Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sully od mene može i veću ocenu od 7/10 da dobije. Npr 8.5/10. I ne pitajte za ovih 0.5 - nije 9-ka ali mi je bolji od nekih 8-ica :)
 
Ne spominju ni Poljaka koji ga spustio bez tockova

 
Gledao još na FAF, pa pošto vidim da je iskazano jedno mišljenje na prethodnoj strani, evo i mog nešto drugačijeg...

Toni Erdmann 9/10


Fantastičan film, koji surovo (i sirovo) prikazuje današnje socijalne prilike. Nema tu ulepšavanja, nema patetike. Pravi biser berlinske filmske škole. Film govori o otuđenosti, samoći, karijerizmu, sudaru civilizacija u mikro-okruženju i, možda, životno poslednjoj želji oca koji ima multiple personality da obnovi roditeljski odnos sa svojom ćerkom. I to na ne baš uobičajeni načine... :) Rezultat je vrlo dobar mix humora i drame, koji sadrži nekoliko gotovo antologijskih scena.

Usudio bih se da ga svrstam u nominovane za Oskara, a ako bih nastavio da se bavim predikcijom, od osvajanja istog može ga omesti Under sandet (2015) aka. Land of Mine i sjajni iranski film Forushande (2016) aka. Salesman.

A sasvim realnim mi se čini da Hollywood napravi rimejk ovog filma, neku "šećerlemu", koja će manje ličiti na niskobudžetne sa Studia B ;), a više na ništa... I, kao upisane, "vidim" u glavnim ulogama Bill Murraya i Jennifer Lawrence. Ali, sve džaba, od ovoga teško može bolje.
 
[video]Elle
http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt3716530/[/video]
Dobar, više nego veče posle samog završetka. Maestralna Isabelle Huppert koju pojedini pamte iz Profesorke klavira. Preporuka za stariju ekipu s foruma, klince će ionako da smori. Ima tu par nedostataka sa moje strane, ali sve u svemu dobar. 7/10
 
Sully je istinut, dok je Flight vrlo malim delom baziran na istini, vecina toga izmisljenja.
 
Hacksaw Ridge 9/10.

Gibson opet ubio!!
 
Arrival
http://www.imdb.com/title/tt2543164/

Uf,
mozda da je bolje izreziran bi nesto ispalo od tog filma,
ovako je gomila nabacanih scena koje bi trebalo da na kraju daju neku poentu,
ali je sve to jako konfuzno.

Ocena 6/10

Takodje sto se tice Deera hunter-a,
ne mogu da verujem da sam tek sada odgledao taj film,
mislio sam da sam ga vec gledao, tj da je to film "The edge" sa Antoni Hopkinsom,
ali on nema nikakve veze sa istim.
Inace, film je napravljen epski, traje 3 sata (sto je previse po meni, dva puta sam zaspao u prvih pola sata).
Mada kada se pogleda do kraja, veoma je lepo videti te "mlade" glumce u tom izdanju (mada su tada bili oko 30-tih).
Inace je radnja mogla da se isprica mnogo krace i uzbudljivije.

Ocena 8/10
 
Takodje sto se tice Deera hunter-a,
ne mogu da verujem da sam tek sada odgledao taj film,
mislio sam da sam ga vec gledao, tj da je to film "The edge" sa Antoni Hopkinsom,
ali on nema nikakve veze sa istim.
Inace, film je napravljen epski, traje 3 sata (sto je previse po meni, dva puta sam zaspao u prvih pola sata).
Mada kada se pogleda do kraja, veoma je lepo videti te "mlade" glumce u tom izdanju (mada su tada bili oko 30-tih).
Inace je radnja mogla da se isprica mnogo krace i uzbudljivije.

Ocena 8/10
Šta reći...film ima razloga zašto traje toliko,10/10.
 
Meni je Last Starfighter jedan od najomiljenijih filmova i dan danas

The dead have highways
 
Enemy mine in 85e je meni jedan od najdražih filmova iz detinjstva. X puta sam ga odgledao i nikako da dosadi.
The last starfighter mi je sledeći na listi za gledanje.

Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
Deer hunter... Razmišljam šta je bre to?! Koji je sad pa to film? Blokada mozga! I sad skontah. Verovatno ste mlađa ekipa, ali o tom kultnom filmu se kod nas u bilo kom smislu uvek govorilo i pisalo kao o Lovcu na jelene i nikako drugačije :) Eto kako i ovakve sitnice mogu da zbune čoveka.
 
Nema skoro nimalo smisla komentarisati "kultne" filmove na temi - (skoro) svi su ih vec pogledali.

Sad sam zavrsio Captain Fantastic - zanimljiva je prica, iako malko razvucena i nekoherentna, jedini "benefit" filma jeste malo drugaciji ugao gledanja na stvari (zivot u prirodi, homeschooling naspram "regularnog" zivota), ali nedostaje dosta toga za visoku ocenu. I gluma je solidna, ali ipak samo 6/10.
 
Arrival jaka 8ica.Dobra drama sa zanimljivim obrtom. Očekivao sam slabiji film ali mi je baš prijao. I naravno prelepa Amy koja je fino začinila film.

Sent from my D6603
 
Chaser, Oldboy i I saw the devil sveto trojstvo.[emoji1]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Me Before You - lepa, tužna drama. Za divno čudo, Emilija Degeneris Klark je više nego pristojno odglumila. Preporuka i za knjigu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno