Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Dzole, Intesa ti daje 2 kreditne (MC i Amex Blue), zdravstveno U ZEMLJI, a TB valjda MC kreditnu i osiguranje PUTNO (znaci, nisu ista osiguranja).
Iskreno, i nije neka prednost Intese kada se placa, samo je uglavnom bolji kurs EUR-NET i imaju bankomate svugde ;)
 
^ A za ovo što su prednosti Inteze nije potreban Hit račun, dovoljan je i osnovni od 125din/mesečno.
 
Ovo sto kaze owim je tacno - sve ti zavrsava i osnovni racun u Intezi ako bas hoces Intezu.

Recimo, Inteza jos uvek nema sms obavestenje o potrosnji po kartici.
Jednom recju - srednji vek u informatickom dobu.
 
Poslednja izmena:
^ Kako nema? Dobijam SMS o odlivu i prilivu za Inspirom i Visu Elektron. Ne dobijam za Visu Internet. Druge kartice Intezi nemam.
 
Jel bolja varijanta platu primati preko TB-a ili recimo Intese?
Odrzavanje je po 300 kinti za oba,e sad gde se vise dobija je pitanje? ;)
Preko TB-a vezano za osiguranje koliko skontah je do 30 dana,nije celu godinu,a kako je preko Intese?
Taj deo mi nije jasan pa ako moze neko da pojasni ko je detaljnije to prostudirao? ;)

Intesa! Jedini nedostatak intese po meni je sto nemaju SMS obavestenja o odlivu sa debitne, sa kreditne kartice imaju i SMS stize za sve odlive, i sto nemaju uplatu na bankomatu. Ali uplata na bankomatu ce biti moguca vrlo vrzo, tako su najavili. I mislim da je zdravstveno osiguranje sasvim OK, joj otac ga je i iskoristio, i stvarno daju korektan iznos, i vrlo brzo. Moj otac ga je iskoristio i kad je podneo dokumenta isplatili su ga u roku od 10 dana.

^ Kako nema? Dobijam SMS o odlivu i prilivu za Inspirom i Visu Elektron. Ne dobijam za Visu Internet. Druge kartice Intezi nemam.

Pa jel su uveli SMS o odlivu sa Visa Inspire??? Nisma znao? Do sad nisu imali.
 
Razmisli i o komercijalnoj - aktiv set.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Besplatna SMS obaveštenja BANCA INTESA
Prijavljivanjem Vašeg broja mobilnog telefona na šalteru Banke, dobijacete besplatna SMS obaveštenja o:
- Isticanju ili promeni visine Vašeg dozvoljenog prekoracenja
- Neizvršenju nekog od Vaših trajnih naloga
Pored navedenih, možete se prijaviti u nekoj od ekspozitura Banke, i za sledeca besplatna obaveštenja:
- Potrošnja po kreditnoj kartici
(Banka Vam šalje SMS poruku posle svake obavljene kupovine, o potrošenom iznosu, mestu kupovine i raspoloživom stanju.
Usluga je dostupna za Master Card, VISA i DINA kreditne karice.)
* Za korisnika dodatne kreditne kartice, SMS poruka se šalje samo korisniku dodatne kartice.
Uplata na tekuci racun (Posle svake uplate na Vaš tekuci racun, dobijate poruku o visini uplacenog iznosa)
- Uplate iz inostranstva na devizni racun (Obaveštavamo Vas o uplatama iz inostranstva na Vaš devizni racun)
Besplatna SMS obaveštenja dostupna su korisnicima MTS, Telenor i VIP mreže.
Ukoliko je Vaš broj mobilnog telefona vec prijavljen u Banci, za poslednja tri SMS obaveštenja možete se prijaviti i slanjem SMS
poruke na broj 1500.
Potrosnja po debitnoj platnoj kartici u inostranstvu ima a unutar zemlje nema ..
 
Poslednja izmena:
@Dzole, Intesa ti daje 2 kreditne (MC i Amex Blue), zdravstveno U ZEMLJI, a TB valjda MC kreditnu i osiguranje PUTNO (znaci, nisu ista osiguranja).
Iskreno, i nije neka prednost Intese kada se placa, samo je uglavnom bolji kurs EUR-NET i imaju bankomate svugde ;)

Ma dobro sto se tice bankomata TB je tu bolji jer u tim paketima koliko videh mozes neograniceno podizati kes sa bankomata drugih banaka,a samim tim im je i mnogo veca dostupnost nego samo intezinih ;)
Koliko videh u tom progresiv + mozes neograniceno bez provizije dizati sa drugih bankomata,jel?
A nemam pojma,razmisljam se ili preko TB ili preko Inteze plata da ide.
Jedino mi malo ovo TB osiguranje deluje losije od Inteze i to sta im znaci 30 dana osiguranja?
A sto se tice ovih kartica sto si naveo pojma nemam oko toga nista ;)
Moram kad me ne bude mrzelo malo to da izucim

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ma dobro sto se tice bankomata TB je tu bolji jer u tim paketima koliko videh mozes neograniceno podizati kes sa bankomata drugih banaka,

Ne može neograničeno već prvih 5 svakog meseca.
 
Tacno, ko prima platu preko TB ima neograniceno podizanje na bilo cijim bankomatima.

@owim:
Nikad nisam dobio obavestenje o potrosnji po kartici. Samo o uplati na racun i kasni po obicaju 20min.

Mozda mesas odliv sa racuna i potrosnju po kartici?
 
Poslednja izmena:
U poslednje vreme i kod Komercijalne obaveštenja na sms stižu 5-15 min nakon plaćanja. Pre mesec-dva dana, kad sam potpisao sam za taj aktiv set, stizala su za manje od minuta.
TB je u tom smislu bolja; osim sms poruka (koje mene izuzetno smaraju) ima opcija i za mail i pop-up. Kad radi, radi super. Nije mi radilo u inostranstvu van Evrope. Nisu imali objašnjenje zašto mi nisu stizala nikakva obaveštenja. Takođe ne stiže mi obaveštenje kad plaćam na Aliexpress (bar za manje iznose).
Ko prebaci platu u TB, uz Premium+ ima na raspolaganju najveći broj bankomata, svi u zemlji :) Ja ipak to nisam hteo, bar za sada.
 
U poslednje vreme i kod Komercijalne obaveštenja na sms stižu 5-15 min nakon plaćanja. Pre mesec-dva dana, kad sam potpisao sam za taj aktiv set, stizala su za manje od minuta.
TB je u tom smislu bolja; osim sms poruka (koje mene izuzetno smaraju) ima opcija i za mail i pop-up. Kad radi, radi super. Nije mi radilo u inostranstvu van Evrope. Nisu imali objašnjenje zašto mi nisu stizala nikakva obaveštenja. Takođe ne stiže mi obaveštenje kad plaćam na Aliexpress (bar za manje iznose).
Ko prebaci platu u TB, uz Premium+ ima na raspolaganju najveći broj bankomata, svi u zemlji :) Ja ipak to nisam hteo, bar za sada.

Pa to i ja kazem ;) Imas neograniceno podizanje sa svih bankomata za dzabe kod TB-a uz progresiv + ,tako da bi mi bili bukvano na svakom koraku dostupni ;)
Ma i mene to kopka da li da uzmem od njih,nekako su mi aljkavi :D


Jedino me ovo oko osiguranja smara jer ne kontam bas najbolje.
Ovaj deo ne kontam "Uz paket Uniqa osiguranja ti i tvoja porodica ste zajedno osigurani 30 dana u godini, svuda u svetu",sta mu znaci 30 dana,a sta je sa ostalih 11 meseci?
To verovatno znaci max 30 dana u godini prilikom nekog lecenja ;)
I jel ta osiguranja koje banke daju ako su kod njih nase plate,jel vaze samo godinu dana ili se svaki put automatski produzavaju sve dok kod te banke stize plata?
I jel ova polisa vazi samo za inostranstvo kod TB-a ili i za Srbiju?

Ovo sve pitam jer me zanima da uporedim te polise sto nudi TB i Inteza
 
Poslednja izmena:
Ja u ta besplatna osiguranja od banaka nešto i ne verujem.
Nije mi logično da osiguranje koje može da košta i 250eur, da dobijem za džabe.
 
To znači putno osiguranje za boravak maksimalno do 30 dana u inostranstvu, u toku godine.
Npr. 15 dana letovanje u julu, 15 dana zimovanje u februaru i za to vreme si osiguran.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To znaci da imas placeno putno zdravstveno osiguranje u trajanju do 30 dana. Treba proveriti uslove osiguranja i videti kako se racuna taj period. Pretpostavljam da moras da unapred najavis putovanje, pa tako racunaju, ako uopste i racunaju. I ne kosta 250€, pre ce biti oko 100€, za porodicu od 4 clana za 30 dana.
Pozdrav
 
I ne kosta 250€, pre ce biti oko 100€, za porodicu od 4 clana za 30 dana.
Slažem se, uglavnom jeste tako. Nego pošto piše ceo svet, ubacio sam Australiju, 30 dana, jedna osoba, i cena je oko 35000 din za standard pokriće kod Uniqa osiguranja.
 
^Da, cene osiguranja za neke zemlje su, blago receno, sulude. Za onog ko putuje tamo, ova osiguranja uz kreditne kartice su najbolja varijanta.
Pozdrav
 
U poslednje vreme i kod Komercijalne obaveštenja na sms stižu 5-15 min nakon plaćanja. Pre mesec-dva dana, kad sam potpisao sam za taj aktiv set, stizala su za manje od minuta.
TB je u tom smislu bolja; osim sms poruka (koje mene izuzetno smaraju) ima opcija i za mail i pop-up. Kad radi, radi super. Nije mi radilo u inostranstvu van Evrope. Nisu imali objašnjenje zašto mi nisu stizala nikakva obaveštenja. Takođe ne stiže mi obaveštenje kad plaćam na Aliexpress (bar za manje iznose).
Ko prebaci platu u TB, uz Premium+ ima na raspolaganju najveći broj bankomata, svi u zemlji :) Ja ipak to nisam hteo, bar za sada.
Meni stiže nekad posle manje od pola minuta a nekad malo kasnije. Uglavnom brzo stiže sms.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
^ A za ovo što su prednosti Inteze nije potreban Hit račun, dovoljan je i osnovni od 125din/mesečno.
Nista od onoga sto sam pomenuo, osim mozda EUR-NET racuna ne ide uz osnovni racun. MC/Amex i osigranje ne idu.

Ovo sto kaze owim je tacno - sve ti zavrsava i osnovni racun u Intezi ako bas hoces Intezu.
U sustini, placas racun a nista ne dobijas bukvalno, osim vise bankomata/fijilala (mada za pidizanje uz Progresiv+ ima manje Intesa bankomata efektivno :)).
To je racun za koji ne vidim nikakvu logiku, oduvek.

Recimo, Inteza jos uvek nema sms obavestenje o potrosnji po kartici.
Jednom recju - srednji vek u informatickom dobu.
Verovatno mislis na ono sto si se ranije zalio, a to je da za DODATNU karticu nema? Meni radi i za Inspire, i Amex i MC.
I za Intesu mi dolaze bukvalno u roku od 5 sekundi SMSovi, AIK isto. Dok Piraeus.. retko kada ispod 15sek :)

Ja u ta besplatna osiguranja od banaka nešto i ne verujem.
Nije mi logično da osiguranje koje može da košta i 250eur, da dobijem za džabe.
Ima logike, jer banke dobiju mnogo bolje uslove, a niko skoro i ne pokrene to osiguranje.
Bilo je dosta njih koji su iskoristili ovo Intesino sto ide uz Hit, bas su preneli iskustva na forumu. I ja sam bio sumnjicav za to osiguranje. Dok ako ambasade prihvataju ono putno - ne brinem da li vazi. Samo je pitanje da li je suma sada dovoljna ako zatreba, jer za SAD 10.000EUR i nije neka suma za putno osiguranje.

Dzole, ne mesaj ta dva osiguranja:
- Telenor banka daje PUTNO osiguranje, znaci za kada putujes u Evropu, ne racunajuci Srbiju (ono sto ambasade i pasoske kontrole traze ponekad da pokazes da imas, inace ti mogu odbiti ulazak)
- Intesa uz hit daje DODATNO ZDRAVSTVENO osiguranje, ZA SRBIJU.
Ta dva nemaju dodirnih tacaka, osim reci "zdravstveno osiguranje".

Ne vredi da poredite sami cene koje dobijate online kalkulatorima na Uniqa/Generali sajtu sa ovime, ona se kupuju na odredjen broj dana i konkretne datume.

Sto se tice toga sta znaci '30 dana' - pitanje je da li proveravaju, ili misle na do 30 dana boravka u bolnici.
Kod Intese, putno koje se dobija uz kreditne (osim kreditnih uz Hit racun), nema tog ogranicenja.
 
Poslednja izmena:
Mislim bas na potrosnju po kartici. (Ovo si se dobro setio - zalio sam se TB da nema SMS izvestaja vlasniku racuna o potrosnji po dodatnoj kartici i desilo se nekako da su uveli nakon 3-4 meseca)

Ja SMS o potrosnji na Inteza Inspire kartici jos nisam video. Samo prilive.
 
Moja Inspire je medju prvih 100 izdatih kod nas, kada jos je nesto po starom sistemu radjeno, pa meni ne treba ni citac za placanje na netu sa njom, a po defaultu vec dugo je obavezan za 3D Secure sajtove citac uz Inspire. Mozda zbog toga, videcu kada mi maja dodje nova Inspire (cini mi se ovog maja, mozda i sledeceg :D)
Za dodatnu karticu u Intesi ne postoji i dalje SMS o potrosnji! Nikakav - ni vlasniku, ni vlasniku dodatne. Stvarno nerealno. Dok nisam dao drugima dodatnu i nije kod nas koriscena, nije mi smetalo uopste, ali... stvarno je ovo veliki minus.
 
Il sam propustio citajuci, ali mi nije jasno to intesino osiguranje u Srbiji ? Jel to kad odes negde na odmor ovde ili sta ?
Iako sam gundjao sto ne mogu da kontrolisu svoju elektroniku, ipak mi je zadovoljstvo kad platim neki racun ili kad sam na bankomatu, za par sekundi mi zvrcka SMS poruka ! To je jako dobro ako si u nekom sumnjivom lokalu i placas karticom !
 
Ne, to je ono dodatno osiguranje za slucaj operacija ozbiljnijih i slicno.
Pogledajte na sajtu, ima i link sta sve pokrivaju. Ako ne nadjete kod Intese (nije bas lako), odite na sajt generali.rs osiguranja, i potrazite dodatno zdravstveno za vlasnike Hit racuna, ima sazeto bas lepo sta se pokriva.
 
Ljudi fala za info,jos samo jedno.
Jel ima iko na ovom forumu da prima pratu preko TB-a,nek se javi? ;)
 
Ja SMS o potrosnji na Inteza Inspire kartici jos nisam video. Samo prilive.
Нисам ни ја док сам био код њих(прије годину дана отприлике)Као што кажеш,приливи у дин.(нпр. плата) и из иностранства да.Из земље девизе колико се сјећам ,не.
 
Ljudi fala za info,jos samo jedno.
Jel ima iko na ovom forumu da prima pratu preko TB-a,nek se javi? ;)
Нек се јаве:D Осигурање ти важи уз ‚‚активну" кредитну,па провјери шта то тачно значи.
U poslednje vreme i kod Komercijalne obaveštenja na sms stižu 5-15 min nakon plaćanja. Pre mesec-dva dana, kad sam potpisao sam za taj aktiv set, stizala su za manje od minuta.
Мени и дуже понекад.Нема то везе с пакетом, јер немам актив, већ с неким њиховим брљотинама.
 
Telenor banka nudi 30 dana, godišnje, međunarodno putno zdravstveno osiguranje.
Zgodno je zato što prilikom viziranja, za neke zemlje, ne moraš da plaćaš osiguranje a postoji mogućnost da te odbiju za vizu. Znam gomilu ljudi koji ne provedu više od 30 dana godišnje u inostranstvu. Tako da su ovakva osiguranja preko banaka potpuno ok.
To što banke daju marketinški deluje puno, a u stvari i jeste samo marketing u osnovi. Još jedna stvar za privlačenje klijenata.
Naš rfzo daje isti vid osiguranja za određene zemlje. Nekada ga je i lakse ostvarili, u odnosu na osiguravajuće kuće.

@tarantula888, kreditna kartica, gold koju imam, daje 30 medj. Putnog zdr. Osiguranja iako nikada nisam provukao kreditnu. Automatski po zahtevu za kreditnu, izrađuje se i kartica osiguranja.

@dzosua, 30 dana znači da ukolilo planiraš da npr. U Grčkoj provedeš jul i avgust, ovo osiguranje nije dovoljno. Brojni su načini utvrđivanja koliko si proveo van. Takođe postoje situacije i kada nije moguće utvrditi, tako da...

Osiguranje od 30 dana znači, plastično:
15 dana si bio na skijanju u Francuskoj. 7 dana na žurkama na Ibici. 4 dana kod tetke u Švajcarskoj.
Na Ibizi te zaboleo, hm, zub :) Odeš kod čika zube, trpiš kao muško, on mora da izvede intervenciju koja košta cca 450€.
Ti pokažeš da si drug član i ne platiš ništa, osim koktele sa žurki, i eventualno testiranja po povratku u Srb.
Čika zubi je isto lepo, jer će intervenciju koju, možda, nije morao da izvede, da naplati od stranog osiguranja, i svi su živeli dugo i srećno.
 
Putna osiguranja vise nigde ne traze u ambasadama, btw. Tamo gde treba, za radne vize recimo, NE vaze ova iz banaka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno