Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Meni ce ovo biti jako zgodno ako bude radilo za Booking.com, posto gomila ljudi me smara da im platim hotel, jer nemaju kartice ;)
 
Ne moras na Booking da placas karticom mozes kesom na licinom mestu ne na svim mestima ali moze ja sam sve kesom zavrsavao.
 
Mora kartica za rezervacije uglavnom, i treba kartica generalno za bolje hotele umesto depozita.

Ali uglavnom mi traze pomoc zbog kartica :)
 
Ja koristim i Alibonus i ePN.
Naravno da vaze za Srbiju sto nebi vazilo.
Mozes da povlacis na PP ili karticu.

Aj pojasni malo kako da povezem karticu sa ovim ePN-om?
Kupio sam nesto na Ali-ju i na ePN-u mi stoji da imam povracaj od te kupovine,kako i gde sad na sajtu da povezem svoju MasterCard Telenor banke?
Ako je to ovo sto sam ti poslao na fotki ja tu ne videh PayPal,ima nekih gomila Ruskih i jedino sto meni mislim da odgovara je ovo sto sam zaokruzio tj.MasterCard USD,jel to da biram i samo unesem broj kartice i vaznost i to je to?

Bez naslova.png

I jos jedno pitanjce za sve koji koriste ePN
Sta se zbiva ako recimo kupujem nesto preko 25 dolara i iskoristim AE one novcice sa popust od 3 dolara,jel onda moze da se obracuna 25-3=22 dolara i na tih 22 jos ovaj dodatni popust sto daje ePN ili ne mogu oba u kombinaciji?
 
Poslednja izmena:
Aj pojasni malo kako da povezem karticu sa ovim ePN-om?
Kupio sam nesto na Ali-ju i na ePN-u mi stoji da imam povracaj od te kupovine,kako i gde sad na sajtu da povezem svoju MasterCard Telenor banke?
Ako je to ovo sto sam ti poslao na fotki ja tu ne videh PayPal,ima nekih gomila Ruskih i jedino sto meni mislim da odgovara je ovo sto sam zaokruzio tj.MasterCard USD,jel to da biram i samo unesem broj kartice i vaznost i to je to?

Pogledajte prilog 227125

I jos jedno pitanjce za sve koji koriste ePN
Sta se zbiva ako recimo kupujem nesto preko 25 dolara i iskoristim AE one novcice sa popust od 3 dolara,jel onda moze da se obracuna 25-3=22 dolara i na tih 22 jos ovaj dodatni popust sto daje ePN ili ne mogu oba u kombinaciji?
Da tu samo ukucaj tvoju karticu, ePN ne radi sa PP vec sa Webmoney to ti je ruski pandan americkom PayPal-u, mozes i to da otvoris pa da na njega vuces kes, to ti je novcanik, pa odande mozes da placas nesto gde ima WB da prihvata, mozes da prebacujes na karticu, na WM mozes da prebacis 0.2$ dok je min za kartice 9$.
Ima li jos nesto da ti je nejasno?
Da pitao si me za alibonus vs ePN, paaaaa ne znam svaki ima svoju prednost i manu epn prednost sto imas i vaucere i sto imas bar jos dve prodavnice gde imas povrat novca a da ih mi koristimo GearBest i BangGood ostale su ruske i ne koristi ih verujem niko ovde.
Mana je sto nema PP(sto i nije nesto strasno vise je navika), ali je veca mana sto se povracaj ne povecava kao kod Alibonusa.
Sad alibonus, pozitivno je sto se uvecava povracaj od 7-10 zavisi koliko si potrosio novca ima tabela pa vidis, i sto rade sa PP min 5$ za povlacenje, a mana je sto je to samo za AE, nema drugih prodavnica.
Tako da svaki od ova dva ima svoje prednosti i mane ti izvagaj, ja koristim oba.
Mada imas tonu takvih sajtova uglavnom su to ruski sajtovi koji su bas tamo i namenjeni jer nemas prevod na engleski ali svugde ima AE sa brdom ruskih prodavnica tako da to ti ni ne treba.
Da imas i americkih tj zapadnih varijanti gde pored AE imas i ebay skoro svugde je 1% povrat nije mnogo ali eto imas i brdo zapadnih prodavnica ali ne verujem da tamo iko kupuje kao ni kod Rusa.
Ma ima svega samo najmanje kesa a prodavnica milion.
Nego mislim da smo otisli u off debeli.
 
@MisaLion,e ovaj odgovor mi je trebao,hvala za info ;)
Ako negde zapnem ubuduce smaracu te preko PP da ovde ne gusimo :D
 
Nema na cemu, ok pitaj sto nije jasno na PM a moderatori ako misle da je ovo sto sam napisao gore nepotrebno tj nije za ovu temu neka obrisu, a ja se izvinjavam svima za off mada mislim da je korisniji u odnosu na vecinu off-ova na forumu gde se mahom ljudi svadjaju oko gluposti.
 
Ovo je korisnije od preko 90% postova na temi.

Neko je svojevremeno pustio buvu da je cashback samo za Ruse, i ja onda nisam ni proveravao, iako sam dosta puta video da neki rusi u aliexp ocenama kace reklame za svakakav cashback. Nikada nisam video da je neko bez ruske zastavice to okacio, sto se uklapalo u pricu.

I verujem da jos dosta ljudi misli da je ovo samo za Ruse.
 
I može li sada detaljno objašnjenje kako se to sve radi ;) pa da se post stavi u prvi post ove teme.
Pogubio sam se u ovih par postova gore

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako je paket stigao na moju adresu u Kragujevcu a ja nisam tu koliko će dana da mi čuvaju paket u pošti pre nego što ga vrate za kinu?
Mogu li da zovem da mi isti taj paket pošalju dalje za Gornji Milanovac a da ja platim poštarinu? Da ne idem samo zbog paketa u Kragujevac.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Drugar pokupio umesto mene. Samo sam pozvao poštu i javio da će doći umesto mene.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Za mesta gde se ljudi znaju to moze..
I meni tako uspelo u BGu da pokupe ponekad, kada se znamo ja, radnik i onaj ko pokupi, ali inace... bas strogo, kako i treba!
 
Već dve nedelje mi stoji ovakav status, da li je to uobičajno? U pitanju je naslon za ruku za automobil koji sam platio 29 evra
5586306cbb1b780b21d86aeb6276a404.jpg
 
Poslednja izmena:
Verovatno si izvan BG, NS/NI carina? Nije cudno onda, Uskrs, pa nekoliko dana nisu radili, zastoj, a kod vas nema update-a dok ne prodje carinu skroz. Ali ako ne dodje do petka, pozovi i proveri.
 
Ja koristim TopCashback već više od godinu dana. Do sada sam isplatio preko 200$. :) (pored Alija, GB, EB, BG, eBay i sl. koristio sam ga i za rezervaciju hostela i sl.)
Za AliExpress se dobije -8% povrata, može se isplatiti direktno na PayPal, a za isplatu treba skupiti minimalno 0,01$.

Ako neko želi može se registrovati preko mog linka: https://www.topcashback.com/ref/a4c :)

Da li ovo vazi za apsolutno sve proizvode sa Alija, GB, Ebay itd, ili samo za neke za koje oni kazu da je moguce ostvariti povrat ?
 
Važi uglavnom za sve proizvode. Za eBay trenutno ne važi za određene kategorije (https://www.topcashback.com/ebay/). Za GB zna biti promocija pa za neke kategorije daju viši procenat.
Za AliExpress je uvijek bilo fiksno 8% za sve proizvode, a nekad bude promocija pa povećaju, npr. za 11.11. su davali 11.11% :)
 
Ajde bas cu da probam, da sam znao za ovo preee mogao sam do sada skupiti za telefon od povrata :)
Uzgred jesi ti Zoran ? :)
 
Ja sam vec ove godine za booking.com mogao skupiti telefon :)
 
Pa kazem da me dovoljno cimaju :D Intesa od mene ima vise na osnovu interchange fees za booking nego od 10 prosecnih korisnika u Srbiji ;)
 
I može li sada detaljno objašnjenje kako se to sve radi ;) pa da se post stavi u prvi post ove teme.
Pogubio sam se u ovih par postova gore

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Evo posto nije to striktno vezano za AE vec ima i drugih prodavnica, usluga, hotela... otvorio sam novu temu bas i samo o cashbacku gde sam osnovne stvari objasnio pa mozemo tamo da caskamo a da ova tema ostane samo za probleme i pitanja za AE.
Pa ko zeli da ucestvuje u istoj evo linka
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=398280
Vidimo se tamo.
 
Može link od nekog proverenog prodavca za baterije? Kad kažem proverenog, mislim na to da zaista prodaje originalne baterije pošto sam u 2 navrata pazario nešto što je jako dobro izgledalo, pisalo da je original ali se ispostavilo da nije original.

Konkretno treba mi baterija za Samsung Galaxy K Zoom model. U principu, ne mora original ako postoji neka topla preporuka za druge marke koje rade dobro (još ako imaju i nešto veći kapacitet... :) )
 
To ćeš jako teško naći. Mislim da na aliju prakticno nema originala. Pogledaj na ebayu, malo je bolja ponuda... U suštini ako zabluruju logo 100% je fejk a ako se vidi logo onda dobro prouči recenzije :) Pogledaj i kod nas po oglasima


Sto se tiče većeg kapaciteta, to je uvek LAZ, ne može se u istu veličinu baterija spakovati više nego sto ima original.
 
Poslednja izmena:
Jutros gledam neke telefone i "Fantacy" prodavnicu odakle je dosta ljudi uzimalo.
Vise ne salju za Srbiju :d
 
Šta ne šalju zs srbiju? Ja upravo platio global note 4

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Većinu stvari ne salju, kupio sam telefon od njih pre 2 nedelje i dobio poruku tipa da moram platiti carinu u mojoj zemlji, i da ne prihvataju paket ako se vrati sam. Verovatno imaju mnogo problema sa vraćanjem paketa iz Srbije zbog carine
 
Pa to je normalno! Problem što sad mnogi naručuju i prave probleme pa zbog takvih svi iz Srbije dospeju na blacklist

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Većinu stvari ne salju, kupio sam telefon od njih pre 2 nedelje i dobio poruku tipa da moram platiti carinu u mojoj zemlji, i da ne prihvataju paket ako se vrati sam. Verovatno imaju mnogo problema sa vraćanjem paketa iz Srbije zbog carine
Pa kakve veze to ima sa nama..on tamo vidi pp tracking broju ako nisi prihvatio paket i da je vracen nazad....ne mora da ga preuzme jer si ti odbio da prihvatis. Uzme pare sebi i to je to [emoji2] Nego verujem da su mu otvarali dosta disputea pa mozda zato
 
Jel kupovao neko blooetooth slušalice preko Alija? Ima li iskustava.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno