Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kakvo vam je mišljenje o onom xiaomi mi box koji se prodaje u USA ? Vidim mnogi da hvale da kida..
Ne znam da li je ovo odgovarajuća tema za ovakvo pitanje :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za davanjem više para (po meni). Jedino ko insistira na igricama ali onda nijedan nije dovoljno dobar osim Nvidia Shield.
 
Šta si ti sad hteo time da kažeš?
 
Da S905X quad core sa 2gb rama moze da se uzme za multimediju a da se istovremeno pokrene vecina android igara.:)
 
Da li postoji neki box koji može bez problema da reprodukuje 4k i DTS, blueray fajlove itd?

Sent from mTalk
 
H.264 ili h2.65 baci link do nekog fajla koji ti je interesantan(pm)samo gledaj da nije preko 50gb ;)
GT1 otvara pomenute fajlove bez problema od 60-90gb po fajlu u Kodiju.
Šta ću kada sam manijak za 4K sadržaj ☺️
Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
GT1 otvara pomenute fajlove bez problema od 60-90gb po fajlu u Kodiju.
Šta ću kada sam manijak za 4K sadržaj ☺️
Sent from my D6603
Jel poseduje tvoj TV hdr?Ocekivao sam dopunjeno pitanje.....(Jesi li probao h264 4 k 60hz neki film)Ja jos uvek nemam 4k TV pa ne mogu da tvrdim 100% da radi sve kako treba ......U ovom trenutku s905x je bolja opcija
 
Poslednja izmena:
Sta je bolje:
Alfawise S92 ili Beelink GT1?

kako stoje oni sa oTA apdejtovima i mogu li se ovi novi modeli ukljucivati sa RF daljincima?

ja nesto naginjem ka beelinku posto me prethodni izuzetno dobro sluzi.

Ako neko hoce da kupi MXQ beelink neka se javi :)
 
Poslednja izmena:
Jel poseduje tvoj TV hdr?Ocekivao sam dopunjeno pitanje.....(Jesi li probao h264 4 k 60hz neki film)Ja jos uvek nemam 4k TV pa ne mogu da tvrdim 100% da radi sve kako treba ......U ovom trenutku s905x je bolja opcija
Ja sam uzeo 4K tv krajem 2015te kada HDR i 10bit-ni panel nije bio aktuelan tako da na žalost vozim sa starom tehnologijom ali i dalje je slika i više nego impresivna, u pitanju je 6 serija samsung curved 55. Inace tv ima osveženje od 100hz ali nisam bas razumeo kako mislis h264 4K 60hz video fajl ? Nigde nemam taj podatak na nijednom video fajlu?

Sent from my D6603
 
Ja sam uzeo 4K tv krajem 2015te kada HDR i 10bit-ni panel nije bio aktuelan tako da na žalost vozim sa starom tehnologijom ali i dalje je slika i više nego impresivna, u pitanju je 6 serija samsung curved 55. Inace tv ima osveženje od 100hz ali nisam bas razumeo kako mislis h264 4K 60hz video fajl ? Nigde nemam taj podatak na nijednom video fajlu?

Sent from my D6603
h264 4k 60fps mislim da ima test fajlova (meni nije bitno h264 ali mozda nekom treba)Skini sliku sto sam okacio bas me zanima na tom 4k tv dal ce se videti svi brojevi(amlogic s905x i s912 imaju drugacije postavke za osvetljenje itd -pravljeni su za hdr televizore (slika je tamnija na tv koji nema hdr- u tamnim scenama se nista ne vidi boje su jace)potrebna je kalibracija da bi se dobio bolji pq ,a glavna fora je sto kod nekih tv to jednostavno nije moguce postici na taj nacin (panel nije dovoljno dobar)mozes je probati na sva 3 uredjaja i mislim da ces videti razliku amlogic s905 i s812 vs s912
 
Mozda je malo offtopic, ali da pitam da li se negde kod nas moze uzeti amazon fire tv?
 
bilo je par puta na KP,licno sam ga testirao par dana..doneo mi ortak iz Nemacke da mu slozim KODI...prilicno ogranicena igracka,radi ok..ali imas bolji izbor....
 
Znam ali pored toga treba mi i za netflix da moze da pusta u 4K.
 
Poslednja izmena:
Pokušaću ja cim stignem onaj screen da overim kod mene u dnevnoj na GT1 na 4K-u.

Žalosno je da koliko brzo napreduje tehnologija da čovek ima osećaj da gubi u slučaju kupovine bilo kojeg aparata TV/box itd. koji neće više biti aktuelan za godinu dve.. jedan moj kolega na poslu prica o apgredu TVa vec nekih pet godina ( i dalje fura one glomazne od pozadi ) jer sve čeka nesto novo sto je izašlo i onda kad padne cena na to izadje sledeća must have inovacija i sve tako u krug.

Sent from my D6603
 
Zato kad se skupi novac, odes u prodavnicu i kupis za novac najbolje sto ima u tom trenutku i ne mislis kad ce izadje ovo, dal ce biti bolje, ovo ono, ...
 
@babic
4K 10 bit hevc 60 fps fajl težak 20gb radi besprekorno na GT1.

Sent from my D6603
 
Ehhh yeaaap... daj neki link za skidanje istog ☺️
Vaistinu se rodi.

Sent from my D6603
 
Sliku moram da gledam/otvorim preko boxa? Probao direktno da posaljem sa TTa na tv i ne vidi se uopšte br 1 a 2 jedva...

edit: Sa uključenim/isključenim HDR-om na boxu ne pravi razliku ne vide se uopste 1-2-3...samo 4-5-6.
S912

Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
Sliku moram da gledam/otvorim preko boxa? Probao direktno da posaljem sa TTa na tv i ne vidi se uopšte br 1 a 2 jedva...

Sent from my D6603
Da preko boxa ,znaci skines sliku I otvoris je preko bilo koje apk( a mozes i preko kodija).E sad fora je da rebutujes uredjaj pa ides direktno na sliku ,a zatim pustis neki video u kodiju Eto moze 4k pa ponovo na sliku (bice razlike)Ali najbolje bi bilo da uporedis sliku na istom tv na gt1 i mini m8s ili mxiiiG(I onda se potrudis da dobijes promenom podesavanja Tv slicnu sliku kao na ovim starijim modelima)
 
Editovao sam prethodni post.
Cimanje mi je uporedjivati s812 i s905x u dnevnoj. Jel moram sa sve strujnim adapterom da ih prebacim ili mogu na adapter od gt1 da probam mxlllg i m8s mini?

Sent from my D6603
 
Editovao sam prethodni post.
Cimanje mi je uporedjivati s812 i s905x u dnevnoj. Jel moram sa sve strujnim adapterom da ih prebacim ili mogu na adapter od gt1 da probam mxlllg i m8s mini?

Sent from my D6603
Svi imaju bukvalno iste adapters 5v2a isti ulaz,
Zaboravio sam da napomenem da ima razlike od ugla gledanja i od osvetljenosti prostorije u kojoj se tv nalazi...
Mislio sam da imas mini m8s amlogic s905 ,s905x nema potrebe da testiras ponasace se isto kao amlogic s912
 
Poslednja izmena:
H.264 ili h2.65 baci link do nekog fajla koji ti je interesantan(pm)samo gledaj da nije preko 50gb ;)



Izvinjavam se, ne stižu mi notifikacije na tapatalku ili bilo kojem *talku kad stignu novi odgovori. Trenutno me zeza The Grand Tour e03 4k veličine oko 20GB. Šaljem ti link.

Moja najveća briga je maximalni bit rate koji ta čuda mogu da reprodukuju. Moj Panasonik 55cx750e ima nekakav quad cpu i počinje da se guši kad bitrate pređe 80000 kbps.

Primera radi, gore pomenuta epizoda GT u nekim momentima prelazi 150000 kbps plus dolazi do audio desinhronizacije. Na kompu sve radi kako valja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno