu na cemu bi radili.
 
Poslednja izmena:
Armagedon odlican? Pa necemo sad od teme praviti sprdnju :p
 
Vodite racuna o spoilerima, ma koliko glupi filmovi bili, ne smeju se otkrivati detalji bez spoiler tagova.
 
Da li je It toliko dobar ili je neka vrsta hypa?
Ima više nego dobre ocene gledalaca na metacritic. Nisam neko ko gleda ovakve filmove jer me mogu uplašiti, ali uvek sam voleo horor temu!, kroz igre i filmove dok su imali efekta na mene.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Rešio da ovih dana obnovim neke stvari od Steve Martina. Za početak će biti:
Dirty Rotten Scoundrels (1988) , Sgt Bilko (1994) i Bowfinger (1999), eventualno dva dela Pink Pantera.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Da li je It toliko dobar ili je neka vrsta hypa?
Ima više nego dobre ocene gledalaca na metacritic. Nisam neko ko gleda ovakve filmove jer me mogu uplašiti, ali uvek sam voleo horor temu!, kroz igre i filmove dok su imali efekta na mene.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Dobar je ali nije nista wow,hype ipak radi svoje.
Vise je to sto je horor jos rimejk a gle cuda dobro je ispao sto do sad nismo imali.
I mislim da film budi neku vrstu nostalgije kod gledalaca
jer je u fazonu '80 i ima te old school kvalitete.
Samo ja ga uopšte nisam doživeo kao horor vise mi je neka avantura sa horor elementima,cak ima dosta komicnih scena. Ali sve to je jako lepo upakovano,svakako preporuka za film.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
TRANSFORMERS: THE LAST KNIGHT (2017)
Zanr: Akcija
imdb ocena: ★★★★★☆☆☆☆☆ ( 5.2/10 )
moja ocena: ★★★★★★☆☆☆☆ ( 6.0/10 )
Info: Directed by Michael Bay. With Mark Wahlberg, Anthony Hopkins, Josh Duhamel, Laura Haddock.

Odgledao kod kuce, na BR izdanju u opustenoj varijanti. Deo pre ovoga nisam mogao da odgledam do kraja. Ovaj sam uspeo (usprkos duzini od 149 minuta) i cini mi se da je koncepcija samog filma uradjena iz drugacijeg ugla nego ostali delovi. Akciono-animacione scene nisu prezasitile film i uvodjenje raznolikih i neobicnih autobota su malo razbile uobicajenu monotoniju. Od price sam se pozdravio pre nego sto sam i poceo da gledam film tako da u tom pravcu stvarno nemam sta da kazem. Takodje, kako sam uspeo da odgledam film do kraja, kako mi je film gledljiv i ocenu preko 5 mozda mogu da objasnim cinjenicom da prethodni deo nisam mogao da svarim i da duze vreme nisam odgledao ista slicno. Ispravite me ako gresim ali mi se cini da je ovaj deo drugaciji od prethodnih. (Nisam gledao prethodne komentare jer sam hteo da budem sto subjektivniji mogu za ovakav film jer, priznajem, bio mi je izazov da ga odgledam do kraja).
 
Poslednja izmena:
Kad vec linkujes imdb (sto je pozeljno), nema potrebe za njihovom ocenom i drugim podacima.
 
Rešio da ovih dana obnovim neke stvari od Steve Martina. Za početak će biti:
Dirty Rotten Scoundrels (1988) , Sgt Bilko (1994) i Bowfinger (1999), eventualno dva dela Pink Pantera.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Ne zaboravi Plains, Trains, Automobiles :)
 
Kad vec linkujes imdb (sto je pozeljno), nema potrebe za njihovom ocenom i drugim podacima.

Ok, meni jos lakse tako. Licno volim da vidim na prvu loptu ko je rezirao, glumce, zanr, ali u sustini koga zanima nek samo klikne i imace i vise od toga. Tako je i po pravilima za ovu temu. Hvala.
 
offtopic: Ja kad hoću da gledam neki film, traženje traje bar pola sata, kao da mi je to sad ne znam šta. Da li još neko ima taj "problem", ili sam samo ja polupan :d

Koliko sam samo puta naleteo na ovaj komentar dok sam trazio film u temi, a potraga je minimum pola sata :D

U poslednje vreme pogledao sam nekoliko filmova i uglavnom dobro prelistam temu da se uverim da stvarno vredi gledati, da ne trosim vreme i za sada sam dobre izabrao.

Tako da ako je neko u potrazi a nije pogledao sledece, moze da bira: (ocene necu ostavljati, svi su mi se svideli)
- Gifted
- A Street Cat Named Bob
- Perfect Strangers
- The Best Offer
- Shot Caller

Jedino koji sam mozda omasio je: CHIPS Sinoc sam ga pogledao i ocekivao sam vise "komedije"

A za ovaj vikend ce biti mozda neki od ovih: (i dalje trazim)
- Me and Earl and the Dying Girl
- Department Q: The Keeper of Lost Causes
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno