Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam sinoc odgledao prehvaljeni Requiem for a dream - solidan film, dobra rezija, i odlicna gluma Elen Burstin - ali ne mogu bas da shvatim sta bi to ovaj film trebalo da cini kultnim. Ne vise od 7/10, IMO.
 
Taj film bi obavezno puštao klincima u školi, čisto preventive radi.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
e ako ce film biti preventiva... slazem se, precenjen film

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
John Wick je zahebao Sigala Van Dama Chuck Norisa i malo mu fali Svarcenegera. Eto to je ukratko, ako znas sta ocekujes moze da te zabavi i nasmeje. Dvojku nisam gledao ali dacu joj sansu, lako se ugasi i obrise...

Hahah tako sam nesto i ocekivao :D .. A ko zna, ako nekada osetim nostalgiju za akcionim filmovima osamdesetih i devedesetih, znam koji cu da pogledam. :D

Sto se tice "Requiem for a dream". Mnogo jak film, i mnogo jak utisak je ostavio na mene kada sam ga gledao prvi put. Poucan jako i pogadja pravo u centar. Za skole stvarno..
 
Rekvijem, Lilja4ever i Christine F (deca sa stanice zoo) skolsko gradivo. Secam se da je zoo knjiga bila u biblioteci dok sam isao u osnovnu i da se to citalo.
 
Ja sam sinoc odgledao prehvaljeni Requiem for a dream - solidan film, dobra rezija, i odlicna gluma Elen Burstin - ali ne mogu bas da shvatim sta bi to ovaj film trebalo da cini kultnim. Ne vise od 7/10, IMO.

Suvi kult bratac :D Nešto najbolje što je izašlo posle Trainspottinga (1996). Jednostavno rečeno, to su filmovi u kojima se pronašla generacja X kojoj i sam pripadam. Svaka generacija vuče neke svoje kultove. Ti si verovatno mlađa generacija, ali neki filmovi dožive kultni status ne samo svojom radnjom i pričom, već i u kom su vremenskom razdoblju snimljeni. To ti je nešto slično kao sa nekim našim filmovima, tipa Rane, Lepa sela... I Jared Leto je pokidao u tom filmu takođe. Requiem sam gledao ne znam koliko puta i svaki put doživim isti rad...
 
Ne, ja sam "ta" generacija, i Trainspotting je meni jedan od tek nekolicine filmova sa ocenom 10/10, ali ovo ne moze da se uopste poredi sa njim. Doduse, nisam Requiem gledao tad kad je izasao, vec tek sad - ali ipak, neuporedivo je.
 
@Jericho, naravno da ne mogu da se porede u igranom smislu, jedan je težak, sumoran i bolan, drugi ima totalno drugi vajb, da ne pričam o zemljama porekla, ali ima nešto što ih čini posebnim kod mene.
 
Who Am I - 8/10, sasvim korektan Nemački filmić o "haklerima" što bi Šojic rekao. +1 ocena više zbog kraja i samog raspleta.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko predlog za neki dibar krimi triler ili akciju? Dosta toga sam gledao, ali mozda mi je neki promakao, moze i neka lista pa da proberem.[emoji4]
Ne znam da li si to gledao, ali imas nekoliko postova unazad moj post sa 2 takva. Aflek The Sum of all Fears i Paycheck. Solidni filmovi.
 
I Acid House je dobar
Gledao sam malo stariji nemacki http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt0119472/

I setih se onog nenormalnog filma o marketing magu koji si ti hvalio, pa evo da iskoristim priliku da ti predlozim ovaj, ako si ga i ti preskocio.

Nemaju nista posebno zajednicko, osim da se, po mojoj slobodnoj proceni, svi drogiraju onim brkovima od kukuruza. ali stvarno se setih tebe i tog marketing filma, pa eto predloga niotkuda, i zivo me zanima kakve bi utiske imao, tj da li sam pogodio. Traje oko 1:30h


Sto se ostalih tice, mogu da ga gledaju ljubitelji parodija npr, iako ovo nije bas stvarno parodija.

Film ima visoku ocenu, ali mislim da se mnogim ljudima ne bi bas nikako svideo, i mislim da su ti mnogi ljudi pogotovo oni koji ne podnose parodije...zato sam to pomenuo, da bismo izbegli bespotrebno psovanje familije, itd :)

Cale je gledao sa mnom, i koliko videh, njemu je bio prilicno zabavan. Ja sam se nasmejao vise puta, iako generalno mislim da je "trashy", ali nekako na gledljivu stranu. Tj, ipak imam neke cudne simpatije prema filmu, iako ne dajem opstu preporuku.

Ocena od 1 do 10: kukuruz.
 
Poslednja izmena:
Na kraju cu morati taj Trainspotting da pogledam, a nikad nisam imao želju...
 
Bicu malo direktan :) nisi imao zelju, zbog stereotipnih predrasuda ? ili si mladja generacija pa si propustio u ono vreme.

Jok ja živeo to što su oni na filmu radili :d Industrija, začeci rejvova ovo ono, ma idi, a i iskreno neki ljudi iz okruženja koji su me nervirali su se bili naložili i onda ja iz inata...
 
Ni ja nisam pogledao Trejnspoting, jednostavno su mi sve te teme o narkomanima mučne, ima toga i previše u životu.
 
Gledao sam malo stariji nemacki http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt0119472/

I setih se onog nenormalnog filma o marketing magu koji si ti hvalio, pa evo da iskoristim priliku da ti predlozim ovaj, ako si ga i ti preskocio.

Nemaju nista posebno zajednicko, osim da se, po mojoj slobodnoj proceni, svi drogiraju onim brkovima od kukuruza. ali stvarno se setih tebe i tog marketing filma, pa eto predloga niotkuda, i zivo me zanima kakve bi utiske imao, tj da li sam pogodio. Traje oko 1:30h


Sto se ostalih tice, mogu da ga gledaju ljubitelji parodija npr, iako ovo nije bas stvarno parodija.

Film ima visoku ocenu, ali mislim da se mnogim ljudima ne bi bas nikako svideo, i mislim da su ti mnogi ljudi pogotovo oni koji ne podnose parodije...zato sam to pomenuo, da bismo izbegli bespotrebno psovanje familije, itd :)

Cale je gledao sa mnom, i koliko videh, njemu je bio prilicno zabavan. Ja sam se nasmejao vise puta, iako generalno mislim da je "trashy", ali nekako na gledljivu stranu. Tj, ipak imam neke cudne simpatije prema filmu, iako ne dajem opstu preporuku.

Ocena od 1 do 10: kukuruz.

Zvucis kao disklejmer u ponudi za kesh kredit. Salim s3 naravno kapiram totalno taj osceja kaf odgledas nesto ultra uvrnuto a ne znas kome bi preporucio.

Kupio si me na brkovi od kukuruza. Bacicu pogled.
 
Ma i nije toliko uvrnuto (iako ljudi koji su ga pravili gotovo sigurno jesu uvrnuti ili drogirani), nego mislim da je trashy, skoro kao neka parodija, sto ja prakticno nikada ne mogu da gledam ni 15 minuta, a ovaj mi je ipak bio nekako simpatican.

Bulvalno ga ne bih ni pomenuo na forumu, nego sam se setio tog marketing gurua, a disklejmer je za ostale, i to najvise zbog ocene 8 na imdb (evropske filmove ljudi ocenjuju kao serije, imo, ispade da sve valja)
 
Na kraju cu morati taj Trainspotting da pogledam, a nikad nisam imao želju...

Ja nedavno uhvatim na RTS-u, nikad pre nisam gledao, i mogu reći da je film izuzetno dobar. Čak su mi neke scene bile dosta strašnije i mučnije nego u ovim novijim hororima. Baš sam i dvicu skinuo i krenem sinoć da gledam bez prevoda - noup :D - nisam jednu jedinu reč razumeo :D. Moram danas sa prevodom.
 
Upravo pročitao vest...bio mi je omiljeni agent. [emoji22] [emoji17]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ma i nije toliko uvrnuto (iako ljudi koji su ga pravili gotovo sigurno jesu uvrnuti ili drogirani), nego mislim da je trashy, skoro kao neka parodija, sto ja prakticno nikada ne mogu da gledam ni 15 minuta, a ovaj mi je ipak bio nekako simpatican.

Bulvalno ga ne bih ni pomenuo na forumu, nego sam se setio tog marketing gurua, a disklejmer je za ostale, i to najvise zbog ocene 8 na imdb (evropske filmove ljudi ocenjuju kao serije, imo, ispade da sve valja)
Gotivan je to film. Krimi komedija, malo podseca na ranije Ricijeve filmove dok nije propo.
 
Po meni njegov najbolji 007 film.
Nezaboravni negativci Christopher Walken i Grace Jones kao i sjajna naslovna pesma Duran Duran.
 
Poslednja izmena:
^ to je taj po kojem ga pamtim

tenor.gif
 
Get out - zaobici u sirokom luku

The invisible guest - super film


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogledao sinoć Nocturnal Animals...nisam hteo odmah da pišem hteo sam da "prespava" da se slegnu utisci...

Sada...šta znam...onako...

-Tonyjeva priča (iz knjige) iako je metafora mi mnogo zanimljiva bila
-Susanina priča (u realnosti) krš
-Kraj gde Edward ispaljuje Susanu i sveti joj kroz umetnost dok je ova u emotivnom paklu (muž je vara i sl) je super.

Sve u svemu,nije toliko loš koliko sam stekao utisak čitajući i ovde i na drugim mestima o filmu a opet nije toliko ni dobar.
Neki prosek....
 
Odgledao Alien 3 sinoc, zao mi je sto ga nisam ranije gledao tu mi je negde tacno izmedju 1,2 i 4. 1 i 2 vrh 4 slabija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno