Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

Uh. Mnogo toga. Bolje se nađi sa prodavcem u servisu da ti to provere.
 
A gde se nalazi servis, u Uscu?
 
Imaju licencu za trening centar za final cut i jos neke stvari, ali nisam video da imaju za iOS dev licencu.

Ali cak i da imaju nije ni to problem vec reklamiranje da nakon osnovnog uvodnog kursa (gde se na nauci gotovo nista) mogu bez problema da se zaposle kao app developer (sto je daleko od istine). A onda jos i price onih sto su isli kao sto je neko bese na forumu rekao da im je predavac usred kursa otisao na letovanje i nije ga bilo 2 nedelje...
Sent from my iPhone using Tapatalk

Macola ima dozvolu (ne znam da li imaju licencu) za Swift.
Postoji elementarna razlika u shvatanju sta se dobija nakon "osnovnog" kursa. Ko smatra da ce za 4 meseca da savlada MVC na Swiftu, nece. Ko smatra da ce nauciti da napravi jednostavnu aplikaciju kao magazin, katalog ili nesto malo naprednije od toga (sa mapama, na primer) to svakako moze.
Da li je za to potreban kurs? Mozda. Zavisi od individue.
Da li je to app developer? Tehnicki, da, jeste.

Postoje dva predavaca, oba su korektna, mozda i vise neko korektna. Za ono sto predaju imaju strpljenja u dzakovima da pocetnicima objasne najjednostavnije koncepte.
 
Da li si ti procitao sta im je pisalo u raznim oglasima i na sajtu vezano za to?
Sve i svasta su nabrojali, tipa pricu oko Delegates. Pa kako ces nekoga uciti o delegatima, a nisi ga naucio sta je klasa, a sta objekat, kako se modeluje klasa na osnovu entiteta ili tipa razliku izmedju klase i strukture, sta je closure i sl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
u mojoj grupi se ucilo to

delegati mozda ne toliko detaljno koliko bih ja hteo, ali ovo ostalo je obradjeno detaljno


desi se povremeno na raznim kursevima, ne samo u macoli, nego generalno, da dodju ljudi koje misle da ce instant postati nesto i da ce posle recimo 4 meseca imati svo znanje ovog sveta i da je svaki rad na racunaru samo neko kliktanje koje neko samo mora da ti pokaze i uvede te u svet milionskih paycekova

i onda se takvi ljudi razocaraju, sto je najgore ni ne prate, jer im nije jasno ni sta je promenljiva, jer je taj termin previse napadan i nedovoljno jasan za njih, pa onda ni ne znaju sta se radilo na kursu, jer imaju problem da pohvataju i osnovne stvari

ja licno ne znam nikog takvog ko je pohadjao kurseve u macoli, ali znam par slucajeva sa kurseva na drugim mestima....
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao problema sa skidanjem crnog sloja sa ekrana?

Konkretno mislim na ovo:
https://jumpshare.com/v/YrovZi5sSajG9eTF6852

Vec nedeljama primecujem ogrebotine na ivicama, ali danas je pocelo i na samom ekranu. Prvo sam mislio da je neka mrlja, ali sto vise brisem, bude sve gore. Brisem samo krpicom iz kutije i nekom za naocare.
Video sam da nisam jedini (https://www.macrumors.com/2017/02/24/apple-extended-anti-reflective-repair-program/), ali me zanima kakvo je stanje kod nas? Da li to resavaju u servisu bez problema?
 

Prilozi

  • IMG_20170708_144048_HDR.jpg
    IMG_20170708_144048_HDR.jpg
    1 MB · Pregleda: 152
Koliko se secam mikenzi je jos pre objavio za taj program zamene - u sustini nosis u ovlasceni apple servis i ako ti je tvoj uredjaj pokriven tim programom sve ti srede. Iskreno ja bih u tom slucaju nosio u iStyle :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, u pitanju je najverovatnije oštećenje antireflektivnog sloja i ekran se menja besplatno do 16.10.2017 ili tri godine od datuma kupovine. Računa se datum koji duže traje.
 
Apple Računari - Servisne procedure, Srbija

Pa to je onda i moj MBPr pokriven, samo sto ja ne znam da li je ovo antireflektivni sloj i da li se i ovo uvazava - ja imam gomilu tackica i ovako par linijica (sve kao da su od tastature posto je sve paralelno i pod pravim uglom i kao pattern). Probao da brisem ali nikako se ne skida. Dakle da li to spada u taj program isto ili ima i neki uslov koliko treba da bude skinuto tog sloja (tipa bas vece fleke).

df16071980aef55653c365c146bb0437.jpg


Tackice se poklapaju sa ivicama tastera a linijice sa ivicama space-a kada se zatvori.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I to tvoje liči na istu stvar.
 
Koliko ostaje MB u servisu da se potvrdi da je to to, a ako jeste da li ostaje u servisu dok ne dodje ekran (i ako da koliko orjentaciono)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
10ak dana ostaje računar
 
Zeza me N taster na MacBook pro (touch bar). Koliko dugo im treba da zamene? Radna masina nema sanse da ostavljam nesto dugo. Ima li neka fora da urade hitno ili tako nesto?
 
Pa iskreno malo ljudi koji kupe MB ga ne koriste kao radnu masinu, tako da nisi poseban slucaj :)
Elem, koliko znam nema nacina da ubrzas proceduru, sem ako servis vec ima ono sto ti treba i nemaju posla, ali svakako ces to doznati tek kada ih kontaktiras ili ti mikenzi odgovori.

mikenzi - donosim onda kroz najdalje mesec dana - javi mi samo kada stignes da li se ostavlja u store ili servis (pretpostavljam da sada sve ide preko store-a)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zeza me N taster na MacBook pro (touch bar). Koliko dugo im treba da zamene? Radna masina nema sanse da ostavljam nesto dugo. Ima li neka fora da urade hitno ili tako nesto?

Šta tačno znači 'zeza'?

Pa iskreno malo ljudi koji kupe MB ga ne koriste kao radnu masinu, tako da nisi poseban slucaj :)
Elem, koliko znam nema nacina da ubrzas proceduru, sem ako servis vec ima ono sto ti treba i nemaju posla, ali svakako ces to doznati tek kada ih kontaktiras ili ti mikenzi odgovori.

mikenzi - donosim onda kroz najdalje mesec dana - javi mi samo kada stignes da li se ostavlja u store ili servis (pretpostavljam da sada sve ide preko store-a)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ostavljaš u radnji. Samo mi pusti broj reklamacije kada dobiješ papir.
 
Pa ne reaguje svaki put. Moram da pritisnem jace. Svi ostali tasteri rade normalno.
 
Donesi. Imamo prvo jednu proceduru zamene mehanizma pa testiraš. Ako ne radi i dalje kako treba menja se tastatura cela
 
Koliko traje zamena?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvi deo dan, dva, zavisno od gužve. Drugi deo 10ak dana
 
Da li besplatno menjate SATA kabl od harddiska na MBP 13" iz 2012?
 
Da. I imamo na stanju.
 
Kasno sam saznao da je to fabricka greska i da Apple daje besplatnu zamenu... na tri MBP sam vec stavio zemenske kablove :(

ali da znam za ubuduce :)
 
Kako može da istekne garancija kada je rok 16.10.2017 ili tri godine od datuma kupovine - šta god da je duže!
 
Cao, znam da nije tema za to mozda, verujem da je manja greska da pitam ovde, nego da otvaram novu,

Mikenzi, mozes li mi molim te reci da li je moguce da dokupim apple care za macbook pro early 2015, kupljen 7 januara ove godine u USA, radim na brodu, ovde je net uzasno spor, pa mi listanje stranica koje imaju vise sadrzaja od prosecnog foruma nije opcija, a takodje sam i vremenski ogranicen kratkim pauzama.

Takodje, ukoliko se odlucim da upgradeujem ssd, da li time gubim garanciju ako to sam uradim, ili se mora platiti u ovlascenom servisu da to neko uradi? (128 gb polako postaje tesno vec)

Hvala ti mnogo

Danilo
 
Apple Care se ne prodaje u Srbiji tako da ne znam kakva su pravila i koji je rok za kupovinu. Ti ćeš morati da pitaš u zemlji u kojoj planiraš kupovinu.
Takođe, upgrade nije deo zvanične procedure i garancija se ne gubi barem što se tiče našeg servisa, ne mogu da govorim u ime drugih.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje, naime imam Macbook Pro Retina 15 inca early 2013 model kome je baterija pri kraju, tj znacajno je oslabila uz sistemsku poruku Service battery. Hteo bih u servisu da odradim zamenu za novu bateriju, medjutim gledajuci po netu vidim da se nesto pripoveda da je trenutno to nemoguce uraditi za ovaj model zbog nedostatka delova bla bla i da Apple u zamenu za uslugu zamene baterije nudi zamenu za novije modele MBP, besplatno ili po ceni zamene baterije. Ako biste nam ovde prosledili kakva je zapravo situacija sto se toga tice bio bih vam zahvalan.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Kao u filmovima 'ne mogu da potvrdim ni negiram postojanje ove procedure' ali čak i kada bi ta procedura bila stvarna Srbija je na žalost [emoji529] država, mi smo 'non EU' i tu se sva priča završava.

Sve zvanične programe zamene možete naći na sledećem liku:

https://www.apple.com/support/exchange_repair/

Bateriju poručujemo normalno, mislim da se rok isporuke sada stabilizovao ali moram da proverim.
 
Bas da menjaju za nov uredjaj jer nemaju baterija mi zvuci mnogo nerealno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni je delovalo nerealno ali je izgleda istina. Gomila ljudi je potvrdila da je dobila novi uredjaj i to nezavisno od regiona kome pripada ( USA, Evropa, Australija, Brazil...). E sad, od kako je glasina masovno procurila prekjuce, od juce je Apple izgleda obustavio ovu praksu i volsebno stabilizovao isporuke. Najvise o tome ima na reddit-u, pa me zanimalo da niste i ovde imali neki takav slicaj...

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno