Šta je novo?

Zanimljive i smešne slike 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa malo drugacije je izgledao jogurt u pocetku. Bio je narandzaste boje, a mleko plave.
Jog.jpg
Mleko.jpg
Tu je i neizbezni kiosk za virsle i kobaje.
crvenog-kioska-10.jpg
Za sladolede nema slika, bio je usmeni izbor: kornet, na stapicu i u casi. :)
 
B-ncgluW8AEeER8.jpg
 
Pa dobro moderna vremena koriste trenutni dizajn a sa pakovanjem kupuju nas sve.

A virslomobila ima ponovo po BGu
 
Ja ne mogu sebe sad da zamislim da pijem direktno iz prljavog tetrapaka.
 
Ja ne mogu sebe sad da zamislim da pijem direktno iz prljavog tetrapaka.
Pa i 90tih su bili jos prljaviji pa nam nije nista smetalo [emoji6] danas koliko toliko postoje neki sertifikati za hranu i sl a 90tih mislim da nije bilo nicega pa smo preziveli

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dzabe sertifikati kada pijes iz ambalaze.
Meni ne smeta nego samo kazem.
 
Garantovano će da smanje količinu...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sladoledi-Pekabela-3-660x925.jpg


11312523_1621461151427417_1903194142_n.jpg
 
Novorodjence drzi spiralu u ruci, kakav rodjeni pobednik :D

adf76c5e07a64dd2538f.jpeg
 
Jel mogu oni stariji da odgovore, kažu da te viršle što su se prodavale
tada su bile daleko kvalitetnije nego ovo sada što nam poturaju karneks i drugi?

Navodno je sve bio zaokružen proces proizvodnje, sve u okviru nekadašnjeg giganta
PKB-a, iz njega se izrodio Pekabela sladoledi, viršle itd.
 
Ja mogu da ti kažem da su pre nekih 13 godina, tj. period od 2002 do 2005 bili bolji proizvodi, pogotovo karneksovi.
Kontam da ono što valja izvoze, jer sigurno mogu bolje od ovog što nam sada prodaju.
 
Mogu reci samo ovo, nista se nije bacalo onda, ne baca se ni dan danas, pa sad vi vidite.
 
Imao si jednu vrstu viršli, jednu vrstu jogurta, jednu vrstu.....ma sve je bilo jednostavnije, ukusnije.........

Sent from mTalk
 
Cuvena Borina, jedite Karneks pastete cik ako smete.
 
18216845_1236959829749536_2162952854358558432_o.jpg

18209077_1506528179397674_3738858599732267891_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Reci stvarno da si isao na Imlekov sajt samo da bi utvrdio da li ima ponovo trougla(jogurt moje mladosti, tj oblik)?
E svaka ti dala Zubo.

Jesam morao sam. To je bilo jace od mene. :D Ali one virsle i jogurt iz crvenog kioska pa kad izvade virsle iz onog lonca. Secam se dva kioska prekoputa pravnog i na Slaviji.

A od sladoleda mi fali mislim da se zvao limunko (bio je zut). A ovaj Miss mi lici na danasnji Kapri.
 
Poslednja izmena:
I naravno manje pakovanje :mad:...
Ako se ja dobro sećam trouglić je bio 250 ml i 3,2% mm. Sa "kumove" :p:wave: slike se vidi da je pakovanje 200ml i 2.8% mm.
 
Poslednja izmena:
Jel mogu oni stariji da odgovore, kažu da te viršle što su se prodavale
tada su bile daleko kvalitetnije nego ovo sada što nam poturaju karneks i drugi?

Uf kako ovo boli :d

Šalim se ali te viršle su stvarno bile nešto posebno...neki poseban ukus je*eš mu mater koji je ostao specifičan i koji i dan danas se ne zaboravlja.

Probao sam viršle sa ovih viršlomobila što je neko pomenuo ali nije to to...

BTW koga zanima jedan od tih viršlomobila je postavljen kod Pinka na Banjici kod kružnog toka,drugi kod Stomatološkog fakulteta i jedan prekoputa SO Voždovac.
Tu sam ih barem viđao,za grad već ne znam
 
Probao sam viršle sa ovih viršlomobila što je neko pomenuo ali nije to to...

BTW koga zanima jedan od tih viršlomobila je postavljen kod Pinka na Banjici kod kružnog toka,drugi kod Stomatološkog fakulteta i jedan prekoputa SO Voždovac.
Tu sam ih barem viđao,za grad već ne znam

Jedan je u krugu KCS, odvratniju virslu ne pamtim da sam pojeo - a pri tom ih vrlo vrlo retko jedem.
 
Aj' viršle i kobaje i zemičke, ali što je senf bio iz kioska, ništa slično danas ne postoji.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Moze jedna nova tema, zvacemo je ex-yu? :d
Al najtacnije pitanje, koje je ovde neko postavio, da li bi neko sad tako uzeo i otvorio trouglic i pio direkt iz tetrapaka? Stvarno nedoumica nad kojom se treba zamisliti koliko se ljudi i svest menjaju...
Takodje i onaj jogurt iz casice, pitaj boga koliko je stajao i skupljao prasinu, al ne mari, pilo se na dve rupice :D
 
Ja ne mogu sebe sad da zamislim da pijem direktno iz prljavog tetrapaka.
Lizneš prste pa obrišeš ćošak. Gore su bile varijante u čašama pošto aluminijumski poklopac nije bio zalepljen nego samo pritisnut/zamotan pa je uvek malo curilo.
Sećam se, najprljaviji su bili pik Tamiš proizvodi ali meni najukusniji. Kakav su samo kefir imali... (jedino je on imao lepljen poklopac zbog gasa)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno