Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da je AMD imao neku ponudu 2012. taj bi i7 kostao kao i5, a verovatno bi imao jeftinije 6c/12t Intele u desktop masinama... tako da, koliko god mrzis da volis (TM) ti se moli da AMDu ovo uspe. Ili plati harach.

edit:
Pardon, nastavi da placas harach plavom jer nema konkurenciju pa moze da pravi klempe i da svi jos budu srecni...
 
Poslednja izmena:
Ništa ja tu ne bih menjao, posebno ne u Srbiji. Samo presija! ;)

Koji harač? Ja plaćam cenu koju formira tržište...ako imam. Ako nemam, ne kupujem. Svakako ne kukam.
 
Poslednja izmena:
Ne valja kad je AMD los, ne valja kad je dobar, ne valja kad je jeftin, ne valja kad je skup... ko bi narodu ugodio.
 
AMD%20Ryzen%20Tech%20Day%20-%20Lisa%20Su%20Keynote_IanCutress-page-018.jpg

Fantazija auuuuuuuuuuuu
 
Ili bolje boost-uje (veci klok sa svim zaposlenim jezgrima)... Videcemo vec ako Erik obrati paznju na ovo bustovanje...
 
Imajući u vidu klokove, izgleda da je AMD-ov SMT implementiran bolje od Intelovog HT-a :D

da to od pocetka curenja testova, nekako dolazi u prvi plan, mada moguce je i da je do Boost tehnologije, bilo kako bilo uz duplo nizu cijenu imat iste (single core) ili bolje( multicore) performanse to je stvarno za ne povjerovati.
 
Eto.. isteraće mi pare iz džepa. A bio sam miran sa 2600k... :mad:

Polako bez žurbe, dok vidimo celu ponudu, kompletne benchmark rezultate i situaciju na tržištu. Meni 2600K i dalje završava 99% posla opušteno, najveći razlog za prelazak na neku novu platformu su mi mogućnosti novih matičnih ploča. Takođe veliki plus kod mene je to što Zen nema APU deo i ima relativno mali TDP tako da bi mogao da sklopim neku ultra malu ITX mašinu.
 
Pa za ultra malu ITX ti bas i treba APU, cim krenes da guras diskretnu grafiku to vise ne moze da bude ultra malo kuciste :)...
 
Pa nije bas isti singlecore kada se gleda clock for clock ali je blizu, 4ghz boost za Ryzena 3.7ghz za 6900k.
Za nekoga ko komp koristi za ozbiljne poslove Ryzen je a no brainer. Ali za nas gamere pa videcemo kada izadju pravi testovi.

Ono sto meni nije jasno je zasto bi neko uzeo npr 1800x kada je 1700x samo 200mhz sporiji a kosta citavih 100$ manje nema logike. Aj onaj 1700 non x barem ne bi trebalo da ima onu auto overclock opciju pa kao neko opravdanje. Ali ako se na dobroj ploci svi budu mogli poterati na 4-4.2ghz (sto mi deluje kao neki limit za ove procesore sa normalnim hladjenjem) onda wtf :D Mislim super za nas korisnike :D
 
Pa za ultra malu ITX ti bas i treba APU, cim krenes da guras diskretnu grafiku to vise ne moze da bude ultra malo kuciste :)...

Meni se dopada FD Node 202. Staje opušteno bilo koja grafika.
 
Pa i ja sam prvo mislio da sacekam neki Reven Ridge APU al sad se sve vise dvoumim da uzmem ovaj 1700 ili 1600x i 480rx sa PCIe extenderom + ITX + neki najgori SSD od 60gb jer sam sve pare potrosio i napravim neki miniPC xD
 
Poslednja izmena od urednika:
Nema preodera na case kingu. Ovde u UAE tek 2. marta kreće u prodaju.
 
Ono sto meni nije jasno je zasto bi neko uzeo npr 1800x kada je 1700x samo 200mhz sporiji a kosta citavih 100$ manje nema logike. Aj onaj 1700 non x barem ne bi trebalo da ima onu auto overclock opciju pa kao neko opravdanje. Ali ako se na dobroj ploci svi budu mogli poterati na 4-4.2ghz (sto mi deluje kao neki limit za ove procesore sa normalnim hladjenjem) onda wtf :D Mislim super za nas korisnike :D

Mozda ne moze vise od 4GHz koliko su oni zacepili boost na 1800X. Mozda su 1800X binovani cipovi. Mozda 1700X ne mogu dostici 4GHz. Puno je misterije u ovom momentu.

Sto se single core tice, to je samo Cinebench. Cekamo igre da vidimo, onu nakazu od endzina u Fallout 4 na primer. To je dobar single core test :d

Ne treba zaboraviti da su ovo promo slajdovi i da nema ozbiljnog testa od trece strane.
 
514e225d1dbf1ceb4c6d86c888fe6321.jpg


Nek neko fotosopira plavo kuti'ce ispred, na sinama :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Gledam testove i "sabiram se".

Mene najviše interesuje Ryzen 7 1700 koji je po ceni jefitniji od i7-7700K ali:

- ima manje ST performanse
- ima manji overklok potencijal

Tako da će se i7-7700K pokazati na kraju kao bolji overall proizvod u ovom trenutku iako skuplji. Koliko para toliko muzike.

Preorder je uvek bila navlakuša, kako za igre tako i za harver. Niko normalan neće kupiti procesor pre nego što vidi ono što ga interesuje na par review-a.

Danas nismo videli dve najbitnije stvari:

1. procesore za široku narodno masu aka i3 i i5 counterparts
2. performanse u igrama
 
O čemu ti dečko?
 
Za nekoga ko komp koristi za ozbiljne poslove Ryzen je a no brainer. Ali za nas gamere pa videcemo kada izadju pravi testovi.

Def treba sačekati Gamers Nexus ili nekog sličnog, ne deluje mi da će se 1700 proslaviti u igrama pored 7700k.

Meni je interesantan zbog 65W TDP-a jer bi bio idealan za neki ITX build, ali 3.0GHz base clock ne obećava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno