Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze li neko pismen da objasni sta se desilo sinoc sa ETH. Pokusavam da nadjem neku vezu u chartovima i razlog tako naglog dumpa ali neide.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ripple skocio a ja pre 3 dana nisam uspeo da prodjem verifikaciju na coinbase da pazarim :D Naravno support mi nece skoro odgovoriti :D
 
Ja pisao pre izvesnog vremena na pm ali nista.
Mozes li samo napisati, ako koristis, koji software za margin trading, ili sve odradjujes direktno na menjacnicama ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Izvini, imam dosta neodgovorenih PM-a jer ne stizem. Za vikend sam tek slobodan pa cu svima odgovoriti. Kad radis 3 posla. :S:

Koristio sam svasta, sada sam direktno na menjacnici. I jako slabo se trenutno bavim day tradingom. Pogledam malo kretanja, analize i to je to.

Trendovi se jako brzo menjaju, barem dva puta dnevno. Ne mozes vise sve pohvatati.

BTC - za sada long jer je ultra bullish na period od par nedelja.
LTC - takodje bullish, samo se ceka okidac.
ETH - isto bull ali ulazak ne jos.
Ripple - nesiguran mi je i najveci rizik nosi od svih.
BCH - moze probiti $1000 i gurace ga neko vreme ali mi je on najisplativiji za shortovanje kad dodje vreme. :p

Ostalu boraniju ne gledam jer ne trosim vremena na sicu, a u takve ne ulazem puno.

Treba pratiti ICO-ê, novo je jos uvek, a u pocetku se moze zaraditi sasvim solidno. Kasnije kad se omasovni, bice kasno.
 
Ripple - nesiguran mi je i najveci rizik nosi od svih.

nadjoh informaciju da je banka londona izabrala ripple kao platformu za testiranje.. mozda i ostanu na njoj..
Plus "federalne rezerve" cackaju sa ripple-om.. Ako ripple skoci mnogi ce se opariti.. (ukoliko ovo nisu lazne informacije)
Pitanje je samo, da li je manja krivica puci ulozenu sicu ili ne uloziti i propustiti ekstra zaradu...
 
Po menu, ako ne ulozis i propustis zaradu je veci greh. Sica se izvuce uvek, a ovako uvek ostaje nada u bolje sutra ako nista drugo.[emoji1]

Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Pravilo kod crypto-a je da se nikada ne oslanjas na takve vesti.

To ti je stvoreno za onaj sloj najnaivnijih, kojima je lako izbiti pare iz dzepa.

Ne znaci da ne moze gore, nego da ova vest ima jako (ni)malo uticaja na cenu.

@CTR99,

Svakako je veci greh puci pare koje si tesko zaradio na nesto nesigurno (jer vidis kako ostali uzimaju lovu na necem slicnom pa bi i ti), nego da propustis priliku za neku ne-drasticnu zaradu. Jer ripple tesko da moze gore kao u Q1 ove godine.

Smart shopping je bio pocetkom ove godine i ko je tad uzeo, taj je na konju. Svi ostali kupe mrvice i ozbiljni su kandidati da udju u crveno.
 
Poslednja izmena:
A na kakve vesti se treba oslanjati ?
Meni je ovo postao ozbiljan "hobi" :) ,pa uputi ako te ne mrzi :)
 
Pravilo kod crypto-a je da se nikada ne oslanjas na takve vesti.

To ti je stvoreno za onaj sloj najnaivnijih, kojima je lako izbiti pare iz dzepa.

Ne znaci da ne moze gore, nego da ova vest ima jako (ni)malo uticaja na cenu.

@CTR99,

Svakako je veci greh puci pare koje si tesko zaradio na nesto nesigurno (jer vidis kako ostali uzimaju lovu na necem slicnom pa bi i ti), nego da propustis priliku za neku ne-drasticnu zaradu. Jer ripple tesko da moze gore kao u Q1 ove godine.

Smart shopping je bio pocetkom ove godine i ko je tad uzeo, taj je na konju. Svi ostali kupe mrvice i ozbiljni su kandidati da udju u crveno.
Slazem se, ali je rekao da je sitna lova.
Idealna prilika da se iskusa, i u RL iskusi situaciju, sa neposrednim iskustvom saceka sledecu 2017.

Kakvo je ludo vreme,svasta moze da se desi. Ogromne pare se uzimaju I moze da se desi da na kraju 2018 pricamo kako je dobro bilo uloziti u jesen 2017.

Ko ce znati. Ja verujem u kripto iz srca, I nastavicu da ulazem. Naravno, samo sume koje sam spreman i da izgubim.

I ne samo ulazem. Bavim se nekom prodajom i primam kripto bez razlike u odnosu na cash.

Zelim da mislim da na taj nacin doprinosim kripto zajednici.

Jedino ako ima nekih nenormalnih skokova/oscilacija tokom dana, koristim srednju dnevnu cenu na coingecko.


Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba pratiti ICO-ê, novo je jos uvek, a u pocetku se moze zaraditi sasvim solidno. Kasnije kad se omasovni, bice kasno.

Koji je tvoj savet za kupovinu ICO.
Da li kupovati u prvoj rundi pre-sale i zarobiti novac na 2meseca ali dobiti veći broj tokena li u poslednjoj rudni da se ne zarobi lova? Ili tek kad izađu na menjacnicu?
Sve ima svoje prednosti. Al me zanima i tvoje mišljenje.
 
A na kakve vesti se treba oslanjati ?
Meni je ovo postao ozbiljan "hobi" :) ,pa uputi ako te ne mrzi :)

Ako ti je postao hobi, trebalo bi da znas da su vesti za naivce i generalno se ne treba oslanjati. Oni su ti poguraci cene, tj nagovoriti ljude kroz vesti da je nesto cool, kako bi kupovali i nabijali cenu, a oni se polako istresati.

Kljucno ti je pratiti valutu i prepoznati trend. Na nekima je to teze, na nekima ne. Uglavnom ako ga prepoznas na vreme, zarada ce ti biti brutalna. :)

Takodje nije lose pratiti ni vece igrace sa milionima $ na raspolaganju. Oni su u zatvorenim krugovima i dogovorima koje mi saznajemo tek kad bude kasno. Zato ti njih ispratis i ostane ti na kraju solidan plen.

Primer:
LTC je po meni totalni krs ali ga volim zbog pumpa i dumpa, pa cak mislim da i njegov kreator takodje to preferira, nego stvarni rad na valuti. Za ovih 5 godina LTC mi je 4 puta doneo vise od x5 ulozenog. 2013-te je imao 2 pumpa, imace ga i ove. Moguce da se vidimo na $100 uskoro. Ali ono najbitnije, pravljenje para u crypto-u je direkno povezano sa strpljenjem coveka. Onaj kome je dugo da ceka cak mesec dana na x2, neka predje na nesto drugo, ili neko pljackanje, to mu je brze.

@Djomlare,

Ako ces iskreno, pojma nemam. I ja sam ih skoro poceo gledati ali mi vreme ne dozvoljava da sednem i detaljno pregledam sta imamo na raspolaganju.
 
Poslednja izmena:
ICO su jako zanimljivi. Evo, možda ti inf. bude koristan. @LA Ti si meni, a i mnogima na forumu mnogo pomogao.
EVX https://www.everex.io/ zvuci jako zanimljivo. Originalan program, a i lepu su cifru skupili, preko 15m. Trenutno je moj favorit. Mnogi ne ico pređu 1m takve ni ne gledam. Token sale se završava 31.08. tako da bi uskoro trebao da bude i na menjačnicama, lova neče biti dugo zarobljena.
Red je i da ti imaš svoj token :) LAtoken https://sale.latoken.com/ je počeo da prikuplja lovu 22.og i već su skupili skoro 9m, lepa cifra. Nisam stigao dobro da ga analiziram, ali čini mi se da je među ozbiljnijima.
Student je takođe u ICO pa i on može uvek da baci favorita :)
Nadam se da je ovo nekome od koristi :)
 
Ako ti je postao hobi, trebalo bi da znas da su vesti za naivce i generalno se ne treba oslanjati. Oni su ti poguraci cene, tj nagovoriti ljude kroz vesti da je nesto cool, kako bi kupovali i nabijali cenu, a oni se polako istresati.

Kljucno ti je pratiti valutu i prepoznati trend. Na nekima je to teze, na nekima ne. Uglavnom ako ga prepoznas na vreme, zarada ce ti biti brutalna. :)

Takodje nije lose pratiti ni vece igrace sa milionima $ na raspolaganju. Oni su u zatvorenim krugovima i dogovorima koje mi saznajemo tek kad bude kasno. Zato ti njih ispratis i ostane ti na kraju solidan plen.

Primer:
LTC je po meni totalni krs ali ga volim zbog pumpa i dumpa, pa cak mislim da i njegov kreator takodje to preferira, nego stvarni rad na valuti. Za ovih 5 godina LTC mi je 4 puta doneo vise od x5 ulozenog. 2013-te je imao 2 pumpa, imace ga i ove. Moguce da se vidimo na $100 uskoro. Ali ono najbitnije, pravljenje para u crypto-u je direkno povezano sa strpljenjem coveka. Onaj kome je dugo da ceka cak mesec dana na x2, neka predje na nesto drugo, ili neko pljackanje, to mu je brze.

vesti su uvek manipulatorskog tipa :D
sto rece Denzel Vosington: "Ako ne pratis vesti onda nisi informisan, a ako pratis onda si dezinformisan"..

dakle trend i samo trend, sto ce reci poznavanje tehnicke analize..

A sto se tice tih velikih igraca, gde i kako pratiti? twiter nalozi ?
 
Da li je ovo kraj LTCa:)
 
Mislim da idu gore u paru BTC 5K, LTC 0.1K. Ako se slomi 340Y bice svasta
 
Poslednja izmena:
Kakve su ove sharade i igre pump and dump i to redom po dogovoru.
Kinezi u dogovoru pumpaju, ko je pratio mogao je i usicariti nesto. Xrp, neo, omg, sada ltc pa onda etc.
Nema ovdje nikakvhih kvaliteta coina/projekta, ovdje se sve odigrava po scenariju.
Sad mi jos vise sve ovo djeluje neozbiljno.
 
To ti mislis da je neozbiljno, ovde se nista ne desaba bez cilja, samo naivci mogu da se izlete ponekad na trenutak i najcesce da puknu
 
Ako se probije 340Y vise nikad necemo videti LTC ispod 50$
 
Kakav je masterplan to ne znam, al vidjelo ne iz aviona vec se iz svemira vidjelo sta se radi i desava.
Ne bunim se jer sam zaradio platu u dva dana, al da se igraju i kontrolisu trziste to ne mozes poreci.
Djaba pojedini holduju eth jer vjeruju u njega i da je super duper naj tech i projekat sa mozgom Vitalikom na celu itd.
Nema od eth nista ako se pojedini ne zalete da ga dignu.
Eth je samo primjer, vazi za svaki coin pa cak i za btc.
 
Pozdrav ekipa, nakon nekoliko tjedan škicanja i snimanja po forumu odlučio sam se i (polu)aktivirati.

Pišem "s one strane Dunava", točnije iz Zagreba. U potrazi za mjestima, ljudima i grupama s kojima bi izmjenjivao razmišljanja o kriptovalutama shvatio sam da baš i nemam puno opcija te sam ovaj forum shvatio kao jedno od boljih mjesta gdje mogu pročitati različita razmišljanja.

Ovdje sam došao sa tržišta vrijednosnih papira, a nakon pada Agrokora kod nas je nastao kaos i sa sitnim dobitkom sam uspio izvući svoje novce i tražiti dalje gdje ću ulagati. Isprva sam samo čitao i čitao o kriptovalutama, a prije godišnjeg sam ozbiljno mislio uložiti, ali se nažalost nisam odlučio i sada žalim zbog toga. Motao sam se oko kriptovaluta kao maca oko kaše i za**** sam se.

Vratio se sa godišnjeg, vidio opći porast tržišta, cijena, volumena i odlučio da je to to. U cilju mi je najveći dio novca držati u "najstabilnijim" valutama poput bitcoina i ethereuma, ali također pokušati pogoditi dobar ICO te multiplirati zaradu koliko je god to moguće.

Vidio sam da se ekipa već osvrnula na nekoliko potencijalno dobrih ICO-a. Ponuda je ogromna, treba znati odabrati, a da na kraju ne ispadne shitcoin. Također, vidim da se ljudi žale što veliki igrači drmaju tržištem i reguliraju cijenu kako njima odgovara. Mislim da je tako valjda na skoro svakoj burzi svijeta. Mi mali se tome moramo prilagoditi ili jednostavno ne trgovati.

Od kriptovaluta koje su već na tržištu pikirao sam Golem. Zanima me što ekipa misli? Još uvijek "nerazvikan", a s velikim potencijalom. Također, slažem se s kolegom Djomlareom, Everex mi se čini kao kripto s velikim mogućnostima.

Sva svoja razmišljanja temeljim na iskustvu trgovanja dionicama, osjećaju, instiktu, pročitanim stvarima i osobnom kritičkom razmišljanju. Problem mi je što sa programiranjem nemam puno doticaja i s te strane ne mogu dobro prosuditi je li nešto shitcoin ili ne. Zato o tome čitam na drugim mjestima, kao na ovom.

To je to za sad. Vozdra iz Zg :)
 
@petro3
Znanje pragramiranja ti ne bi puno pomoglo da shvatis koji je koin shit a koji ne. To ces shvatiti samo ako budes pratio stanje na trzistu.
Par najpoznatijih menjacnica, i buljenje po ceo dan u ekran ti jedino moze pomoci [emoji38]
Poslednjih par meseci je bilo veoma zanimljivo u svetu kriptovaluta, prelistaj malo postove pa ces videti kakve su sve oscilacije bile, ko je kako pucao i profitirao na kom koinu. Mozda ti to pomogne da sebi nadjes najzanimljiviji koin. Ako se vec ne bavis rudarenjem, vec samo planiras trgovinu
Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno