Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Takođe se slažem oko HBO. Jel neograničeno? Onda mora da bude neograničeno. Ako ima limit, ne smeju da ga reklamiraju tako. Bilo bi lepo da se neko obrati Ratelu po ovom pitanju. Pa nisu korisnici majmuni.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne, ne mislim na IP adrese ili sajtove koje si posecivao. Te informacije ni ne stizu do billing sistema, jer nisu ni potrebne za naplatu (naplata se radi na osnovu "klase" kojoj sajt pripada).
Mislim na spisak GPRS sesija, na kome imas vreme pocetka sesije, kolicinu prenetih podataka, cenu, i jos par manje važnih podataka. To moraju da imaju, jer na osnovu toga prave racun. Za roaming, moraju da imaju i mrezu u kojoj je pravljen saobracaj, jer cena zavisi od toga.
Nemam licna iskustva ovog tipa, ali ako me neko duzi za neke pare, ocekujem da moze i da specificira na osnovu cega me duzi. Inace, pare videti nece...
Pozdrav
1.jpg
 
Ne, ne mislim na IP adrese ili sajtove koje si posecivao. Te informacije ni ne stizu do billing sistema, jer nisu ni potrebne za naplatu (naplata se radi na osnovu "klase" kojoj sajt pripada).
Mislim na spisak GPRS sesija, na kome imas vreme pocetka sesije, kolicinu prenetih podataka, cenu, i jos par manje važnih podataka. To moraju da imaju, jer na osnovu toga prave racun. Za roaming, moraju da imaju i mrezu u kojoj je pravljen saobracaj, jer cena zavisi od toga.
Nemam licna iskustva ovog tipa, ali ako me neko duzi za neke pare, ocekujem da moze i da specificira na osnovu cega me duzi. Inace, pare videti nece...
Pozdrav
Jednostavno nije tačno da se na listingu ne nalaze informacije o naplaćenom gprs roamingu. Listing može u svakom trenutku da se pogleda i na portalu moj telenor.

Druga stvar je što agenti u cc-u nemaju pristup listingu korisnika i ne mogu da daju detaljnije informacije o naplaćenim roaming uslugama.


Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
Ne, ne mislim na IP adrese ili sajtove koje si posecivao. Te informacije ni ne stizu do billing sistema, jer nisu ni potrebne za naplatu (naplata se radi na osnovu "klase" kojoj sajt pripada).
Mislim na spisak GPRS sesija, na kome imas vreme pocetka sesije, kolicinu prenetih podataka, cenu, i jos par manje važnih podataka. To moraju da imaju, jer na osnovu toga prave racun. Za roaming, moraju da imaju i mrezu u kojoj je pravljen saobracaj, jer cena zavisi od toga.
Nemam licna iskustva ovog tipa, ali ako me neko duzi za neke pare, ocekujem da moze i da specificira na osnovu cega me duzi. Inace, pare videti nece...
Pozdrav

To imaju, to imaš i na standardom računu(mislim na sesije)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ne verujem da je gledao - s obzirom da kaže - da ne daju listing.
Na portalu nema šta da se da ili ne da, listing ti je sistemski dostupan i nemoguće je "ne dati ga".



Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
U CG koristim one dodatke za internet. Na portalu je uvek bilo listinga koji sadrži sve informacije, pa i o internet sesijama.
 
E ovo sto pantam kaze, vec ima smisla.
Obican CC agent mozda nema uvid u pozive, te stoga ne moze ni da pomogne oko ovakvih problema. Zato druga linija (back office) mora da ima uvid u pozive kao i mogucnost da korisniku tacno izlozi stavke racuna.
Onda treba proveriti listing na portalu, pa videti sta dalje.
Da budem iskren, najcesce se reklamacije zavrse tako sto se ispostavi da korisnik jeste napravio saobracaj koji osporava. Kazem najcesce, jer sistemi za naplatu su programi kao i svaki drugi, provuce se tu i tamo i poneki bug :)
Pozdrav
 
I dok se vi i dalje prepucavate kao mala deca oko nebitnih stvari, nas i dalje deru sa cenama.

Evo, kod Telenora Bugarska šta se može dobiti za 15 eura:
Pogledajte prilog 231599

p.s. a vi se i dalje oduševljavajte sa promocijom od 10 Gb, možda za bolje i niste.

To ne zavisi samo od provajdera. Recimo u Italiji su fenomenalno paketi i na pre paidu, dok je u Austriji i Sloveniji dranje. Bugarska i Rumunija su zemlje koje su privatizovale nacionalne telekom operatore, ali su prethodno izdvojile infrastrukturu i osnovale posebno preduzeće koje je dalje iznajmljuje svim zainteresovanim stranama. To je značilo veliki pad cena, jer se svi utrkuju za što više korisnika. Zato ove dve zemlje imaju i brzine neta među najvišim u svetu i ako se ne varam one su u top 10 na svetu. To je što se tiče Bugarske. Nije Telenor tamo darežljiviji, već samo prati konkurenciju ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ne verujem da je gledao - s obzirom da kaže - da ne daju listing.
Na portalu nema šta da se da ili ne da, listing ti je sistemski dostupan i nemoguće je "ne dati ga".
Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока

Kao što pantam kaže, može konekcije da proveri na portalu.

to izgleda ovako
1.PNG
 
Da li daju 50% popusta na Prenesi i surfuj+ S, sad trenutno imam Prenesi S kome je istekao 20% popusta
 
2000-2500 lici na data roming, ne na pozive i tacno na onaj limit za Travel Sure 10. (pretpostavljam 2500+PDV)
Sto moze biti i samo jedna sesija kada telefon povuce 7MB.

NAJprostije da proveri da li je to uradio je da vidi u data usage na telefonu za taj dan. Nije lako da se vidi bez Screenshota i zumiranja, nekada i ne moze da se proceni da li je samo roming, ali nekada moze.

To ne zavisi samo od provajdera. Recimo u Italiji su fenomenalno paketi i na pre paidu, dok je u Austriji i Sloveniji dranje.
Naspram nas? Neograniceni minuti i >1GB za 10e u stalnim akcijama su dranje na prepaidu? (cesto i ja i drustvo idemo u Austriju, ovakve prepaid akcije su maltene svakodnevne).
Sta jos treba da ima za tu cenu, HBO Go? :D


Bugarska i Rumunija su zemlje koje su privatizovale nacionalne telekom operatore, ali su prethodno izdvojile infrastrukturu i osnovale posebno preduzeće koje je dalje iznajmljuje svim zainteresovanim stranama. To je značilo veliki pad cena, jer se svi utrkuju za što više korisnika. Zato ove dve zemlje imaju i brzine neta među najvišim u svetu i ako se ne varam one su u top 10 na svetu. To je što se tiče Bugarske. Nije Telenor tamo darežljiviji, već samo prati konkurenciju ;)
A kakve ovo veze ima sa MOBILNOM komunikacijom?

Takođe se slažem oko HBO. Jel neograničeno? Onda mora da bude neograničeno. Ako ima limit, ne smeju da ga reklamiraju tako. Bilo bi lepo da se neko obrati Ratelu po ovom pitanju. Pa nisu korisnici majmuni.
Da je ovo tacno, reklame ne bi radile ;)
 
@pantam ako nisam pogresio nick, care imas li info hoce li Nokia 5 stici do kraja meseca???

Sent from Dead OS ☹
 
Meni su u Telenoru nudili Nokiu 5 (iskreno bio sam iznenadjen posto je nema na sajtu) sve se dogovorili i trebala devojka da je poruci i da mi javi sutra kad stize.Pozvala izvinjava se kaze greska ne zna kad ce da stigne a nema je na stanju....Ok nisam ni otiso da uzmem paket.Dogovor je bio ovakav (predpostavljam da vas to najvise i interesuje) Surfuj L na dve godine preko telenor banke paket bi mi onda izbosio 2100 i ucesce sam trebao da dam 3k odmah jer sam kao novi korisnik.... Mozda se i ne isplati ali meni je nekako bila ovo super ponuda. Imaju dve boje crna i silver white.Licno sam video na kompu jer mi je dala da pogledam imali jos neki novi tel u meniju al iskrolovala brzo nisam stigo da vidim koj
 
Meni su u Telenoru nudili Nokiu 5 (iskreno bio sam iznenadjen posto je nema na sajtu) sve se dogovorili i trebala devojka da je poruci i da mi javi sutra kad stize.Pozvala izvinjava se kaze greska ne zna kad ce da stigne a nema je na stanju....Ok nisam ni otiso da uzmem paket.Dogovor je bio ovakav (predpostavljam da vas to najvise i interesuje) Surfuj L na dve godine preko telenor banke paket bi mi onda izbosio 2100 i ucesce sam trebao da dam 3k odmah jer sam kao novi korisnik.... Mozda se i ne isplati ali meni je nekako bila ovo super ponuda. Imaju dve boje crna i silver white.Licno sam video na kompu jer mi je dala da pogledam imali jos neki novi tel u meniju al iskrolovala brzo nisam stigo da vidim koj

Auuuu koja tragedija covece, cak i u kontaktu onom njihovom magazinu, stoji za jun... A na stanju naravno nema ga... Zar nijw logicno da od sledeceg meseca onda krene ta prica oko te Nokie..

Znas li da li je dual sim ili nije? Tj sta si video [emoji2]
U lelenoru su svi telefonu skupi, ali sta znam ja bih na tri rate i to da zavrsim vise, isto bi mozda taj paket L, za par meseci a mozda i godinu dana sluzice to mene, pa posle nesto bolje mozda i od Nokie.

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Koliko sam video ne pise DS i pitao da li je dual sim ona mi je rekla ne,nije mada mi je delovala malo zbunjena pitanjem.Sta znam mozda je ovako i bolje skupim novac pa uzmem Xiaomi Mi5 ili Redmi Note4x.Necu da lazem radovao sam se malo novoj nokii nisam bas neki fan-fan nokie ali N76 i dan danas svemena na vreme upalim i koristim.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam video ne pise DS i pitao da li je dual sim ona mi je rekla ne,nije mada mi je delovala malo zbunjena pitanjem.Sta znam mozda je ovako i bolje skupim novac pa uzmem Xiaomi Mi5 ili Redmi Note4x.Necu da lazem radovao sam se malo novoj nokii nisam bas neki fan-fan nokie ali N76 i dan danas svemena na vreme upalim i koristim.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Xiomi za taj novac nudi hardverski bolji aparat, za build kvalitet nebih rekao mislim da je tu Nokia objasnila, ali soc , ram itd su na strani xiomia.
Nokia verujem da planira Nexus level podrsku sa malim kasnjenjem sto je plus u ovoj prici eto to je ono sto ce neke privuci.

Verujem ako nije DS onda nisu sigurno zakljucani na Telenor, bar koliko ja pratim njih nemaju taj obicaj.

Sent from Dead OS ☹
 
Mene će izgleda da ispale za ovih 10 Gb. Ugovor su dobili potpisan pre 2 dana. Odmah mi se aktiviralo dodatnih 20% na Play +L ali od 10 Gb još ništa. Pisao sam im ne znaju šta se dešava. Lol


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Mene će izgleda da ispale za ovih 10 Gb. Ugovor su dobili potpisan pre 2 dana. Odmah mi se aktiviralo dodatnih 20% na Play +L ali od 10 Gb još ništa. Pisao sam im ne znaju šta se dešava. Lol


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

Od danas bi trebalo da imaš mogućnost da je aktiviraš putem aplikacije Moj Telenor. Pogledaj.
 
Ja jos uvek cekam Ugovor za 50% popusta eto jos od proslog ponedeljka, jos me zvali u ndelju ona iz k centra mi par puta rekla , stvarno izvinite... jbt nikako da mi stigne... Sve mi se cini da namerno to rade da bi im za jun od mene bio pun racun a ne 50% [emoji24]

Moja tolerancija nije beskonacna, cekam do petka.

Kaze mi lepo ona iz k centra da je adresa bila dobra i da su kuriri nesto zabrljali LOoooL

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Da, imam da aktiviram ali po ceni od 995,00 dinara mesečno. [emoji45]


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

INmxWZ3.jpg


Gde vidis cenu?


Sent from Dead OS ☹
 
I Dejane, jel si kliknuo na aktiviraj? :D

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Glupo je što su to svima stavili kao opciju. Stoji i meni iako sam pod UO i na 50% i još na paketu koji nije na listi...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ovo ti stoji pod "Ponude za tebe" ili gledaš u internet dodacima? Pošto i meni stoji u "Ponude za tebe" kao i Dejanu:

df527bd4f2750ae62ab966784e98bdfd.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Telenor objasnio da je najbolji? [emoji6]

Net, to je danas najbitnije u paketu a ne neki neograniceni minuti [emoji24]
Izgleda u telenoru resili da smanje ugovore sa 50% popusta [emoji33]

Sent from Dead OS ☹
A crnogorski mtel s kojim u Srbiji za 2 evra mesečno imate 10 gb?
 
Nazad
Vrh Dno