Šta je novo?

MS Industrial Winston - "gaming" kućište za samo 20€!!!

winstona nigde nema u ponudi nedeljama...
ako nego cuje da se negde pojavio, neka javi :)
 
Ne staje zbog hladnjaka za CPU.

Staje u MS Titan ili MS Black Widow.
Ms Titan i Widow dolaze sa po 3 ventilatora. Skuplji su modeli od Winstona, ali vredi. Vise ventilatora, vise mesta za CPU hladnjak, fan kontroler.

P9 Lite TT

Aha, a kad bih drzao otvorenu stranicu jedno mesec dana?kolko je to pametno? Posto cu biti kratak s parama za neko adekvatnije kuciste pa sam mislio winstona uzeti kao privremeno resenje dok ne uzmem nesto bolje/vece... inace tek treba da porucim te komponente...
 
Oko 6.000 bk trebalo da budu Widow i Titan.

Titan je sa boljim protokom vazduha i providnom stranicom, Widow je sa izolacijom i tise je. Generalno spoljasnji dizajn im je dosta razlicit, a unutra su ako ne identicni onda blizu tome da budu identicni.

Uzmes jedno od ta dva, neces imati potrebe da menjas kuciste kasnije [emoji4]

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
stoji tako na 20 sajtova, niko nema na stanju

tako je u vecini slucajeva sa ovim kucistem i nekim drugim artiklima. a pazi ovu Bench ponudu. Winston za 2990 dinara. polu-steroid cena + postarina. besplatna dostava vazi za porudzbine koje prelaze 3 hiljade. hajde da kupim jos jednu podlogu za mis da bih imao besplatnu dostavu. :) i to je lakse, nego da oni povecaju cenu za 20 dinara. balkanske fore. na kraju dodjes do skoro 3500 dinara. onda je bolje razmisliti o nekom drugom kucistu.
 
Oko 6.000 bk trebalo da budu Widow i Titan.

Titan je sa boljim protokom vazduha i providnom stranicom, Widow je sa izolacijom i tise je. Generalno spoljasnji dizajn im je dosta razlicit, a unutra su ako ne identicni onda blizu tome da budu identicni.

Uzmes jedno od ta dva, neces imati potrebe da menjas kuciste kasnije [emoji4]

P9 Lite TT

Pa jes Ivane, ali vidi ima i ta estetska komponenta a tu mi jedino ovo MS kuciste figurira. Meni treba neki Lian Li wannabe izgled, alu/limena kocka gde nista ne strci. Bez bodlji, spojlera, ikseva, izduvnih cevi (bese asus imao ono usisivac kuciste). Ta MS kucista su sigurno bolje uradjena unutra ali dzabe kad su "gejmerska". Da hoce ovi rvacani da naruce od Kineza nesto poput CM Elite 110a ali za duplo manje para uz priblizan kvalitet, bilo bi bum.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi bum za manji broj ljudi u odnosu na bum koji donosi nesto poput Fractala za 50e, ili npr Titan koji je bas provretreno kuciste, ventilatorima se pristupa neverovatno lako.

Da ne pricam sto pakuju fan kontroler. Kakav-takav, opet dozvoljava da bocnes 5 ventilatora na jedan molex bez ikakve muke.
Nemaju sve ploce adekvatne konektore za toliko ventilatora, kamo li kontrolu.

Ja sam hteo da dam 100e na Fractal R5. Na kraju sam uzeo MS od 40e i prezadovoljan sam.

Nema sumnje da je Fractal kvalitetniji i da su ventilatori bolji od ovih, ali to za mene kao nekog ko uglavnom gleda perf/$ odnos nebitno.

Mislio sam da ce ova 3 sto sam dobio uz kuciste da pocrkaju/pocnu da tandrcu veoma brzo, ali, da kucnem u drvo, godinu dana kasnije rade kao i prvog dana. Maltene su necujni i imaju sasvim solidan airflow.

Ima review na KitGuru, dali su 9/10 za Falcon i Silent, to su ista kao MS Falcon i MS Widow, samo u beloj boji [emoji4]

P9 Lite TT
 
Ja gledam neki ili ITX ili malo veci build sa sto manje a sto vecih i sto tisih ventilatora koji su postavljeni na pravim mestima i prave dobar protok. Recimo dve/tri dvanaestice ili ako moze jedan od njih jos veci, da prave promaju preko ploce a ne cuju se. Plus da ima neki vid izolacije, filtere za prasinu, prigusivace buke i vibracija i dobar raspored, ponajvise dobro resen kavez za diskove. Tako nesto bi voleo da ponude sto povoljnije i da izgleda pristojno i nenametljivo.

Edit: Ne moraju ventovi uz kuciste da budu dobri, menjacemo za nesto bolje.
 
Fractal nikada nece kostati 50 eura. tako da od tog buma nema nista. :) a i ne zasluzuje da kosta 50 eura. kuciste je vrhunsko i vredno svakog dinara. ja se i dalje kajem sto sam prodao svoje i zamenio ga sa ovim raspalim Winstonom. ali potreba za novcem i neiskustvo su ucinili svoje. imao sam Define C kupljeno preko madjara. elegantan prozor, elegantan enterijer, savrseno kabliranje, lak pristup komponentama, dovoljno prostora u malom kucistu, a dao sam 110 e. dva ventilatora, magnentni filter za prasinu gore, jedan duzi koji se izvlaci napred dole, zvucna izolacija na zadnjoj stranici, gore poklopac koji stiti od prasine ako neko ne koristi dodatno hladjenje, veci kuleri staju bez problema, veliki tunel za napajanje i skrivanje kablova, a tu je odmah i mali kavez za dva harda, nazad ide ssd. savrseno. kakvi Titani, Winstoni, Crne Udovice, Cooler Masteri kante od sto kilograma. kada kupis jednom Fractal, ostaje zauvek Fractal.
 
Pa normalno da nije na kvalitetu fractala.

Poredis kuciste od 110e i od 30e.

Titan ima bolji pristup ventilatorima, mnogo bolje filtere od Winstona, skidaju se na klik i onda imas potpuni pristup ventilarorima, 175mm mesta za cpu hladnjak, fan kontroler, staje u njega 4x14cm ventova napred i gore i 1x12 pozadi, a kosta 50e.

Winston je najjeftinije njihovo koje ima taj PSU podrum i mesta za neki osrednji hladnjak.

Naravno da fractal ima bolji kvalitet izrade, sto ne znaci da su Titan i Widow loseg kvaliteta, ali kome to nije medju bitnijim stavkama verovatno se ne isplati davati vise nego duplo vise novca za Fractal, pogotovo ako je neka konfa ispod 1.000e..

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Fractal nikada nece kostati 50 eura. tako da od tog buma nema nista. :) a i ne zasluzuje da kosta 50 eura. kuciste je vrhunsko i vredno svakog dinara. ja se i dalje kajem sto sam prodao svoje i zamenio ga sa ovim raspalim Winstonom. ali potreba za novcem i neiskustvo su ucinili svoje. imao sam Define C kupljeno preko madjara. elegantan prozor, elegantan enterijer, savrseno kabliranje, lak pristup komponentama, dovoljno prostora u malom kucistu, a dao sam 110 e. dva ventilatora, magnentni filter za prasinu gore, jedan duzi koji se izvlaci napred dole, zvucna izolacija na zadnjoj stranici, gore poklopac koji stiti od prasine ako neko ne koristi dodatno hladjenje, veci kuleri staju bez problema, veliki tunel za napajanje i skrivanje kablova, a tu je odmah i mali kavez za dva harda, nazad ide ssd. savrseno. kakvi Titani, Winstoni, Crne Udovice, Cooler Masteri kante od sto kilograma. kada kupis jednom Fractal, ostaje zauvek Fractal.

Cuj cm kanta... cm koristi najkvalitetnije materijale za njihova kucista + savrsena zavrsna obrada
 
^Mozda za skuplja kucista. Ova jeftinija ispod 10.000 nisu bas kvalitetna i ne vidim poentu kupovanja istih, em sto malo nude za novac, em sto kvalitet nije nista posebno.

P9 Lite TT
 
CM od 200€ pa naviše perfekcija, ispod toga previše kompromisa ...
 
Cuj cm kanta... cm koristi najkvalitetnije materijale za njihova kucista + savrsena zavrsna obrada

za modele ispod 80 eura slobodno mozes da kazes da su zesce industrijalizovane (dizajnerski) kante i nista vise. a i ona od 80 pa do 110 su pod znakom pitanja. bolju zavrsnu obradu od njih ima Milan Blagojevic Smederevo.
 
Pa normalno da nije na kvalitetu fractala.

Poredis kuciste od 110e i od 30e.

Titan ima bolji pristup ventilatorima, mnogo bolje filtere od Winstona, skidaju se na klik i onda imas potpuni pristup ventilarorima, 175mm mesta za cpu hladnjak, fan kontroler, staje u njega 4x14cm ventova napred i gore i 1x12 pozadi, a kosta 50e.

Winston je najjeftinije njihovo koje ima taj PSU podrum i mesta za neki osrednji hladnjak.

Naravno da fractal ima bolji kvalitet izrade, sto ne znaci da su Titan i Widow loseg kvaliteta, ali kome to nije medju bitnijim stavkama verovatno se ne isplati davati vise nego duplo vise novca za Fractal, pogotovo ako je neka konfa ispod 1.000e..

P9 Lite TT

ko poredi ta kucista? nisam lud da poredim jedan Fractal sa raspalim MS-Sama kucistima. tu nema sta da se poredi. napisao sam samo da se Fractal sa ovakvom zavrsnom obradom nikada nece moci da nadje za 50 eura, tako da od toga bum-a koji si spomenuo nema nista. :) uz to sam napomenuo da se kajem sto sam ga prodao, a onako usput prokomentarisao raspade od MS-Sama industrial-a.
nemoj pogresno da me shvatis, znam da su to budzet kucista. ne brini, razumeli smo se sada nadam se. :)

ali kad si vec pomenuo tog Titana za 50 eura, moram da kazem da bih pljunuo na sebe kada bih dao skoro 6500 za kineza, a za 9k vec imas FD Define S. bolje je dodati 2500 za Define S koji se mogao naci po toj ceni u Ejmi Vajnhaus radnji. svaka cast tom ShenZen Dzeki Cen kucistu ali ne hvala. lepo das 2500k i znas sta si kupio. meni kuciste ne treba kao pilates partija za devojku, vec da sluzi svrsi - zastiti i hladjenju komponenti. e sada sam uporedio Fractal i MS-Sama. :) mala je razlika pa je moguce. razlika u kvalitetu ogromna.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
druze sta tu nije jasno? MS Industrial-SAMA proizvode solidna kucista. ali to je ShenZen koji ne moze da prismrdi jednom Fractalu, i dati 6500 dinara za nekakvog kineza Titana u odnosu na 9000 za FD Define S je nevidjena glupost. video sam Heliosa, Falkona, Winstona, Crnu Udovicu, Knight-a ni sam ne znam koliko puta, kupuju ljudi kod nas. ne zivim ja u selendri od 100 stanovnika, vec u Novom Sadu. i da bi nesto video ne moras direktno da posedujes.
45 funti je skoro 6700 dinara sto opet ide na ruku onom sto sam gore napisao. za kineza se ne daju tolike pare ako za malo vise imas jednog od najboljih ako ne i najboljeg proizvodjaca kucista. a to sto ovaj recenzent reklamira, ima pravo jer je dobio pare. ne pljujem ja uopste MS-SAMA, vec kazem kako jeste. koliko izdvojis novca, toliko ces da dobijes. necu da ih dizem u nebesa ako to ne zasluzuju. i u tom cenovnom rangu imas sigurno boljih. samo je potrebno malo sire posmatrati stvari. znaci u poredjenju sa kantom kao sto je Cooler Master zaostaje i to debelo, a o poredjenju sa Fractalom da ne pricam vise.
to su budzet kucista za zemlje treceg sveta medju koje i mi spadamo, za cicije i one koji jasno znaju da procene sopstvene potrebe. a i taj koji jasno zna da proceni sopstvene potrebe bi pre na duze staze uzeo neko od 2-2500 vise, nego ove sa pilates materijalom. :) bio sam u Sjedinjenim Drzavama kod rodbine pola godine. veruj mi, retko ko kupuje SAMA kucista, ovde poznatija kao MS Industrial a tamo ni sam ne znam koliko "brendova" ima. na tu bagatelu niko ne obraca paznju kako treba. ne zato sto imaju pare, nego nece ljudi da kupuju kineza kad mogu da kupe nesto kvalitetnije. imas ih i tamo za nekih 76 ili 80 dolara. zaleti se poneka bu-da-la pa kupi. a po istoj ili slicnoj ceni ima i Fractal.
 
Od budzet coolermaster kucista moze samo bolje da bude ;)

Da, sigurno je KitGuru placen da bi dao dobru ocenu. Cestitam [emoji4]

Falcon sam platio ravno 4.800 dinara.

Nadji mi kuciste u tom cenovnom rangu, kod nas, mozes i u vecem, do 50% recimo, da ima PSU shroud, fan kontroler i da dolazi sa 3 solidna ventilatora, mesta za solidan vazdusni hladnjak i magnetnim filterom gore, mesta za 14-tice napred. Takodje je crvrsto kuciste, stranice se ne krive i nisu tanke. 2x usb 3.0 i 2x usb 2.0 napred. Veliki prozor na stranici. Jedina mana mi je sto se prednji filter ne skida posebno, nego zajedno sa front panelom.

Sta meni nije jasno? Ja pisem argumente i licna iskustva gomile zadovoljnih ljudi, ti pljujes i pises bez ikakvog argumenta.
Sta tebi nije jasno?

Sve sto pises je neargumentovano i za mene je gomila gluposti jer jedina stvar koju ti pises je "kinez", bez ikakvih argumenata.

Jedina nevidjena glupost u ovoj temi jeste neargumentovano pljuvanje ;)

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Okej,podelili ste vasa uverenja,idemo dalje u lepom maniru...
 
Poslednja izmena:
za modele ispod 80 eura slobodno mozes da kazes da su zesce industrijalizovane (dizajnerski) kante i nista vise. a i ona od 80 pa do 110 su pod znakom pitanja. bolju zavrsnu obradu od njih ima Milan Blagojevic Smederevo.

Pa naravno jer je CM brend dok se MS i dalje probija na tržište sa kućištima, tačno je da su CM-ova kućišta ispod 80e dizajnerski i možda pomalo funkcionalno zaostala ali je kvalitet prisutan u svakom njihovom kućištu (pričam iz iskustva) tako da ako sastavljaš neki high end gaming PC ne bi trebao da ti bude problem da odvojiš i 150-200€ za samo kućište koje će naravno biti vrh.
 
Pa naravno jer je CM brend dok se MS i dalje probija na tržište sa kućištima, tačno je da su CM-ova kućišta ispod 80e dizajnerski i možda pomalo funkcionalno zaostala ali je kvalitet prisutan u svakom njihovom kućištu (pričam iz iskustva) tako da ako sastavljaš neki high end gaming PC ne bi trebao da ti bude problem da odvojiš i 150-200€ za samo kućište koje će naravno biti vrh.

MS Industrial nije nikakav brend kada su kucista u pitanju. oni kupuju kucista od proizvodjaca SAMA iz Kine i lepe ime svog brenda na njih. znaci u svetu kucista oni postoje isto koliko postoji i neki drugi "brend" koji to radi. mogu i ja da narucim hiljadu komada sa alibabe i da prodajem ovde.
gorane nije potrebno 150-200 eura za kuciste. high-end komponente se komotno mogu da smeste u svaki Fractal Design model i da nema nikakvih problema.
a sto se cm-a tice, imao sam N200, N400 i K380. trece sam kupio u Deratronu kao mlad i naivan. :) od tada duvam i u jogurt. N200 i N400 su van tog standardnog industrijalizovanog dizajna koji pruza Cooler "Master", ali ovo K380 i 80 posto drugih je pravi primer toga. zaostala su mnogo po nekim pitanjima. ali ok.

@DukeLander, nije trebalo da obrises citav komentar. mogao si samo neke delove da cenzurises. ne bih ti zamerio. bas sam lepo sve sastavio. :)
ali posto si obrisao moj komentar, razocaran sam. :)
 
Nije ni Fractal savršen, da se ne lažemo. Visoka cena je opravdana samo za one koji će potpuno iskoristiti izuzetne water cooling mogućnosti(full custom loop).

Za klasičan build, Define S i R5 su bacanje para. Kod nas ih trenutno nema koliko znam, a na KP su 115e i 150e. Pre bih uzeo Define C, InWin 303 ili NZXT S340.

Ova jeftina kućišta do 6000 din su svakako odličan izbor i ne može se reći da su loša.
 
@DukeLander, nije trebalo da obrises citav komentar. mogao si samo neke delove da cenzurises. ne bih ti zamerio. bas sam lepo sve sastavio. :)
ali posto si obrisao moj komentar, razocaran sam. :)

Zamisli kada bi svaki post detaljno pregledao i uredjivao na forumu... 48h dnevno ne bi bilo dosta...

Treba ljudima skrenuti paznju i izraziti misljenje ako mislis da ima bolje za iste/slicne novce...
Ali kad krenete 55x isto,u nabedjivanja i prepucavanja,to nikom ne koristi,samo odmaze...

Evo,ja imam (mislim) neko Sharkoon,sa 4 color venta,odlicno provetren chajniz,meni odlicno radi posao i kostalo oko 15e na nekoj ebay akciji... da li treba da trolujem sada ovde?

Drzite se teme i nema problema...
 
Poslednja izmena:
druze sta tu nije jasno? MS Industrial-SAMA proizvode solidna kucista. ali to je ShenZen koji ne moze da prismrdi jednom Fractalu, i dati 6500 dinara za nekakvog kineza Titana u odnosu na 9000 za FD Define S je nevidjena glupost. video sam Heliosa, Falkona, Winstona, Crnu Udovicu, Knight-a ni sam ne znam koliko puta, kupuju ljudi kod nas. ne zivim ja u selendri od 100 stanovnika, vec u Novom Sadu. i da bi nesto video ne moras direktno da posedujes.
45 funti je skoro 6700 dinara sto opet ide na ruku onom sto sam gore napisao. za kineza se ne daju tolike pare ako za malo vise imas jednog od najboljih ako ne i najboljeg proizvodjaca kucista. a to sto ovaj recenzent reklamira, ima pravo jer je dobio pare. ne pljujem ja uopste MS-SAMA, vec kazem kako jeste. koliko izdvojis novca, toliko ces da dobijes. necu da ih dizem u nebesa ako to ne zasluzuju. i u tom cenovnom rangu imas sigurno boljih. samo je potrebno malo sire posmatrati stvari. znaci u poredjenju sa kantom kao sto je Cooler Master zaostaje i to debelo, a o poredjenju sa Fractalom da ne pricam vise.
to su budzet kucista za zemlje treceg sveta medju koje i mi spadamo, za cicije i one koji jasno znaju da procene sopstvene potrebe. a i taj koji jasno zna da proceni sopstvene potrebe bi pre na duze staze uzeo neko od 2-2500 vise, nego ove sa pilates materijalom. :) bio sam u Sjedinjenim Drzavama kod rodbine pola godine. veruj mi, retko ko kupuje SAMA kucista, ovde poznatija kao MS Industrial a tamo ni sam ne znam koliko "brendova" ima. na tu bagatelu niko ne obraca paznju kako treba. ne zato sto imaju pare, nego nece ljudi da kupuju kineza kad mogu da kupe nesto kvalitetnije. imas ih i tamo za nekih 76 ili 80 dolara. zaleti se poneka bu-da-la pa kupi. a po istoj ili slicnoj ceni ima i Fractal.

Uffff to bi bilo jako lepo da je istina u ovom slučaju. Nisam dosad nikome ni dinar uzeo za review. Čak sam morao da iskeširam 1200 dinara za prijem i slanje Titan Pro-a i Black Widow-a, samo da imam tako nešto na kanalu za review.
Još su obećali neki promo paket (koji bih ja naravno odmah na giveaway stavio) ali nisu nikad ništa poslali. A i Winstona sam uzeo za svoje novce, bio je 2400din tada. Eno ti na kanalu i review Fractalove Core 1000 serije od 30€ - kesa naspram ovog ;).
 
Nazad
Vrh Dno