Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Moram da se izvinem. Bio sam u stalnoj gužvi na poslu, pa nisam primetio da je stigao update.
Nakon ažuriranja, rešeno je možda i sve o čemu sam pisao. Sms notifikacija je kako treba, smart dial takođe radi odlično.
Na tastaturu ću se već navići, ipak je to nešto subjektivno.
Priznajem da sam ispao g**p u društvu :)

Sviđa mi se naročito Timeline opcija u imeniku, pošto pokazuje ne samo pozive i poruke, već i mailove kad su poslati i što odmah odatle mogu da otvorim taj mail. Zaista odlična opcija.

lol cek a ti si skoro uzeo 950?

Cini se kao da si imao na toj 950 wp8.1 pa u medjuvremenu dobio upgrade na w10m :d

Sta se izvinjavas tu smo da objasnimo i pomognemo jedni drugima.
 
Imao je w10. Kad sam otišao na ažuriranja, ceo dan se ažurirao.
 
kako vam ne dosadi više to android vs winphone... tema je lumia 950
 
da li bi neko bio voljan da mi napise ovde podatke za mts APN za internet... sve sam pokusao i nece pa nece
 
Izvoli

cc35bdef5632ce1800a0595166a5bb22.jpg
 

Kontaktiraj mts i neka ti posalju parametre za net i mms , mada ko jos koristi mms :D ali mislim da ide u paketu.

https://www.mts.rs/privatni/korisnicka-zona/uputstva/podesavanje-telefona



Pristupna tačka: gprswap

U meniju izaberite opciju SETTINGS, zatim ACCESS POINT pa kliknite na dugme ADD
U okviru opcije CONNECTION NAME upišite: mts
U okviru opcije Internet APN/ Access point name upišite: gprswap
U polje USERNAME upišite: mts
U polje PASSWORD upišite: 064
U polje PROXY ADRESS upišite: 172.17.88.198
U polje PROXY PORT upišite: 8080
U okviru polja NETWORK TYPE ostaviti navedene parametre IPv4
U okviru polja AUTHENTIFICATION TYPE ostaviti none
 
oce preko 064 dok preko 065 nece nikako katastrofa kupim novu karticu sa dobrim br. a ono ne radi net ***eni mts!
 
Primetio sam da kad koristim bluetooth slušalicu značajno tiše čujem sagovornike nego na Xiaomi telefonu. Moram da je dodatno pritisnem na uvo da bih lepo čuo. Bluetooth slušalica je neka Nokia (BH 217) koja nema dugme za regulaciju tona, već to ide preko telefona.
Ako neko ima iskustva sa drugom slušalicom koja se lepo čuje sa 950XL (i koja inače ima kvalitetan zvuk na obe strane), bio bih zahvalan za preporuku.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da kad koristim bluetooth slušalicu značajno tiše čujem sagovornike nego na Xiaomi telefonu. Moram da je dodatno pritisnem na uvo da bih lepo čuo. Bluetooth slušalica je neka Nokia (BH 217) koja nema dugme za regulaciju tona, već to ide preko telefona.
Ako neko ima iskustva sa drugom slušalicom koja se lepo čuje sa 950XL (i koja inače ima kvalitetan zvuk na obe strane), bio bih zahvalan za preporuku.

Pa nista cudno te sluske imaju ugradjen dsp pa tako dolazi do prefinjenijeg zvuka, utisanog... nemoj da te to cudi, ipak su to sluske bt2.1 standarda i nema podrske za noviji profil.

Mozes eventualno probati u Extras/Eq pa ukljuci virtual surround pa vidi ima li efekta to.

Ja isto imam neke prastare Genius bt 2.1 i nakacio sam Sony sluske od walkmana (bubice) lepo i glasno se cuju, ali ima razlike naravno u odnosu na sluske preko "kabla" , kabal je zakon.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


E sada ga je stvarno preterao :D

Jes bas telefon od 200e ima bolju kameru od elitnog modela Samsunga S8 i to pljus :smash:

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22208_A_three_way_imaging_challenge_.php


In terms of points totals:

Microsoft Lumia 950 XL: 65/70pts
Samsung Galaxy S8+: 59/70pts
LG G6: 47/70 pts

clock-950-cropped.jpg 950 XL
clock-s8-cropped.jpg S8+
clock-g6-cropped.jpg G6
 
Poslednja izmena:
Nista cudno,u sledecem ovakvom "testu" ocekujemo:

Lumia 950XL 69/70
DSLR 65/70



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma bilo koji bolji Canon,Nikon...
Nista manje od toga nije dostojno poredjenja sa svemocnom Lumiom [emoji1]
Ma i ti iz DxOM-a su cudni,nisu u stanju da testiraju iP7+,koji je izasao pre 8 meseci,a vec su kao stigli da ocene novi U11 i to bukvalno pre predstavljanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma bilo koji bolji Canon,Nikon...
Nista manje od toga nije dostojno poredjenja sa svemocnom Lumiom [emoji1]
Ma i ti iz DxOM-a su cudni,nisu u stanju da testiraju iP7+,koji je izasao pre 8 meseci,a vec su kao stigli da ocene novi U11 i to bukvalno pre predstavljanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

U tome i jesu bile svemocne, npr 808 i 1020 i dan danas posle koliko godina prave odlicne fotke to svako zna ko nije toliko naklonjen naravno Apple religiji pa i Samsung religiji gde je najbitnije da se naroka saturacija u PP-u :d samo da bude eye candy.
A Stive nije lud da stavi 950 vs neki DSLR , mozda neki iz 2005 ali opet nece on to, blog je o telefonima pa tako ih poredi lumie sa telefonima a ne profi dslr --

Pre je ostavljao na one drive slike raw i jpeg pri testu i jasno si i sam mogao da proveris i nije baronisao kako su neki tvrdili, ali sada je batalio to , mozda mu je to cimanje... inace odlicna skripta za pregled slika i poredjenje...
Propao MS sa telefonima ali i ne govore neki vise ono da ga Placa Nokia i MS :D ipak to ostavljamo ovim velikim igracima sa blogicima gde milioni vernika svaki dan vide neki novi hvalospev.
 
Poslednja izmena:
Pa sad si bas lupio,da si rekao Samsung i LG,pa ajde [emoji39] Ako je po necemu iP kamera prepoznatljiva,onda su to prirodne boje.
Nista ja nisam rekao lose o Nokia/Lumia kamerama,bas naprotiv,uvek su bile za postovanje.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa sad si bas lupio,da si rekao Samsung i LG,pa ajde [emoji39] Ako je po necemu iP kamera prepoznatljiva,onda su to prirodne boje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Napisao sam za Samsung a za Iphone moze se reci usled malog senzora i manje detalja, ako ih poredis sa npr Samsungom i Lumiama ... ne mere, ali da im je PP dobar jeste , za to svaka cast ali ne moze cuda na 1/3 senzorcicu.

Ono sto mi se ne dopada na ovim 950icama tj poslednjim modelima, jeste loseless zooom a odma posle toga skala nastavlja ka digitalnom zoom-u odvratno...

Ako smo vec podesili na 8mpx onda mu ostavi loseless na 1.5x ili 2x i to je to a ne da srljas u digitalnu degradaciju FUJJJJ, malo me ona 1020 razmazila po tom pitanju al jes bila ruzna ona grba pozadi ali ujedno i zanimljiva :D

Ko mi kaze da je 950 naslednik 1020 taj nije pri sebi, jeste to super kamera ali vidi se da je to slim verzija pure view price i tacno je trebala neka 1030 ili 1050 da izadje i malo nasledi i obezbedi tron za narednih par godina... Ali nista od toga :rupa:
 
Poslednja izmena:
Pa onaj gore test ti je sa iP7 koliko sam video,a ne 7plus. Kod zumiranih fotki bi tu vec bila razlika da je 7plus u pitanju. A i ne radi se samo o fotkama,pogledaj na yt "stabilizaciju" kamkordera na 950/XL koliko je losa,tako da nikada ne moze biti kompletnija kamera od one na iP7plus kada uzmes sve u obzir,prednju kameru da ne spominjem. Ali da ne duzimo vise o tome,sve su to male razlike sada,i vise je stvar licnog ukusa i prioriteta,nego nekog "kvaliteta".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaki put kada udjem u temu,izmenis post,ne znam na koji "edit" pre da odgovorim [emoji1] Ma 1020 je zakon,a na tim tvojim testovima,mislim da je bas i nju 950 dobila na bodove,toliko o objektivnosti tog lika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa onaj gore test ti je sa iP7 koliko sam video,a ne 7plus. Kod zumiranih fotki bi tu vec bila razlika da je 7plus u pitanju. A i ne radi se samo o fotkama,pogledaj na yt "stabilizaciju" kamkordera na 950/XL koliko je losa,tako da nikada ne moze biti kompletnija kamera od one na iP7plus kada uzmes sve u obzir. Ali da ne duzimo vise o tome,sve su to male razlike sada,i vise je stvar licnog ukusa i prioriteta,nego nekog "kvaliteta".


Sent from my iPhone using Tapatalk

hahahhaahha koja si ti faca ali koliko je losa :D aj es ajde i da merimo ko bolje snima zvuk u tom videu ? :rtfm:

high-amplitude audio recording

Ja ukljucim i digitalnu stabilizaciju i tu tek nastaje zurka :D
 
A sta je sa prednjom kamerom? Opali neki selfie u low light uslovima [emoji39]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sta je sa prednjom kamerom? Opali neki selfie u low light uslovima [emoji39]


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je taj level rasprave, odustajem, od main kamere i onoga sto sto sam ostavio sa linka dosao si do pojave zvane "selfie"

Neka ti ne smeta ako sledeci put ostavim opet neki test kamere sa AAWP gde 950 razbuca neki telefon (po pitanju zadnje kamere) ili mozda ga ne razbuca ;)

A u temi Iphone 7 postavljaj ti Selfie testove :d u tome verujem da su majstori.
 
Pa ja ti kazem da gledas kameru kao celinu,ukljucujuci prednju i kamkorder. Trenutno stanje je takvo da 950/XL tu ne moze da parira iP7/+,S8/+,G6,Pixel/XL,U11,XZP,itd... A ti se i dalje zanosi, to pravo ti niko ne moze oduzeti [emoji1] Trenutna situacija je takva,bice do kraja godine jos uzbudjenja na tom polju,videcemo sta ce da kazu iP8,Note8,Pixel2,a nista manje ne ocekujem od Nokie 9,ali to tebi nista ne znaci svejedno,krastavac nije WP vise [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaki put kada udjem u temu,izmenis post,ne znam na koji "edit" pre da odgovorim [emoji1] Ma 1020 je zakon,a na tim tvojim testovima,mislim da je bas i nju 950 dobila na bodove,toliko o objektivnosti tog lika.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo da te utesim o objektivnosti lika , ipak moze Apple posle nekoliko godina nesto bolje da napravi :D

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/21719_Camera_phone_zoom_test_Lumia_1.php

Apple iPhone 7 Plus: 44/50
Lumia 1020: 42/50
Lumia 950: 31/50

Naravno kada je Iphone bolji onda je Steve objektivniji ;)

Na zalost na netu i nemas bas mnogo testova sem na AAWP koji Lumije porede sa drugim flagovima... slucajno?! Nije, ;)
 
Sto volim kad porede telefone od 900+ evra i telefon od 500+ evra... S8+|l950xl...

Sent from mTalk
 
Ma za nekoga kome je kamera na telefonu prioritet,za te pare (~250€) nema bolje od 950/XL,vredi spomenuti i Nexus 5X. Mada bih ja uvek isao na 1020,ako je samo fotkanje u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma za nekoga kome je kamera na telefonu prioritet,za te pare (~250€) nema bolje od 950/XL,vredi spomenuti i Nexus 5X. Mada bih ja uvek isao na 1020,ako je samo fotkanje u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hahahahahah moze i za sms da se koristi, vec pozivi su rizicni :d

Ja npr iphone bi uzeo samo da pravim samo sto bolje Selfie , kako je to mocno samo kada opalis selfie a u ogledaju se vidi jabucica.
 
Poslednja izmena:
Isplati li mi se davati novce za 950XL obzirom da je M$ osirotio svoju platformu... U pitanju je 210€ za fon star mesec dana?

Sent from my Metal using Tapatalk
 
Ja uzeo pre mesec dana. Telefon je brutalan, za te novce. Ako si w10m korisnik, uzimaj.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno